Jump to content

Obavijest o prometnom prekršaju-Podaci o vozaču


Vinko12345

Preporučene objave

Poštovanje

 

Evo dobio sam obavijest o prometnom prekršaju di se traže podaci o osobi koja je upravljala vozilom na dan počinjenog prekršaja(radi se o brzini)

 

E sad zanima me da mi rečete Vaša iskustva jer koliko sam čuo da je najbolje napisati osobu koja je umrla ili osobu koja živi u inonzenstvu? Ili možda ima neki bolji način za izbjegavanje plačanja ove kazne???

 

Zahvaljujem na Vašim odgovorima.

 

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam s ču dobiti ovakav odgovor, no nema veze, država nas odere di god stigne i ako postoji mogućnost da ja mogu oderat nju (ne platit kaznu) zašto ne??

 

Sad bi ja po Vašem postu trebao biti čiste savjesti i snositi posljedice.... inače u večini slučajeva i snosim ali sada NE jer nemam stvarno pojma ko je vozio u tome trenutku, moglo je čak 10-tak osoba.

 

Zašto da navedem nekoga ako mogu možda mogu navest nekog 20-tog i tako izbjeći plačanje ove kazne???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije izgledno da budeš oderao nikog (čak što više tebe budu derali), a pogotovo ne državu u ovom slučaju. Kao vlasnik vozila trebao bi znati kome si vozilo povjerio na čuvanje, upravljanje.

 

Ukoliko to ne znaš, tada je za takvu vrstu neznanja i propisana novčana kazna u rasponu od 2.000 - 5.000 kuna (kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila, osoba kojoj je vozilo povjereno ili odgovorna osoba u pravnoj osobi ako ne da vjerodostojan dokaz o osobi koja je upravljala vozilom u vrijeme počinjenja prekršaja). Sam izraz vjerodostojno konzumira sva tvoja razmišljanja o pokojnicima, odnosno osobama sklonim putovanjima.

 

U ovom slučaju, obzirom na visinu kazne koja ti prijeti nije blesavo razmisliti tko je to upravljao vozilom, jerbo u suprotnom uopće ne sumnjam da će te ona stići..........a u biti i ova primarna kazna mogla bi biti i manja, puno manja????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NEMOJ SE UOPĆE UZBUĐIVATI,AKO TE NISU ZAUSTAVILI, A NISU, BOLI TE K.....

PRIJAVI SEBE KAO VLASNIKA VOZILA, I OBAVEZNO NAPIŠI ŽALBU NA RJEŠENJE KOJE ĆEŠ DOBITI.

PO PRAVILNIKU I ZAKONU , NEMAJU TE PRAVO SNIM,ATI AKO TE O TOME NE OBAVIJESTE. O SVAKOM PREKRŠAJU TREBA BITI SASTAVLJEN ZAPISNIK KOJI ISTO TRAŽI DA TI POKAŽU,GARANT GA NEMAJU JER TE NISU ZAUSTAVILI, I NEZNAJU TKO JE VOZIO, SLIKA NIJE DOKAZ. AKO ČAK I DOBIJEŠ RJEŠENJE OD NADLEŽNOG SUCA ZA PREKRŠAJE DA SI KRIV, PIŠI ŽALBU NA VISOKI PREKRŠAJNI SUD I TO TI IDE U ZASTARU GARANT. BEZ BRIGE, DOK GOD TE NE ZAUSTAVE, NEMOGU TI NIŠTA.BEZ BRIGE, ZNAM OVO IZ PROVJERENOG ISKUSTVA. NEMAŠ BRIGE, SAMO PIŠI ŽALBE I TRAŽI NJIHOVA OČITOVANJA. NEMAJU NIŠTA OSIM SLIKE, A TO NIJE DOKAZ. PLUS TOGA TREBALI SU TE NA NEKI NAČIN OBAVIJESTITI DA TE SNIMAJU, ČAK SU TI I POVRIJEĐENA PRAVA JER TE SE SNIMA BEZ RAZLOGA IZ GRMLJA.

 

POZDRAV I DRŽI SE, TREBA OVU I OVAKVU "PRAVNU " DRŽAVU SREDITI, AKO NE DRUKČIJE OVAKVIM CAKAMA, DA KONAČNO SVATKO POČINJE RADITI I PONAŠATI SE PREMA ZAKONIMA OVE NESRETNEDRŽAVE.ONDA ĆE NAM SVIMA BITI BOLJE, JER ĆEMO ZNATI DA SE SVI DRŽE REDA, OD PRVOG DO ZADNJEG, A OVAKO, DOK SE DERU SAMO OBIČNI LJUDI, A LOVAŠI I POLITIČARI I SVI OKO NJIH ŽIVE BEZ ZAKONA I OBAVEZA, NEMA SREĆE ZA NIKOGA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NeKoVz je napisao:

NEMOJ SE UOPĆE UZBUĐIVATI,AKO TE NISU ZAUSTAVILI, A NISU, BOLI TE K.....

 

PO PRAVILNIKU I ZAKONU , NEMAJU TE PRAVO SNIM,ATI AKO TE O TOME NE OBAVIJESTE. O SVAKOM PREKRŠAJU TREBA BITI SASTAVLJEN ZAPISNIK KOJI ISTO TRAŽI DA TI POKAŽU,GARANT GA NEMAJU JER TE NISU ZAUSTAVILI, I NEZNAJU TKO JE VOZIO, SLIKA NIJE DOKAZ.

 

Ovo treba uvrstiti u enciklopediju bisera.

 

Nego, ako nije problem, da napišete koji je to pravilnik i zakon i o kojim člancima se radi. :sofer::dobri:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ti iz Zakona o policiji

14. Snimanje na javnim mjestima

čl.53

Snimanjem na javnim mjestima razumijeva se trajni akus­tički i video nadzor nad javnim mjestima gdje se učestalo čine kaznena djela, prijestupi ili prekršaji radi njihovog sprječavanja.

 

Kada postoji opasnost da prilikom javnog okupljanja dođe do ugrožavanja života i zdravlja ljudi te imovine, policijski službenik ovlašten je obaviti video snimanje ili fotografiranje javnog skupa.

 

Policija mora namjeru o provođenju aktivnosti iz stavka 1. i 2. ovoga članka javno priopćiti

 

evo iz Pravilnika o načinu policijskog postupanja

 

X. SNIMANJE NA JAVNIM MJESTIMA

 

Članak 66.

 

Odluku o snimanju na javnim mjestima donosi načelnik policijske uprave.

 

Odluka o snimanju javnih mjesta odnosno javnog okupljanja, kao i snimanju postupanja policije na tom javnom mjestu javno će se priopćiti na pogodan način prije početka snimanja.

 

Kad postoji vjerojatnost da snimljeni materijal sadrži dokaze o počinjenju kaznenog djela ili prekršaja, predat će se uz odgovarajuću prijavu državnom odvjetništvu ili sudu

 

 

Isto tako u zakonu o policiji i u pravilniku o načinu postupanja policijskih službenika piše da se o svakom evidentiranom prekršaju mora napisati zapisnik, i jasno piše kako taj zapisnik mora izgledati.

pitam vas gospodo, kakvog smisla ima ovo snimanje iz grmlja i evdentiranje, kada se o prekršaju obaviještava počinitelj tek 6-7 mjeseci nakon počinjenja prekršaja. I kakav utjecaj na sigurnost prometa na cestama ima to što su nekog snimili, a taj je recimo projurio kroz naselje sa 150 na sat sa 2,4 promila u krvi. Nisu ga zaustavili, nema ni veze, snimljen je i platit će kaznu(?????). Bravo za sustav koji ovako razmišlja. A recimo kilometar dalje pobije hrpu djece na zebri. Bitno da je on iz grmlja snimljen kako prebrzo vozi. Ako je to pravna država i sigurnost na cestama, bravo za svakog tko ovo podržava.

 

Želim reći da ako se mi obični građani moramo povinovati zakonu onda se tako moraju ponašati i službe koji taj zakon provode, a ne da oni budu izvan zakona. Ta hajdučija i harač se moraju na neki način prekinuti i mora se natjerati policiju da radi u skladu sa zakonom, i u interesu svih sigurnosti svih građana, a ne samo da služe kao punjači proračuna.

Zato i velim čovjeku da traži dokaze koji su protiv njega skupljeni u skladu sa zakonom. Tko može dokazati da npr. policajac nije negdje uz pivu s terase krčme samo zapisao registraciju i sad tvrdi da je čovjek napravio prekršaj,iako vozač o tome nema pojma (uostalom, svi znamo da obično takvi zahtjevi i kazne dolaze sa 5-6 mjeseci zaostatka od vremena navodnog počinjenja). Ako državni službenik (policajac) ne radi u skladu sa zakonom, onda ja i svatko drugi imamo pravo sumnjati u dobre namjere i časno postupanje državnog službenika. ZATO PONOVO KAŽEM, DRAGI GOSPODINE, AKO NEIDE DRUKČIJE, ŽALBAMA OTJERATI SLUČAJ U ZASTARU.A OSNOVE IMA, JER DOKAZI NISU SKUPLJENI ZAKONITO. TO NA TVOJU ŽALOST PALI JER PRAVOSUĐE KAKVO JE U OVOJ NESRETNOJ DRŽAVI RADI PROKLETO SPORO I NEUČINKOVITO, TE MORE OVAKOVIH PRIČA ZAVRŠI U KORIST ONIH KOJI ČINE PREKRŠAJE.

iskreno, ja sam se tako već izvukao desetak puta. Kad me policajac zaustavi, onda je gotovo, tu nema razgovora, kriv sam i platim, ali kad se igraju hajduka i tajno snimaju iz grmlja i onda šalju ovakove gluposti doma, onda poludim, jer se postavljaju izvan zakona, i više nisu prometni policajci kojima je u interesu sigurnost na cestama, nego obični hajduci koji skupljaju lovu za punjenje proračuna .

toliko od mene, a vi gospodo ako želite idealnu državu u kojoj će vladati pravo, počnite od ovakovih malih stvari. :palac::smijeh: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo, u posljednje mi je i vrijeme falio netko poput tebe.

 

No zaista, simptomatična je pojava ovakvih likova koji imaju svoje viđenje frauduloznosti, koja u pravilu funkcionira jedino i samo u njihovim glavama (psihi), i nikakve veze s regulativom ni s sudskom praksom nema.

 

A posebno ne od dana od kada je na snagu stupio "novi" Prekršajni zakon, sa nekim novim odredbama procesne i drugih naravi, a 4 (četri) je godine puuuuno, duuuugo, pogotovo ako recimo barem ne pokušaš racionalno osporiti činjenično stanje i po mogućnosti to na neki način i dokazati.

 

Al eto, vidim da ćemo se opet malo zabavljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NeKoVz je napisao:

Evo ti iz Zakona o policiji

14. Snimanje na javnim mjestima

čl.53

Snimanjem na javnim mjestima razumijeva se trajni akus­tički i video nadzor nad javnim mjestima gdje se učestalo čine kaznena djela, prijestupi ili prekršaji radi njihovog sprječavanja.

 

Kada postoji opasnost da prilikom javnog okupljanja dođe do ugrožavanja života i zdravlja ljudi te imovine, policijski službenik ovlašten je obaviti video snimanje ili fotografiranje javnog skupa.

 

Policija mora namjeru o provođenju aktivnosti iz stavka 1. i 2. ovoga članka javno priopćiti

 

evo iz Pravilnika o načinu policijskog postupanja

 

X. SNIMANJE NA JAVNIM MJESTIMA

 

Članak 66.

 

Odluku o snimanju na javnim mjestima donosi načelnik policijske uprave.

 

Odluka o snimanju javnih mjesta odnosno javnog okupljanja, kao i snimanju postupanja policije na tom javnom mjestu javno će se priopćiti na pogodan način prije početka snimanja.

:palac::smijeh: :tuzan:

 

Znači, to su ti zakoni i pravilnici :tupan: Malo me čudi da ste ovo povezali sa prometnim prekršajima, a lijepo piše da se odnosi na snimanje JAVNIH OKUPLJANJA i obavještavanja javnosti prilikom takvog snimanja, kao npr. utakmice, prosvjedi, štrajkovi i sl. Imate sreće što nije zabranjeno imati svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

NeKoVz je napisao:

Evo ti iz Zakona o policiji

14. Snimanje na javnim mjestima

čl.53

Snimanjem na javnim mjestima razumijeva se trajni akus­tički i video nadzor nad javnim mjestima gdje se učestalo čine kaznena djela, prijestupi ili prekršaji radi njihovog sprječavanja.

 

Kada postoji opasnost da prilikom javnog okupljanja dođe do ugrožavanja života i zdravlja ljudi te imovine, policijski službenik ovlašten je obaviti video snimanje ili fotografiranje javnog skupa.

 

Policija mora namjeru o provođenju aktivnosti iz stavka 1. i 2. ovoga članka javno priopćiti

 

evo iz Pravilnika o načinu policijskog postupanja

 

X. SNIMANJE NA JAVNIM MJESTIMA

 

Članak 66.

 

Odluku o snimanju na javnim mjestima donosi načelnik policijske uprave.

 

Odluka o snimanju javnih mjesta odnosno javnog okupljanja, kao i snimanju postupanja policije na tom javnom mjestu javno će se priopćiti na pogodan način prije početka snimanja.

:palac::smijeh: :tuzan:

 

Znači, to su ti zakoni i pravilnici :tupan: Malo me čudi da ste ovo povezali sa prometnim prekršajima, a lijepo piše da se odnosi na snimanje JAVNIH OKUPLJANJA i obavještavanja javnosti prilikom takvog snimanja, kao npr. utakmice, prosvjedi, štrajkovi i sl. Imate sreće što nije zabranjeno imati svoje mišljenje.

:palacdolje:

gledaj, meni se isto dogodilo nekoliko puta da su me na ovaj način htjeli kazniti, i kada sam na suočenju s policajcem pitao kojim pravom snimaju iz grmlja, pozvali su se na ove članke (imam te papire i mogu ti ih skenirati i poslati). Ti očito u razgovorima miješaš kruške i jabuke. Živiš u nekom idealnom svijetu i ne želiš vidjeti ili čuti ono o čemu ja pričam, a to je da , na tvoju veliku žalost,ovakovim (tu se slažem sa tobom ) glupostima i glumljenjem nepoznavanja zakona, pozivanjem na kojekakve gluposti napisane u zakonima možeš faktički svaku prijavu natjerati u zastaru jer kad jednom predmet dođe na Visoki prekršajni sud u Zagrebu, onda znaš da se to neće riješti bar 2-3 godine. :kavica::-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma neću se više javljati, gospodo pravnici na ovaj forum, jer kad ovo čitam, vidim da uopće nije čudno što nam država ne funkcionira i što nam je pravosuđe ovak sporo i neučinkovito (da ne upotrijebim koju grublju riječ).

Ja jesam laik u pravu, morao sam postati silom prilia, i mogu vam reči da sam si sam riješio puno stvari koje mi poznati advokati za puno love nisu uspjeli (ili htjeli) riješiti. Npr. ovo što se tiče prometnih prekršaja, velim ponovo, ako policajac ne zaustavi prometnog prekršitelja i ne napiše kaznu na licu mjesta, ovo sve drugo što dolazi (obično 5-6 mjesei nakon počinjenja navodnog prekršaja) vrlo se elgantno žalbama i filozofiranjem može odvesti u zastaru.

Da vam ne velim da sam neke stavri imovinsko-pravne riješio sam iako mi je advokat savjetovao da neidem u to jer ću sigurno izgubiti i da je bolje platiti.......

Neću uopće više raspravljati s vama jer je to izgleda nemoguće.

ONOG TRENUTKA KADA SVAKI PREDMET KOJI DOĐE NA SUD BUDE RIJEŠEN U ROKU OD MAX. GODINE DANA (POGOTOVO MANJI PREKRŠAJI ) ONDA MOŽEMO REĆI DA NAM PRAVOSUĐE FUNKCIONIRA.

 

A da, skoro sam zaboravio, premalo ima pravnika 8to je ugl. isprika za nerješavanje predmeta)........majko milena, kad vidim po sudovima i advokatskim uredima koliko se ljudi bavi pravom, a nitko ništa nemože normalno riješiti, mislim da nikako nije problem u tome što ljudi pokušavaju izbjeći plaćanje obaveza i kazni, nego je problem negdje drugdje....U NERADU I NEKOMPETENCIJI GOSPODO, NERADU I NEKOMPETENCIJI. POČNITE VI RADITI SVOJ POSAO KAKO SPADA I UBRZAJTE POSTUPKE I POSTANITE ZAISTA NEOVISNO SUDSTVO :smijeh: I ONDA MOŽEMO RAZGOVARATI. OVAKO STE SMIJEŠNI.

POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija