Jump to content

Zapljena utržka..


kira

Preporučene objave

Blokiran mi je poslovni - žiro račun,tražio sam da mi se odobri obročna otplata ostatka dugovanja, budući sam u međuvremenu platio PDV i porez na dohodak.

Unatoč tome što nisam dobio odgovor o eventualnom odobrenju plaćanja ostatka duga u obrocima, "financijska policija" plijeni mi dnevni utržak.

Da li je ovaj postupak u skladu s zakonom i što mi je činti, dali ovakvo i slično financijska policija postupa kada je u pitanju INA, nogometni klubovi i drugi veliki dužnici.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Blokiran mi je poslovni - žiro račun,tražio sam da mi se odobri obročna otplata ostatka dugovanja, budući sam u međuvremenu platio PDV i porez na dohodak.

Unatoč tome što nisam dobio odgovor o eventualnom odobrenju plaćanja ostatka duga u obrocima, "financijska policija" plijeni mi dnevni utržak.

Da li je ovaj postupak u skladu s zakonom i što mi je činti, dali ovakvo i slično financijska policija postupa kada je u pitanju INA, nogometni klubovi i drugi veliki dužnici.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapljena utrška se radi iz razloga što nakon blokade Vašeg poslovnog računa se nije mogao naplatiti dospjeli dug jer vi, izgleda, niste polagali utržak na poslovni račun, što ste bili dužni sukladno Zakonu o platnom prometu.

Porezna uprava je slijedom toga, a u skladu sa svojim ovlastima propisanim zakonom o poreznoj upravi i Općem poreznom zakonu izvršila pljenidbu gotovog novca. Nakon donošenja Rješenja o obročnoj otplati zapljena će prestati na određeno vrijeme. Nadam se da nemate dug PDV-a jer bi u tom slučaju mogla slijedeiti mjera zatvaranja objekta, a sukladno odredbama članka 25. Zakona o PDV-u. Jedino što me čudi u toj priči je da to radi Financijska policija, jer je to u domeni djelovanja Odjela za ovrhu područnog ureda...Nadam se da Vam ostavljaju nekakve potvrde o oduzetom novcu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru..

 

Novac su uzeli uz zapisnik u kojem su konstatirali, da će ga položiti na račun...potvdu uplate još nisam dobio.

 

Vaše konstatcije stoje, i to je sigurno sve točno, no dali je prije nego što je uzet novac, trebalo izdati još nekakv dokument, primjerice rješenje ili zaključak, na koji bi se mogao uložiti prigovor., zatim dali se ovakva naplata primjenjuje kod svih dužnika, primjerice INA, dug je 2.5 milijardi kuna...dakle na benzinskim pumpama, trgovnama i drugim objektima..

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije samog početka ovršnog postupka morali ste primiti Rješenje o ovrsi koje je temelj i čiju Klasu i Urudžbeni broj službenici koji Vam vrše ovrhu vjerojatno navode prilikom pisanja Zapisnika o oduzimanju novčanih sredstava. Prilikom primanja Rješenja o ovrsi imali ste pravo na žalbu. Vi možete uložiti prigovor na postupanje službenika, ali u smislu zamolbe o odgodi takve vrste oduzimanja novčanih sredstava dok se ne riješi Vaša zamolba o obročnoj otplati. Nadalje, vas nitko ne može spriječiti da novac od utroška trošite na plaćanje dobavljačima i sl. zar ne?

Što se tiče Ine i većih poduzeća koje duguju milijune kuna to je siva zona u kojoj pravila ne postoje, a stvaraju ih oni veliki i moćni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija