Jump to content

dvojno državljanstvo-Hrvatsko zdravstveno osiguranje


keti

Preporučene objave

Gospođa stara 60 g. udala se prije 8 godina u Italiju i prije godinu dana dobila državljanstvo. Ima stalni boravak u Italiji, tamo živi. U Hrvatskoj ima stan, i tri puta godišnje dolazi "kući". Pošto se ona nigdje nije odjavila i prijavila da živi sa suprugom u Italiji, u HR joj na tekući siže mirovina, i normalno koristi sve zdravstvene usluge liječnika, od lijekova do raznih sp.pregleda kao da živi u HR.

Da li na to ima pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...
, Poduzetnica je napisao:

A gdje i u kojem zakonu eventualno pise da se pravo na mirovinu ili sva druga prava stecena prethodnim radom u RH gube tj. ponistavaju cinom udaje za stranca iz neke drzave EU te dobivanjem (i) drugog drzavljanstva, kompatibilnog s drzavljanstvom RH, nakon sto su sva ta prava prethodno ostvarena u RH? :-?

Poštovanje

Zanima me ja sam Hrvatski državljan otac mi je porijeklom iz BiH pa sam na osnovu toga ostvario pravo na BiH drzavljanstvo.Kada sam podnio zahtjev morao sam se prijaviti u BiH da bi ga dobio i izvadio osobnu iskaznicu.Inace zivim i imam stalni boravak u Republici Hrvatskoj sad me brine jer sam nezaposlen i imam zdravstveno na teret drzave da nebi izgubio to pravo.

Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , rastoćinac je napisao:

Poštovanje

Zanima me ja sam Hrvatski državljan otac mi je porijeklom iz BiH pa sam na osnovu toga ostvario pravo na BiH drzavljanstvo.Kada sam podnio zahtjev morao sam se prijaviti u BiH da bi ga dobio i izvadio osobnu iskaznicu.Inace zivim i imam stalni boravak u Republici Hrvatskoj sad me brine jer sam nezaposlen i imam zdravstveno na teret drzave da nebi izgubio to pravo.

Hvala unaprijed na odgovoru

Ukoliko se odjavite iz BIH nikome ništa. Samo gledajte završite to prije nove godine jer od iduće godine HZZO će početi razmjenivati podatke sa drugim državama i ako to ne napravite onda će vam po sili zakona oduzeti zdravstveno. Možete ga vratiti samo ako se zaposlite, oženite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija