Jump to content

blokada računa,ovrha...


majabv

Preporučene objave

čitam Vaše odgovore na slične probleme,al nikako si ih nemogu protumačiti na svojem problemu.. iskreno se nadam da ćete mi pomoći,objasniti,uputiti me..

evo o čemu je riječ:

radi se ovrsi banke,raiffes. no,već 2 godine ja ne živim na adresi kamo su oni meni (vjerojatno) slali pisma.

u međuvremenu sam otvorila rn u zg banci jer mi je bilo bliže.

prošle godine kada sam bila na porodiljnom,imala sam ovrhu,i to su mi odmah uzimali prilikom obračuna na hzzo-u.

sada sam opet trudnica,ali sam na bolovanju,na minimalcu, i konačno sam dobila zaostatke,i sinoć kad sam htjela uzeti novac - blokada računa.

neznam jel se radi o kreditu,il tekućem računu,ali mi nije jasno zašto mi nisu opet tako "složili" putem ovrhe?

tamo sam još prijavljena na djevojačko prezime,a njega ne koristim već 2 godine. na temelju čega su me onda lani "našli" i radili mi ovrhu?

jel bi se mogla kako nagoditi s njima,da mi uzimaju jedan dio npr.1000kn, pa da mi se skine ta blokada,i napokon riješim taj kredit??

molim Vas na savjetu.očajna sam totalno. a k tome još i trudnoca :-(:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosta ste to konfuzno napisali.

Ako sam dobro shvatila, kad ste u banci htjeli podignuti novac sa tekućeg računa, rekli su vam da vam je račun blokiran?

Ukoliko je to tako, pitajte u banci da vam daju podatak (ili kopiju dokumenta) temeljem čega je račun blokiran, to bi mogla biti ta ista ovrha Raiff.banke ukoliko je nisu do kraja izvršili. Tek kad saznate tko vam je ovrhovoditelj moći ćete ga pokušati zamoliti za obročnu otplatu duga (možda neće na na to pristati, ali vi pokušajte)

Kad podižete kredite, kada ste jamac, ili šta drugo vi dajete podatak između ostalog o svom matičnom broju ili datumu rođenja, pomoću vaših podataka i/ili jmbg-a ovrhovoditelj u postupku naplate može doći do podataka gdje ste zaposleni i imate li kakvih primanja, te koja vam je nova adresa.

Inaće vi ste banku bili dužni i sami obavijestiti o novoj adresi.

 

Ukoliko ne uspijete odblokirati vaše tekuće račune, možete probati pitati da vam se porodiljna naknada isplaćuje putem poštanske uputnice, odnosno da vam poštar doma donosi novac kao što npr. neki umirovljenici dobivaju penziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste sami rekli radi se očito o pravomočnoj ovrsi navedene banke. Kako se banka zbog neuplačivanja sredstava na vaš tekuči račun u navednoj banci nije naplačivala sada vam je blokirala sredstva na tekučem računu druge banke. Ovrhovoditelji obično nakon neuspjele naplate nekoliko puta godišnje provjere na temelju vaših podataka o eventualnom stanju novih računa i primanja. To se vama sada dogodilo.

Pokušajte se nagoditi sa ovhovoditeljom da vam odblokira račun i dogovorite dinamiku otplate. Nažalost porodiljna naknada nije izuzeta od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da,raiff. me blokirao zbog kredita,al nije mi jasno zašto mi onda nisu poslali obavijest na novu adresu (jmbg im izbaci novo prezime i adresu,ne? )

pretpostavljam da im se pošta vračala natrag,budući da me nema na staroj adresi,zar nisu onda potražili novu?

 

danas sam zvala raiff,al nisam imala broj ugovora,tako da....pokušat ću sutra riješit što mogu :place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pokušajte se nagoditi sa ovhovoditeljom da vam odblokira račun i dogovorite dinamiku otplate. Nažalost porodiljna naknada nije izuzeta od ovrhe.

 

jel im se moram pismeno javiti ili?

ne razumijem,zašto mi nisu stavili ovrhu na porodiljni tj bolovanje,kao lani? primala sam cca.2500kn i od toga su mi uzimali 1200kn... :place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majabv je napisao:

 

Pokušajte se nagoditi sa ovhovoditeljom da vam odblokira račun i dogovorite dinamiku otplate. Nažalost porodiljna naknada nije izuzeta od ovrhe.

 

jel im se moram pismeno javiti ili?

ne razumijem,zašto mi nisu stavili ovrhu na porodiljni tj bolovanje,kao lani? primala sam cca.2500kn i od toga su mi uzimali 1200kn... :place::place:

 

 

Obratite im se najprije usmeno zbog dogovora a onda sklopite pismenu nagodbu o dinamici otplate. Blokirali su sredstva na računu gdje ih ima a vi im ponudite plan otplate. Pozovite se na to da ste trudnica itd. a čak neke banke imaju i mogučnost odgode otplate kredita za vrijeme porodiljnog dopusta. No kod vas se radi o starom dugu no pokušajte i to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskreno hvala na odgovorima,pokušat ću telefonski sa zg-om u ponedjeljak,da vidim jel imam kakve šanse otplate na rate. jer sam kredit dizala tu u vž-u,tako da če me možda poslati u njihovu poslovnicu.

još jednom hvala!

ako ima još netko ko mi bi mi mogao pomoći riješiti ovo,u smislu prijedloga,ili sličnog slučaja,unaprijed se zahvaljujem.

tješim se da budem nekako dogovorila... :place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospđo, nemojte telefonom. Imao sam sličan problem kod druge banke. Otišao sam u banku, našao referenta koji se bavi tim stvarima i popričao s njim. Bio je vrlo ljubazan i za 5 minuta riješio sam problem. Rekao mi je neka plaćam mjesečno barem 200-300 kn. (dug mi je bio oko 5000 kn.) i sve u redu. Banci je bitno da vidi da imate volju platiti svoj dug i da uredno svaki mjesec nešto platite.

Siguran sam da će i vama izaći u susret. Samo odite u banku. Ne telefonom. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ja još uvijek nisam ništa uspjela riješiti,novac i dalje stoji na računu. bila u raiff.banci,i tamo mi tvrde da oni nisu blokirali račun, da zadužnica još nije poslana. a u zg banci kao razlog blokade objašnjavaju otkaz kredita. ja ponovno zovem u raiff i opet mi NAGLAŠAVAJU da s njihove strane ne postoji zahtjev za blokadom. još nadodaju,da imaju dosta poziva upravo zbog takvih slučaja ZAGREBAČKE BANKE. sad mi jedino preostaje da zatražim ovršni dokumenat temeljem čega je nastupila blokada. a meni novac treba...

jel imao netko sličan problem???? i kako ste riješili?

totalno sam već van sebe,za manje od mjesec dana se trebam poroditi.....

a što ako ja zatražim zatvaranje računa u zg banci????

molim vas za brzu pomoć tj savjet1!!!!! :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majabv je napisao:

ja još uvijek nisam ništa uspjela riješiti,novac i dalje stoji na računu. bila u raiff.banci,i tamo mi tvrde da oni nisu blokirali račun, da zadužnica još nije poslana. a u zg banci kao razlog blokade objašnjavaju otkaz kredita. ja ponovno zovem u raiff i opet mi NAGLAŠAVAJU da s njihove strane ne postoji zahtjev za blokadom. još nadodaju,da imaju dosta poziva upravo zbog takvih slučaja ZAGREBAČKE BANKE. sad mi jedino preostaje da zatražim ovršni dokumenat temeljem čega je nastupila blokada. a meni novac treba...

jel imao netko sličan problem???? i kako ste riješili?

totalno sam već van sebe,za manje od mjesec dana se trebam poroditi.....

a što ako ja zatražim zatvaranje računa u zg banci????

molim vas za brzu pomoć tj savjet1!!!!! :-?:-?:-?

 

Vi ste tek sada spomenuli zadužnicu koju ste ovjerili u korist banke, a koja služi kao ovršna isprava i na temelju nje vam mogu blokirati račune. Ovrha na temelju ovršne isprave (na koju imate pravo žalbe u roku od 8 dana, ali žalba ne odgađa provdebu rješenja) vam je bila pokušavana bezuspješno biti dostavljena. Očito je ovršna isprava poslana da vam se privremeno blokiraju sredstva na tekučem računu ali morate saznati tko je ovrhovoditelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija