Jump to content

Pomoć oko kasko osiguranja


gromky

Preporučene objave

U 7 mjesecu sam sa službenim autom na leasing napravio, svojom greškom, štetu na autu.Pri kretanju sam udario u stup od ograde i na prvi pogled napravio manju štetu(izgledalo je samo branik),poslije se pokazalo da je ukupna šteta 30.000 kn (branik,far,letva volana...)Moram priznati da sam i ja bio iznenađen visinom štete,ali me se u biti nije ticalo.Ukupna vrijednost auta je oko 200000 kn.Čovjeku sam dao par sto kuna za stup od ograde i naravno nisam zvao policiju.Nije bilo riječi o izbjegavanju alko testa (bilo je jutro a i inače ne konzumiram alkohol) nego o mojoj procijeni da se radi o stvari za koju policija vjerojatno nebi niti izašla van.Veeeelika greška.Na licu mjesta prijavljujem štetu osiguravajućoj kući,odšlepam auto u ovlašteni servis, popravljaju ga i na temalju kaska isplaćuju štetu firmi.Ko reklama za osiguravjuću kuću.I onda dolazi veeeeliki aliiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Jučer dobivam od osiguranja papir na kojemu kažu:

-da se gube prava iz police ukoliko osoba koja upravlja vozilom izbjegna ili odbije alko-test prema čl.7st.1tč.2 Uvjeta za osiguranje

-da sam prema ZOSPC 180 vozilo smio ukloniti sa ceste tek nakon što to naredi ili dopusti osoba koja obavlja očevid

S obzirom na sve navedeno vele da su temeljem Zakona o osiguranju i Pravima osiguranja stekli pravo regresa prema meni u visini isplaćene štete te me mole da se u roku od 30 dana očitujem na njihove navode,ukoliko su činjenice u suprotnosti sa navedenim.U protivnom će istekom navedenog roka pokrenuti regresni postupak prema meni.

Mislim da trebam dobrog odvjetnika.Molim da mi preporučite nakoga

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 12 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija