Jump to content

Vožnja automobila od 90 kW s manje od 24 g. :)


Fluffy

Preporučene objave

Prema članku 221 stavka 3 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, počinila sam prekršaj te mi je određena novčana kazna u iznosu od 1000kn koju stvarno niti imam namjernu niti mogu platiti. Aktivan sam vozač više od 5.g., nikad kažnjavana ni prekršajno niti kazneno, student, nezaposlena, živim samo sa mamom koja je u invalidskoj mirovini i ovo je najgluplja kazna koju je itko mogao dobiti.

 

Kada posaljem Prigovor na nadležnu PP, koliko plaćam sudske troškove?

 

Čula sam da postoji Zakon po kojem svaka osoba ima pravo zatražiti pismenu opomenu jednom godišnje za počinjeni prekršaj. Ako postoji, koji je jer bih se pozvala na njega u svom prigovoru na Obv. Prekršajni nalog. :-D:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Fluffy je napisao:

Aktivan sam vozač više od 5.g....

 

Nedavno je (konačno) došao naputak crno na bijelo svim nadležnim institucijama (dakle i policiji) da se "mladi vozači" koji su dobili vozačku do lipnja 2008. g. ne kažnjavaju, jer su položili prije stupanja na snagu novog Zakona te im se ta stečena prava ne mogu oduzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudovi. Ovo naravno nikada nije išlo u javnost, jer bi time (ponovno) dokazali prekrasne nelogičnosti u našim Zakonima, kao i razna (kriva) tumačenja istih. Slobodno otiđite u neku PP i pitajte ih što je sa vozačima starosti do 24.g koji su položili do lipnja 2008. tj. da li ih kači novi Zakon po pitanju svega što se odnosi na "mlade vozače".

Proračun se punio dok se mogao, što je bilo ništa drugo nego čista prevara i pljačka od prvog dana stupanja na snagu novog Zakona...i samo zato što su ga nesposobni krivo tumačili i tako postupali. Ista stvar i sa sudovima...negdje nisu znali što bi sa takvima, a negdje su ipak odbijali žalbe.

Sama učinkovitost policije je vidljiva i na našim granicama, gdje će stranac koji je tek položio bez problema ući u Hrvatsku sa jakim autom. Po Zakonu o strancima, stranac je dužan za vrijeme kretanja i boravka u RH pridržavati se zakona i propisa te odluka državnih tijela (osim ako nije član diplomatskih misija, konzulata itd.).

Eto, naše će tlačiti zbog auta koji ima 3kW previše, dok se na strance taj zakon uopće neće primjenjivati :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caly je napisao:

Po Zakonu o strancima, stranac je dužan za vrijeme kretanja i boravka u RH pridržavati se zakona i propisa te odluka državnih tijela (osim ako nije član diplomatskih misija, konzulata itd.).

Eto, naše će tlačiti zbog auta koji ima 3kW previše, dok se na strance taj zakon uopće neće primjenjivati :-?

 

Ajmo malo ponoviti gradivo:

 

RH od 08.10.1991. prihvaća sve međunarodne ugovore kojih je potpisnica SFRJ, a jedan od njih je i KONVENCIJA O PROMETU NA CESTAMA objavljena u Službenom listu SFRJ - Međunarodni ugovori, br. 6/78.

 

Ustav jamči poštivanje potpisanih međunarodnih sporazuma i ugovora.

 

Ustav jamči da će svi zakoni biti u skladu s ustavom.

 

Stoga, prihvaćanjem međunarodnih sporazuma, ti propisi o "mladim vozačima" ne primjenjuju se na strance.

 

Ne čudi me što mladi ovo ne znaju jer ih nisu niti naučili, čudi me tko im je pisao plan i program školovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KONVENCIJA O PROMETU NA CESTAMA objavljena u Službenom listu SFRJ - Međunarodni ugovori, br. 6/78.

 

Ustav jamči poštivanje potpisanih međunarodnih sporazuma i ugovora.

 

Ustav jamči da će svi zakoni biti u skladu s ustavom.

 

Stoga, prihvaćanjem međunarodnih sporazuma, ti propisi o "mladim vozačima" ne primjenjuju se na strance.

 

Eeeee, tu sam čekao. Dva pitanja (teoretksa)

 

1. Američki državljanin, maloljetan, sa valjanom američkom vozačkom dozvolom, dolazi u Hrvatsku (privremeno - ljetovanje, posjet rodbini, nebitno), smije li voziti?

 

1.1. Recimo da dobije privremeni boravak i da mora vaditi naše dokumente. Može li dobiti HR dozvolu kao maloljetnik?

 

2. Američki vozač, skreće desno. Na semaforu je crveno svjetlo, on skreće (u SAD-u, tj po propisima koje je on polagao, to je dozvoljena radnja). To je prekršaj po našim propisima. Ako se zakon o 100 KS ne primjenjuje na strance, onda se po toj logici ne primjenjuje niti ovaj o crvenom svjetlu za Amere?

 

(ovo su sve teoretske situacije, ali kako se pravno postavlja, čisto tema za raspravu :vrti: )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudovi. Ovo naravno nikada nije išlo u javnost, jer bi time (ponovno) dokazali prekrasne nelogičnosti u našim Zakonima, kao i razna (kriva) tumačenja istih. Slobodno otiđite u neku PP

 

nije točno,

 

sudovi i dalje različito postupaju i nisu dobili nikakav naputak od Visokog prekršajnog suda za postupanje u ovakvim slučajevima, pa da bi to prenijeli na PP i njih uputili

 

jednako i PP različito postupaju, al' o tome je već bilo riječi u nekom od ranijih postova

 

sve je i dalje prepušteno slobodnoj procjeni/ocjeni pol. službenika na licu mjesta, a potom suca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

penava je napisao:

(ovo su sve teoretske situacije, ali kako se pravno postavlja, čisto tema za raspravu :vrti: )

 

brkate neke stvari

da što više pojednostavim:

vozačka dozvola - stjecanje prava na upravljanje - osobno pravo - stječe se prema propisima države u kojoj se polaže/i prebiva ta osoba/

 

način stjecanja, gubitka, prestanka važenja osobnih prava vezan je za državu u kojoj je stečen i čiju dozvolu osoba ima

 

prometni propisi, pravila, postupak - materijalno i procesno pravo države po kojoj se vozilo kreće

 

 

ne mogu se odreči svojih osobnih prava na granici druge države, ali prelaskom granice ponašam se u skladu sa njihovim zakonima i na mene se odnosi njihovo materijalno i /nedaj bože/ procesno pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@penava

 

Tko čeka taj i dočeka:

 

1. Ne. Članak 41. konvencije predviđa mogućnost odbijanja priznavanja svake vozačke isprave osobama koje nemaju punih 18 godina.

 

1.1 Za B kategoriju - NE. Vozačka dozvola izdata u SAD, točnije njihova "class C" kategorija - naša B kategorija, osobama mlađim od 18 godina ne vrijedi u RH, te u slučaju prometne nesreće kojim je upravljao takav vozač ne vrijedi polica ni obveznog ni graničnog osiguranja vozila. Može samo za M, A1, F i G kategoriju.

 

2. Ne smije. Članak 5. stavak 1. Međunarodne konvencije o prometu na cestama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija