Jump to content

Besplatni udžbenici?


VUKOVI

Preporučene objave

za sada se ništa da li to pravo ostaje i dalje.Na stranicama mombsa ništa nema novoga.Ja sam do sada koristio to pravo,pa vam mogu samo reći kako je to bilo do sada.Izvadi se potvrda iz škole-faksa da je učenik-student upisan u taj i taj razred ili godinu studija koju redovito pohađa.Ispune se obrasci zajedno s izjavom,koji se skinu sa stranica mombs-a,te zajedno s drugostupanjskim rješenjem HRVI se predaju teti u da ga tako nazovem "područni ured za obranu ili branitelje".(Bez drugostupanjskog rješenja nemate pravo,ili čekate da isto dođe,pa onda predati sa zakašnjenjem)Ona to proslijedi dalje.Za srednjoškolce se predaju do mislim 11. mjeseca,a za studente iza Nove godine.Novac dođe u obliku čeka što svaki mjesec dobivamo za invalidnost,na isti broj računa.to bi bilo to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Cenzus je i za HRVI bio oko 1900 kuna po članu obitelji). Za sada nema ništa od informacija o besplatnim udžbenicima jer to još ne znaju niti u Ministarstvu hrv. branitelja.

 

Možemo samo čekati informaciju dali će se moći ostvariti to pravo (nadajmo se) za nekoliko dana.

 

Bio je to ispravak netočnog navoda . Hvala Mrljo i ja imam dvoje kojima trebaju udžbenici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas, u kojim to ministarstvima išta znaju.Znaju samo to da čim više treba o(PELJEŠKI)it ovaj narod,uzeti braniteljima i radnicima,dati dijaspori da čim više glasa za njih,dati romima jer tu je puno glasova(dječji doplaci nisu smanjeni a znamo tko ima najviše djece)Ja bih se rado upisao u rome samo neznam kako.Ako tko zna neka napiše.Napravit ću još djece,propušit ću, pit ću svaki dan puno pive i glasat ću za premijerku.Nadam se da ovom porukom nisam uvrijedio branitelje jer i ja sam branitelj,i da ću zbog ove poruke završit u zatvoru,imat ću tri puta dnevno jesti,birat ću hoću li raditi ili ne,imat ću internet,tv,sport...itd

Pozdrav poštenim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VUKOVI je napisao:

upravo sam pročitao :vlada je odlučila da će za učenike iz socijalno ugroženih obitelji i za djecu branitelja prema zakonu o braniteljima osigurati besplatne udžbenike i za srednjo školce međumjesni prijevoz.to sam našaou zakonima vezanim za rebalans proračuna

 

Pozz...sorry zbog neznanja,,ali, može li mi netko reći šta znači "za djecu branitelja prema zakonu o braniteljima"? Da li je to samo za djecu RVI-a, ili za sve branitelje? Hvala! :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVO NA BESPLATNE UDŽBENIKE

 

Članak 57.

 

(1) Djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i njihova djeca i hrvat­ski branitelji iz Domovinskog rata imaju pravo na besplatne obvezatne udžbenike za potrebe redovitoga ili izvanrednog školovanja u osnovnim i srednjim školama, te na visokim učilištima ili veleučilištima pod uvjetom da to pravo ne mogu ostvariti po drugim propisima i ako im redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda iz članka 88. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona.

 

(2) Iznos sredstava potrebnih za kupnju udžbenika iz stavka 1. ovoga članka osigurava Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, a ministar pravilnikom utvrđuje način i postupak dodjele.

 

 

izvor: zakon o pravima HB

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

VUKOVI je napisao:

upravo sam pročitao :vlada je odlučila da će za učenike iz socijalno ugroženih obitelji i za djecu branitelja prema zakonu o braniteljima osigurati besplatne udžbenike i za srednjo školce međumjesni prijevoz.to sam našaou zakonima vezanim za rebalans proračuna

 

gdje se može to pročitati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na legalisu sam išao na vijesti .zakonodavstvo sabor izglasao treči ovogodišnji rebalans proračuna .zatim sam to isto tražio na stranicama sabora sjednica od 13 do 17 srpnja.ono što je mene zbunilo je ne besplatni udžbenici to pravo smo i prije ostvarivali već besplatan prevoz zna li tko šta o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo najnovije VIJESTI MOBMS

 

Ostvarivanje prava na besplatne udžbenike

 

3. kolovoz 2009

 

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, djeca HRVI-a iz Domovinskog rata te HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata (za svoje školovanje), sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, mogu podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama do zaključno 1. studenoga 2009. godine pri nadležnim uredima državne uprave odnosno u Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li mi netko moze odgovoriti jel je 1900 kuna iznos dvostrukog cenzusa ili ne jer u onom pravilniku pise da treba biti manji od iznosa dvostrukog cenzusa inace ima puno osoba koja prima i do 10 tisuca kuna placu a ima besplatne udžbenike za dvoje djece jer ima iskaznicu branitelja kako je moguce da netko se iskaznicom sluzi za sve a nekome je ne priznaju kao npr.ne placa državne biljege a mi svi ostali moramo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marina39 je napisao ili napisala:

 

........inace ima puno osoba koja prima i do 10 tisuca kuna placu a ima besplatne udžbenike za dvoje djece jer ima iskaznicu branitelja..........

 

Pa valjda se sjećamo da su sva djeca prošle godine dobila besplatne udžbenike bila ona djeca hrvatskih branitelja ili ne.

 

kako je moguce da netko se iskaznicom sluzi za sve a nekome je ne priznaju kao npr.ne placa državne biljege a mi svi ostali moramo

- HRVI - (prilože i presliku rješenja o statusu HRVI).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gđo marina!O ovom dvostrukom cenzusu o kojem govorite vjerovatno se odnosi na one koji su 80-100% RVI(sigurno na njih mislite).Oni su posebna skupina i imaju drugačija prava(veći opseg;auto,njega,fizikalne terapije isl.) nego mi ostali upravo zbog svog stanja (nepokretnosti i polupokretnosti)koje ja nikad nikome ne bih poželio.Ljudi su u stanju u kojem jesu,imaju prava po pravilniku,a mi ostali imamo prava po istom pravilniku ona koja imamo,te baš i nisam osjetio neke blagodeti,osim prilikom vađenja domovnica i rodnih listova za djecu (maloljetnih).Nemam ni pravo prvenstva upisa u škole za djecu jer je i to ukinuto,mirovina mi je sa 40% rvi 4500,00 kuna,žena ne radi,djeca studiraju i idu u srednje škole tako da ni sam ne znam kako krpam kraj s krajem.Vjerujem da su priče o kojima govorite samo "usmena narodna predaja"jer da nisu ja bi ih drugačije osjetio na svojoj koži.Ovako prolazim kako prolazim,i nadam se da će biti bolje.Ako sam nešto pogrešno napisao unaprijed se ispričavam i neka me netko demantira ili ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pričajte tj ne pišite ono što ne znate i niste sigurni jer time dezinformirate javnost i navodite ljude na krive zaključke ,a neka i na bijes prema braniteljima ,a pogotovo invalidima jer misle da nama teče med i mlijeko.Konkretno ja sam 90% RVI i nemam pravo ni na auto niti ga tzražim milsim da je to preskuo za našu državu.(imaju samo 100%prva grupa),nemam pravo ni na toplice tj fizikalne terapije(imaju samo oni koji imaju određenu dijagnozu u skladu s pravilnikom),nemam ni njegu ni ništa drugo što nema i onaj invalid od 20% tek toliko da se zna.(normalno razlika je u visini invalidnine al to je valjda logično.

Što se tiče udžbenika točan cenzus po članu obitelji je oko 1900 kn(ne znam baš u lipu) i oni koji imaju veći prihod po članu obitelj nemaju pravo na besplatne udžbenike bez obzira na status RVI,djeca branitelja bez statusa RVI nemaju to pravoOstvarivanje prava na besplatne udžbenike

 

3. kolovoz 2009

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, djeca HRVI-a iz Domovinskog rata te HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata (za svoje školovanje), sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, mogu podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama do zaključno 1. studenoga 2009. godine pri nadležnim uredima državne uprave odnosno u Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo slucaj iz bjelovara: nitko nema pojima da djeca branitelja imaju pravo na besplatne udžbenike. čak ni djeca vojnih invalida. samo šalju od vrata do vrata i opet nazad i tako dok čovjek ne odustane. petero člana obitelj on branitelj sada radi na minimalcu supruga nezaposlena troje djece od toga dva đaka osnovne škole. treće djete će sljedeće godine u skolu. dvije knjige vrijede od prosle godine a ostale treba kupiti.zasto se takvim osobama ne pomogne za kupnju udžbenika nego se ismijavaju u svim institucijama u bj. šta oni hoce od njih.to je nasa stvarnost i to nisu price to je istina a takvih ima puno.čak nisu mogli stavit ni iste udžbenike kao lani.meni ne treba pomoć ja imam dovoljno ali treba pomoći ljudima koji stvarno nemaju izlaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko mi netko može reći :

kakva je procedura za besplatne udžbenike za djecu HRVI za osnovnu školu?

unaprijed zahvalna na odgovoru

 

 

procedura je jednostavna, otiđite u Ured državne uprave u vašem mjestu prebivališta i zatražite dokumente vezane za ostvarivanje prava na dodjelu besplatnih udžbenika.

Tamo će Vama dati popis dokumenata koje morate izvaditi i kada ih sve prikupite predajete ih u isti ured i čekate isplatu na tekući račun.

Pravilnik o dodjeli besplatnih udžbenika je na snazi i Uredi to isto znaju tako da se ne priča svašta jer ja sam upravo danas u svom uredu podigao popis dokumenata.

Tko sve ima pravo na besplatne udžbenike stoji u istom pravilniku. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marina39 je napisao:

evo slucaj iz bjelovara: nitko nema pojima da djeca branitelja imaju pravo na besplatne udžbenike. čak ni djeca vojnih invalida. samo šalju od vrata do vrata i opet nazad i tako dok čovjek ne odustane. petero člana obitelj on branitelj sada radi na minimalcu supruga nezaposlena troje djece od toga dva đaka osnovne škole. treće djete će sljedeće godine u skolu. dvije knjige vrijede od prosle godine a ostale treba kupiti.zasto se takvim osobama ne pomogne za kupnju udžbenika nego se ismijavaju u svim institucijama u bj. šta oni hoce od njih.to je nasa stvarnost i to nisu price to je istina a takvih ima puno.čak nisu mogli stavit ni iste udžbenike kao lani.meni ne treba pomoć ja imam dovoljno ali treba pomoći ljudima koji stvarno nemaju izlaza.

 

 

Svaka čast - potpisujem ovaj post!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran vi ste u pravu procedura je jako jednostavna al u praksi ne izvediva.Ja sam osobno pitao u uredu obrane u Zadru i na isto su mi odgovorili da neznaju što im je raditi što se tiče besplatnih uđbenika a potvrde nemogu izdavati.Meni je to stravično prava se znaju i što sad neko mora čekati i čije odobrenje kad zakon o braniteljima postoji.Mislim da je ovo sve igra jedna velika gdje se radi na tome da se prijavi što manji broj branitelja da bi isplata bila što manja,isto tako su mi i za putne troškove govorili pa su ih na kraju isplatili jer je navodno glavi šef ureda za obranu na svoju odgovornost potpisao hahah koje laži ko bi za koga potpisao ako to ne stoji u zakonu.Čitam ove postove te se mislim kako su pravila u svakom gradu drukčija dali smo mi jedna država za koju smo se borili da bi nas pojedinci ovako zafrkavali te iznosili svoja prava ,jer su isti ta prava izmislili.Eto sutra ću ja tražiti svoja prava baš me zanima ko če to reči da nemamo pravo kad dođem sa narodnim novinama pa neka se gospoda ako neznaju svoj posao raspituju u Ministarstvo Branitelja a ujedno nek sami sebi daju otkaze jer nisu zaslužili rad na takvim mjestima.Zato svim braniteljima ovim putem poručujem ne odustajte od svojih prava jer nas ista pripadaju ma kakva bila da bila.

Eto toliko od mene pozdrav svim braniteljima kao i roditeljima poginulih te svima zajedno čestitam Dan pobjede i Domovinske zahavalnosti :palac:.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Ne pričajte tj ne pišite ono što ne znate i niste sigurni jer time dezinformirate javnost i navodite ljude na krive zaključke ,a neka i na bijes prema braniteljima ,a pogotovo invalidima jer misle da nama teče med i mlijeko.Konkretno ja sam 90% RVI i nemam pravo ni na auto niti ga tzražim milsim da je to preskuo za našu državu.(imaju samo 100%prva grupa),nemam pravo ni na toplice tj fizikalne terapije(imaju samo oni koji imaju određenu dijagnozu u skladu s pravilnikom),nemam ni njegu ni ništa drugo što nema i onaj invalid od 20% tek toliko da se zna.(normalno razlika je u visini invalidnine al to je valjda logično.

Što se tiče udžbenika točan cenzus po članu obitelji je oko 1900 kn(ne znam baš u lipu) i oni koji imaju veći prihod po članu obitelj nemaju pravo na besplatne udžbenike bez obzira na status RVI,djeca branitelja bez statusa RVI nemaju to pravoOstvarivanje prava na besplatne udžbenike

 

3. kolovoz 2009

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, djeca HRVI-a iz Domovinskog rata te HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata (za svoje školovanje), sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, mogu podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama do zaključno 1. studenoga 2009. godine pri nadležnim uredima državne uprave odnosno u Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba.[/quote

 

Dixsimožda sam krivo razumio al mi nije jasno zbog čega vi kao HRVI sa 90% oštećenjem organizma prava na medicinsku rehabilitaciju,toplice,za osobno vozilo znam da nemožete imati al ove druge stavke bez obzira na vrstu oboljenja dali to bilo na PTSP ili kralješnicu itd. mislim da bi trebali imati.Što se tiće prava na uđbenike mislim da bi trebali imati jedina stvar što vas može sputavati je vaša mirovina ako ona prelazi cenzus.Nemojte me krivo razumjeti moj prijatelj ima 90% invalidnosti također nema prava al iskreno ću vam reći da mirovinu koju ima i ne trebaju mu nit ih on osobno traži jer sa svojom mirovinom može sebi to priuštiti.Da li je to pravedno ili ne nebih učlazio u to al kažem ima jako dobru mirovinu tako da je i sam svjesan da mu ništa drugo ni ne treba od drugih prava.Ujedno kad znamo razgovarati nekad se i porječkamo jer je isti dobio 90% HRV na osnovu PTSP sa par nalaza koje je predao prije nekih 3 godine dok sam ja na oboljenja Kralješnice,PTSP,parese noge,gastritisa,crijevnog kolinitisa,kao i operirane žući naravno da ne nabrajam kukove i zglobove koji su sad upitni dobio samo 50%.Da se nebi krivo razumjeli neka je on dobio nemam ja ništa protiv ja molim samo dragog Boga da nedođe do nekih velikih pogoršanja što se tiće zdravlja,a o pravdi ko je kako i da li je ko dobio odgovarajući postotak dalo bi se diskutirati.Eto toliko nemojte se naći uvrjeđeni ne sumljam u vaš invaliditet al me samo malo začudilo zbog čega nemate ta prava sa tolikim postotkom invalidnosti da li radi prevelike mirovine il vas je neko zakinuo u nečem .

Puno pozdrava i zdravlja vama i vašima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutros podigao zahtjeve za svojih četvoro djece,i mogu Vam reći da se naoružate strpljenjem jer treba hrpa uvjerenja i dokumenata,za svako djete ponaosob:

-Rješenje o invalidnosti

-Rodni listovi za sve članove kućanstva

-Potvrda sa Porezne uprave za sve članove kućanstva

-potvrda sa Miroviskog o visini mirovine

-za suprigu ako je nezaposlena uvjerenje sa Burze

-Potvrda o prebivalištu za sve članove iz MUP-a

potvrde iz škole za svako dijete da je upisano u narednu školsku godinu

-Vjenčani list(ne stariji od 6 mj.)

-preslik tekućeg računa

i to bi bilo sve. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je ovo ljepo oko tih besplatnih udžbenika,ali nije mi jasno zasto se uzima prosjek place od prosle godine.

moj slucaj,ja sam umirovljeni branitelj,privremeno hrvi,supruga mi je nezaposlena od nove godine,i mi po tome nemamo pravo na naknadu za udžbenike jer se trazi prosjek njene place od prosle godine.meni tu nema logike,pa ako netko moze da baci koji komentar sta misli o tome.. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio sam ispraviti svoj gore napisani post,o vremenu predaje dokumentacije.Klikeri zahrđali,memorija katastrofa,pa dok se film odvrti treba vremena.Radi se o sljedećem da ne dovedem nikoga u zabludu:Ako netko nema drugostupanjsko rješenje jer mu je isto isteklo,neka samo preda dokumentaciju i bez njega.Kad stigne rješenje samo se priloži uz postojeću dokumentaciju i teta nastavlja rad dalje,Ispričavam se još jednom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav dobri ljudi,

Aj´ mi molim Vas pomognite. Naime kakvo je tumačenje:

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja?

Moj pok. suprug je bio hrvatski branitelj, dragovoljac..poginuo je prije 6 godina u prometnoj nesreći. Imamo dvije djevojčice(6 i 8 razred). Živimo same i .ebem se ko sanska koza da im ništa ne nedostaje.To što je bio u domovinskom ratu, mojoj djeci "vrijedi" ko hvaljen Isus u džamiji.Ja radim u osiguranju,čista prodaja. Odbili su mi zahtjev za dječjim doplatkom jer sam prošle godine imala vele nadprosječna primanja(htjela bi ih vidit da prodaju 1 policu životnog).Znači,rad od jutra do sutra.

 

 

Pitanje:Imaju li moje ženice kakva prava po svom tati? ili..Da dignem sve četiri u zrak i odpočinem napokon?

 

P.S. Totalno sam zblokirana, ak nisam, budem, ali..Nema predaje!!

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je sa stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa:

 

 

6. kolovoza 2009.

 

Besplatni udžbenici za djecu smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djecu HRVI iz Domovinskog rata, korisnicima prava na stalnu pomoć te korisnicima prava na skrb izvan vlastite obitelji kojima je smještaj osiguran u udomiteljskoj obitelji, a polaznici su osnovne ili srednje škole

 

 

Predstavnici Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa održali su ovaj tjedan sastanke s predstavnicima Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi te Ministarstva branitelja, obitelji i međugeneracijske solidarnosti na kojima su dogovoreni detalji vezani uz odluku Vlade Republike Hrvatske od 24. srpnja 2009. godine o financiranju besplatnih udžbenika za sljedeću 2009./2010. školsku godinu. Podsjetimo kako je Vlada na spomenutoj sjednici donijela Odluku o financiranju nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola i međumjesnog prijevoza za učenike srednjih škola u školskoj godini 2009./2010. za djecu smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata, djecu HRVI iz Domovinskog rata i hrvatske branitelje iz Domovinskog rata.

 

Jednokratna pomoć za nabavu udžbenika i drugih nastavnih sredstava odobrena je obiteljima - korisnicima prava na stalnu pomoć i korisnicima prava na skrb izvan vlastite obitelji kojima je smještaj osiguran u udomiteljskoj obitelji, a polaznici su osnovne ili srednje škole. Jednokratna pomoć za nabavu udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike odobrit će se u iznosu kojim je u cijelosti moguće podmiriti te troškove. Osim udžbenika, podmirit će se i sva utrošena sredstva za nabavu drugih nastavnih sredstava, koja pojedine škole imaju na popisu za određen razred kao što su na primjer radne bilježnice, atlasi i zbirke zadataka. Zahtjev za jednokratnu pomoć radi nabave udžbenika podnosi se izravno centru koji je donio odluku o pravu na skrb izvan vlastite obitelji za tog polaznika osnovne ili srednje škole. Centar će temeljem popisa škole o obveznim udžbenicima i Kataloga odobrenih udžbenika i drugih nastavnih sredstava za osnovnu školu, gimnazije i srednje strukovne škole u školskoj godini 2009./2010. utvrditi iznos jednokratne pomoći za ovu potrebu.

 

Korisnici koji pohađaju osnovnu školu pravo na besplatne udžbenike ostvaruju u obliku novčane naknade u iznosu prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika za svaki razred pojedinačno, a korisnici koji pohađaju srednju školu u obliku novčane naknade u iznosu prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika jedinstvene za sve razrede i sve srednje škole.

 

Nadležna ministarstva uputila su dopise uredima u kojima su objasnili postupak ostvarivanja tog prava za navedene kategorije.

 

 

 

To sam našao a sad ljudi proučavajte .... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meggi je napisao:

Pozdrav dobri ljudi,

Aj´ mi molim Vas pomognite. Naime kakvo je tumačenje:

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja?

Moj pok. suprug je bio hrvatski branitelj, dragovoljac..poginuo je prije 6 godina u prometnoj nesreći.

Pitanje:Imaju li moje ženice kakva prava po svom tati?

 

Ukoliko vaša djeca nisu ostvarila status članova obitelji smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata (isti se ostvaruje u postupku pokrenutom kod nadležnog Ureda državne uprave), neće ostvariti pravo na besplatne udžbenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan otiđite u ured drž.uprave poodsjek za HB u Vašoj županiji ,mislim da se može dogovorit da skupite svu potrebnu dokumentaciju u svezi udžbenika,a kad dobijete 2.st.rješenje,poodsjek za HB će sam priložiti isto.

 

Inače ja sam 2.st.čekao 358 dana od kad sam bio na 1.st.komisiji u ZG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ako smijem odgovoriti na ovo,a da ne dobijem žuti karton prošle godine su bili besplatni udžbenici,ali samo za 1. i 2. razred srednje kao i za osnovnu,a za 3.i4. se dobivala naknada(ako mi kotačići nisu zaribali,ako jesu,ja se još jednom ispričavam;godine,mirovina,svake godine jedno te isto ponavljanje itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav branko5 !!!!

Nevidim razlog tvoje "bojaznosti žutog kartona" forum bi trebao služiti da si na neki način olakšamo međusobnim pomaganjem razmjenom mišljenja te lakše dođemo do informacija koje se tako reči kočnicom lansiraju do nas samih . Pratimo li malo forum sve je u jednom krugu pitanja su skoro identična to ti je ono nismo dovoljno informirani o našim braniteljskim pravima .Ako i dođemo do nekih informacija o pravima HB šalju nas od vrata do vrata jer ni službenici koji izdaju neke potvrde ,rješenja nemaju pojma o našim pravima tako jedan krug stjeramo sve u PM i odemo doma na tablete. :kavica: Svojoj malenoj sam prošle godine kupovao knjige za srednju 4. raz. dok je mlađa 7.raz. imala besplatne :namiguje::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi nema nikakvih tenzija,sve je u redu ,nek svako piše svoje mišljenje naravno u granicama pravila foruma,znači bez prostačenja,vrijeđanja drugih i sl. nepogodovština :)

 

...na dobrom smo putu tj. odgovori na pitanja večinom su dosta kvalitetni,tako da HB kojima je potrebna pomoć imaju kvalitetne odgovore te pomoć za svoje muke....

 

...mada je još vrijeme GO osjetno je smanjen intenzitet pisanja (što je i normalno)ali moderator te ostali upučeni "pronjuše"bar jednom dnevno da vide i odgovore na eventualna pitanja...

 

....osobno sam zadovoljan forumom posebice braniteljskim pravima,ali naravno mjesta za napredak uvijek ima....lp pozdrav HB ma gdje bili !! :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

znači sad će i lova ovaj mjesec,ja dobio rješenje i lovu kroz 3 tjedna tj.sve u 9.mjesecu ...ajd tu su brzi i pedantni,sve se može kad se hoće.....

 

...jedino nisam zadovoljan što se prijevoza učenika SS tiče(danas zvao ured državne uprave ,poodsjek za HB)kaže čovjek ništa od besplatnog prijevoza ,što se tiče djece HRVI-a,samo teški socijalni slučajevi,kao nema se para,a prema zakonu imamo pravo ,e sad di je tu pravda.....?!!!! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

....mislim da je više,jer moja djeca 8.r.OŠ i 1.r.ss ukupno dobiveno 2517,00kn

 

Nije više, zato jer je za 8. razred iznos oko 1.490,00 kuna (1.025,00 + 1.490,00 = 2.515,00 - greška od 2 kune zato što ne znam točan iznos u lipu).

Najviše se dobije za 6. razred, pa za 7. pa za 8. razred. Kako sam već naveo, za srednju školu je isti iznos za sve razrede i iznosi oko 1.025,00 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz malu ispravku (ipak se najviše dobije za 5., a ne 6. razred - sorry) evo konačnih iznosa za šk. godinu 2009./2010.:

 

I. razred = 714,87 kn

II. = 784,94 kn

III. = 759,98 kn

IV. = 845,38 kn

V. = 1.511,47 kn

VI. = 1.280,12 kn

VII. = 1.497,06 kn

VIII. = 1.489,10 kn

 

Srednja škola = 1.028,87 kn (za sve razrede isti iznos)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

branko5 je napisao:

U vinkovcima ništa od love,za sada.Teta Jasnica kaže da ima jako puno posla,te od silnih zahtjeva za knige ne može stiči napraviti kartice za isplatu,ali je obećala da će biti do nove godine.Za besplatan prijevoz kao i svuda.Prvo dijete plaća polovicu karte,drugo i ostala besplatno.

 

 

Vrijedi li to u svezi karata za cijelu hrvatsku i kakve potvrde je potrebno priložiti? , Puno bi mi značilo 50% popusta na kartu za djete koje putuje(cca oko 310 više u džepu) :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja plaćam za dvoje djece 1120 kn,mjesečno karte.

Inače sam iz okolice Virovitce 12km od grada ,560 kn karta za jedno djete.

Bio sam više puta u uredu "Čazmatransa" i zvao ministarstvo u vezi karata i Odluke vlade o besplatnom prijevozu koju imaju kod sebe.Prvo su mi rekli da ćemo imati besplatan prijevoz i da ministarstvo traži rješenje za provedbu ove odluke i dogovaraju se s ministarstvom znanosti.

Kasnije kad sam nazvao (našli su rješenej)rekli su mi da imaju pravo samo socijalni slučajevi mada je odluka vlade od 24.7.09.g jasna tj trebali bi imati svi koji imaju pravo i na besplatne udžbenike (dakle koji zadovoljavaju cenzus)

međutim kako ministarstvo branitelja nema predviđenih novaca u proračunu za ovu namjenu..izvlače se na način da kažu da imaju pravo samo socijalni slučajevi.

Ponavljam u odluci vlade piše da imaju svi oni po Zakonu o PHB zadovoljavaju odredbe člxx iz zakona koji govori o cenzusu i socijalni slučajevi po Zakonu o socijalnoj skrbi

Sljedi zaključak da prave majmune od nas,nisu u stanju provesti vlastitu odluku ,i mažu nam oči da tamo piše da samo socijalni slučajevi.

Svatko tko je i malo pismen vidi da nam lažu i mažu,ponižavaju nas.

Rečeno mi je da mi mogu srediti kartu,ali da se prijavim kao socijalni slučaj ,odbio sam, mogu mi uzeti sve ali ponos i dostojanstvo ne mogu.

Radije ću plaćati kartu ali me neće ponižavati..HRVI sam 90% i žele da im kažem da sam socijalni slučaj i dat će mi za djecu karte..Kako ih nije sramota.samo sam tražio ono što me po odluci vlade

pripadalo tj moju djecu.

Kome da se žalimo ,obratimo..nemamo kome kad nas vlada vara i još nas pravi idiotima.

Ma za koju smo se mi državu borili samo se pitam i za koga sam svoju krv prolio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija