Jump to content

strani drzavljanin i upravljanje motornim vozilom sa HR-tablicama ?


karli

Preporučene objave

zanima me da li kao strani drzavljanin (austrija) smijem u RH upravljati motornim vozilom koje ima hrvatske tablice,npr. za vrijeme boravka u hrvatskoj posudim auto od prijatelja na nekoliko dana ?...u slucaju da mi treba neka vrsta punomoci od vlasnika,gdje se ovjerava i koliko dugo ta punomoc vrijedi ?....HVALA !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

karli je napisao:

zanima me da li kao strani drzavljanin (austrija) smijem u RH upravljati motornim vozilom koje ima hrvatske tablice,npr. za vrijeme boravka u hrvatskoj posudim auto od prijatelja na nekoliko dana ?...u slucaju da mi treba neka vrsta punomoci od vlasnika,gdje se ovjerava i koliko dugo ta punomoc vrijedi ?....HVALA !

Ne treba ništa sve legalno, osim ako je taj "prijatelj" ilegalna rent-a-car agencija, a u tom slučaju se mogu očekivati znatni problemi po obveznom osiguranju u slučaju prometne nesreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA ti na ovako brzom odgovoru petpetica !

a ovo sa "rent-a-car agencijom" nije slucaj,radi se zaista o prijateljima i rodjacima.

ovdje mi auto nije potreban,a posto dolazim u HR barem 5-6 puta godisnje i ostajem i po nekoliko tjedana,razmisljao sam cak i o tome da kupim neki jeftiniji auto koji bi ostajao u HR,a koji bi povremeno prijavljivao i odjavljivao ako to ne uzima previse vremena i ako se tako nesto u HR isplati.

ovdje u austriji je to moguce i na taj nacin ne placas osiguranje za vrijeme dok su tablice kod njih i mozes ih opet podici u svakom trenutku,ali sa druge strane moras placati garazu 50,60,70 eura mjesecno posto auto ne smije stajati na javnom parkiralistu bez tablica,dok u HR nemam problem sa parkiranjem...nadam se da si me razumio i da nisam previse zakomplicirao.

u tom slucaju bih kupljeni auto u HR prijavio na rodjaka ili jednog od roditelja i koristio ga kada dodjem.

...koliko uopce kosta godisnje osiguranje za jedan auto srednje klase i da li se isplati odjava/prijava nekoliko puta godisnje,ako je to uopce moguce ?...puno pitanja,ali nadam se da ces naci vremena da mi odgovoris i predlozis nesto pametno,hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Učestala prijava i odjava je najskuplje rješenje.

 

Osiguranje ovisi o popustu koji se dobija s godinama pažljive vožnje kojeg pretpostavljam da nemate.

 

Preporučujem Vam kupnju starijeg benzinca koreanca od 800 cm3 bez daljinskog zaključavanja. Njima dugo traje akumulator i pale na guranje. Ako Vas zanima točan model javite mi se na p.m.

 

Godišnja registracija zajedno sa svim porezima je oko 2.000 do 2.500 kuna ako nemate nikakve popuste.

 

Za vozilo srednje klase samo osiguranje zna biti i preko 3.500 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija