Jump to content

HT- mi želi ovrhom naplatiti svoju uslugu koju ja nisam mogla koristiti


ivanaaa

Preporučene objave

pozdrav svima...

hitno,molim vas za pomoć, naime prošle godine u srpnju sam selila u novi stan i zatražila zahtjev za preseljenje tel. broja i adsl priključka...

01.08.08 sam se uselila i

kada sam pitala zbog čega mi ne priključuju telefon i adsl rečeno mi je da nema mjesta trenutno u centrali da me priključe i da ne znaju kada bi to moglo biti (mjesec dva)

nastavili su mi slati račune uredno kao da normalno koristim njihove usluge... nije mi palo napamet plaćati im nešto šo zbog njih ne mogu koristiti i krajem veljače ove godine odjavila sam liniju i priključak jer do tada nisu uspjeli nać mjesto u centrali i stigla mi je ovrha od javnog bilježnika za 414 kuna ne plaćenih računa za mjesece koje nisam koristila i troškova oko 550 kuna.

nije stvar u tih 1000 kuna nego stvar principa jer naplaćuju uslugu a nisu je bili u mogućnosti pružiti.

stoga vas molim da mi pomognete jer se namjeravam žaliti što da napišem ipak HT je velika riba naspram nas korisnika ali mislim da nije niti uredu da naplačuju nešto što zbog njihove slabe tehničke potkovanosti nisu u mogućnosti pružiti... e da i ugovor o obveznom korištenju je istekao prije zahtjeva za preseljenje tj. linija je otkupljena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upit si trebala postaviti u pisanoj formi i dobiti odgovor na njega takođe u pisanoj formi.

 

postoji tvoj zahtjev za ukopčanje telefona .

predpostavljam da nisi potpisala radni nalog za ukopćanje telefona. ( uslugu koju kako tvrdiš nisu obavili)

kad dobiješ prijedlog za ovrhu

osporavaj tražbinu iz razloga koje si navela.

a najvjerojatnije i zastare potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najduže u roku od 8 dana od primitka prijedloga za ovrhu treba pisati žalbu na prijedlog (po uputi o pravnom lijelu ili javnom bilježniku koji je poslao prijdlog a za općinski sud ?)

osporavati tražbinu s obrazloženjem da telefon i adsl nije instaliran ,unatoč vašem zahtjevu,te niste koristili uslugu.

ako niste potpisali radni nalog navedite da ist ne postoji

potpisan radni nalog je dokaz da su vam omogučili korištenje usluge.

 

navedite i to da je ugovor o obvezi korištenja istekao prije zahtjeva za preseljenje na novu adresu(provjerite ugovor) te više niste bili u obvezi plaćati paušal ako vam telefon nije bio uključen na mrežu.

 

krivnja je njihova stoga što vam nisu omogućili korištenje usluge i niste dužni plaćati paušale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači....

napišem prigovor, navedem to sve jer je upravo tako sve se dogodilo i ht mi ne može naplatiti uslugu koja nije korištena jel tako???

radni nalog nije potpisan, ugovor je istekao (provjerila sam) i nema nijednog spajanja od polovice srpnja prošle godine kad sam se selila do danas. internet koji sada koristim je od stanodavca- plaćamo flat po pola :) da ne duljim više hvala puno, javim kako je prošlo.... pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija