Jump to content

Nasljedstvo....


anonimno

Preporučene objave

U drugom sam braku i imam dvoje djece.Supruga je u nasljedstvo dobila građevinsko zemljište na kojem smo sagradili kuću.U zemljišnim knjigama kuća i zemljište glase na suprugu.Budući da iz prvog braka imam dijete,recite mi kako da u slučaju moje smrti zaštitim suprugu i našu djecu kako bi samo one naslijedile moj dio zajednički stečene imovine.Ostavio bih oporuku pa vas molim adresu odvjetnika ili javnog bilježnika koji bi istu i sastavio.Unaprijed se zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Građevinsko zemljište koje je vaša supruga stekla nasljedstvom nije vaša zajednička imovinaodnosno bračna stečevina. Kuću koju ste sagradili na tom zemljištu pripada vašoj supruzi sukladno čl. 9. st.3

ZV. Ono što bi Vam pripadalo u cijeloj priči je polovica od ulaganja u kuću. Ali budući je vaša supruga upisana kao vlasnik, vam pripada tek nekakava naknada za ulaganja ne vlasništvo nekretnine.

Oporuku možete sami sastaviti, rukom napisati i potpisati, čuvati je doma. Ono što bi vaše dijete iz prvog braka moglo tražiti ako ga potpuno isključite iz nasljedstva je nužni dio - 1/2 dijela od onoga što bi po zakonu mu pripalo.

Naravno da oporuku možete sastaviti i kod bilježnika ili odvjetnika, a li računajte na trošak. Bilježnik vam može i samo čuvati oporuku koju ste sami napisali ako postoji bojazan da će se izgubiti ili da će je netko uništiti. Što se tiće adresa i odvjetnika i bilježnika, oni se ne smiju reklamirati, ali imate is u telefonskom imeniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija