Jump to content

drugi put plaćanje poreza na istu nekretninu


zokaca

Preporučene objave

drugi put plaćanje poreza na istu nekretninu

 

2004 godine kupili smo stan od vanknjižnog vlasnika-nije se mogao uknjižiti jer je zemljište na kom je izgrađena zgrada bilo na investitoru.

 

2009 investitor knjiži zemljište i etažira stanove. prvi vlasnik onaj vanknjižni je u međuvremenu umro i investitor mi nudi ugovor ali na sada na stan koji je etažiran. u tom ugovoru je navedeno da sam stan kupila od prvog vlasnika te i da sam platila porez.

 

s novim ugovorom išla sam po vlasnički list i dobila ga. sada mi porezna šalje da platim 29.000 kn poreza na promet.

 

šta da radim, kako je to moguće........... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zokaca je napisao:

 

... 2009 investitor knjiži zemljište i etažira stanove. prvi vlasnik onaj vanknjižni je u međuvremenu umro i investitor mi nudi ugovor ali na sada na stan koji je etažiran. u tom ugovoru je navedeno da sam stan kupila od prvog vlasnika te i da sam platila porez.

 

s novim ugovorom išla sam po vlasnički list i dobila ga. sada mi porezna šalje da platim 29.000 kn poreza na promet.

 

šta da radim, kako je to moguće........... :-o

 

Postovana,

U nadleznoj poreznoj upravi mozete zatraziti izlistaj svojih prethodno podmirenih poreznih obveza (koje ste platili prigodom prve kupnje navedenog stana) pa tu potvrdu prilozite zalbi uz kopije oba kupoprodajna ugovora iz kojih se vidi da se radi o istom stanu.

Tko radi taj i grijesi, pa drzimo palceve da i poreznici priznaju svoju pogresku :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija