Jump to content

Dug prema državi, zastara i ovrha?


tom_xox

Preporučene objave

pozdrav, imam jedno pitanje ako mi tko može pomoći

 

imam određeni dug prema državi kao bivši obrtnik, protiv mene je pokrenut postupak i vjerovatno bih trebao dobiti rješenje o ovrsi. znam da za ovrhu nema zastare, ali što se događa u slučaju da primim rješenje ili ga ne primim?

 

da li mi u slučaju da ga ne primim određeno vrijeme, zastaruju potraživanja nakon nekog vremena ili se ovrha sprovodi bez obzira primio ili ne primio rješenje?

 

blokirani su mi računi već par godina, a rješenja ne primam, imovine nemam nikakve, prije par godina (dvije i par mjeseci) je došao tip iz porezne i htio mi plijeniti, ali nije imao šta i od tada živim i radim na crno

 

zna li netko mogu li se kako "izvući" i što se događa ukoliko primim rješenja i što se događa ukoliko određeno (i koliko) vremena ne primim rješenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vam bili u pljenidbi pretpostavljam da ste dobili Rješenje o pljenidbi pokretnina koje prekida relativnu zastaru. S obzirom da nemete imovine otiđite u Poreznu i predajte Zahtjeve za zastaru poreznog duga i doprinosa. Zastara nastupa u roku od šest godina od godine u kojoj je dug utvrđen za poreze,a za doprinose u roku od deset godina od godine u kojoj je dug utvrđen, znači porezi iz 2002 su u apsolutnoj zastari, a za doprinose utvrđene u 1998. godini nastupila je apsolutna zastara. Zahtjev pišete sami i predajete u pisarnicu vaše Porezne. Pokušajte, otpisuje se mnogima, ako postoji zakonska osnova i vama će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tom_xox je napisao:

pozdrav, imam jedno pitanje ako mi tko može pomoći

 

imam određeni dug prema državi kao bivši obrtnik, protiv mene je pokrenut postupak i vjerovatno bih trebao dobiti rješenje o ovrsi. znam da za ovrhu nema zastare, ali što se događa u slučaju da primim rješenje ili ga ne primim?

 

da li mi u slučaju da ga ne primim određeno vrijeme, zastaruju potraživanja nakon nekog vremena ili se ovrha sprovodi bez obzira primio ili ne primio rješenje?

 

blokirani su mi računi već par godina, a rješenja ne primam, imovine nemam nikakve, prije par godina (dvije i par mjeseci) je došao tip iz porezne i htio mi plijeniti, ali nije imao šta i od tada živim i radim na crno

 

zna li netko mogu li se kako "izvući" i što se događa ukoliko primim rješenja i što se događa ukoliko određeno (i koliko) vremena ne primim rješenja

 

Prvo pitanje od koga ste blokirani od dobavljača ili porezne uprave?

Za ovrhu ima zastara relativna i apsolutna. No ako je ovrha pravomočna onda je ovršna 10 godina a promjenom sredstva ovrhe u tome roku produžuje se njezina ovršnost za daljnih 10 godina. Neznam kakva vi rješenja očekujete?

Na rješenje o ovrsi porezne uprave imate pravo žalbe ali ista ne odgađa njeno provođenje.

Budite precizniji sa pitanjima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija