Jump to content

račun izdan od strane fizičke osobe???


aknes

Preporučene objave

Poštovani,

 

Dosta sam zbunjena, i molim Vas za pomoć. :place:

Naime ispostavljen mi je račun za ugostiteljske usluge, pa me sada zanima me da li je moguće da jedan "obrtnik" izda račun (znači R2, tako je na računu navedeno) no bez žiga, meni kao fizičkoj osobi.

 

Odnosno da li je taj račun pravovaljan ako nema žiga, nije naveden žiro račun, valuta plačanja, ni način plačanja.

 

Kod provjere matičnog broja u registru obrtnika ustanovljeno je da je vlasnik obrta zatvorio obrt (puno prije nego je račun izdan).

Sada mene zanima da li on kao fizička osoba (jer obrtnik nije kada je zatvorio obrt?!) moze izdati R2 račun za obavljene usluge???

 

Uglavnom zanima me da li ja imam bilo kakvu osnovu osporiti račun kao nevaljan, bilo kao to ako je obrtnik - fali žig, ili kao fizička osoba - R2 račun???? :-?

 

Unaprijed zahvaljujem!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrt koji je zatvoren tj.brisan u Registru obrtnika ne posluje, nije aktivan, pa samim tim i osoba koja izdaje R-2 račun na ime navedenog obrta čini kazneno djelo.Takav račun, kao i bilo koji račun koji nema sve elemente (broj računa,naziv kupca,matični broj,pečat itd. možete osporiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija