Jump to content

Ugovor o najmu stana - što sve treba znati?


Turandot

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Dogovorio sam najam stana u Zagrebu od 1.7.2009. i uskoro sa stanodavcem trebam potpisati ugovor o najmu stana. Zanima me kome se sve ugovor mora dostaviti nakon što je ovjeren kod javnog bilježnika. Znam da treba u poreznu, ali gdje treba još? Da li prilikom ovjeravanja ugovora vlasnik treba predočiti vlasnički list ili neki drugi dokument?

 

Također, da li je za prijavu boravišta u tom unajmljenom stanu dovoljno priložiti samo ugovor ili treba i suglasnost vlasnika stana ili vlasnik treba biti prisutan?

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

ovjereni ugovor o najmu stana najmodavac ukoliko želi šalje u poreznu upravu. Sa tom ovjerom, dobiva uplatnice za plaćanje mjesečnog poreza. Naime, isti nemora slati ako ne želi plaćati porez na primljeni najam, što donekle krši zakon. Vi svoj ugovor nemorate nositi nigdje osim ako se želite prijaviti na MUP kao boravište i to ako ste svoj boravak dogovorili sa najmodavcem . Ima najmodavaca koji ne pristaju na postavljanje uvjeta pa bi bilo dobro sve dobro unaprijed dogovoriti da jedna od strana nebi bila izigrana i oštećena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 godina kasnije...

Dobar dan. Imam veliki problem . Naime imam svoj primjerak ugovora o najmu na kojem nema pečata . Vlasnica stana se pojavila nakon 4 mj i dolazi na adresu te se prijeti . Ne zeli priloziti svoj papir da se vidi da li je ovjeren kod javnog bilježnika ! Polog koji je plačen i stoji na ugovoru također ne prizna ?? 

Sto raditi ?? Prijetnje su počele ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bila kod javnog bilježnika ni s kim od obje stranke. Dolazi na vrata moje majke i prijeti se usmeno. A pismeno se prijeti porukama da ce povuc svoje veze i da ce me vatat po gradu sto vec radi. Meni nije stalo do tog pologa nego da me ostavi na miru. Prijetnje su također i upućene mom mužu da ce imat situaciju. 

 

Hvala Vam puno :)

Želi da joj se plati 4. 000 kn jer tvrdi da je dosao obračun struje unazad 6mj.

Ja sam redovno sve plaćala i imam dokaze u porukama. A doticni covjek je njoj nosio novce koji je na ugovoru kao najmodavac. Nazalost nemam crno na bijelo da sam ja uplacivala direkt novce njoj na racun. Imam slikano u rukama kako nosim novce gore njemu i njoj pisem da njemu predajem novce. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , AnaMarija344 je napisao:

Dolazi na vrata moje majke i prijeti se usmeno. A pismeno se prijeti porukama da ce povuc svoje veze i da ce me vatat po gradu sto vec radi. Meni nije stalo do tog pologa nego da me ostavi na miru. Prijetnje su također i upućene mom mužu da ce imat situaciju. 

Pa obratite joj se pismeno da ako nastavi sa ovakvim uznemiravanjem i prijetnjama, bilo prema Vama ili Vašoj obitelji, da ćete je prijaviti policiji.

prije 17 sati , AnaMarija344 je napisao:

Želi da joj se plati 4. 000 kn jer tvrdi da je dosao obračun struje unazad 6mj.

Je li Vam predočen račun za ovo potraživanje? Kako je u ugovoru definiran polog?

prije 17 sati , AnaMarija344 je napisao:

Ja sam redovno sve plaćala i imam dokaze u porukama. A doticni covjek je njoj nosio novce koji je na ugovoru kao najmodavac. Nazalost nemam crno na bijelo da sam ja uplacivala direkt novce njoj na racun. Imam slikano u rukama kako nosim novce gore njemu i njoj pisem da njemu predajem novce. 

Kakav čovjek i novci za što?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Covjek koji je bio kat iznad nas. On je vodio sve umjesto nje i na ugovori on stoji kao vlasnik stana a također njeno ime na tom papiru. Jedino ako on ima punomoc. 

 

Ne nije nista predocila na papir kolko smo joj duzni. Samo je vlastitom rukom napisala cifru. I to tri put vecu nego iznos 1mj najma stana. 

I ne priznaje polog od 3.000 kn predujma za stan sto smo joj dalu cim smo usli u stan. 

 

 

Opet je dns bila na vratima moje majke i uznemiravala. 

U ugovoru jasno pise da smo platili polog 3.000 kn. Znaci 2 mj najma odma (toliko je određen polog). Plus taj mj, stana uz to. 

 

Znaci od nas je dobila odma po ulasku u stan 4.650 kn.

prije 1 minutu, AnaMarija344 je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija