Jump to content

Porodiljni dopust


Ally99

Preporučene objave

Izvinite mi na greškama ili nečemu sličnom,nova sam ovdje,ako sam krivo upisala temu!Zanima me moj porodiljni...naime-radila sam u jednom kafiću kao konobar,bila prijavljena 8 mjeseci i ostala trudna,ostvarila sam pravo na porodiljni ali ne u visini moje plače,nego manje (sada neznam koliko točno u postotcima) plača mi je bila 2300 ali ja sam prije poroda dobivala 800 kn (navodno jer nemam 12 mjeseci rada na istom mjestu pa ne mogu ostvariti pravo na porodiljni u visini plaće) a sada kada sam roila (prvih 6 mjeseci) primam 1600 kn!Zanima me samo kako ja mogu dobivati kao i nezaposlene majke isti porodiljni?Zašto onda moj bar nisu povisili u visini plače?Znači-isto mi se piše-radila ili ne radila,imam isto pravo kao i one što ne rade?!?Stvarno se ne razumijem u to,pa bih molila ako tko zna nešto o ovome ili ima kakvo iskustvo da mi pomogne,hvala!Izvinite na pravopisnim greškama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ally99 je napisao:

 

1. Zanima me samo kako ja mogu dobivati kao i nezaposlene majke isti porodiljni?

 

2. Zašto onda moj bar nisu povisili u visini plače?

 

3. Znači-isto mi se piše-radila ili ne radila,imam isto pravo kao i one što ne rade?!?

 

 

1) Tako možeš, jer ne zadovoljavaš Zakonom propisani uvjet staža osiguranja

 

2) Vidi pod 1.

 

3) Netočno, samo moraš raditi dovoljno dugo prije stupanja na rodiljni dopust kako bi ostvarila pravo na tzv. delimitiranu naknadu plaće

 

 

Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelj, koji ne ispunjava uvjet staža osiguranja u trajanju od

najmanje 12 mjeseci neprekidno, za vrijeme korištenja prava utvrđenih ovim Zakonom (Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama (NN, 85/08) ima pravo na naknadu plaće koja iznosi 50% proračunske osnovice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija