Jump to content

ja u šoku - prekršajni nalog..


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima..

Već duže pratim ovaj forum i nadao sam se da neću imati potrebe javljati se na njega,ali eto, zadesilo i mene..

Ukratko, vozili se žena i ja motorom,(23.04.05) svratili u Opatiju na klopu, vozili se jednosmjernom ulicom u dozvoljenom smjeru, par metara promašili restoran koji se nalazio sa lijeve strane te uske ulice, a ja, kada smo se odlučili vratiti u taj restoran, sa sasvim desne strane te cestice okrenem motor polukružno i vratim se možda par metara unazad pred taj restoran, u tome trenutku dolazi prometna policija u autu, traže dokumente i obavještavaju nas da smo u jednosmjernoj, objasnimo im što je bilo, a oni nam zažele dobar tek, i pozdravimo se ko ljudi..i danas stigne prekršajni nalog sa suda u opatiji da sam kriv po članu 49. st4 zakona o sigurnosti prometa, 2000 kn kazne, 2 mjeseca zabrane upravljnja a kategorijom i 100 kn troškova..skoro me infarkt strefio..policajac nije pisao nikakav zapisnik niti mi išta predložio niti ponudio da potpišem..Da li se isplati žaliti???, žena je bila samnom i ona mi je svjedok u čitavoj prići, ali opet koliko to vredi protiv riječi policajca.. pronašao sam formu izgled prigovora u prethodnim postovima.. da li treba obrazlagati prigovor ili samo napisati da ulažem prigovor????

Pozdrav,

Davor..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MIslim da ako policajac nije upisao tvoje podatke kao vozača na licu mjesta ili ako po prekršaju nisu od tebe tražili podatke o vozaču taj i taj dan cijela stvar pada u vodu .ali moraš se žaliti i to dokazati na sudu.Uzmi nekog odvjetnika i srušit će slučaj ko kuću.Jeftinije če te izači i pobjedit ćešstvar pada u vodu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bas siguran.

Po ovome sto se moze procitati na ovom forumu, prometni policajci su u ovoj zemlji mali bogovi, njima se sve vjeruje, dovoljno je da te neposredno opaze pri brzini od 80 km/h, potvrde to na sudu i ti si kriv.

Izgleda da ubuduce policija nece ni zaustavljati ljude, samo ce biljeziti tablice na ulici i izjavljivati da te je neposredno opazila u trenutku kada si pocinio prekrsaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je istina, no ne znam zasto te to smeta. jer, koliko sam uspio shvatiti iz tvog posta, ti jesi pocinio prekrsaj i policajac te nije lazno optuzio?!

 

DA, cudno je to kako se moze tako lako reci da je netko nacinio prekrsaj, ali tocno tko je osoba koja je nacinila preksaj to je ono sto treba dokazati. U zakonu sig. prom. na cestama nigdje se ne spominje neposredno opazanje službene osobe.

Mislim kako je uopce moguce da netko vidi nesto sa 100 m npr. sto se dogodilo na licu mjesta nacinjenog prekrsaja ili opet tko je vozio automobil pri nekoj odredjenoj brzini, a da nije tu osobu zaustavio i legitimirao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim kako je uopce moguce da netko vidi nesto sa 100 m npr. sto se dogodilo na licu mjesta nacinjenog prekrsaja ili opet tko je vozio automobil pri nekoj odredjenoj brzini, a da nije tu osobu zaustavio i legitimirao.

 

?!

 

ne razumijem, gore si napisao da su te zaustavili, obavijestili kako vozis jednosmjernom u krivom smjeru, uzeli dokumente... gdje je problem?

 

a posto vec zelis pred sud (iako doista ne znam sto ces tamo, jer ako budes govorio istinu - onda je to priznanje prekrsaja, a ako budes lagao - pobit ce te policajac; sve u svemu samo ces jos platiti extra troskove postupka) u prigovoru zamoli da ti se, zbog ekonomicnosti postupka, omoguci da obranu das pred sudom u mjestu svog prebivalista....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozio sam jednosmjernom u dozvoljenom smjeru, promašio restoran koji je sa lijeve strane ceste, okrenuo se motorom i i vratio se možda koji metar, tek toliko da se sparkiram među aute, da je bilo mjesta ostavio bi motor tamo kadi sam bio, žena je već prethodno bila sišla sa motora, tehnički nisam se vozio, više kao gurao motor, ALI DA pravno sam bio u jednosmjernoj ulici okrenut sa motorom u krivom smjeru..i slijedi me kazna isto kao i tipa koji je ovo ljeto vozio 40 km autoputa krivim smjerom????ako je tako, rađe idem u zatvor nego da platim tu kaznu..a što je najbolje policajac nije ništa pričao o kazni, samo me je obavijestio da smo u jednosmjernoj, ja mu objasnio zašto, oni vratili dokumente, dobar tek rekli i otišli...a valjda onda cijeli dan nisu ništa radili, pa da pokažu šefu da nešto ipak jesu tutnuli i moju prijavu..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno Vas podrzavam!! Kod nas pravni sustav funkcionira samo kad treba kazniti "malog", obicnog covjeka. Tu je vrlo precizan, neumoljiv i ucinkovit. Sve iole vece ribe izvan su njegovog domasaja. Tu prestaje biti ucinkovit pa procesi padaju u zastaru, prestaje biti precizan pa se zakoni slobodno tumace... Ali nema veze, racunica na kraju ipak stima: Za svakog pravog kriminalca kojeg ne moze ili ne zeli kazniti nadje 100 obicnih ljudi kojima naplacuje bezvezne kazne. I svi sretni i zadovoljni, a uvazeni pravnici s ovog foruma mirno propovijedaju kako pravno sve stima i kako smo po zakonu stvarno svi bili u prekrsaju i kako trebamo biti sretni sto nismo dobili i vecu kaznu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišem danas pritužbu, u travnju će biti godina dana od prekršaja, idem do sudkinje, želim joj objasniti u živo što se desilo..Zanima me nadležnost suda, jer se "prekršaj" desio u Opatiji, a ja sam iz Karlovca, da li to preuzima sud kod mene??Pozdrav, Davor..

 

s obzirom na protek vremena od događaja i zaprimanja prekr. naloga, pisati prigovor svakako.. u obrazloženje stavite da želite iznijeti svoju obranu pred sudom u redovnom postupku i da predlažete kao svjedoka pozvati suprugu ( njeno ime, prezime i adresa).. možete tražiti i da vas se ispita pred sudom u Karlovcu, iako će to sam sud vrlo vjerovatno, i napraviti..

na sudu ispričajte sve kako se odigralo, a posebno ističite tu okolnost da je supruga sišla sa motora, da ste se vraćali do restorana nazovimo gurajući motor i zbog čega...

suci nisu bezosjećajni ljudi...

 

skupa ta klopa na kraju ispala... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bas, ovaj goran1401 previse i ne pomaze nego ono nemoj se zalit nego plati a meni se cinilo da je ovo forum za pravne savjete JADNO !!! :-?

 

P.S. Moze bit da je on policajac a ne covjek sa pravnim fakultetom ili jos gore sudac.

To mi je u ovj zemlji blesavo sto sudac je i tuzitelj pa ono on zakljuci prije nego sto ti i mislis ista reci. Volio bih da ima i porota pa da onda vidimo !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bas, ovaj goran1401 previse i ne pomaze nego ono nemoj se zalit nego plati

 

ja nisam vidjela da bi on to rekao...niti zaključila iz njegova pisanja da sugerira na to...

 

čitajte pažljivije... baš iz njegovih odgovora možete vidjeti da analizira situaciju i daje moguće varijante koje nažalost nisu u prilog/korist okrivljenima u prekršajnim postupcima, ali i to je stvarnost, i sve je moguće.

 

ne možemo niti želimo nekome ovdje na postavljeno pitanje odgovoriti sa 100% sigurnošću da će se dogoditi to i to.. to bi bilo neozbiljno i neodgovorno...

možemo pokušati pomoći, ali ne znači da će pomoć i uroditi plodom...

i svatko od nas, što god mu bilo zanimanje, interes ili iskustvo, može dati svojim odgovorom prilog donošenju odluke što je u određenoj situaciji možda najbolje napraviti...

u konačnici, svatko sam odlučuje..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da trebaš napisat prigovor, navedi ženu kao svjedoka, traži suočenje s policajcem(koji u pravilu ne dođu).Kad ti stigne poziv za sud traži odgodu, jer te upravo pokosila gripa, a na idućem ročištu iznesi svoju obranu(ako već ne ode u zastaru). Ako prekršajni sud donese, ne do Bog, za tebe nepovoljno rješenje i još ti ga k tome uspije i uručit(što će reć da si bio neoprezan, il presusretljiv prema poštaru), tada je vrijeme da iskoristiš svoje ustavno pravo na žalbu i uložiš istu po mogućnosti zadnjeg dana roka za žalbu.I uštediš sebi 2000kn.Naravno da se može dodati još poneka smicalica,al odoh spavat, jer subotom neki rade.Malo.Živjeli radni ljudi i poštena inteligencija! 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.S. Moze bit da je on policajac a ne covjek sa pravnim fakultetom ili jos gore sudac.

 

mogu ja i bolje, po tvom ukusu: napisi prigovor bez obrazlozenja. kad dobijes poziv, onda odi kod suca i lazi kao pseto. i predlozi svjedoka, suprugu. i kazi joj da i ona laze, kao supruga od...(onoga koji laze kao...)

uz malo srece, dobit ces suocenje sa onim koji te prijavio. onda stani pred njega, gledaj ga u oci i opet lazi kao... i svjedoka imas, ona ce valjda opet lagati kao supruga od (...)

i onda se, bez obzira na ishod tog postupka zapitaj hoce li tvoja stenad imati pedigre? jer ako hoce, jos si u plusu, mozda platis tih 2kkn ali pedigrirano musko stene dodje 400eur.

;-)

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

mogu ja i bolje, po tvom ukusu: napisi prigovor bez obrazlozenja. kad dobijes poziv, onda odi kod suca i lazi kao pseto. i predlozi svjedoka, suprugu. i kazi joj da i ona laze, kao supruga od...(onoga koji laze kao...)

uz malo srece, dobit ces suocenje sa onim koji te prijavio. onda stani pred njega, gledaj ga u oci i opet lazi kao... i svjedoka imas, ona ce valjda opet lagati kao supruga od (...)

i onda se, bez obzira na ishod tog postupka zapitaj hoce li tvoja stenad imati pedigre? jer ako hoce, jos si u plusu, mozda platis tih 2kkn ali pedigrirano musko stene dodje 400eur.

;-)

 

Sada mi je žao što se nisam registrirao i prijavio pod svojim imenom, ali mislim da sam svaku poruku potpisao..ono gore sa sudom, i policijom i zanimanjem tvojim nisam napisao, na forumu sam postavio jednostavno pitanje sa nadom u nekakav odgovor ljudi koji sa time imaju iskustva. Nisam nikoga nadam se time povrijedio ili nešto loše rekao. Vjerujem da svaka priča ima dvije strane, a tako i ova moja, te još uvijek vjerujem i nadam se da u koliko to što sam prethodnim postovima napisao o događaju ispričam na sudu neće biti isto kao iz zapisnika policije"vozio se u nedozvoljenom smjeru u jednosmjernoj ulici". A ti gorane mislim da si pretjerao sa svojim usporedbama i opisima za moju suprugu i djecu, te na tome te može biti sram, ako ga upće imaš. Nitko te nije provocirao i tražio od tebe da iznosiš toliko degutantne i morbidne usporedbe. FUJ..

Davor..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada mi je žao što se nisam registrirao

 

u tom slucaju se tebi ispricavam, a ono sto sam napisao vrijedi za onoga koji drzi kako je "pravni savjet" sugeriranje okrivljeniku da iznosi iskonstruiranu obranu te pocini kazneno djelo trazeci od supruge da, u svojstvu svjedoka, potvrdi takvu obranu (a sto je takodjer kazneno djelo).

jer, ako ovaj put pravilno razlikujem autore postova, isti koji ti je dao takav "pravni savjet" malo vise gore jauce kako su policajci pred prekrsajnim sudom "mali bogovi" (sto se niti jednom gradjaninu ove zemlje ne svidja i koja cinjenica od prekrsajnog suda cini puku formalnost, a u stvarnosti i tuzi i sudi policajac na cesti), a zapravo su upravo on i njemu slicni bezocno lazuci doveli do takve situacije.

i mozda se tebi sada njegov odgovor cini simpaticnijim od mog, no proleti li ti takav pripadnik "postene inteligencije" na crveno i ne bude li bilo nepristranih svjedoka, budi siguran da prema njegovom posteno-inteligentnom laganju tebi u oci u predmetu u kojem ce se utvrdjivati tko je uzrocnik nezgode i tko ce ti nadoknaditi stetu ili ne daj boze tjelesne ozljede neces gajiti nikakve simpatije.

u vezi tvog problema, i dalje ostajem pri onome sto sam rekao: ti *jesi* pocinio prekrsaj, sam kazes da si se okrenuo, da si vozio u krivom smjeru i da te patrola prometne policije uhvatila "na djelu". dakle, tebe nitko nije lazno prijavio i potpuno mi je nejasno sto ti u stvari hoces postici pred sudom, i koji tocno dio iz recenice "vozio se u nedozvoljenom smjeru u jednosmjernoj ulici" ne razumjes?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majstore gorane nitko nije kriv dok se ne donese pravomocno rjesenje o krivici prema tome daj vise ne stavljaj ljudima rjeci u usta. Inace bilo bi zanimljivi vidjeti tebe da ti se dogodi neki cudni prekrsaj, kako bi se ti ponaso na sudu ili recimo tvom djetetu. Dali bi ga branio ili bi rekao KRIV si briga me i onada no sve gore sto si napisao bljuvotine, to normalan covjek nemoze napisati da ga j....! FUJ

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posao je odvjetnika da brani svog klijenta. Ako to neko nije sposoban već mu sugerira da prizna krivnju bez obzira na posljedice nije mu mjesto na ovom forum.

 

ovo je valjda upuceno meni, pa da napomenem kako nisam niti pravnik, a jos manje odvjetnik.

a ono sto ti pogresno drzis je da "obrana klijenta" odnosno "posao odvjetnika" iskljucuje priznanje krivnje. tocno je samo da bi odvjetnik morao sugerirati ono sto je u najboljem interesu njegovog klijenta. a ako s jedne strane znamo da pored dva policajca koji ga terete nema ni teoretske sanse da bi mu se povjerovalo (ovo i kada bi lagao) i da mu je izrecena minimalna zakonom propisna kazna za taj prekrsaj, a s druge strane da ta kazna nakon prigovora ne mora ostati ista vec se moze i povecati, a ako ostane ista, da ce se sigurno povecati troskovi postupka, ne razumijem sto ti nije jasno i sto je isprovociralo tvoj velebni reply?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inace bilo bi zanimljivi vidjeti tebe da ti se dogodi neki cudni prekrsaj

 

cudni prekrsaji se ne dogadjaju nikome jer oni niti ne postoje. da rezimiramo: vozio se jednosmjernom ulicom, izvrsio protupropisno polukruzno okretanje i nastavio voziti istom ulicom u zabranjenom smjeru pri cemu je zatecen od strane patrole policije.

prosvjetli me, sto je tu "cudno"? osim, naravno, njegovog "soka" nakon primitka prekrsajnog naloga. jer valjda je mislio da ga obavjestavaju kako je u jednosmjernoj samo da bi mu skrenuli pozornost na posebnosti opatijskih prometnica, a prepisuju njegove podatke iz dokumenata kako bi mu mogli naknadno podmiriti racun za tu veceru.... svasta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dio iz recenice "vozio se u nedozvoljenom smjeru u jednosmjernoj ulici" ne razumjes?

 

Hajdemo još jednom..: nisam pisao prigovor da bi tvrdio na sudu da nisam kriv, nego da bi naveo činjenice koje bi mogle sudu ukazati na splet okolnosti koje kada se sagledaju, možda daju drugu sliku, nego ono "vozio jednosmjernom u krivom smjeru". sada pokušaj zamisliti situaciju: uđeš na autoput u Karlovcu prema Rijeci, u krivu traku i tako se voziš 45 km autoputa i mirno siđeš sa istog..Uslikaju te, dođe poziv na sud, presuda: kriv jer je "vozio jednosmjernom u krivim smjeru", 2000 kuna, +2 mjeseca zabrane upravljanja b kategorijom. slučaj 2.:vozio motor dozvoljenim smjerom, htio se parkirati, sa lijeve strane parkirani auti, sa desne zid, ocjenio da nema dovoljno mjesta za ostaviti motor, jer je ulica toliko uska da bi možda netko mogao zapeti za motor, a za dužinu auta u natrag, između 2 parkirana auta, prolaz u koji bi motor mogao stati, suputnik silazi, vani +30 u punoj moto opremi sa kacigom na glavi, vručina od motora i ceste, donesem krivu odluku i za dužinu auta odlučim se vratiti u nazad, praktički guram a ne vozim motor i dođu policajci..Da su mi odmah rekli da me slijedi prijava, ne bi bilo ovog pitanja na forumu, znao bi što me čeka i gotova priča..ostatak je već par puta prepričan.. Ako i dalje misliš ( ato je tvoje pravo) da su ona dva opisana slučaja ista, ( ne u apsolutnom iznosu), onda, OK, smatram da je to više iz zezancije i nadam se da gospoda koja sjede na sudu u svojstvu sudaca imaju malo širu sposobnost rasuđivanja i prosudbe, te neće suhoparno promotriti činjenice i iz njih izvući isti zaklučak kao i prije pritužbe u kojoj ću pokušati ukazati na moje viđenje iste stvari..

Pozdrav, Davor..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajdemo još jednom

 

mozemo jos 100 puta, nema ni govora da ti nisi pocinio prekrsaj zbog kojeg si optuzen i to u punom njegovom sjaju, ukljucujuci i cinjenicu da si ga pocinio namjerno, a ne iz nepaznje (za razliku od tog koji vozi 45km autocestom u zabranjenom smjeru, a koji je, ako se ne varam gotovo 80-godisnjak upitne zdravstvene sposobnosti za vozaca). kad i ako prihvatis da za postojanje prekrsaja uopce nije bitno jesi li ga pocinio na relaciji duljine 1m, 10m ili 50km, da za postojanje prekrsaja uopce nije bitno jesi li ga pocinio jer ti je bilo vruce pod kacigom pa ti se nije dalo raditi jos jedan krug, ili ti dijete doma boli zub pa si uhvatio precicu do apoteke i kad i ako prihvatis da cinjenica kako se ti iscudjavas ("sokiran", "skoro infarkt") daljnjem razvoju situacije, odnosno prekrsajnom nalogu, a sto podrazumijeva da ti drzis kako nisi napravio prekrsaj, odnosno da je tvoje postupanje tog dana bilo zakonito i dozvoljeno jedino moze znaciti da ces ti taj prekrsaj ponovo pociniti, a sto bi dalje trebalo suca nagnati na razmisljanje hoce li minimalna kazna biti dostatna da te u tome sprijeci ovaj razgovor bi mogao postati smislen.

do tada (odnosno kako stvari stoje do nikada) bit ce ti lakse ako shvatis da je velika vecina prometnih prekrsaja slicna tvojima, onaj koji je prosao na crveno je to ucinio tamo negdje u prvoj polovici prve sekunde trajanja tog crvenog jer da nije tako vjerojatno bi izazvao nezgodu, onaj koji je sa 0.6 promila dobio 1500kn i tri mjeseca je popio samo 1 dcl piva vise nego sto je trebalo za 500kn i sacuvanu vozacku, velika vecina vozaca koja namjerno jednosmjernim ulicama vozi zabranjenim smjerom to cini samo kako bi presla nekoliko metara jer bi sve drugo bilo ravno samoubojstvu i dovodilo u pitanje njihovu uracunjivost uopce, policijski laser brzinu ocita u 0.3 sec pa je time dokazano samo da je prekrsaj pocinjen na isjecku prometnice koju je konkretni vozac pri konkretnoj nedozvoljenoj brzini prosao u 1/3 sekunde....

i tako, ako svi oni bivaju osudjeni, iz kojeg razloga bi bas tebe trebalo osloboditi, a ako bi te se oslobodilo, kako si zamislio da sudac to obrazlozi (a osim tebi mora obrazloziti i onome tko je podnio zahtjev da te se kazni)?

btw, kad vec ides ostvarivati socijalne kontakte sa sucima, pozovi se na 299.1 zospc-a i zamoli da ti se vozacka oduzme uvjetno, samo pazljivo procitaj taj clanak u dijelu koji govori o ponasanju *nakon* pocinjenja prekrsaja koje ukljucuje i vlastiti odnos prema pocinjenom iliti samokriticnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i jos nesto po pitanju kazne: uzmi si zospc i pazljivo procitaj cl. po kojem ti je izecena kazna. vidjet ce da pise "...najmanje 2000kn" (najvise je 10.000kn) i vozacka "od 2 mj do 6 mj".

dakle, izrecena ti je najmanja moguca kazna za taj prekrsaj i tko ti je rekao da su oni koji su prevezli vise nego ti kaznjeni isto kao ti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvatio sam, i svahvaćam što želiš reći, jesam kriv, to nisam negirao, pogotovo gledajući i razmišljajući globalno kroz primjere koje iznosiš...ali isto vjerujem da svaki od tih počinitelja ima neku "svoju" priču koja mu se u određenom trenutku čini kao olakšavajuća okolnost s obzirom na "količinu "počinjenog prekršaja, pa tako i meni moja priča, nadam se može dovesti , do oprosta tog prekršaja, nakon što je izložim pred sudom. A ako ne.., pokušao sam, nije mi u mojih 38 godina niti prva a niti zadnja kazna, nadam se.. :-)

Davor..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerujem da svaki od tih počinitelja ima neku "svoju" priču

 

jasno da ima i glasi otprilike kao tvoja, jos niti jedan nije napisao prigovor pa rekao "da, kriv sam kao grcka, namjerno sam ja to, zamalo sam trojcu ubio zbog toga, a kad izadjem odavdje opet cu".

 

nije mi u mojih 38 godina niti prva a niti zadnja kazna

 

ovaj dio posebno naglasi tamo pred sudom i po mogucnosti dodaj kako si ponosan na sebe zbog toga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

O dragi boze, vidim da je ovo stara rasprava ali sad sam je tek procitao i ne mogu vjerovati da ima ljudi koji su tako zadrti ko ovaj Goran.

Ja mislim da je tip rodjen u doba inkvizicije da bi uredno palio vjestice, mucio ljude ili sjekao glave jer eto takav je zakon, a on se mora postovati jel, bez obzira dal' je pravedan ili ne. Mani se pametovanja gospon policajac (mislim da je to ocito) i molim te pusti ljude koji se kuze u pravo da pomognu, a ti odmori prstice jer na ovom portalu nisam vidio ni jedan tvoj post koji ima "mozga", ti bi sve to po kratkom postupku jelda?! Nadam se da neces u politiku jer nazalost sanse su ti velike...

Davoru zelim puno srece i ne slusaj zlonamjenike koji su kao jako dusebrizni za tebe i sve nas, u pravu si ali konzultiraj se sa nekim ozbiljnim odvjetnikom ( ako vec nisi) jer ovdje neces puno saznati od ovih silnih "strucnjaka" kakve mozes naci u svakoj lokalnoj birtiji...

Pozdrav, Kreso!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija