Jump to content

??????


joka43

Preporučene objave

bok ljudi!

dali netko ima iskustva sa bolovanjem?

na bolovanju sam 8 mj.,zbog operacije vratne kraljeznice.

prvi problemi su poceli za DR,medjutim kao i vecina nas nisam tada isao dr.

sada me zanima dali kao branitelj imam pravo na 100 posto bolovanje?

imam sudjelovanje u DR preko 3g.-borbeni sektor

molim vas ako ko sta zna???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je ozljeda, ili bolest posljedica sudjelovanja u dr. u tom slučaju pravo na 100% bolovanje, imate. da bi ostvarili to pravo u nadležni ured hzzo potrebno je predati liječničku dokumentaciju, potvrdu o reguliranom statusu hrvatskog branitelja, te rješenje o statusu hrvi-a, popunite obrazac koji dobijete kod njih. ako imate rješenje o hrvi-u, trebali bi dobiti rješenje u roku od 1 do 2 mjeseca, ako nemate to rješenje, tada će hzzo službenim putem zatražiti i ratni put, što im je, koliko sam upućen u zadnje vrijeme, ključan dokument za donošenje eventualno pozitivnog rješenja za podnositelja. ako ste bili pripadnik mup-a, brzo će im biti dostavljen ratni put. u slučaju da ste bili pripadnik hv-a, u nekoj brigadi koja je "ugašena" tada šalju zahtjev u ured za obranu, a ovi proslijeđuju u zapovjedništvo kopnene vojske u karlovac, koji vam kao pravni sljedbenik tih "ugašenih" brigada "sastavlja" ratni put. ova procedura hzzo-ured za obranu-karlovac zna se i te kako odužiti, cca. 5 do 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija