Jump to content

dionice od invalidnosti


munja1

Preporučene objave

Ako ti može pomoći; broj koji si zvao je baza podataka i na tom broju je radi g-đa Čerenić Danica.Prilikom svakog upita prvo se kod nje provjerava "da li si u kompjuteru"i u kojem si nivou postupka .Pokušaj na broj 01=6346-164 na kojem je gđa Anušić,pa možda budeš imao sreće.Možda se javi neko sa više informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Za informacije su mi dali broj 01/6346-321.

 

Naravno, ne mogu nikoga dobiti, ali to je to.

 

Kao i svi, eto, 2 godine čekam na bilo kakvu informaciju s njihove strane... (npr. Zaprimili smo Vaš zahtjev i nalazi se pod r.b. xxx-xxx-xxx, ili nedostaju Vam potvrde : 1.sdfjk, 2. jkf....).

 

Ovako nemaš pojma ništa, ni da li je sve u redu ili nije...

 

Naravno, ne možeš ih dobiti telefonski...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

predvećer susreo pajtosa iz postrojbe i kaže kako je danas zvao u zagreb u vezi dobivanja dionica ( čeka oko dvije godine) i "ljubazni glasić" mu odgovara :ako imate tumor ( rak) pošaljite medicinsku dokumentaciju i dobit će te odmah.

 

 

kako da mu izmislimo tumor ? ima li tko :ideja:

čovjeku dođe da se :bang: ili mu preostaje :ceka: i put pod noge u zg. i :batina::poguzi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije Branko jedini neinformiran u vezi svojih prava.Ja sam bio još veći biser-mislio sam da moram dobiti rvi za stalno

da bi izašao na hzmo vještačenje.Ali baš ovakvom razmjenom

informacija sam samo malo zakasnio :-D

A za dionice po hrvi ,i ja sam podnio zahtjev/molbu u 02.

mjesecu 2007 i do sada ni d od dionica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

agnez je napisao:

-D

A za dionice po hrvi ,i ja sam podnio zahtjev/molbu u 02.

mjesecu 2007 i do sada ni d od dionica.

 

Ja sam u 10 mjesecu 2008 podnio zahtjev i još ništa !

 

Pa eto vidiš,ja sam samo 20-ak mjeseci to prije napravio pa ništa.

A za Branka ,pa učili su nas "snađi se druže",jedino da se ne bi ljutili ovi ovdje iz druge vaseljene....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agnez je napisao:

Kompa je napisao:

agnez je napisao:

-D

A za dionice po hrvi ,i ja sam podnio zahtjev/molbu u 02.

mjesecu 2007 i do sada ni d od dionica.

 

Ja sam u 10 mjesecu 2008 podnio zahtjev i još ništa !

 

Pa eto vidiš,ja sam samo 20-ak mjeseci to prije napravio pa ništa.

A za Branka ,pa učili su nas "snađi se druže",jedino da se ne bi ljutili ovi ovdje iz druge vaseljene....

 

Kada dobiješ javi i ja ću javiti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajd molim Vas ,kad već ne mogu dobiti tel od HFP..tj dobio sam jedan s popisa kontakata s interneta i onda mi žena rekla "moram Vas prespojiti" i naravno nikad više nisam uspio dobiti ni taj broj telefona a pogotovo da me neko prespaja.Imam dojam da im je muka kad neko kaže da je RVI(padne im mrak na oči).

Dakle molim da netko napiše što treba poslati tamo da se dobiju doinice..

Koliko sam shvatio treba:

 

-zahtjev.

-preslika ovjerenog drugostupanjskog rješenja(može i privremeno),To sam skužio s foruma.

-preslika nekog osobnog dokumenta gdje se vidi matični

broj

 

(znam da nije u upotrebi),ali to mi rekao tip koji radi u HFP(ima podružnica u mom malom gradu,ali tip izgleda kao šlagiran,zatrpan papirima da se ne vidi di je stol ,di je pod ..uplašio sam se kad sam ušao u tu kancelariju ...izgleda kao kuća strave i užasa ,kao da nitko nije ulazio u kancelariju 10 g.a papiri svi razbacani..naša državna uprava nisam mogao vjerovati da je tako nešto moguće).

Ja bih tipa izbacio s posla naglavačke kroz prozor još i njegovog šefa koji ga ne kontrolira očito.

Molim nekog tko zna da mi odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav Vam branitelji moji. što se tiče dionica ja sam čekao 2 godine i na kraju kad sam dobio broj 016346311 i javila se Gordana Majdak i ja se posvađam sa njom i nakon 15 dana stignje rešenje o dionocama sve dok sam ih molio nije bilo koristi kad sam upotrijebio svoj domači riječnik tad je išlo. Znam branitelje koji su poslije mene 6-8 mjeseci kasnije predali a dobili prije i kad sam im to priložio a imao sam i snimke razgovora na kojem svaka djelatnica drugačije priča tako da sam i sa tim ih ucjenjivao ko bliže vatr bolje se grije koga briga za nekog branitelja koji živi od danas do sutra koji legne spavat a nemože zaspat jer nezna kako sutra preživijeti kako djeci kupiti kruh, mlijeko itd to njih u ZG ne zanima imaju dobro podmazano perije pa što bi se sekirali jer SIT SE GLADNOM NE VJERUJE pozdrav i nadam se da ćete ostvariti svoja prava što prije :palac: da svaki branitelj ima :ljubav: :smijeh3: :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala burko na odgovoru,sve mi je to jasno i sve to imam.Samo mi nije jasno imam ovjerenu kopiju rješenja od strane Ureda državne uprave..bio tamo i oni mi ovjerili tu kopiju..potvrdu mi nikakvu nisu dali.Kakvu to potvrdu trebam tražiti tj dobiti.(spominješ potrvdu pa mi nije to jasno)

Rješenje je drugostupanjsko i pravomoćno i ne vodi se nikakav postupak.Proteklo je više od 30 dana od izdanja rješenja.

 

Što se tiče dionica ,tu je ovaj kolega koji je napisao da je bitno koje ćeš dionice dobiti u pravu.To je važnije nego za koliko ćeš vremena dobiti iste.Inače svakodnevno trgujem dionicama već nekoliko godina i u to se dosta dobro kužim samo ova dodjela dionica preko HFP to je sasvim nešto drugo.

 

Ako netko zna zanima me dali se može tražiti određena dionica koja se nalazi u portfelju HFP,ili to oni sami određuju kako im se svidi.

Dal bi imalo smisla u zahtjevu navesti npr molio bih da mi se dodijeli xy dionica ili to nema uopće smisla.

 

Ako neko ima ta saznanja mislim da bi bilo korisno da ih podijeli s nama.

U vezi trgovanja dionicom-prodaje ili samo registracije kod brokerske kuće,cijene pojedine dionice na tržištu ili sl.(upute kako se radi)

slobodno možete pitati ovdje ili na privat svima ću objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da šalje se zahtjev i ovjerena preslika 2.st.rješenja od ureda državne uprave -poodsjek za HB i preslika osobne iskaznice.Dionice ne možeš birati.

Od one afere u HPF-u,mislim da nisu išle dionice za branitelje koji imaju HRVI...ja čekam evo sad će i 2 godine...

 

 

 

...ako želite pošaljite mi e-mail da Vam pošaljem ogledni primjerak zahtjeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja prikupio sve papire kako ste tu naveli da treba,poslao preporučeno s povratnicom.

Nakon nekoliko dana stiže mi poštar i vraća sve nazad..(neotvorenu kovertu).

Nije nitko htio ili imao tko da primi poštu, što sad da radim.(piše god.odmor)

Ne možeš vjerovati da tamo nema tko zaprimiti poštu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

nije tajna..u 4mj 2007 je predan zahtjev..8 dionica podravke,,12 dionica tog centro prometa..taj centro promet ima dvoje zaposlenih i nije uvršten na zg burzu,podravka je ali je cijena ispod nominalne trenutno..da napomenem to je bila razlika dionica jer sam prvtno dobio na 30% pa sam slao dopunu na 40%,znači to bi bilo za tih 10% razlike..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čekao sam dionice 1 godinu i bija sam zaboravio na njih i na kraju su dobro došle!!"

 

ali zadnji primjer jedan prijatelj čekao dvije godine dionice pa je popizdio i otišao u HFP pa se ispostavilo da mu fali neki dokumenat niko te ne obavjesti a o telefonu da i ne govorimo najbolje je ako se može otići u zg :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...to ne rješavate preko referentice tj.preko ureda drž.uprave,poodsjeka za HB za pojedinu županiju.Sami pošaljete zahtjev koji sam Vam poslao na navedenu adresu ,obvezno sa povratnicom i ne treba rješemje biti trajno.U prilogu ide ovjerena preslika 2.st.rješenja HRVI i preslika osobne oskaznice.

 

 

...kad to pošaljete tada tražite zahtjev od upravnog suda ZG(adesu sam zaboravio)da Vam izda potvrdu da nije podnesena tužba navedenom tjelu u svezi 2.st.rješenja HRVI.Kroz nekih 30-45 dana od njih dobijete potvrdu,da se ne vodi nikakav spor(ako se ne vodi).

Tada i tu potvrdu pošaljete s povratnicom na HPF odjel za dodjelu besplatnih dionica.

 

Ako ne želite tako onda prvo na upravni sud u svezi potvrde ,a kad dođe sve zajedno pošaljete u HPF.

 

Ujedno molim znance da stave adresu od upravnog suda ...

 

...obvezno slati sve preporučeno sa povratnicom,sretno! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa koje su too gluposti,kaj si te referentice dopuštaju,npr.U Koprivnici (ured drž.uprave,poodsjek za HB)pošalju(poštom) normalno orginal 2,st.rješenja +4 (četiri) ovjerene preslike tog istog rješenja-nek se nađe....

 

...ako će ta ref.opet zezat traži da odeš njenom šefu pa s njim rješi,te ako mu nije jasno neka -inzistiraj pred tobom nazove ministarstvo HB,,,,,svašta kao da živimo u 145 država a ne jednoj svugdje drukčije:(( :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ta referentica je sigurno nova ,zaposlena preko veze i ne zna raditi svoj posao..

to nije rijedak slučaj..

npr kod nas u vir-podr županiji zaposlili žensku ekonomisticu za načelnicu poljoprivredne služe ili kako se to već zove..

a ima barem 50-tak inžinjera agronomije i srodnih poljoprovrednih djelatnosti..ne moram reći da ova veze s vezom nema o poljoprivredi ali je zato podobna..

a možda je i prošla dodatnu provjeru

moš mislit za kakvu smo se državu borili i izgubili svoje zdravlje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu sa sigurnošću ,dragi moj diksi,tvrditi da su cijene dionica pratile crobex.dionice se dobijaju po nominalnoj vrijednosti a ne po tržnoj na burzi.kolika je sada razlika nominala-tržište ne znam.možda se ja povodim za 2007 godini i ondašnjim cijenama na tržištu kadaq se moglo prodajom zaraditi i par puta od nominalne vrijednosti (tako je bilo kod mene).

 

što će oni koji su dobili pik vrbovec koje možda nemogu prodati,ili vjesnik koji je daleko ispod nominale (mislim da je 400 kn a trgovinska 100) i još ostale koje nemaju vrijednosti? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi

 

 

što se samog tržišta tiče tu si u pravu.znaš i sam da pratim tržište.ja sam mislio na dionice koje se dobijaju od hfp.mogli bi dečki koji su ih dobili navesti koje se sve dionice dobijaju.ja sam dobio 100 luka rijeka (nom.100 kn)i 40 pik vinkovci (nom.400 kn).

 

 

p.s. puno sreće na zse :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

vuki09 je rekao:

 

prijatelji slažem se sa vama svima ... tribali bi se mi branitelji skupit nas oko par desetaka tisuča te se uputit prema Zagrebu... :ljut::ljut::ljut::ljut::poguzi::poguzi::poguzi::poguzi::poguzi::poguzi::batina::batina::batina::batina::batina::batina::batina::batina::batina::-x:-x:-x:-x te napravit mali nered...

 

 

Vidim u nekoliko navrata sugeriraš na pravljenje nereda.

 

Pa što čekaš? Kreni već jednom za Zagreb.

;-)

 

 

Osvrnimo se malo na tvoje dosadašnje tekstove koje si napisao u nekim topicima ovog podforuma:

 

citiram:

 

prijatelji to je žalosno što gospoda koja donosi te ukida zakone ... zbog čega ne obrazlože postotke npr : 70%civilno 30% vojno zbog čega ne obrazlože oni 70%civilno ... pa nismo mi civilni invalidi rata... jer po tome ispadne... ( MOŽE I BIT SRAMOTA ) MOJE OSOBNO MIŠLJENJE JE DA BI SVI BRANITELJI TRIBALI BIT SLOŽNIJI... JER DRUKČIJE BI GOSPODA U VLADI PIVALA KAD BI SE ISPRED ZGRADE VLADE SKUPILO NEKOLIKO DESETAKA TISUČA BRANITELJA... To je moje osobno mišljenje... jer mi smo stvorili ovu državu I BIA BI RED DA NASA NAŠA DRŽAVA VOLI I POŠTUJE KAO ŠTO SMO MI NJU VOLILI DOK SMO JE STVARALI... Jer dosta je branitelja dalo ono naj dragocijenije (A TO JE ŽIVOT) :place::place::place::ljut::ljut::ljut:

 

 

 

Pa ovdje:

 

Prijatelj9i slažem se sa svima... ALI MOJE OSOBNO MIŠLJENEJ JE DA JE PROBLEM U NANA SAMIMA ... E OVAKO MISLIM DA SE TRIBAMO DRŽAT SVI ZAJEDNO POD GESLOM( ZAJEDNO U RATU ZAJEDNO U MIRU) a ne bit razijedinjeni eeee onda bi gospoda u vladi malo drugačije razmišljala... npr : KAD BI SE ISPRED ZGRADE VLADE SKUPILO PAR DESETINA TISUČA BRANITELJA U SVOJIM RATNIM ODORAMA E ONDA BI GOSPODA DRUGAČIJE RAZMIŠLJALA... TE KAD BI ZATRAŽILI SVIOJA PRAVA ALI SAMO ONO ŠTO SMO ZASLUŽILI . JER MASA JE NAŠI SUBORACA DALA ONO NAJ DRAGOCIJENIJE A TO JE ŽIVOT... nezna kako vi ali ovo je moje mišljenej... e još ovo NPR:70%CIVILNO 30% VOJNO OPČA NESPOSOBNOST... ZBOG ČEGA GOSPODA NE OBRAZLOŽI ONI 70%CIVILNO... PO TOME ISPADA DA JE MASA NAS CIVILNI INVALIDI RATA... 8-)8-)8-):zao::zao::zao:

 

 

Pa si ovo pitanje postavio u nekoliko topica i bio upozoren:

 

tribam pomoč neka mi neko objasni imam status dragovojlca .hrvi20% , 50-50% 100% opča nesposobnost bez čina, radnog staza 14.5g kolika bi mi bila mirovina :misli::misli::misli::misli::misli::-?

 

 

 

Pa si ovdje dao jedan savjet:

 

malo isimuliraš ako imaš suprugu u dogovoru sa njom... neka ona pozove hitnu ... i neka kaže porazbija sve po kuči ali nisam tila zvat policiju... smirija se! :palac: odeš malo odležat na odijel!!! posli ti moraju produžit bolovanje ali to samo u krajnjoj nuždi... :palac::palac: ALI PRIJE TOGA SVEGA ODEŠ KOD DOKTORA!!!SVOG OPČE PRAKSE DA TI DA UPUTNICU ZA BOLNIČKO LIJEČENJE!!! razumiš... :palac::palac: to ti je napravia moj rođak...

 

 

 

Pa još jedan:

 

napravis mali nered... tako sam i ja napravia jer nije vise bilo nacina ostvarit svoje pravo... a ponasanje gospode na komisiji vise nego arogantno... ponasaju se prema nama kao da smo ... meni ti je dijagnoza PTSPchrF43.1 trajna promijena osobnosto F62.0 duboka depresija F32.2... sritno sa ostvarivanjem prava pozzz... :-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x:ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::psuje::psuje::psuje::psuje::psuje:

 

 

 

Eto, ja mislim da je dovoljno.

 

Podsjećam te "lipi moj" da je ovo pravni portal i da bi bilo lipo da pročitaš pravila foruma.

 

Evo ih ovdje:

 

http://www.legalis.hr/static/pravilaforuma.php

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dobar dan svima...zanima me dali mi netko može odgovoriti na pitanje o hrvi dionicama...imam drugostupanjsko riješenje,zaztjev sam predao u 1 mjesecu 2008,i još ništa nisam dobio,nikakvo riješenje niti išta...inače sam 30% hrvi...ako neko može pomoći kome da se obratim da mi ostavi nekakav broj ili slično...i može li mi neko reći koliko sad koštaju dionice za 30% oštećenja...hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju sto to znaci da oni s privremenim nece dobiti rjesenje o dionicama , ja sam zvao neki dan a predao sam isto pocetkom 2007 godine te sam ih zvao pa su mi rekli da cu dobiti rjesenje u ovih mjesec dana a imam 30% privremeno do kraja ove godine kad i izlazim treci put na komisiju pa se nadam za stalno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju sto to znaci da oni s privremenim nece dobiti rjesenje o dionicama , ja sam zvao neki dan a predao sam isto pocetkom 2007 godine te sam ih zvao pa su mi rekli da cu dobiti rjesenje u ovih mjesec dana a imam 30% privremeno do kraja ove godine kad i izlazim treci put na komisiju pa se nadam za stalno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam šta se u zakonu promjenilo u svezi dodjele dionica bez naplate za RVI..prije se dobivalo na osnovu privremene invalidnosti a sad je potreban trajni status..čitao rješenje jednog frenda gdje mu obrazlašu da nisu u mogućnosti dodjeljivati dionice pošto ima privremeni status a kad dobije trajni status da im dostavi rješenje i da će isti predmet biti pozitivno rješen..sad kad izađeš treći puta pred komisiju,trebao bi dobiti trajni status(nadam se) i tad ćeš poslati nadopunu predmeta sa tim novim rješenjem(od DLP-a) u fond..čekat ćeš malo duže ali svoje ćeš dobiti..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pone je napisao:

ne znam šta se u zakonu promjenilo u svezi dodjele dionica bez naplate za RVI..prije se dobivalo na osnovu privremene invalidnosti a sad je potreban trajni status..čitao rješenje jednog frenda gdje mu obrazlašu da nisu u mogućnosti dodjeljivati dionice pošto ima privremeni status a kad dobije trajni status da im dostavi rješenje i da će isti predmet biti pozitivno rješen..sad kad izađeš treći puta pred komisiju,trebao bi dobiti trajni status(nadam se) i tad ćeš poslati nadopunu predmeta sa tim novim rješenjem(od DLP-a) u fond..čekat ćeš malo duže ali svoje ćeš dobiti..pozz

 

Ja sam prije dva mjeseca dobio rješenje za dionice.20% rvi privremeno ,samo jednom bio na komisiji .Iduća komisija (2.)30.06.2010 g. :misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam opet zvao i receno mi je da se radi moj predmet na osnovu 30% invalidnosti i da nema veze trajno ili privremeno samo da je drugostupanjsko rijesenje, te da ocekujem rjesenje pocetkom prvog mjeseca na kucnu asdrese, mislim slusam vas kako je receno samo s tranim rjesenjem pa mi nije dao vrag mira pa sam zvao te mi je receno ovo sto vama velim,tu se vise nezna ni ko pije a kamoli ko placa, vjerovatno je to koga dobijes i kakve je volje dali je ustao na lijevu ili desnu nogu. potdrav svima i trba biti samo uporan, i jos nesto samo da kazem ,slusam kako se tesko dobiju na telefon jer ne dizu slusalčicu, mogu vam reci kad sam god zvao uvijek sam dobio od prve ,koji vi broj zovete( 01-6346-111 to je centrala oni vas spoje s prvim slobodnim) bog svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija