Jump to content

ovrha na plaću


viva_s

Preporučene objave

Izvršena je ovrha na svim mojim računima zbog garantiranja bianco zadužnicom tvrtki bivšeg supruga glede revolving kredita u iznosu od 82.000,00 kn. Obzirom da živim sama s dvoje djece, radim na određeno vrijeme s primanjima od 2.500,00 kn mjesečno, bez alimentacije koju bivši suprug ne plaća, zanima me kome da se obratim da mi ostane barem 2/3 plaće za život, jer sam u banci dobila informaciju da banka ima pravo skidati kompletna moja primanja ukoliko ne uložim prigovor. Kome? Da li preko odvjetnika ili direktno pravnoj službi u banci? Da li banka ima pravo skinuti i naknadu od Zavoda te dječji doplatak i eventualnu alimentaciju?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

I. Proveo bi ovrhu na plaći ovršenika putem pravomoćnog i ovršnog rješenja o ovrsi donesenog na temelju vjerodostojne isprave. Od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje sam dobio podatak o tome gdje je ovršenik zaposlen, pa bi ovršno rješenje dostavio ovršenikovom poslodavcu da provede ovrhu na plaći ovršenika.

 

Zanimalo bi me što napraviti ako se poslodavac ogluši na podnesak kojim ga upozoravam da u slučaju da ne provede ovrhu istu mogu pokrenuti protiv njega.

 

Odnosno na temelju koje isprave mogu pokrenuti ovrhu protiv poslodavaca ?

 

Da li pismo trebam dostaviti s povratnicom kako dokaz da je poslodavac primio ovršno rješenje.

 

II. Kad od suda tražim promjenu sredstva ovrhe što trebam navesti u prijedlogu kojim to tražim?

 

Pozdrav i hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija