Jump to content

susjed zagradio moj prozor


cvetko

Preporučene objave

Poštovani,

 

Usljed dugogodišnjeg nekorištenje moje nekretnine susjed je nadogradio svoj balkon ispod moga prozora.

 

Problem je u tome što je 10 cm od mog prozora podigao zidić kojim mi je spriječio da otvaram svoje škure.

 

da li on ima pravo zadržati takvo stanje ?

 

napominjem da se radi o starogradskoj jezgri jednog otočnog gradića gdje vrijedi nepisano pravilo da je "tvoje dokud ti škura dohvati" odnosno da po logici stvari moraš moći otvoriti škure.

 

Pozdrav

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Prijavite susjeda građevinskoj inspekciji , a Vi još imate mogućnost da u roku od 30 dana od saznanja za učinjeno podnesete tužbu za smetanje posjeda , da vrati sve u prvobitno stanje .Tu će Vam trebati i pomoć odvjetnika .

 

Inspekcija se ne bi smjela oglušiti na prijavu . U koliko ne reagira odmah pošaljite požurnicu inspekciji i na znanje ministarstvu .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inspekcija se ne bi smjela oglušiti na prijavu . U koliko ne reagira odmah pošaljite požurnicu inspekciji i na znanje ministarstvu .

 

Pozdrav !

Nemojte računati previše na inspekciju, ja ih čekam već godinu dana zbog slične stvari.

Srušite mu to ako nije prošlo 30 dana... ..ili se provajte dogovoriti što je naravno najpreporučljivije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Istina Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ne poznaje takove odredbe, ali sudska praksa poštuje pravila običajnog prava na određenom području , pa su se po tim pravilima i ponašali žitelji tih sredina .

Gospodin sigurno izvodi zahvate bez valjanih dokumenata i vjerujem da nisu svi inspektori korumpirani i da će postupiti po Vašoj prijavi.Slikajte spomenuti zahvat i kao dokaz pošaljite uz prijavu inspekciji .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Istina Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ne poznaje takove odredbe, ali sudska praksa poštuje pravila običajnog prava na određenom području , pa su se po tim pravilima i ponašali žitelji tih sredina.

 

Svojom kratkom opaskom samo sam htio naglasiti da je mudrije u prijavi naglasiti bespravnu (do)gradnju, nego običajno lokalno pravilo.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da sam dužan još pojašnjenja ;

 

dakle taj zidić i balkon ispred mog prozora postoji već desetljećima, ali svakako je podignut nakon što je napravljen moj prozor. Dakle prošlo je više od 30 dana.

Prošle generacije nisu uspjele riješiti taj problem,ja bih sada pokušao.

 

Ne bih htio rješavati taj problem preko inspekcija, već kroz razgovor sa susjedom, pa me zanima da li imam uporište u npr. običajnom pravu na koje bih ga mogao upozoriti ?

 

Koliko sam shvatio imam uporište u običajnom pravu i u eventualnoj prijavi inspekciji ?

 

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija