Jump to content

Poziv na ostavisku koja nema veze samnom :)


domet

Preporučene objave

Prije dvije godine dobio sam poziv na ostavinsku koja nema veze samnom :)

 

Pogledao sam nabrzinu i čini mi se da su mog pok. djeda zamjenili sa jednim iz njihove šire obitelji koji ima isto ime i prezime, datum rođenja i ime oca.

 

Poziv sam ignorirao, a danas dvije godine kasnije, dobio sam rješenje od suda u kojem stoji da naslijeđujem neke parcele.

 

Vaš savijet, kako da se postavim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Prije svega trebate utvrditi da zaista niste nasljednik.

Pravi nasljednici će se sjetiti tj. utvrditi da Vi niste nasljednik,i tražiti svoje čestice.

Te čestice će se tretirati kao naknadno pronađena imovina

i raspodjeliti pravim nasljednicima u skladu sa prvim rješenjem.

 

Prije nego stigne kakva tužba konzultirajte se sa pošiljaocem rješenja, u tom slučaju Javnim bilježnikom.

 

Postoji jedna latinska izreka " nepoznavanje prava škodi"

 

Vi pravovremeno trebate otkloniti sumnju u namjeru,da dobijete nešto što Vam stvarno ne pripada.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

nisam sigurno nasljednik jer sam pozvan na ostavinsku osobe koja je navodno moj djed i koja je umrla u Argentini 1992.

 

Moj pravi djed umro je 2003. i to vlastitoj kući u Hrvatskoj.

 

Zaključjuem da se ne radi o nekom s kime u rodu jer bi u tom slučaju bili pozvana i moja braća na ostavinsku, a ne samo ja.

 

A ako je u kojem sluačju moj pravi djed taj iz Argentine, onda bolje da to ni ne saznam, jer bi to bila takva sapunica :))))

 

U svakom slučaju, mislim da ni ostali na ostavnskoj nisu neki bliski rod. Već neka ekpia koji je iskopala nekog daljnjeg rođaka i odlućila si podjelit njegovu zemlju. Zato sam i u prvom trenutku pao u napast da sve prešutim i čekam zastaru.

 

Dali neko zna dali je za ovakve slučajeve predviđena zastara i kolko traje?

 

Naime, čestice su već na sudu upisane na moje ime, nakon kolko godine mi to niko ne može osporit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Pravi" nasljednik ima subjektivni rok od 1 godine, tj. od dana saznanja za vaš upis, i objektivni rok od 10 godina od dana donošenja rješenja o nasljeđivanju za podnošenje tužbe, nakon proteka kojega više ne može ostvarivati svoje pravo.

 

Sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti, već tuženik treba izjaviti prigovor zastare.

 

Dakle nakon 10 godina ste posve mirni, a ako tužitelj podnese tužbu nakon više od godinu dana nakon što sazna za sadržaj rješenja kojeg želi osporavati, također možete s usjehom istaknuti prigovor zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija