Jump to content

Kad počinje teći vrijeme za izrečenu zaštitnu mjeru upravljanja vozilom?


0804RS

Preporučene objave

U 1. mj. me je zaustavila policija, napuhao sam, dobio kaznu, pisao žalbu, prošli tjedan sam bio na sudu, sad sam dobio presudu i nigdje ne piše kad se počinje primjenjivat zaštitna mjera upravljanja vozilom B kategorije...

 

Samo u zadnjem dijelu odlomka piše da se Izvršenje povjerava nadležnoj Policijskoj upravi. -> sad to znači da ja moram odnijet vozačku u policijsku upravu ili?

 

hvala na odgvoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadležna PU poslat će ti doma samo riješenje da od dog do tog datuma vrijedi ti zabrana upravljanja vozilom B kategorije.

Nemoras nosit vozačku ni prije ni poslije i nista ti se ne upisuje u nju. Nisi naveo kod kojeg si suda bio, ako si se žalio na viši sud i tamo bio onda nemas više pravo žalbe, al ako si bio samo na prekršajnom imaš još pravo na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na www.mup.hr je navedeno da se stranci ne šalje rješenje o početku zaštitne mjere.

 

Neke policijske uprave ipak šalju rješenja koja stupaju na snagu sa danom primitka.

 

Najsigurnije je da sami pođete u organizaciju policije koja Vas vodi u evidenciji vozača i zamolite dežurnog službenika da otvori vaš vozački dosje i provjeri da li je na snazi zaštitna mjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preneseno s www.mup.rh:

 

"30. Otkad počinje teći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom?

 

Odredbama članka 297. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 67/08) i članka 151. Prekršajnog zakona (NN br. 107/07) propisano je da se izvršenje odluke ( prekršajnog naloga, presude i rješenja) o izricanju zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom provodi nakon što je odluka postala pravomoćna i izvršna, a provodi se upisom izrečene mjere u evidenciju vozača o izdanim vozačkim dozvolama. O upisu zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom, policijska uprava, odnosno policijska postaja koja je izvršila upis izrečene zaštitne mjere u evidenciju vozačkih dozvola vozača, navedenome vozaču neće slati nikakvu zasebnu obavijest o upisu i trajanju zaštitne mjere."

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Na www.mup.hr je navedeno da se stranci ne šalje rješenje o početku zaštitne mjere.

 

Neke policijske uprave ipak šalju rješenja koja stupaju na snagu sa danom primitka.

 

Najsigurnije je da sami pođete u organizaciju policije koja Vas vodi u evidenciji vozača i zamolite dežurnog službenika da otvori vaš vozački dosje i provjeri da li je na snazi zaštitna mjera.

 

Najbolje je da nazoveš ili odes osobno i sve ce ti reci i objasnit i gotov si za 5 minuta, znam da moja PU salje doma riješenje od kojeg do kojeg datuma vrijedi zabrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija