Jump to content

dividenda BF za 2008.


buda2

Preporučene objave

meni nije nešto jasno,prodao sam svoje udjele,ali u trenutku prodaje tj. taj isti dan išao sam u FINU pitati za dividendu za 2008.g.,rečeno mi je da u slučaju isplate dividende imam pravo na istu. pa mi nije sad jasno Buda tvoje tumačenje...jer udjeli su bili u mom vlasništvu u 08.god.,nevidim razlog zašto nebi imao pravo na dividendu...

molim pojašnjenje...hvala :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako ako netko zna,ja sam još 12.04 2006 dobio udjele ali mi je ove godine priznato još vrijeme provedeno u domovinskom ratu kao ročni vojnik nekih 6mj i to je upisano u vojnu knjižicu da li sada naknadno imam pravo i na taj upis za udjele pošto sam na rješenje od 12.04 2006g imao pravo na prigovor do najkasnije 30.06.2006.neznajući da će mi i ovih 6 mj biti priznato,šta da radim,kud da krenem ako se još može šta,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni isto tako nije jasno zbog čega nebi imao pravo na isplatu dividende za 2008 god ako sam tada bio vlasnik udjela, na prodaju sam ih dao 5.9. ove godine i znači skoro cijelu i ovu godinu sam vlasnik istih, ako se dividenda isplačuje samo onima koji taj dan imaju udjele onda to nije isplata dividende za 2008. godinu nego za taj datum.Majke ti mile, pa zar stvarno ova država mora tako nelogično poslovati ama baš po pitanju svega i u svemu?! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nensi1301 je napisao:

i još jedno pitanje....na predhodno spomenuti datum sam stravio udjele na prodaju, koliko sam upućen to su udjeli u ht i ini....znači li to da, ako se kojim čudom pojave drugi " giganti" u fondu, tipa elektre i sl. da ću opet imati udjele ili prodajom postojećih ispadam do kraja iz igre? :misli:

 

Potpisujem gornji post a isto tako me zanima da li prodajom udjela se skroz ispada iz igre

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nensi1301 je napisao:

i još jedno pitanje....na predhodno spomenuti datum sam stravio udjele na prodaju, koliko sam upućen to su udjeli u ht i ini....znači li to da, ako se kojim čudom pojave drugi " giganti" u fondu, tipa elektre i sl. da ću opet imati udjele ili prodajom postojećih ispadam do kraja iz igre? :misli:

 

Prodajom udjela u investicijskom fondu 'ispadaš iz igre'.

Braniteljski fond djeluje otprilike kao zatvoreni investicijski fond, uz neke razlike.

 

Svojevrsnom dokapitalizacijom braniteljskog fonda novim dionicama stvorio bi se veliki pravni problem.

Ta nova vrijednost ne bi bila rezultat porasta vrijednosti uloženog (dionica, dividende, kamata), nego bi to bio kapital unesen 'sa strane'.

 

Stoga bi svi koji su prodali udjele mogli postaviti zahtjev da sudjeluju u novoj vrijednosti. Iz tog i drugih razloga (državi prijeti bankrot) malo je vjerojatno da će biti novih dionica.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

nensi1301 je napisao:

i još jedno pitanje....na predhodno spomenuti datum sam stravio udjele na prodaju, koliko sam upućen to su udjeli u ht i ini....znači li to da, ako se kojim čudom pojave drugi " giganti" u fondu, tipa elektre i sl. da ću opet imati udjele ili prodajom postojećih ispadam do kraja iz igre? :misli:

 

Nije točno da i"ispadaš iz igre" .Svatko tko je prodao udjele i dalje je član FONDA,ali sa 0(nula) udjela i ako u FOND država ubaci dionice i ostalih 5 državnih tvrtki,fond je dužan napraviti novi izračun za svakog branitelja člana fonda,a članovi su i oni koji su prodali svoje udjele. :palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

nensi1301 je napisao:

i još jedno pitanje....na predhodno spomenuti datum sam stravio udjele na prodaju, koliko sam upućen to su udjeli u ht i ini....znači li to da, ako se kojim čudom pojave drugi " giganti" u fondu, tipa elektre i sl. da ću opet imati udjele ili prodajom postojećih ispadam do kraja iz igre? :misli:

 

Nije točno da i"ispadaš iz igre" .Svatko tko je prodao udjele i dalje je član FONDA,ali sa 0(nula) udjela i ako u FOND država ubaci dionice i ostalih 5 državnih tvrtki,fond je dužan napraviti novi izračun za svakog branitelja člana fonda,a članovi su i oni koji su prodali svoje udjele. :palac::palac:

Ja sam prošle godine prodao sve udjele (nešto preko 24),a Legija moram ti reći da mi ovaj tvoj post budi neki tračak nade. Naime prošlo je više od sat vremena od tvoje objave, a još se nitko nije javio da je demantira. :palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I neće ti se niko javiti da me demantira.Pročitati zakon o fondu hrvatskih branitelja iz DR i sve ti je jasno.Npr država ubaci dionice HEP-a čija je vrijednost recimo 500 kn,ti kao pojedinac imaš 24 udjela i to pomnožiš sa 500 kn i imaš 12000,00 kn,dok onaj tko nije prodao udjele a ima primjerice isti broj udjela 24X1200=2880,00 kn.Kada bi bilo drugačije,(a nije ) onda bi ovi koji nisu prodali udjele višestruko profitirali jer bi 7 % dionica 5 državnih tvrtki koje još nisu privatizirane bilo raspoređeno samo na njih što bi bilo i protivno zakonu. :palac::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija