Jump to content

pomoć


vinkovci76

Preporučene objave

molim pomoć kod tumačenja riješenja koje glasi ovako:hrvatskom branitelju-dragovoljcu iz DR kod kojeg je nastala profesionalna nesposobnost za rad 30%vojno,70%civilno priznaje se,počevši od 14.01.2008.pravo na invalidsku mirovinu u iznosu kn mjesečno

Od 01.07.2008.mirovina iznosi kn mjesečno

Od 01.01.2009.mirovina iznosi kn mjesečno

 

Isplata ove mirovine pripada korisniku,počevši od 19.01.2009.

 

Ovaj datum 19.01.2009. mi nije jasan jer od 14.01.2008 - 10.02.2009. ja sam bio na bolovanju i nisam primao nikakvu mirovinu(bio u radnom odnosu) od 11.02.2009 više nisam u radnom odnosu i u mirovini sam,dobio sam riješenje u kojem stoji da će mi se isplatiti mirovina po novom mirovinskom faktoru 0,8 a prije je bilo 0,5.

zanima me od kada će mi isplatiti zaostatke obzirom da sam po prvom riješenju u mirovini od 14.01.2008

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja je u cijelosti ili u dijelu kao posljedica okolnosti obrane suvereniteta Republike Hrvatske,koja se isplačuje hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za vrijeme zaposlenja ili obavljanje samostalne djelatnosti,iznosi 0,5.a za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad nezaposlenom branitelju iznosi 0,8.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija