Jump to content

ovtha radi korištenja Amerikan express kartice


cigo1

Preporučene objave

Poštovani,

u društvu u kojem sam radio 2003 i 2004g koristio sam amerikan express karticu za plačanje nekih materijalnih troškova po odobrenju i na traženje poslodavca.Naki od troškova bili su kreditni na rate 12 i 24 mj. Iz firme sam otišao sredinom 2004.g.do kad je firma i plačala obveze po mojoj kartici. Ostao je dug od 33.000kn. Firma je zatvorena

krajem 2004.g.

-17.o1.2006 g dolazi mi: opomena pred utuženje odvjetničke kuče koja zastupa PBZ Card.Razgovaram s njima i objašnjavam situaciju (sve što je potrošeno-imam račune fotokopije nalazi se u firmi koja sada radi na tom mjestu i uloženo je u izgradnju sanitarnog čvora -zgrade) To je za njih bil:blabla:

-15.02.2006.g.stiže mi o j.bilježnika "prijedlog za ovrhu na tem.vj.ispravna cjelokupnoj pokretnoj i nepokretnoj imovini"prema tem. odredaba čl.28,35,37 u svezi čl.252bic OZ

-nalaže se ovrha i da platim dug po pravomočnosti ovog riješenja.OPet

Sponinje se čl.252g ih. i traži se trošak 2123,24kn. opetja se :klanja: i :blabla: jer nigdje ne piše koji je pravni lijek rezultat =0.

22.01 0.g. u firmu u kojoj radim dolazi Ovrv.a da ja nisam od suda ništa vidio,. S obzirom da imam ovrhu na 1/3 plače po odrugoj osnovi odvojio sam 300 kn mj. pa plačam taj dug. Nazvao sam neki dan PBZ i saznao da je po osnovi kamata on sad 58.000kn.

Zanima me dali stvarno ja u ovom slučaju nemam nikakova prava ili mogu li nešto pduzeti?

Jer ovo mi lići na to da bih mogao ostati bez kuče. A onda ću nekom ja biti :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Poštovani,

u društvu u kojem sam radio 2003 i 2004g koristio sam amerikan express karticu za plačanje nekih materijalnih troškova po odobrenju i na traženje poslodavca.Naki od troškova bili su kreditni na rate 12 i 24 mj. Iz firme sam otišao sredinom 2004.g.do kad je firma i plačala obveze po mojoj kartici. Ostao je dug od 33.000kn. Firma je zatvorena

krajem 2004.g.

-17.o1.2006 g dolazi mi: opomena pred utuženje odvjetničke kuče koja zastupa PBZ Card.Razgovaram s njima i objašnjavam situaciju (sve što je potrošeno-imam račune fotokopije nalazi se u firmi koja sada radi na tom mjestu i uloženo je u izgradnju sanitarnog čvora -zgrade) To je za njih bil:blabla:

-15.02.2006.g.stiže mi o j.bilježnika "prijedlog za ovrhu na tem.vj.ispravna cjelokupnoj pokretnoj i nepokretnoj imovini"prema tem. odredaba čl.28,35,37 u svezi čl.252bic OZ

-nalaže se ovrha i da platim dug po pravomočnosti ovog riješenja.OPet

Sponinje se čl.252g ih. i traži se trošak 2123,24kn. opetja se :klanja: i :blabla: jer nigdje ne piše koji je pravni lijek rezultat =0.

22.01 0.g. u firmu u kojoj radim dolazi Ovrv.a da ja nisam od suda ništa vidio,. S obzirom da imam ovrhu na 1/3 plače po odrugoj osnovi odvojio sam 300 kn mj. pa plačam taj dug. Nazvao sam neki dan PBZ i saznao da je po osnovi kamata on sad 58.000kn.

Zanima me dali stvarno ja u ovom slučaju nemam nikakova prava ili mogu li nešto pduzeti?

 

 

Poštovani.

Molim odgovor cijenjenih prevnih stručnjaka ovog foruma.

Napominjem još da: imam nekretninu na kojoj je hipoteka banke iz Austrije na iznos od 51.ooo E. Moje pitanje je može li mi Pbz-card "sjesti" na nekretninu bez da me obavijesti o tome? I mogu li ja išta poduzeti ako se to dogodi?

U međuvremenu moj je poslodavac prestao uplačivati iznos (300,kn/mj)koji iznos koji smo dogovorili sa obrazloženjem da pbz mora "čekati red" zbog moje ovrhe po dugu prema poreznoj upravi.

:tupan: :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste koristili privatnu karticu za plaćanje stvari za firmu onda ste iz blagajne firme trebali dobivati isplatu za potrošene iznose odmah po dostavi računa

tim novcem ste trebali plaćati dug prema Americanu

 

za kartičnu kuću vi ste privatna osoba koja je svojom karticom kupovala stvarii, ali nije plaćala račune

 

nije mi jasno kakav ste dogovor imali s firmom u kojoj ste radili

 

kad ste odlazili iz firme tj. kad se zatvorila, morali ste se sjetit da je ostao dug koji nitko nije platio

 

moj je savjet ; rješavajte dug što prije jer vam odgađanjem samo rastu kamate

dok vi otplatite 33000 kuna s po 300 kn mjesečno, kamate će narasti još par tisuća kuna

nemojte ignorirati rješenja koja primite, provjerite je li dobar obračun kamata u rješenju pa se žalite na vrijeme

 

ako dobijete rješenje suda na koje nije moguće uložiti prigovor, najbolje što prije rješavati dug jer je zatezna kamata mislim 14%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala osica,

ja sam za tu firmu radio kao vanjski suradnik u funkciji direktora proizvodnje.(imao sam obrt).Moj rad je prestao dolaskom u firmu pok. gospodina iz Samobora, koji je "sahranio" čini mi se "komercijaknu banku" i bio poznat po mafijaškim postupcima u privredi. On je i ovu moju dotukao te tužio mog bivšeg poslodavca nakon što ga je opljačkao.Dakle ja sam otišao jer sam se protivio dolasku dotičnog gospodina i jer sam znao kako će to završiti. Direktor je otvorio kartice za nas nekoliko,( koliko se sjećam kao da je pisalo na nekom čudnom dokumentu - ugovoru nalik na uski prospekt kakvog ljetovališta)te su mi kasnije objasnili iz PBZ-carda da sam solidarni dužnik.Karticu sam koristio isklučivo za poktivanje materijalnih troškova firme (izgradnja sanitarnog čvora kojeg uopće nije bilo a firma je imala 70 ljudi, kupnju stolarije isl.)Imam i sve fotokopije računa iz kojih je razvidno za što se trošila roba sa tih računa.Svu sam tu robu kupio na kredit od 12 ili 24 mj. Kad sam otišao poslodavac je prestao plačati odnosne rate a nešto poslije toga je i propao. Ja sam u više navrata razgovarao sa PBZ-cardom i njihovim odvjetnicima.Razgovarao sam sa njima i prije nekoliko dana i trežio sastanak , jer nemam uguvora (ostao je u firmi za koju sam radio)d htio sam vidjeti i izračun tih kamata. Iz PBZ-carda su sastanak odbili, sa obrazloženjem da ja i dalje plačam koliko mogu i da eventualno podmirim dug (koji je sad 58.000 kn), a oni će prema situaciji vidjeti što će dalje, te da će me obavijestiti, ako se odluće da mi sjednu na nekretninu.

U svim tim razgovorima doza je arogancije. Meni je ta cijela situacija "sumnjiva.

Mene zanima:

Mogu li ja službeno tražiti taj ugovor i izračun kamata(oni tvrde da će mi dati izračun u trenutku kad budem podmirivao dug)?

Što ja mogu uopće poduzeti vezano za to dugovanje,osim da dug u cijelosti platim?

Da li se kamate obračunavaju samo na glavnicu?

Ako otplatim polovivu duga Od 58.000 kn hoče li mi smanjiti glavnicu ili će prvo namirivati troškove i kamate?

Napomena: Sva roba koju sam kupovao još je "živa". Njom se koristi jedna druga firma koja je u posjedu odnosnih osn.sredstava.

 

:-?:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

danas sam imao svjedočiti o dvije stvari vezano za temu koju sam načeo još 18.09.

Prvo sam jutros bio na ročištu kao svjedok u potupku protiv vlasnika društva koje je naravno otišlo u stečaj i koje se zadužilo kod HBOR-4 mil kn a koje je novce i još neke druge pretvorio u maglu veleučeni pominjani preminuli gospodin i njegov živući brat ,koji se uzgred rečeno nalazi u "buksi", a koji su prouzročili "moje" dugavanje PBZ-cardu jer nisu plačali kredite koje sam opisao u tekstu-dolje.

Bilo mi je drago razgovarati sa istražiteljem i sudkinjom jer za vrijeme moga rada tamo situacija je bila čista ko suza i poslovanje se odvijalo u zakonskim okvirima pa sam i napomenuo svoj slučaj sa PBZ-Cardom.

No sve je to bilo lijepo i po povratku u ZGB odnio sam doznaku za bolovanje u društvo u kojem sam sad zaposlen (na bolovanju 5mjeseci),tražio isplatnu listu i pitao sadšnjeg poslodavca zašto mi nije isplatio naknadu palće a svima drugima jest. Ustanovimo da mi je plaće isplaćena. Odem u svojubbanku i vele mi:" PBZ card vem je "očitio" račun. Cijelih 2500 kn. Nazovem PBZ objasnim da san dogovorio plačanje po 300 kn do jednikratnog podmirenje duga (prodajem zemlju jednoj industrijskoj zoni)i da će me izvjestiti bude li se što mjenjalo ali ne oni ne žele razgovarati. Ne žele da dođem do nih. Oni će meni svaku naknadu zapljeniti dok ja ne riješim taj dug (rekao sam u postu dolje da imam ovrhu porezne za mirovinsko 1/3 plaće). Onda su pale i riječi koje ne spadaju u ovaj tekst i tako je tao danas završilo.

Mene sad zanima ima li toj aroganciji lijeka ili moram opet u Jankomir da nebih nekome sudio? :-?

Zahvajujem na savijetu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

danas sam imao svjedočiti o dvije stvari vezano za temu koju sam načeo još 18.09.

Prvo sam jutros bio na ročištu kao svjedok u potupku protiv vlasnika društva koje je naravno otišlo u stečaj i koje se zadužilo kod HBOR-4 mil kn a koje je novce i još neke druge pretvorio u maglu veleučeni pominjani preminuli gospodin i njegov živući brat ,koji se uzgred rečeno nalazi u "buksi", a koji su prouzročili "moje" dugavanje PBZ-cardu jer nisu plačali kredite koje sam opisao u tekstu-dolje.

Bilo mi je drago razgovarati sa istražiteljem i sudkinjom jer za vrijeme moga rada tamo situacija je bila čista ko suza i poslovanje se odvijalo u zakonskim okvirima pa sam i napomenuo svoj slučaj sa PBZ-Cardom.

No sve je to bilo lijepo i po povratku u ZGB odnio sam doznaku za bolovanje u društvo u kojem sam sad zaposlen (na bolovanju 5mjeseci),tražio isplatnu listu i pitao sadšnjeg poslodavca zašto mi nije isplatio naknadu palće a svima drugima jest. Ustanovimo da mi je plaće isplaćena. Odem u svojubbanku i vele mi:" PBZ card vem je "očitio" račun. Cijelih 2500 kn. Nazovem PBZ objasnim da san dogovorio plačanje po 300 kn do jednikratnog podmirenje duga (prodajem zemlju jednoj industrijskoj zoni)i da će me izvjestiti bude li se što mjenjalo ali ne oni ne žele razgovarati. Ne žele da dođem do nih. Oni će meni svaku naknadu zapljeniti dok ja ne riješim taj dug (rekao sam u postu dolje da imam ovrhu porezne za mirovinsko 1/3 plaće). Onda su pale i riječi koje ne spadaju u ovaj tekst i tako je tao danas završilo.

Mene sad zanima ima li toj aroganciji lijeka ili moram opet u Jankomir da nebih nekome sudio? :-?

Zahvajujem na savijetu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija