Jump to content

Ovrha, prigovor, troškovi ovrhe ....


loki87

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Upravo sam primio ovrhu za odvoz komunalnog otpada kao vlasnik kuće za odmor.

Već sam dosta proučio tu temu, pa neću započinjati temu o osnovanosti naplate odvoza otpada za vikendaše jednako kao i za one koji stalno žive.

 

Naravno da pišem prigovor i zanima me par tehničkih detalja i par sitnica 'čisto iz znatiželje'.

 

1. Rok zastare za odvoz otpada i 'naknade za korištenje deponije' je godinu dana ? Napomena nigdje se ne spominje 'komunalna naknada' nego odvoz otpada.

Na ovrhu su poslali dugovanja od zadnjih 5-6 godina.

 

2. Da li mogu koristiti kao argument da nikad nisam dobio nikakvo rješenje ili ugovor na osnovi kojega ispostavljaju račune.

Pročitao sam odluku grada u kojemu piše da obveza nastupa stupanjem u vlasništvo nekretnine. Da li im je to dovoljno da počnu naplaćiovati bez ikakvog rješenja ?

 

3. Da li su te komunalne firme dužne slati opomenu pred ovrhu ? Ja znam da mi u mojoj firmi smo to jako dužni.

 

4. Troškovi ovrhe - e to je biser

Troškovi su 1052,50 kn i to:

Sastavljanje prijedloga 250

Izvid pravomoćnosti 250

Obavijest dužniku 100

Pribava po dataka o imovini 250

fotokopiran je 50

Troškovi bilježnika 152,50

 

Samo da spomenem da je iznos duga negdje 1500 kn plus kamate nekih 500 kn. Da li mogu prigovoriti na neke stavke tih troškova?

Npr. podaci o imovini - ako ja npr. pristanem platiti ovrhu onda ta usluga nije obavljena.

Ako tj. kada sud prihvati zastaru dug će jako pasti pa da li to mogu iskoristiti u prigovoru ?

 

I iz znatiželje - ako to smiju naplatiti - da li i moja firma sve to može naplatiti i svojim dužnicima ?

Da li to može iako ovrhe radi pravnik u firmi, a ne vanjski odvjetnički ured kao što je kod mene slučaj?

 

5. Da li ipak nekako mogu iskoristiti činjenicu da dotični grad ne predviđa nikakvu olakšicu za vikendaše tj za kuće za odmor iako ti vlasnici su dužni plaćati i porez na kuće za odmor i boravišnu pristojbu.

Znam za više općine te iste županije koje definiraju nešto tipa 'korisnici kuća za odmor plaćaju po boravku a najmanje 6 mjeseci' - npr. općina Fužine i sl.

 

6. Da li da na još nešto pazim kod prigovora ?

Npr. da mi prigovor na nedostavljanje rješenja ili opomene ne poništi prigovor o zastari. Ja to planiram uzeti šprancu prigovora o ovrsi i natipkati nekih 4-5 točaka - zastaru, nedostavljanje rješenja, troškove, opomenu itd...

 

Puno hvala na svim odgovorima...

 

loki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija