Jump to content

promjena zakona o braniteljima


krusevo

Preporučene objave

Duro je napisao:

juante je napisao:

Ovako,ako ti je priznata mirovina,ona teče od dana podnošenja zahtijeva HZMO,...

Netočno, kako za ovaj (fruitcake...) slučaj tako i uopćeno za druge slučajeve...

 

smatra se da je data suglasnost na rješenje HZMO i nema zapreke kod isplate,dalje je birokratska procedura,predmet ide nazad u Mihanovićevu koja ovjerava i prosljeđuje područnoj službi na pisanje rješenja,Ako ti je Taby potpisao,smatraj da je predmet zaključen,jer on je zadnja karika koja je ovlaštena da daje suglasnost,...

Isto nekoliko netočnosti (kakva suglasnost Povjerenstva na rješenje pa onda pisanje rješenja, pisanje kakvog rješenja ako je pisano rješenje i o čemu to novo rješenje???; Povjerenstvo->Mihanovićeva-PS, da ali samo u slučaju rješavanja po žalbi - u ovom (fruitcake)?...) ,

Stječe se dojam da vam pojam konačnost rješenja odnosno konačno rješenje u upravnom postupku nije baš jasno ili ga ja krivo shvaćam... :misli:

 

:kavica: Poštovani duro,

uopće mi nije jasno :-o u kome se kontekstu spominjem kao (fruitcake...) slučaj uz gornji citat od juante koji se mene uopće ne tiče a također me se ne tiče niti doljnji citat vezan na:..." rješavanja po žalbi - u ovom (fruitcake)?...), Stječe se dojam da vam pojam konačnost rješenja odnosno konačno rješenje u upravnom postupku nije baš jasno..." :-?

Moram Vas ispraviti u svemu jer ja u niti jednom svom postu pod ovom temom ili pod drugim temama nisam uopće spominjala ikakve suglasnosti na rješenja HZMO, Mihanovićevu, gospodina Taborskog, rješavanje po žalbi, suglasnost Povjerenstva na rješenje pa onda pisanje rješenja i pisanje novog rješenja???

Držim da ste Vi nešto pobrkali jer ako ste čitali moje postove ali pod drugim temama , svi među njima a koji se odnose na moje osobne probleme, odnose se isključivo na moju bitku oko priznavanja statusa HRVI a baš nikakvih problema i nepoznanica nemam oko HZMO i gore upitnih citata!

Ali, evo imam volje protumačiti i moje stanje što se tiče mirovine pa da se više ne bi bunili jer zaista postiji "slučaj fruitcake" (Malo dulja priča i Vrući krumpiri)ali nevezan za HZMO ...

HZMO mi je išao ovako:

1. Privremeno rješenje,veljača 2009., invalidska mirovina prema čl. 15 ZOPHBDR (70% sa ratom, 30% civini = profesionalna)

2. Žalba središnjoj službi radi opće a ne prof.

3. U roku 2 mjeseca odbijenica žalbe i potvrđeno prvotno rješenje uz "ponudu" pravnog lijeka u vidu tužbe na US.

4. S obzirom da je "nastao trend" dodjele prof.nesposobnosti, nisam podizala tužbu čime je ovo rješenje postalo konačno u upravnom postupku (jel to to?:namiguje:)

5. Trajno rješenje još nisam zaprimila u konačnom pisanom obliku sa svim pokazateljima izračuna mirovine ali će i to valjda uskoro stići (isplata akontacije mirovine je redovita, :klanja: Bogu)

Eto, HZMO me uopće ne muči, nerješeno mi je ostalo iz prof. u opću ali...step by step...

:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 411
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

juante,

 

ja jesam pogriješio navodeći fruitcake a mislio sam i čitao sam prethodni post od forreste-a; ali to ništa ne mjenja stvar u svezi činjenice da ste naveli niz netočnosti i ja se neću ponavljati ili možda još navoditi argumenata što je pogrešno...

Moje je mišljenje da nitko ovdje svojim pisanjem ne želi odmoći braniteljima, pa isto tako ništa manje pomoći nego vi, ali za mene je neprimjereno se pozivati ja sam dobar s ovim, u kontaktu sam s onim i želim pomoći a pri tome ne uvažavati činjenice i argumente...Ako smo se razumjeli drago mi je, ako nismo - žao mi je ali što se može ...

S obzirom da bi bilo kakva rasprava bila nepotrebna i kontraproduktivna, a za polemiku nema uvjeta, ja više neću sudjelovati ...barem ne na ovakve odgovore na pojedine postove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Juante je rekao:

P.S. Inače sam dobar i blizak sa Dr.Taborskim,imam neke informacije iz njegove službe,također sam u kontaktu sa g.Begović iz HZMO Mihanovićeva,Vanjski sam suradnik nekih udruga,aktivni član HVIDR-e RH,u mirovini sam 13 godina,status RVI imam 15 godina,60% stalno,ostvario sva prava po zakonu o braniteljima,želim pomoći ljudima kojima je pomoć potrebna,u kontaktu sam sa g.Tomom Bogovićem,načelnikompravne službe Min.Branitelja i gđom. Stanić koja također radi u pravnoj službi ministarstva,prijedlog zakona imam od kraja 8. mjeseca.

 

 

Stvarno, Juante, čemu to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram ipak ponoviti muku moju - što me muči, jer ću izgleda dobiti i čir na želucu. Moram ponovo pitati jer vidim da se neki uvaženi i iskusni forumaši razmimoilaze u mišljenjima što se tiče mog direktnog pitanja (jučerašnji post u 18.43h). Rješenje mi je izrađeno i sad je u prijepisu (itd.itd. da se ne ponavljeam). Ako mi se Rješenje dostavi poštom recimo sutra (a rok za žalbu je 15 dana, kad postaje pravomoćno-to je 17.11.); da li to znači da me kači novi zakon (stupa na snagu 12.11.), ili sam ipak riješen i uspio proći po starom zakonu? Molim, ako je moguće odgovor i na drugo moje jučerašnje pitanje. Daj Mrljo, molim te odgovori ti, da budem siguran. Moji su izludili samnom u kući, a ja ne znam kud bi i šta bi sa sobom. Help?? :tuzan: :-?:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Mrljo, ali baš toliko inzistirati na perfekciji gramatike i pravopisa - zaboravio sam staviti navodne znake ("kači")-bez ljutnje, prijateljska sugestija, uz dužno poštovanje. Nemoj me opet pogrešno shvatiti, nisam ulizica (****lizac). U svakom slučaju hvala što si sebi dao truda i odvojio vremena da mi odgovoriš na goruće pitanje. PS. Nadam se definitivno, da je to sad pravno gledajući ispravan odgovor. HVALA!!! :-P:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester,

ja sam ukazivao na neke netočnosti u njegovom pisanju tzv. opće prirode npr. prava od dana podnošenja zahtjeva HZMO-u, ... itd. a ne nato za tvoj slučaj...

Što se tiče tvoga i sličnih slučajeva kada je rješenje tu samo što nije ...: ako gledaš pojam konačnosti rješenja u upravnom postupku ( a rješenja o pravu na invalidsku mirovinu su upravni akti) tada se stvari kompliciraju jer se konačnost pa i pravomoćnost prvostupanjskog rješenja gleda kako od datuma dostave pa tako i radnji koje se dogode poslije dostave (žalba,...)- a sada: mogao si i u (nazovi) raspravi o prijedlogu zakona i izjavama političara vidjeti da svi ukazuju na tu problematičnost konačnosti rješenja... Moja razmišljanja su sljedeća: s obzirom da ne vjerujem da predlagatelj ne razlikuje pojmove u upravnom pravu i općenito u pravu i da će i u praksi biti veoma teško provesti taj čl. 16 u smislu konačnosti- ostaje je ti da im vjerujemo da će svi postupci koji u tijeku biti odrađeni po starom... ja osobno mislim da to svi postupci u tijeku znači svi koji su pred pisanjem rješenja i u fazi dostave rješenja, a svi drugi bez obzira što su predani da će biti završeni po novom. To su razmišljanja a ne pravni stav i da imam argumente za to. Jedino ti moram skrenuti pozornost da bi se stvar mogla zakomplicirati ako se žališ na to prvostupanjsko a na dan žalbe (predaje HZMO ili predaje preporučene pošiljke pošti) ili prije već bude na snazi novi zakon. Ovo zakomplicirati znači da po mom mišljenju nitko neće moći ni s 50% sigurnosti reći kako će se raditi po žabi ( mislim na regulativu...) Stvar je u opasnosti i zamki pojma konačnost rješenja ( čl. 16...)...

Je li ti lakše..? Moje mišljenje: dobiti ćeš rješenje po starom zakonu i nemoj se na njega žaliti... Jesam li u pravu?,- ne znam, neka se i drugi uključe ali zamolba ili (pravni,...) argumenti ili razmišljanja na tragu upravnog prava ili razmišljanja ali bez ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo primjer:"Gosp.Mario Horvatić iz Jastrebarskog,je 24.10.2009 godine dobio rješenje od HZMO-a u kojem piše da mu je priznato pravo na invalidsku mirovinu po članku 15. ZOPBDR počevši sa 15.01,2009. (50% kao posljedica rata-50% civilno),sa činom vojnika i priznatim statusom HRVI 20% do 21.1.2010 godine u iznosu od =2.369,82 kn,u pouci o pravnom lijeku piše da je rok žalbe 15 dana od dostave rješenja,žalba ne sprijčava izvršavanje rješenja.Biti će mu isplaćena razlika mirovine od 15.01.2009. umanjena za iznos akontacije koju je primao do donošenja rješenja"

 

Rješenje Maria Horvatića ćemo danas skenirati i postaviti na post,naravno ako nam dozvole moderatori.

 

zahvaljujem se svima i još jedanput se ispričavam.

 

P.S. spreman sam argumentirati svaku svoju napisanu rječ,ukoliko se dokaže da nisam u pravu,molim moderatora da me isključi sa cjelog foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

Tumačenje novog zakona o braniteljima-ne znaju ni "oni",a kamoli mi....alaj smo ga ........ kada stupi na snagu mislim da će biti pomutnje ,a na štetu branitelja -NARAVNO! :palacdolje:

 

U potpunosti se slažem,u početku se niti referenti neće snalaziti u provođenju Zakona,a poslje će se ionako sve razvodniti pa će sve biti kao i po starome,znamo svi da se baš niti stari Zakon nije baš provodio,pa neće niti novi

 

Ma nek sve ide u p### m###,zar se sve mora lomiti preko leđa onih koji su stvarali ovu državu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav...kolega juante samo ti nama javi ako ima kakva novost iz ministarstva...pa da se znamo ravnati.....malo smo svi ponekad nervozni na ovom forumu pa i ja sam..puno puta kažem šta nemislim..i nemoj shvatiti krivo klege sa foruma ako ti nešto sugeriraju..samo su nam svima živci pri kraju jer stvarno ode država u bananu..stvarno su branitelji izdani..izmanipulirani,prodani..djeca nemaju pojma o domovinskom ratu..mesič je napravio svoje..hrvatska je slomljena...a neznam kao i šta da napravim,kako ni vi na forumu da se to promjeni...gotovo je...gubimo kontrolu..brod tone..bojim se za 10 godina da ču kao branitelj i hrvi biti proganjan kao što je nekada ozna radila našim hrvatima..sve mi se čini da mračne sile pobjeđuju...bit čemo nepoželjni u državi...vjerujete mi nikada me instikt nije prevario...ali tješi me što smo bili ugnjetavani i od 45 do 90 godine,pa smo opet kada je voda došla do grla pobijedili te sile zla koje opet sada pokazuju svoje pravo lice....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitku izgubiti?-DA

Rat izgubiti?-NE,NIKADA!!!

 

U utorak idem na Trg J.Jurja Strossmayera 4,Zagreb da mi objasne sve u detalje,tada ću prenijeti saznanje na forum.

 

Ako netko želi osobno kontaktirati ministarstvo,evo kako mogu:

 

Uprava za pravne poslove:.

 

Osobno ili putem pošte: Trg J.Jurja Strossmayera 4,Zagreb

 

 

Upiti putem telefona:. 01/23 08 804

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Vidim da neki korisnici ne znaju quotat.

 

Kad citirate druge korisnike, onda se quota samo ono što su oni napisali, a ono što vi želite napisati, pišite odvojeno tako da se vidi što je tko napisao.

 

 

Jel tako "programer"? ;-)

 

 

 

Tako je, :vojak:

Ups, moja greška :tikvan:(eto dokaza da su i programeri nesavršeni...:smijeh:)...pogotovo „helexirani“...:smijeh:...pa ono: „šta je ono bilo ?...šta smo ono copy ?..paste?...šta?...tko tu koga uopće citira?... ja Duru?...juante koga?...Duro?...hahaha...uf, baš mi je već negdje oko 2.15 bilo malo i teže sve skupa...pa me odlogiralo...pa opet...:smijeh:.

Pošto mi je većina postova malo dulja, obećavam od danas prvo sve na doc. pa onda paste na post :namiguje: i :no-no: :dop: by comp.

:moli: za oprost :klanja::klanja::klanja: „onoga koji spava kada ne treba“ a poooozdrav Duri ...no hard feelings

:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatski branitelji, korisnici starosne i prijevremene starosne mirovine koju su ostvarili na temelju staža manjeg od 40 godina, mirovina se povećava, ovisno o razdoblju provedenom u Domovinskom ratu i to:

 

 

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

 

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseca za 15%

 

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

 

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

 

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

 

6. dragovoljcu iz Domovinskog rata za 30%.

 

 

 

 

Pravo na navedeno povećanje imaju i hrvatski branitelji korisnici invalidske mirovine, te članovi obitelji hrvatskog branitelja, korisnici obiteljske mirovine. Hrvatski branitelji, korisnici kumulirane invalidske mirovine ostvarene prema ZOPHBDR također imaju pravo na navedeno povećanje. Tako povećana mirovina ne može iznositi više od mirovine određene na temelju osobnog boda za 40 godina mirovinskog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali zadovoljavaju ovi kriteriji:

 

"HRVI iz Domovinskog rata kod kojega je nastao trajni gubitak radne sposobnosti

(opća nesposobnost za rad) ili kod kojeg je nastala profesionalna nesposobnost za rad kao

posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno

pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske ima pravo na invalidsku

mirovinu."

 

"Najniža mirovina pripada korisniku mirovine iz stavka 1. i 5. ovoga članaka,

osobama iz stavka 2. ovoga članka i hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata iz stavka 3.

ovoga članka ako oni, odnosno osobe temeljem kojih izvode pravo na najnižu mirovinu imaju

priznato sudjelovanje u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u najmanjem trajanju od 100

dana, a određuje se od osnovice koja iznosi 45% prosječne neto plaće svih zaposlenih u

Republici Hrvatskoj, u godini koja prethodi godini ostvarivanja prava, a prema podacima

Državnog zavoda za statistiku."

 

"HRVI iz Domovinskog rata, hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i drugim

osobama iz ovoga članka ne pripada pravo na najnižu mirovinu ako su oni, odnosno osobe

temeljem kojih izvode pravo na najnižu mirovinu u Registru hrvatskih branitelja iz

Domovinskog rata evidentirani kao pripadnici neborbenog sektora."

 

"Revizijski postupak i postupci za priznavanje prava na invalidsku mirovinu, najnižu

mirovinu, priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata i prava na opskrbninu koji su

započeti prema propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona, a nisu završeni

konačnim rješenjem dovršit će se po odredbama ovoga Zakona."

 

"Predviđeno je da pravo na najnižu mirovinu pripada hrvatskom branitelju

koji je najmanje 100 dana sudjelovao u obrani suvereniteta i to kao pripadnik borbenog

sektora."

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege branitelji, vidim da se teško nosite sa odredbama ovog novog zakona, pa ću Vam pokušati svojim mišljenjem pomoći.U raspravi o dotičnom zakonu na postavljeno zastupničko pitanje , sad neznam točno kojeg zastupnika,ministar Ivić je odgovorio u sljedećem kontekstu: Svi oni koji imaju nastavno pravo o priznavanju HRV -i idu po starom zakonu, tj, za njih ne vrijede odredbe novog zakona.Ali postoji jedna kvaka po mom mišljenju.Riječ je o lječničkim povjerenstvima koja donose riješenja odnosno ocjenu o postotku invaliditete pojedinih branitelja koji su u postupku i oni koji su sad tek na PLP.Ta povjerenstva dobila su vjerovatno i naputak po kojim kriterijima treba raditi. DLP donosi konačnu odluku,ali mislim da će svi ili većina onih koji imaju 20% ili 30% završiti ispod 20%. Pa prema tome gube sva prava na invalidsku mirovinu po starom i novom zakonu.Daj bože da nisam u pravu.Dok se vi i ja budemo žalili i neznam kome, ili tužbe prođe voz, i ostajemo na onoj braniteljskoj mirovini ako imamo opću nesposobnost za rad a nemamo god. starosti ili 40 god. staža. Još jednom volio bih da nisam u pravu, ali mislim i imam osjećaj da DLP i PLP imaju glavnu riječ. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Poštovani kolege branitelji, vidim da se teško nosite sa odredbama ovog novog zakona, pa ću Vam pokušati svojim mišljenjem pomoći.U raspravi o dotičnom zakonu na postavljeno zastupničko pitanje , sad neznam točno kojeg zastupnika,ministar Ivić je odgovorio u sljedećem kontekstu: Svi oni koji imaju nastavno pravo o priznavanju HRV -i idu po starom zakonu, tj, za njih ne vrijede odredbe novog zakona.Ali postoji jedna kvaka po mom mišljenju.Riječ je o lječničkim povjerenstvima koja donose riješenja odnosno ocjenu o postotku invaliditete pojedinih branitelja koji su u postupku i oni koji su sad tek na PLP.Ta povjerenstva dobila su vjerovatno i naputak po kojim kriterijima treba raditi. DLP donosi konačnu odluku,ali mislim da će svi ili većina onih koji imaju 20% ili 30% završiti ispod 20%. Pa prema tome gube sva prava na invalidsku mirovinu po starom i novom zakonu.Daj bože da nisam u pravu.Dok se vi i ja budemo žalili i neznam kome, ili tužbe prođe voz, i ostajemo na onoj braniteljskoj mirovini ako imamo opću nesposobnost za rad a nemamo god. starosti ili 40 god. staža. Još jednom volio bih da nisam u pravu, ali mislim i imam osjećaj da DLP i PLP imaju glavnu riječ. :zao:

 

Zna li netko što znači "imati nastavno pravo o priznavanju HRVI"?

Ili sam ja glup,ili se to može protumačiti na nekoliko načina.

 

Ako netko zna što TOČNO znači,molio bih da objasni.

 

unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo opet ja da pokušam odgovoriti: Nastavno pravo je pravo koje se konzumira rješenjem o invalidnosti tj,HRV-I ocjenom DLP-a., na rok koji je naznačen u tom riješenju do konačnog trajnog riješenja o invaliditetu.Laički rečeno ako imaš 20 % invalidnosti ili više a nemaš konačno prznavanje statusa HRVi-a za stalno ,onda vrijedi nastavno pravo na određeni rok u kojem ti se isplaćujeinvalidnost.Invalidnosti

mirovina su dva odvojena procesa, ali bez invalidnosti nema ni obračuna mirovine po ostvarenom statusu HRV-a. tj. obračunava se kao najniža braniteljska mirovina.Mislim da sam objasnio prilično jasno.Još da dodam po starom zakonu produženje nastavnog prava bilo je u praksi oko 3 vještaćenja, mada su neki morali i više puta izaći pred komisiju. A nastavno pravo priznavalo se je na približno godinu dana.Sretno nam bilo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno jasno,evo primjera i saznanja po istom(istina je da je to samo rekla-kazala iz Ministarstva)

 

Kolega ima 20% privremeno do 1.mjeseca 2010 godine,ima invalidsku mirovinu 50%-50%,kontaktirao je ministarstvo odnosno pravnu službu,rekli su mu da će u drugoj polovici 12.mjeseca ove godine dobiti poziv za PLP,međutim,također mu je rečeno da će ići u postupak po novom Zakonu,e sad,nije im naveo da ima samo 2 mjeseca i 23 dana ratnog staža u 93.godini,znači manje od 100 dana,dali je bio u borbenom sektoru? u to vrijeme nije bilo borbenog djelovanja,osobno i sam smatra da neće niti pristupiti komisiji zbog vremena provedenog u ratu (manje od 100 dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma meni se sve cini da se ovo sve zakompliciralo jako jako :vrti:

Stvar je sljedeca i to opet ponavljam sto se tice invalidnosti...tko je u postupku taj ide po starom zakonu i to je to (nema ovako ni onako)

E sada sigurno da ovisi na koju budaletinu ce doticni naletjeti na komisiji za invalidnost i kako ce ovaj to posloziti u svojoj "obrazovanoj glavici" to je sasvim druga prica ali zato postoje zalbe tj.tuzbe ;-)

A sada isto jos jedan maleni komentar...naime stvar je sljedeca: imamo hrpu ljudi bar iz mojih saznanja koji su otisli u invalidsku mirovinu po starom zakonu kada uopce i nije bio potreban RVI a isti sada rijesavaju status RVI-a...

Dakle mene sada zanima jedna stvar tj.cudi me to :-? ako ta osoba sada i ne dobije status tj.izgubi ga po novom zakonu u nekom slucaju... koja korist od svega toga??? Tj.kakva im je to usteda??? Ima pojedinaca bez rvi-a s mirovinama po 5-6000kn jer u obracun mirovine do sada rvi nije ni ulazio tj.bila je bitna profesionalna nesposobnost ili opca tj.razlika u koeficijentima :misli:

A rvi je bio neka usputna stavka totalno nebitna za mirovinu tj.ostvarivanje iste :zao:

E pa sada ko je tu lud :-?

Jer svim tim osobama ako i ne ostvare invalidnost mirovine ostaju iste jer su i tako ostvarene starim zakonom :misli:

Svasta :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani prijatelji molim vas da mi neko objasni ako je postupak u tijeku . Znači prvo sam dobia 20%hrvi po drugi put su mi digli invalidnost na 30% ... molim vas da mi neko konkretno kaže dali i mene kači novi zakon ...tj dali se postupak obustavlja... ili postupak ide dalje u obradu... :ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::mrki::mrki::mrki::boksac::boksac::boksac::boksac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vidi ovoga ,čini mi se da je registriran kao FORUMAŠ .Navodno spreman pomoći ali nije napisao kako ali samo pravim braniteljima ispada da nas i po ovim forumima ima puno lažnih.Epa dobro FORUMAŠU daj pomozi ljudima a ne samo dat telefonski broj od hzmo .I daj molim te ukratko mi objasni kako da ja dođem do tih u ministarstvu kao što si ti došao npr.do gospodina Tabija i ostalih ,a vidim da si ima 15-godina umirovini sigurno imaš puno iskustva iz razgovora sa dotičnom gospodom pa ne bi bilo loše da nam preneseš ta svoja dragocjena iskustva i pdjeliš koji savjet npr.meni obićčnom branitelju kako reživjeti sa 3200 kuna mjesečno imaš li kakvu formulu. pozdrav :place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda netko misli da nema lažnih invalida? pa čak i da se ne javljaju na ovaj forum? :smijeh:

 

:skakuce: Nisam navodno spreman pomoći,već sam mnogima i pomogao :palac: ,telefonski broj sam dao kako bi ljudi sami kontaktirali određene institucije i raspitali se o svojim problemima (nemaju svi jednake probleme i jednaki status) :-)

Doći do "tih" u Ministarstvu nije nikakav problem,ako netko želi a tvrdi da nemože,neka mi se javi na PM pa ću ga ja uputiti i biti će primljen.

Stvarno želite znati kako sam ja došao do Tabija? ako itko zna njegov ratni put 91.-92. tamo sam ga upoznao,a kasnije do 97.godine bio mi je liječnik na "Borongajki" ,surađujem i sa Dr.Hermanom Vukušićem,kako? kao član nekoliko udruga i bivši član savezne HVIDR-e,jesam u mirovini i 15 godina imam status RVI,zašto? zato što sam 3 puta ranjen,jedanput teže (reanimacija zbog iskrvarenja na prvoj liniji),kako preživjeti sa 3.200,00 kn? a kako preživljavaju tek "obični" umirovljenici sa mirovinom manjom od 2.300,00 kn,a ima ih preko 170 000 (među njima i moja majka)?

Svoja dragocjena iskustva ću od sada prenositi ISKLJUČIVO putem PM,jer mi netrebaju provokacije,imao sam najbolju namjeru pomoći,a mnogima sam i pomogao.

 

Od sada se povlačim sa foruma i više neću javno sudjelovati u raspravama.

 

Ugodno Vam bilo,i iskreni pozdrav svim braniteljima (sa i bez statusa) i njihovim obiteljima,ma gdje bili.

 

sretno svima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo draga "vračamo" se unatrag 5 godina tj. do prije izglasavanja "novog"zakona od 3. prosinca 2004.

Neke bitne i inovativne promjene iz tog razdoblja se u potpunosti mijenjaju ili ukidaju!

 

Nadalje ostaje otvorena rak rana tj. status HRVI koji se ponovo uvodi kao jedini i najbitniji kriterij za ostvarivanje prava na invalidsku mirovinu prema ZOPHB ....a rok je odavno izašao za podnošenje istog...

 

Mnogi branitelji u postupku kao i oni koji su tek na počecima pokušaja ostvarivanja svojih prava iz mirovinskog nisu niti svijesni odredbi čl.i stavaka "novog"zakona dok se ne počne primjenjivati (čitaj)rezati u praksi...

 

Niti Pančić se ne bi posramio nekih odredbi u novome zakonu... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

kako preživjeti sa 3.200,00 kn? a kako preživljavaju tek "obični" umirovljenici sa mirovinom manjom od 2.300,00 kn,a ima ih preko 170 000 (među njima i moja majka)?

:palac:

 

Da u pravu ste kada kažete da ima ima umirovljenika kao što je Vaša majka s mirovinom manjom od 2.300 kuna. I moja majka ima mirovinu manju od 2.300 kuna kao i mnogi drugi u lijepoj našoj. Samo treba znati da ti ljudi kao naši roditelji i slični njima imaju preko 60 godina života pa i više.

Imaju samostalnu djecu ( hvala Bogu ) i većina njih više manje ima riješeno i stambeno pitanje ( jer radili su puni radni vijek i na kredit ili štednjom uspjeli su si osigurati - sebi i svojoj obitelji krov nad glavom ). I sada mirno uživaju u svojoj mirovini ( kolikoj tolikoj ).

 

A vidite sada drugi primjer . Evo moj. Mirovina mi je 3. 800 kuna. Radio sam u MUP-u nekih 13 godina i nakon što su me u HZMO-u proglasili radno nesposobnim ( profesionalna ) ovi u MUP-u jedva dočekali da se riješe jednoga da ode u mirovinu da nije više na njihovoj platnoj listi. Zašto mi nisu ponudili kakav lakši posao u MUP-u ? Ne , nego ti više nisi sposoban za radit i više nam ne trebaš i ajde doma u mirovinu i čuvaj djecu.

Nemam riješeno stambeno pitanje, imam maloljetnu djecu vrtičke dobi koju moram školovati ( Bog im zdravlja ) i mirovinu od 3.800 kuna s kojom moram to sve obaviti, a što se tiče drugog zaposlenja to je već barem za sada nemoguća misija ( sveopće stanje - kriza - recesija - ko će još branitelja s ptsp-om ).

 

I kome je onda bolje nama braniteljima u tzv. braniteljskim ili našim roditeljima koji su u svojim mirovinama ? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav juante i ostaloj braći po oružju,

ma dajte molim Vas da probamo malo više konsolidirati redove u ovom "teškom trenutku povjesti" stupanja na snagu novog Zakona koji će nam itekako donjeti a već nam je i donio hrpu glavobolje.

Sada nam baš i nije vrijeme za međusobna nadmetanja i prepucavanja.

Svako iskustvo i dobar dobronamjeran savjet a također i svatko tko ovo posjeduje je pre dragocjen svima na forumu a vjerujem da nas je previše "umornih" i da kroz nas često progovara i ljutnja i gnjev ali...nemojmo kriviti jedni druge, međusobno se provocirati, biti netrpeljivi,"tjerati" jedni druge sa foruma...pa Vi svi koji tako hitate napustiti forum ...polako...još ćemo se međusobno trebati iz ovog ili onog razloga...

Oni koji spavaju po noći, neka prespavaju a drugi neka samo po onoj: "jutro je pametnije... ;-):palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*KOSKE* je napisao:

Ma meni se sve cini da se ovo sve zakompliciralo jako jako :vrti:

Stvar je sljedeca i to opet ponavljam sto se tice invalidnosti...tko je u postupku taj ide po starom zakonu i to je to (nema ovako ni onako)

E sada sigurno da ovisi na koju budaletinu ce doticni naletjeti na komisiji za invalidnost i kako ce ovaj to posloziti u svojoj "obrazovanoj glavici" to je sasvim druga prica ali zato postoje zalbe tj.tuzbe ;-)

A sada isto jos jedan maleni komentar...naime stvar je sljedeca: imamo hrpu ljudi bar iz mojih saznanja koji su otisli u invalidsku mirovinu po starom zakonu kada uopce i nije bio potreban RVI a isti sada rijesavaju status RVI-a...

Dakle mene sada zanima jedna stvar tj.cudi me to :-? ako ta osoba sada i ne dobije status tj.izgubi ga po novom zakonu u nekom slucaju... koja korist od svega toga??? Tj.kakva im je to usteda??? Ima pojedinaca bez rvi-a s mirovinama po 5-6000kn jer u obracun mirovine do sada rvi nije ni ulazio tj.bila je bitna profesionalna nesposobnost ili opca tj.razlika u koeficijentima :misli:

A rvi je bio neka usputna stavka totalno nebitna za mirovinu tj.ostvarivanje iste :zao:

E pa sada ko je tu lud :-?

Jer svim tim osobama ako i ne ostvare invalidnost mirovine ostaju iste jer su i tako ostvarene starim zakonom :misli:

Svasta :vrti:

 

I jos molim poneki komentar ovog mog texta ako je moguce cisto da vidim da li sam ja to sve dobro shvatio a cini mi se da mi je sve manje i manje stvari jasno :misli::vrti::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Kada bi trebao stupiti na snagu , taj novi zakon o braniteljima . Molim hitan odgovor

------------------------------------------------------------

Pa evo opet da pokušam odgovoriti, novi zakon najprije ide na prijepis,pa na potpis predsjedniku RH,onda u objavu u NN, i kao i svaki zakon koji se donosi u HRV Saboru stupa na snagu 8 dana od objave u NN-a.Mislim da ova dva tjedna ima dosta posla oko prijepisa zakona koji su prihvaćeni u Saboru pa nemislim da će kao neki pojedinci biti objavljen negdje oko 4.11.o.g. več oko 15.11., pa računajte onda osam dana i dobiti će te točan datum.Ili ako se objav 4.11.o.g. onda sigurno 12.11.o.g.

Bilo bi dobro da je to što kasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*KOSKE* je napisao:

Forrester je napisao:

Ne Levras je mislio na Koske-a! :frajer:

 

E pa meni se cini da nije mislio na mene jer ja nisam spominjao apsolutno nikakve brojeve tel.ni doticnog Taborskog.

Zato prijatelju dragi malo promisli prije neg kaj napises (tako su i meni savijetovali i savijet je sasvim ok.)

;-)

Oprosti KOSKE , upravu si, mislio je na juante-a, ali ,kako god, Levras nije korektno reagirao. :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrestar prijatelju, nije da je od neke bitnosti, ali molim pažljivo pročitati kronološki, postove u ovoj temi, i to: 304 (juante), 332 (levras), 333 (Forrestar), 334 (omamljeni), 336 (juante), 342 (KOSKE).

 

Posebnu pozornost obratiti na prva dva navedena, mislim kako će tada stvari biti manje zbunjujuće!

 

Pozdrav Slavoniji,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

omamljeni je napisao:

Forrestar prijatelju, nije da je od neke bitnosti, ali molim pažljivo pročitati kronološki, postove u ovoj temi, i to: 304 (juante), 332 (levras), 333 (Forrestar), 334 (omamljeni), 336 (juante), 342 (KOSKE).

 

Posebnu pozornost obratiti na prva dva navedena, mislim kako će tada stvari biti manje zbunjujuće!

 

Pozdrav Slavoniji,

Ipak sam te pretekao s prethodnim postom, ali uzgred pogledaj i objavu 314(juante). Hvala ti na prijateljskom savjetu ("ispravku"). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:propovjeda: "Moj grijeh,moj grijeh,moj preveliki grijeh" :propovjeda:

 

P.S. Pročišćeni i dovršeni Zakon stavljen je na forumu,za objevu u NN čeka se predsjednikova "blagoslov" na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske da donese odluku o proglašavanju Zakona.

 

U takvom obliku se Zakon nalazi pred predsjednikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj je napisao:

Često čitam vaše rasprave i muke. Htjedoh se i uključiti pa u posljednji tren odustajem. O čemu? O nekavim mrvicama koje nam naši vrli političari pokušavaju baciti da se o njih hvatamo ko psi oko oglođane kosti. Zapravo nas samo omalovažavaju i rekao bih prave budalama.

 

Primjerice, molim vas da se uključite u davanje odgovora na samo dva pitanja:

Čime je definirano razlikovanje tzv. borbenog od neborbenog sektora?

Čime je definirano utvrđivanje tzv. ratnog puta?

Koliko god sam se trudio kroz objavljene pravne akte pronaći odredbe koje ih određuju, još više puta sam o tome postavljao pitanja, ali zadovoljavajućeg odgovora ni od kud.

 

Zar nitko ni jedan jedini člančić iz kakvog propisa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probaj je napisao:

probaj je napisao:

Često čitam vaše rasprave i muke. Htjedoh se i uključiti pa u posljednji tren odustajem. O čemu? O nekavim mrvicama koje nam naši vrli političari pokušavaju baciti da se o njih hvatamo ko psi oko oglođane kosti. Zapravo nas samo omalovažavaju i rekao bih prave budalama.

 

Primjerice, molim vas da se uključite u davanje odgovora na samo dva pitanja:

Čime je definirano razlikovanje tzv. borbenog od neborbenog sektora?

Čime je definirano utvrđivanje tzv. ratnog puta?

Koliko god sam se trudio kroz objavljene pravne akte pronaći odredbe koje ih određuju, još više puta sam o tome postavljao pitanja, ali zadovoljavajućeg odgovora ni od kud.

 

Zar nitko ni jedan jedini člančić iz kakvog propisa?[/quote-------------------------------------------------------------

Pa prijatelju vjerovatno se radi o podzakonskim aktima koje donosi ministar, u suradnji sa svojim pomoćnicima, a do njih je teško doći.Neradi to netko napamet, zato postoje pravilnici,i kakve kosti mi glođemo.Mi glođemo sami sebe, jer smo nesposobni da se organiziramo, gledamo svoj vlastiti interes, uskogrudnost, samozatajnost i neodgovornost prema drugim braniteljima čiji doprinos neznamo cijeniti makar on vrijedi i samo jedan dan ratišta ili 6 dana Oluje, ili prve crte kad metka nisi smio ispaliti prema naprijed.Ma već neznam kako da vas uvjerim da postanete ono što ste bili 91. svi isti, u istim govnima, bez oružja,sa voljom za očuvanje vlastite države.Dajte već jednom to prenesite u mirnodobsko razdoblje i radite na ujedinjenju svih na daobrobit svih branitelja, ali i građana lijepe naše, jer ne zaboravimo, nisu svi građani protiv nas već smo najveći neprijatelj mi sami sebi.pozdrav svim braniteljima u lijepoj našoj.Treba voljeti svoju Državu i svoju grudu zemlje da bi volio druge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

:propovjeda: "Moj grijeh,moj grijeh,moj preveliki grijeh" :propovjeda:

 

P.S. Pročišćeni i dovršeni Zakon stavljen je na forumu,za objevu u NN čeka se predsjednikova "blagoslov" na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske da donese odluku o proglašavanju Zakona.

 

U takvom obliku se Zakon nalazi pred predsjednikom.

Ova tvoja tvrdnja da se Zakon nalazi u tomm obliku (takvom kakvom je napisan u datoteci koju si predložio korisnicima foruma za downloda) je najblaže rečeno apsurdna. Ilustracije radi ću navesti što ti navodiš (valjada si ti autor tog pročišćenog i dovršenog teksta Zakona...) na prvoj stranici te datoteke:

 

HRVATSKI SABOR

 

Na teme¬lju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

SA

IZMJENOM I DOPUNOM ZAKONA O BRANITELJIMA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI od 30.listopada 2009.

 

Proglašavam Zakon o pravima hrvatskih branite¬lja iz Domovinskog rata i članova ¬njihovih obite¬lji, koji je donio Hrvatski sabor na sjednici 30. studenoga 2004. godine.

Broj: 01-081-04-3703/2

Zagreb, 3. prosinca 2004.

Predsjednik

Republike Hrvatske

Stjepan Mesić, v. r. "

 

 

Predlažem ti da taj tvoj ( ili ne znam čiji)tekst koji si nam servirao u miru pročitaš, a onima koji poznaju akte i postupak donošenja i proglašenja zakona odmah će biti jasno o kakvoj se kvazi konstrukciji radi !

 

 

Predsjednik potpisuje Odluku o proglašenju Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, a ne pročišćeni tekst i to još s tekstom odluke kako ti navodiš.

 

Odbor za zakonodavstvo sabora RH utvrđuje i izdaje pročišćene tekstove zakona i drugih akata i to pod određenim uvjetima.

 

S obzirom da sam i ranije ukazivao na netočnosti u tvom pisanju, a sve u cilju da ne bude zabune i krivog informiranja forumaša koje može dovesti i do štete, ja se definitivno predajem i nemam namjeru više se obazirati na tvoje postove, ali molim uredništvo foruma da obrati pozornost na tvoje postove jer po mom mišljenju to navođenje netočnosti s tolikom upornošću i tendecioznošću (bez obzira na to što ti se ukazuje i to argumentirano ukazuje..) po meni se teško može prihvatiti pod geslom želiš pomoći braniteljima pa eto čovjek pogriješi ...

Normalna stvar ne činim ja ovaj forum i nisam Bogom dan,te se nadam da će drugi članovi foruma znati i moći, kao i imati energije i volje, da održavaju neku, nazvati ću je razinu foruma i prije svega osiguraju kvalitetno informiranje i raspravu s iznošenje mišljenja i stavova.

 

:predaja::kavica:

 

P.S. U mojoj nazovi odluci dodatno me učvrstio tvoj odgovor korisniku sajla na njegov post u kojem ti ukazuje da griješiš i navodi ti link gdje su podaci i druge korisne stvari i da sam ja to probao na fin naćin a on će to ipak bez "rukavica"; odgovorio si mu pozivajući se na nazovi kontradiktornost i dvojbu oko primjene osnovica i to tekstom:

"Hmm,evo nečega oko treba ozbiljno povesti računa,stvar je ozbiljna!!

 

U prijedlogu novog Zakona:

 

Članak 5.

 

U članku 20. stavku 1. riječi: "hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata" zamjenjuju

se riječima: "HRVI iz Domovinskog rata.

 

 

Po starom Zakonu:

 

Članak 20.

 

(1) Utvrđivanje vrijednosnog boda za određivanje invalidske mirovine iz članka 16. ovoga Zakona određuje se prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu koja prethodi godini ostvarivanja prava na mirovinu sljedeće osnovice:

 

 

Znači da se u članku 20. u kojem se i nalaze činovi i ustrojbena mjesta kao i osnovice,mjenja samo ovo što je napisano u članku 5. prijedloga novog Zakona.

 

Nigdje se u prijedlogu novog ZOPHBDR ne pišu izmjene osnovica,dok u članku 2. Odluke ZOMO od 27.veljače 2009.osnovice su promjenjene.

 

I sad,po kojim će se članku ili odluci vršiti izračun osnovice? "

 

Reći ću samo osnovice se ne izračunavaju one su određene po Odluci koju si naveo a ovo oko izmjena Zakona i dileme što sad ? - bez komentara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

juante je napisao:

:propovjeda: "Moj grijeh,moj grijeh,moj preveliki grijeh" :propovjeda:

 

P.S. Pročišćeni i dovršeni Zakon stavljen je na forumu,za objevu u NN čeka se predsjednikova "blagoslov" na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske da donese odluku o proglašavanju Zakona.

 

U takvom obliku se Zakon nalazi pred predsjednikom.

Ova tvoja tvrdnja da se Zakon nalazi u tomm obliku (takvom kakvom je napisan u datoteci koju si predložio korisnicima foruma za downloda) je najblaže rečeno apsurdna. Ilustracije radi ću navesti što ti navodiš (valjada si ti autor tog pročišćenog i dovršenog teksta Zakona...) na prvoj stranici te datoteke:

 

HRVATSKI SABOR

 

Na teme¬lju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

SA

IZMJENOM I DOPUNOM ZAKONA O BRANITELJIMA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI od 30.listopada 2009.

 

Proglašavam Zakon o pravima hrvatskih branite¬lja iz Domovinskog rata i članova ¬njihovih obite¬lji, koji je donio Hrvatski sabor na sjednici 30. studenoga 2004. godine.

Broj: 01-081-04-3703/2

Zagreb, 3. prosinca 2004.

Predsjednik

Republike Hrvatske

Stjepan Mesić, v. r. "

 

 

Predlažem ti da taj tvoj ( ili ne znam čiji)tekst koji si nam servirao u miru pročitaš, a onima koji poznaju akte i postupak donošenja i proglašenja zakona odmah će biti jasno o kakvoj se kvazi konstrukciji radi !

 

 

Predsjednik potpisuje Odluku o proglašenju Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, a ne pročišćeni tekst i to još s tekstom odluke kako ti navodiš.

 

Odbor za zakonodavstvo sabora RH utvrđuje i izdaje pročišćene tekstove zakona i drugih akata i to pod određenim uvjetima.

 

S obzirom da sam i ranije ukazivao na netočnosti u tvom pisanju, a sve u cilju da ne bude zabune i krivog informiranja forumaša koje može dovesti i do štete, ja se definitivno predajem i nemam namjeru više se obazirati na tvoje postove, ali molim uredništvo foruma da obrati pozornost na tvoje postove jer po mom mišljenju to navođenje netočnosti s tolikom upornošću i tendecioznošću (bez obzira na to što ti se ukazuje i to argumentirano ukazuje..) po meni se teško može prihvatiti pod geslom želiš pomoći braniteljima pa eto čovjek pogriješi ...

Normalna stvar ne činim ja ovaj forum i nisam Bogom dan,te se nadam da će drugi članovi foruma znati i moći, kao i imati energije i volje, da održavaju neku, nazvati ću je razinu foruma i prije svega osiguraju kvalitetno informiranje i raspravu s iznošenje mišljenja i stavova.

 

:predaja::kavica:

 

P.S. U mojoj nazovi odluci dodatno me učvrstio tvoj odgovor korisniku sajla na njegov post u kojem ti ukazuje da griješiš i navodi ti link gdje su podaci i druge korisne stvari i da sam ja to probao na fin naćin a on će to ipak bez "rukavica"; odgovorio si mu pozivajući se na nazovi kontradiktornost i dvojbu oko primjene osnovica i to tekstom:

"Hmm,evo nečega oko treba ozbiljno povesti računa,stvar je ozbiljna!!

 

U prijedlogu novog Zakona:

 

Članak 5.

 

U članku 20. stavku 1. riječi: "hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata" zamjenjuju

se riječima: "HRVI iz Domovinskog rata.

 

 

Po starom Zakonu:

 

Članak 20.

 

(1) Utvrđivanje vrijednosnog boda za određivanje invalidske mirovine iz članka 16. ovoga Zakona određuje se prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu koja prethodi godini ostvarivanja prava na mirovinu sljedeće osnovice:

 

 

Znači da se u članku 20. u kojem se i nalaze činovi i ustrojbena mjesta kao i osnovice,mjenja samo ovo što je napisano u članku 5. prijedloga novog Zakona.

 

Nigdje se u prijedlogu novog ZOPHBDR ne pišu izmjene osnovica,dok u članku 2. Odluke ZOMO od 27.veljače 2009.osnovice su promjenjene.

 

I sad,po kojim će se članku ili odluci vršiti izračun osnovice? "

 

Reći ću samo osnovice se ne izračunavaju one su određene po Odluci koju si naveo a ovo oko izmjena Zakona i dileme što sad ? - bez komentara

 

 

:-) Ma nema veze uopće srcu uzimati neću,ako mislite da me treba banirati,dapače,ali ja za taj zakon nisam "autor tog pročišćenog i dovršenog teksta Zakona" pa zašto bi se ja nekome pravdao tko ima svoja mišljenja,pa makar i kriva.

Znam od kuda mi je taj Zakon,i to se nikoga ne tiče,ama baš nikoga.Znam gdje sam danas bio i što sam čuo na svoje zdrave uši.Znam što sam čitao na ovom forumu što je Duro pisao još od 16.3.2007.Također znam da bi se dotični mogao posipati pepelom,naišao sam na neke postove gdje je dotični navodio potpuno netočne podatke,gdje su ga čak replicirali.Zato mi nije bitno što Duro piše.Bitno da se ljude smiri,pošto ih Duro i slični mu "potpaljuju".Zanima me zašto Duro nije odgovorio na repliku od otprilike godinu dana.Moja su vrata svima otvorena.S nekima koji su se javili na PM,čuo sam se telefonski,založio se za njih,preporučio sam ih da nazovu neke osobe,nazvali su i sada mirno spavaju,jer su se uvjerili da nije tako kako Duro kaže i kako ih uvjerava i baca u depresiju.

Slobodna je volja svakog forumaša kome će vjerovati i što će vjerovati.Zar ne DURO?

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro,Duro,ako već nekoga citirate,onda ga citirajte doslovno.

Ja sam naveo:

 

"U takvom obliku se Zakon nalazi pred predsjednikom."

 

Duro koji me citirao je naveo:

 

"da se Zakon nalazi u tomm obliku"

 

E,Duro,takve ste greške radili već prije i mnogo puta,i na taj način dovodili druge u zabludu.

 

Rječi u "takvom obliku " i "u tom obliku" bitno se razlikuju,i tumače se različito.

 

 

 

:smijeh: "Tko zna,zna,tko nezna 2" :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

De ti lega pusti Duru na miru.Ako je netko zaslužio pohvale to je taj gospodin.A što se tiče tog zakona i ja sam se zamalo upeco.Čitam i ne mogu vjerovati.Skoro ništa se nije promjenilo u odnosu na stari zakon.Još si mislim tresla se brda ,rodio se miš.Kad ono pročitam Durin post i ponovo otvorim zakon i gle stvarno 2004.godina i u potpisu predsjednik sabora Vladimir Šeks.Hebo te s kojeg si ti planeta .Vidim samo da si u pet dana natukao popriličan broj postova(nebuloza) od kojih je večina van svake pameti.A šefe opasan si tip.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da sam pristran, ali stvarno Juante pretjerao si i okomio si se na jednog korisnika koji je puno pomogao braniteljima na ovom forumu.

 

Nemoj srljati i neoprezno se svađati sa Durom koji do sada nije griješio te se hvatati nekih starih postova tražeći sitne i beznačajne greškice kao slamku spasa.

 

Za sada vodiš u prepirci kao general Custer kod Little Bighorna.

 

 

Mislim da je vrijeme da ovo prestane.

 

Nisi nekulturan, nisi bezobrazan i znaš i ti dosta o pravima branitelja i vidim imaš namjeru da pomogneš.

 

Za banom uopće nema potrebe, samo pusti Duru na miru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Nije da sam pristran, ali stvarno Juante pretjerao si i okomio si se na jednog korisnika koji je ovdje jako puno pomogao i korisnicima, a i ovom forumu.

 

Nemoj srljati i neoprezno se svađati sa Durom koji do sada nije griješio te se hvatati nekih starih postova tražeći sitne i beznačajne greškice kao slamku spasa.

 

Za sada vodiš u prepirci kao general Custer kod Little Bighorna.

 

 

Mislim da je vrijeme da ovo prestane.

 

Što se tiče bana, nisi nekulturan i znaš i ti ponešto pa te nećemo kažnjavati.

 

Samo pusti Duru na miru.

 

Oprostite SVI,i uvaženi gospodin Duro,i Flak,i svi koje sam povrijedio,ALI nemogu VIIŠŠEEE!!

Samo nepodnosim neke niske udarce,svi griješimo,ja imam argumente za svoja"sranja" nije mi namjera nikoga navesti na loš put i krivo ga uputit,iskreno Vam govorim,svima na forumu a posebno g.Mrljavcu.

Vjerujte mi,nemogu podnijeti nepravdu i da me netko opisuje i okrivljuje da želim ljudima štetu,to me slomilo,Smatrao sam da smo tu da se nadopunjavamo,jedan zna ovo,drugi ono,pa majku mu staru da zajedničkim snagama ovo prebrodimo,ljudi su u panici,treba ih smiriti.Dobio sam mail od jednog forumaša koji je totalno psihički razvaljen,trebalo ga smiriti,loše je,i onda se vratim na forum i ispadam da sam ja konstruktor Zakona koji sam postavio na forum.I puff,puknem i ja,samo ne na taj način kao naš forumaš,administratorima mogu proslijediti mail na PM pa da vide od koga sam dobio taj Zakon,samo naravno uz diskreciju.

 

Još jednom SVIMA VEELIIKAAA ISPRIKAAA,jebiga slomio sam se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma svi se mi slomimo.I sam sam bio nekoliko puta do kraja slomljen da jednostavno nisam funkcionirao,ali izbacivati otrov jedan na drugoga na ovom forumu koji je na korist svima nama je blago rečeno bez veze.Ako smijem reći sam sam sebe skoro uništio brljajući neke stvari,ali baš zahvaljujući Đuri razumio sam ih te sam neke stvari uspio spasiti.Da sam ih na vrijeme razumio i da sam na vrijeme saznao za legalis davno bih riješio svoje probleme.Zato još jednom kažem ,bez otrova jer to nikom ne pomaže.Uvijek možemo jedan drugoga saslušati i rješenje uvijek postoji,ako ne cjelovito onda bar djelimično.Tu smo da jedan drugome pomognemo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

probaj je napisao:

probaj je napisao:

Često čitam vaše rasprave i muke. Htjedoh se i uključiti pa u posljednji tren odustajem. O čemu? O nekavim mrvicama koje nam naši vrli političari pokušavaju baciti da se o njih hvatamo ko psi oko oglođane kosti. Zapravo nas samo omalovažavaju i rekao bih prave budalama.

 

Primjerice, molim vas da se uključite u davanje odgovora na samo dva pitanja:

Čime je definirano razlikovanje tzv. borbenog od neborbenog sektora?

Čime je definirano utvrđivanje tzv. ratnog puta?

Koliko god sam se trudio kroz objavljene pravne akte pronaći odredbe koje ih određuju, još više puta sam o tome postavljao pitanja, ali zadovoljavajućeg odgovora ni od kud.

 

Zar nitko ni jedan jedini člančić iz kakvog propisa?[/quote-------------------------------------------------------------

Pa prijatelju vjerovatno se radi o podzakonskim aktima koje donosi ministar, u suradnji sa svojim pomoćnicima, a do njih je teško doći.Neradi to netko napamet, zato postoje pravilnici,i kakve kosti mi glođemo.Mi glođemo sami sebe, jer smo nesposobni da se organiziramo, gledamo svoj vlastiti interes, uskogrudnost, samozatajnost i neodgovornost prema drugim braniteljima čiji doprinos neznamo cijeniti makar on vrijedi i samo jedan dan ratišta ili 6 dana Oluje, ili prve crte kad metka nisi smio ispaliti prema naprijed.Ma već neznam kako da vas uvjerim da postanete ono što ste bili 91. svi isti, u istim govnima, bez oružja,sa voljom za očuvanje vlastite države.Dajte već jednom to prenesite u mirnodobsko razdoblje i radite na ujedinjenju svih na daobrobit svih branitelja, ali i građana lijepe naše, jer ne zaboravimo, nisu svi građani protiv nas već smo najveći neprijatelj mi sami sebi.pozdrav svim braniteljima u lijepoj našoj.Treba voljeti svoju Državu i svoju grudu zemlje da bi volio druge.

 

Poštovani prijatelju s obje ruke potpisujem to što ste napisali. Međutim upravo što beskrajno volim svoju Državu i svoju grudu zemlje, volio bih da u njoj vlada vladavina prava. Dakle, općih pravnih akata koji su za sve predvidivi, a nikako da vlada vladavina pojedinca ili kakvih skupina ma koliko oni pošteni i neznam s kakvim pozitivnim karakteristikama bili jer kakvi god bili, povjest uči da je to lako "pokvarljiva roba".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovom prilikom bih odgovorio forestaru koji je zadnji postavio pitanje na ovom forumu - kada bi se mogao objaviti novi Zakon u NN. Koliko ja imam neslužbenu informaciju ( zvao u NN i netko tko se javio mi je isto kazao)sljedeće NN će se objaviti u petak tj. sutra ,ali to ne znači da će predmetni zakon biti objavljen u njima , a saznanje o objavi mogli bi doznati tek u ponedjeljak.

Kako sam ja zadnjih 15-ak dana umirao od straha kada će se objaviti novi Zakon jer sam imao Rješenje, ali ne konačno, pokušao sam na sve mile načine doznati jer jednostavno nisam više u neizvjesnosti mogao živjeti bez točnog saznanja o datumu objave , te sam danas dočekao da sam ostvario svoje pravo bez obzira na novi Zakon i ne mogu vam opisati to olakšanje.

Također ovom prilikom bih htio naglasiti da od trenutka kada sam poradi bolesti krenuo na bolovanje nitko mi nije htio ništa pomoći nekakvim savjetom , informacijom , a sve što sam uspio doznati i što mi je spasilo dosta zdravlja ako ne i život je bio ovaj forum,stoga bi se iskreno htio zahvaliti općenito ovom forumu , a pojedinačno veliko hvala Esadu kojega bi po mom mišljenju trebalo nagraditi na bilo koji način jer mislim da je nesebično putem ovog foruma pomogao mnogim braniteljima , a također u zadnje vrijeme mi je mnogo pomogao i "juante" , ne bih pri tom preskočio ni moderatore ovog foruma "Mrljavca" , pa Đuru i još nekoliko vas .

Ja se ne mislim više žaliti na Rješenje bez obzira na novi Zakon jer jednostavno nemam više živaca , a za vas ostale koji ste i dalje u postupku potpuna potpora, držite se zajedno i ja vjerujem da će novi Zakon koliko god bio pogotovo u čl. 16 nedorečen i nejasan , pojasniti podzakonskim aktima koji će se postepeno donositi osluškujući bilo nezadovoljstva ili vaših primjedbi.

Ukoliko budem imao kakve argumentirane činjenice ili spoznaje neću biti pasivan već ću vam nastojati pomoći preko ovog foruma,jer znam koliko ste vi meni pomogli. Veliki pozdrav svim braniteljima i držimo se zajedno koliko je god to moguće!

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitunga. Ja nisam imao namjeru nikoga zastrašiti svijim postom samo sam se htio svima zahvaliti sa foruma koji su mi pomogli. Ako imaš status HRVi neće se mjenjati nikaka procedura, ali ako imaš kao i ja status bez HRVI ostaje upitno što je zakonodavac mislio reći pod čl. 16, " konačno rješenje" Što je Đuro objasnio u prijašnjim raspravama konačno bi bilo kada više u predmetu nema prava žalbu. To bi u prijevodu kruto tumačiči odredbu čl. 16. značilo da je istekao rok žabe od 15 dana ili da je nakon žalbe drugostupanjanjsko tijelo donijelo odluku o žalbi i kada je ona uručena dostavnicom taj se dan smatra konačnost rješenja. Vjeruj mi da ne vjerujem ( moje osobno ne pravno argumentirano) tko god je dobio rješenje koje je prošlo reviziju , što tvoje za sigurno je čim si dobio rješenje da bi ne bi smjeli poništiti , jer ako se gleda novi Zakon ne treba gledati samo članke tog zakona nego uvod i obrazloženje, a u uvodu se navodi da se predmnijeva da se od datuma stupanja na snagu ne bi ubuduće moglo utvrditi uzročno -posljedična veza domovinskog rata sa nastalom bolešću , te bi nekom zdravom logikom trebalo zaključiti da bi se to trebalo odnositi na osobe koje bi ubuduće trebale ići na vještačenje . Slijedom navedenog mislim da će se podzakonskim aktom morati pojasniti čl. 16 jer mislim da bi isti ako ostane ovako krut i dostupan svakojakom tumačenju vrlo lako pao na Ustavnom sudu. Pošto sam po prirodi ziheraš bilo me je strah, ali sam isto tako bio uvjeren da bi Ustavnom tužbom ostvario svoja prava , ali kako su mi živci više pri kraju molio sam Boga da mi rješenje bude konačno o da ne moram dalje voditi pravnu bitku. Moj ti je savjet da zoveš ili ako imaš mogućnosti odeš direktno u Ministarstvo branitelja te da vidiš kako oni tumače čl. 16, tako da se pravovremeno možeš posavjetovati sa adekvatnim odvjtnikom za daljnju proceduru. Vjeruj mi da sam ja zvao svaki dan i Ministarstvo i Sabor i odvjetnike , ali mi nitko nije dao siguran odgovor , ali mislim da će se naknadnim pravilnikom

pojasniti čl. 16 u kojem bi trebalo pravično da se i revizijski postupak odredi kao konačno rješenje što za sada u upravno pravnom smislu se drugačije gleda. Žao mi je ako sam ti možda unio nemir ,ali stvarno vjerujem da će Ministarstvo uzeti u obzir sve branitelje koji su u već u postupku, samo je upitno od kojeg momenta će označiti da je predmet u postupku, a posebice pošto si ti primio Rješenje ne bi bilo ni moralno,ni pravično zbog tehnikalija u HZMO postupak dovršiti po odredbama novog Zakona u smislu ovog prekrutog i neodređenog i nejasnog čl. 16. Nazovi sutra Ministarstvo branitelja i neka ti točno kažu što i kako bi se trebao okončati tvoj postupaak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lampion je napisao:

Ovom prilikom bih odgovorio forestaru koji je zadnji postavio pitanje na ovom forumu - kada bi se mogao objaviti novi Zakon u NN. Koliko ja imam neslužbenu informaciju ( zvao u NN i netko tko se javio mi je isto kazao)sljedeće NN će se objaviti u petak tj. sutra ,ali to ne znači da će predmetni zakon biti objavljen u njima , a saznanje o objavi mogli bi doznati tek u ponedjeljak.

Kako sam ja zadnjih 15-ak dana umirao od straha kada će se objaviti novi Zakon jer sam imao Rješenje, ali ne konačno, pokušao sam na sve mile načine doznati jer jednostavno nisam više u neizvjesnosti mogao živjeti bez točnog saznanja o datumu objave , te sam danas dočekao da sam ostvario svoje pravo bez obzira na novi Zakon i ne mogu vam opisati to olakšanje.

Također ovom prilikom bih htio naglasiti da od trenutka kada sam poradi bolesti krenuo na bolovanje nitko mi nije htio ništa pomoći nekakvim savjetom , informacijom , a sve što sam uspio doznati i što mi je spasilo dosta zdravlja ako ne i život je bio ovaj forum,stoga bi se iskreno htio zahvaliti općenito ovom forumu , a pojedinačno veliko hvala Esadu kojega bi po mom mišljenju trebalo nagraditi na bilo koji način jer mislim da je nesebično putem ovog foruma pomogao mnogim braniteljima , a također u zadnje vrijeme mi je mnogo pomogao i "juante" , ne bih pri tom preskočio ni moderatore ovog foruma "Mrljavca" , pa Đuru i još nekoliko vas .

Ja se ne mislim više žaliti na Rješenje bez obzira na novi Zakon jer jednostavno nemam više živaca , a za vas ostale koji ste i dalje u postupku potpuna potpora, držite se zajedno i ja vjerujem da će novi Zakon koliko god bio pogotovo u čl. 16 nedorečen i nejasan , pojasniti podzakonskim aktima koji će se postepeno donositi osluškujući bilo nezadovoljstva ili vaših primjedbi.

Ukoliko budem imao kakve argumentirane činjenice ili spoznaje neću biti pasivan već ću vam nastojati pomoći preko ovog foruma,jer znam koliko ste vi meni pomogli. Veliki pozdrav svim braniteljima i držimo se zajedno koliko je god to moguće!

:palac:

Svaka čast Lampion - ljudina si!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

zakon objavljen

 

 

HRVATSKI SABOR

 

3315

 

Na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim

 

ODLUKU

 

O PROGLAŠENJU ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNI ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

 

Proglašavam Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, koji je Hrvatski sabor donio na sjednici 30. listopada 2009. godine.

 

Klasa: 011-01/09-01/191

 

Urbroj: 71-05-03/1-09-2

 

Zagreb, 6. studenoga 2009.

 

Predsjednik

Republike Hrvatske

Stjepan Mesić, v. r.

 

ZAKON

 

O IZMJENAMA I DOPUNI ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

 

Članak 1.

 

U Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07. i 65/09.) u članku 15. stavak 1. mijenja se i glasi:

 

»(1) HRVI iz Domovinskog rata kod kojega je nastao trajni gubitak radne sposobnosti (opća nesposobnost za rad) ili kod kojeg je nastala profesionalna nesposobnost za rad kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske ima pravo na invalidsku mirovinu.«

 

Članak 2.

 

U članku 16. stavak 1. mijenja se i glasi:

 

»(1) Vrijednosni bod radi određivanja invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojavom bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice za čin i ustrojbeno mjesto HRVI iz Domovinskog rata iz članka 20. ovoga Zakona, tako da se osnovica utvrđena za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za tu kalendarsku godinu.«

 

Članak 3.

 

Članak 17. mijenja se i glasi:

 

»(1) Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata.

 

(2) Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata i invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata HRVI iz Domovinskog rata.«

 

Članak 4.

 

U člancima 18. i 19. riječi: »hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata« zamjenjuju se riječima: »HRVI iz Domovinskog rata«.

 

Članak 5.

 

U članku 20. stavku 1. riječi: »hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata« zamjenjuju se riječima: »HRVI iz Domovinskog rata«.

 

Članak 6.

 

U članku 31. stavak 4. mijenja se i glasi:

 

»(4) Najniža mirovina pripada korisniku mirovine iz stavka 1. i 5. ovoga članaka, osobama iz stavka 2. ovoga članka i hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata iz stavka 3. ovoga članka ako oni, odnosno osobe na temelju kojih izvode pravo na najnižu mirovinu imaju priznato sudjelovanje u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u najmanjem trajanju od 100 dana, a određuje se od osnovice koja iznosi 45% prosječne neto plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj, u godini koja prethodi godini ostvarivanja prava, a prema podacima Državnog zavoda za statistiku.«

 

Iza stavka 6. dodaje se novi stavak 7. koji glasi:

 

»(7) HRVI iz Domovinskog rata, hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i drugim osobama iz ovoga članka ne pripada pravo na najnižu mirovinu ako su oni, odnosno osobe na temelju kojih izvode pravo na najnižu mirovinu u Registru hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata evidentirani kao pripadnici neborbenog sektora.«

 

Dosadašnji stavak 7. postaje stavak 8.

 

Članak 7.

 

Članak 87. mijenja se i glasi:

 

»Pravo na opskrbninu imaju korisnici obiteljske invalidnine, korisnici osobne invalidnine i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji imaju prebivalište u Republici Hrvatskoj kada su nesposobni za privređivanje ako ispunjavaju uvjete propisane odredbama članaka 88. – 90. ovoga Zakona i ako su sudjelovali u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 100 dana.«

 

Članak 8.

 

U članku 88. stavak 1. mijenja se i glasi:

 

»(1) Osobe iz članka 87. ovoga Zakona pravo na opskrbninu mogu ostvariti pod uvjetom:

 

1. da nisu zaposlene,

 

2. da samostalno ne obavljaju privrednu ili profesionalnu djelatnost,

 

3. da nisu korisnici mirovine ili mirovine sa zaštitnim dodatkom veće od osnovice za određivanje opskrbnine,

 

4. da nisu korisnici novčanog primanja u svezi s profesionalnom rehabilitacijom, odnosno zbog nezaposlenosti,

 

5. da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nisu upisani u registar poljoprivrednih gospodarstava,

 

6. da nisu obveznici uplate doprinosa za mirovinsko osiguranje na temelju poljoprivredne djelatnosti,

 

7. da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nisu vlasnici ili korisnici motornog vozila (sve vrste osobnih automobila, traktori, kamioni) ili motornih plovila dužine preko 6 metara i da nisu vlasnici ili suvlasnici nekretnina koje im ne služe za podmirenje osnovnih životnih potreba,

 

8. da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nemaju ukupno druge redovne novčane prihode mjesečno po članu kućanstva veće od 30% od utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj.«

 

Članak 9.

 

Članci 93. i 94. brišu se.

 

Članak 10.

 

U članku 117. stavak 1. mijenja se i glasi:

 

»(1) Bračni drug stupanjem u brak ili izvanbračnu zajednicu određenu Obiteljskim zakonom gubi prava iz ovoga Zakona koja je ostvario kao član obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i umrloga HRVI iz Domovinskog rata od I. do IV. skupine.«

 

Članak 11.

 

U članku 123. stavku 1. točka 8. mijenja se i glasi:

 

»8. Medicinska dokumentacija da je samoubojstvo hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske jest dokumentacija izdana od zdravstvene ustanove, liječničke ordinacije ili načelnika ratnog saniteta postrojbe koja potječe iz vremena njegovog sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske ili iz razdoblja deset godina nakon prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta, a iznimno i nakon tog roka ako je putem vještačenja u zdravstvenoj ustanovi od strane stručnog tima te ustanove ustanovljeno da je psihička bolest moguća posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Zdravstvene ustanove kao konzultantske kuće za vještačenje činjenice iz ovoga članka utvrđuje ministar obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti uz suglasnost ministra zdravstva i socijalne skrbi.«

 

Članak 12.

 

Članak 124. mijenja se i glasi:

 

»Status člana obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i pravo na obiteljsku invalidninu na temelju samoubojstva hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata kao posljedice psihičke bolesti uzrokovane sudjelovanjem u obrani suvereniteta Republike Hrvatske može se priznati na temelju podnesenog zahtjeva sukladno odredbama ovoga Zakona.«

 

Članak 13.

 

U članku 131. stavak 4. briše se.

 

Članak 14.

 

Danom stupanja na snagu ovoga Zakona prestaje priznavanje statusa hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, statusa dragovoljca iz Domovinskog rata i priznavanje statusa člana obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i prava na obiteljsku invalidninu na temelju smrti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata od posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili pojave bolesti u obrani suvereniteta Republike Hrvatske nakon 31. prosinca 1997. godine iz članka 3. stavka 1. točke 4. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07. i 65/09.).

 

Članak 15.

 

Postupci započeti po odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07. i 65/09.) za priznavanje statusa hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, statusa dragovoljca iz Domovinskog rata i priznavanje statusa člana obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i prava na obiteljsku invalidninu na temelju smrti hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata od posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili pojave bolesti u obrani suvereniteta Republike Hrvatske iz članka 14. ovoga Zakona koji na dan stupanja na snagu ovoga Zakona nisu okončani pravomoćnim rješenjem obustavljaju se.

 

Članak 16.

 

Revizijski postupak i postupci za priznavanje prava na invalidsku mirovinu, najnižu mirovinu, priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata i prava na opskrbninu koji su započeti prema propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona, a nisu završeni konačnim rješenjem dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

Članak 17.

 

Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

 

Klasa: 561-01/09-01/03

 

Zagreb, 30. listopada 2009.

 

HRVATSKI SABOR

 

Predsjednik

Hrvatskoga sabora

Luka Bebić, v. r.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za pravnu pomoć...

Naime ako mje komisija na HZMO dodijelila prije nekoliko dana u zagrebu na drugostupanjskoj komisiji omjer invalidnosti 50%rat i50%civilno i sad je moj predmet kod pravnika na pisanju ,pretpostavljam riješenja i na izračunu mirovine ,..da li mi se mirovina izračunava po starom ili novom zakonu ,ako to pravna služba,pretpostavljam da neće ,ne riješi do petka ,kada novi zakon stupa na snagu... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što vidim,nimalo nije promjenjeno osim zaglavlja koje sam ja postavio,hvala "nekim" moderatorima koji su me popljuvali i rekli da je to moja interpertacija Zakona,a pogotovo jedan moderator koji se osnrnuo na postavljeni Zakon u PDF.Naveo sam i izvor tog zakona,i to me se shvatilo kao "muljatora" a sad je 99% takav Zakon izašao u NN.

 

Svaka čast!

 

A sad adio :bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Upravo točno rečeno dosta su nas oni politikantski izigrali još da se ovdje međusobno grizemo nema ama baš

nikakovoga smisla, a i što se tiče datuma kad će koji rat izbit i kad će se tko poslije ili uslijed razbolit otom potom

samo što smo mi ovce i razjedinjeni po raznim braniteljskim udrugama pa nas šišaju kako i koga kad volja.ŽAC :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

molim vas da mi pomognete. dvije godine sam na bolovanju,i bio sam 3 put na invalidskoj gdj su me opet odbili do daljnjeg. Komisija će me sada skinuti sa bolovanja nakon ćega mi slijedi otkaz. Bio sam maloljetan i u vojsci sam bio do 96g. nisam ćak išao niti imam riješen hrvi. Neznem ni šta bi,ni kako. Molim vas ko šta zna da mi javi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću ti najbolje objasniti tvoja prava.

Ako si bio na prvoj crti i vidio šta tije život, tvoja su prava slijedeća...

Sva prava koja su ostvarili branitelji imaš i ti.

Nijedna komisija ne može pobiti te jedino ti možeš pobit njih!!!

Utakvim situacijama nema ni boga ni alaha i tako je gotovo!!!

Zapamti dobro moje riči!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav braniteljima,neznam zašto je mrljo izbrisao moju prijašnju objavu nisam ništa loše mislio ,samo sam napisao šta mislim o Kosorki i Iviču .Mrljo jel mi možeš objasnit.

 

Tekst je bio neprimjeren. Ako i nisi loše mislio, loše si napisao.

 

Koliko god mrzili političare i vladu ne možemo baš takvim ružnim riječnikom pisati............

 

Heb,ga, ne možemo baš tako.

 

no hard feelings

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

jake69 je napisao:

šta je ovo , je li ovo srpski pamflet i je li moguće da smo tako zlobni da vjerujemo u svašta ??? :palacdolje:
to je najobicnija glupost,ljudi pisu svasta samo neznam tko to cita :misli::-( :tuzan: i moja ocjena toga je :palacdolje:

 

pozdrav VETERANU ali ljudi koji su sa njom odrasli išli u školu i sl. potvrđuju te navode

i ja sam u početku bio zgrožen ali istina je ponekad bolna :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija