Jump to content

Prava razvedenih očeva


anonimno

Preporučene objave

Postoji li u Hrvatskoj ikakva udruga koja se bavi zaštitom prava razvedenih očeva ? :-? Moj problem traje već 5 godina i pored svih žalbi Centru za soc. skrb i Ministarstvu, situacija nije ništa bolja- dapače, sve je lošija. Naprosto ne znam više kome da se obratim za pomoć. Zato ako postoji nekakva udruga koja se bavi tom problematikom, rado bih pokušao potražiti pomoć na taj način... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Žalosno je sve što ovo što nam se događa, a najgori je osjećaj nemoći tako da smo na kraju prisiljeni odustati od svega. Smatram da bi osnivanje jedne udruge svima koji imamo sličan problem itekako pomoglo, da bismo mogli izmjenjivati iskustva i pomoći jedni drugima. Za sada je ovaj portal jedini koji nam omogućava razmjenu mišljenja. Moje ogorčenje postupcima bivše supruge ne mogu ni opisati. Do koje mjere može ljudsko biće biti zločesto i svetiti se za vlastite propuste i greške. Ojađen sam i nesretan jer nigdje nema sluha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste sami ima nas još, još takvih koji pošteno ili prepošteno plaćamo za djecu, pa nas tim novcem umjesto da kupuju djeci cipele deru nas preko odvjetnika, eto ja bio sav sretan kad djete završi srednju školu, naplaćao se instrukcija, nakupovao se poklona za profesore samo da dobije kruh u ruke,kad ono javlja kćer da je upisala fax uz plaćanje kao redovan, i da sad može provući još cijelu godinu na faxu zbog alimentacije, i ako ne da niti jedan ispit to nije važno, može opet iznova upisati još jedan put, uz to živi sa dečkom, radi na crno itd. Sve po stilu njene majke, Oderi do kože i nitko im ništa ne može, vrata faksa sigurno otvoriti neće, tamo gdje radi nije prijavljena, plaću dobiva na ruke i gdje je tu pravda, naravno plaća njoj, alimentacija jadnoj samohranoj majci, gdje je tu pravica.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok se ne rastaneš od žene obadvoje ste "ravnopravni" skrbnici. Zajedničko skrbništvo je brak. Kad se rastaneš logično je da netko od vas dvoje promijeni adresu stanovanja pa s time u vezi djeca pripadnu jednom od roditelja, obično majci jer predstavlja "kontinuum". Tako su bar na sudu meni obrazložili zašto ja ne mogu dobiti skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimalo bi me da se jave zainteresirani razvedeni očevi koji su zainteresirani za članstvo u udruzi očeva. Svi zainteresirani mogu poslati mail na moju adresu. Ja bi se angažirao da osnujemo udrugu. Time otvaram forum o izboru naziva udruge i djelatnost. Udruga kao takva npr" udruga za zaštitu prava očeva" ima pravo na simboličnu sufinanciranje od države, predložite visinu članarine!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav Gospodo,

nažalost javljam Vam se istim povodom o kome vi ovde rasprvljate. Ako Vam je za utehu, ja živim u Beogradu i imam isti problem kao i svi Vi. Neverovatno sa kolikom sličnošću naše "lepše polovine" iskazuju svoju mržnju prema nama. To ne bi bilo od velikog značaja da nas CSS ne diskriminise. Slažem se sa Vama da se konačno organizujemo, ne samo u okviru jedne države, već na nivou regije, Evrope, Sveta...

Puno pozdrava, moja adresa je

dveljkovic74@yahoo.com

Pozdrav, Dragan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dvugrine je napisao:

Kad se rastaneš logično je da netko od vas dvoje promijeni adresu stanovanja pa s time u vezi djeca pripadnu jednom od roditelja, obično majci jer predstavlja "kontinuum".

Što bi impliciralo...obično ženi pripadne imovina, djeca, kontinuum života, dok se obespravljeni... Sada ste me dotukli, na korak do depresije, zar sam u moru tih nježnih i krhkih stvorenja pronašla baš jednog odmetnutog. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dobila djecu, uzela sezonsku odjeću, iznajmila podstanarski stan, brinula bez kune uplaćene alimentacije IKAD o dvoje male, pa veće i sada već podosta velike djece. ON je ostao u kući, u poduzeću (naš d.O.o.), prodao poslovne prostore, ostali mu auti i ostale pokretnine. ON jednom mjesečno pita djecu kako su, ON viđa djecu 1-2 puta mjesečno ako i kada mu paše. Kome da se ja žalim?!?!?! Mogu li i ja u tu udrugu jer - svi moji pokušaji istjerivanja pravde završili su bolno za mene i djecu. Jedina mogućnost naplate je - ZATVOR!!!! A ja to ne želim djeci napraviti. Ili ne mogu jer sam preemotivna prema budali koja je uništila nekoliko, a uništava i dalje živote ljudi koji mu prolaze kroz život. Dečki dragi, ja mislim da ste vi u veeelikoj zabludi. Trava je uvijek zelenija u susjednom dvorištu!!! Da li ste jako uskraćeni time što ne brišete rit i nos djeci, što pola života ne spavate jer su bolesni, a pola jer su odrasli? Da li vam je ipak najbolnija nepravda to što vam je određena alimentacija, a vi to baš i ne bi plaćali? Sigurni ste da znate što znači sam skrbiti o djeci, eventualno uz povremeno gostovanje drugog roditelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ianna svaka čast!!

ne blatim očeve ni bivše muževe,ali ima nas svakakvih,i muškaraca i žena.

moj bivši plaća alimentaciju redovno(skida mu se s plaće),ali ju automatski i vraća sebi,jer je svoju plaću operetio,a ja sam mu sudužnik u kreditu za auto(kupljen za vrijeme trajanja braka),tako da ja sad plaćam za auto koji nit vozim nit gledam,a što je najgore to isto ni moja djeca ne čine jer gospodin ni ne pita za njih.

pa zato drage tate kome da se ja obratim,u koju udrugu??? :-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VbraneV

Aktivan

 

 

 

Pristupio: 9/5/2006

Broj objava: 25

 

 

Re: za VbraneV

samosam htio reci da djeca trebaju djeliti standard roditelja a ne da se nekog ,,odere,,

i te pidjame mogu biti iz kineskog ducana a i iz nekog drugog gdje je dva puta skuplje a ista roba .. bla bal

nisam rekao da ne moze djete potrositi i 6000 tisuca kuna,,nego htjedoh ukazati na to da se obicno ona sfrustrirana strana sa razvodom ,,poslije svega okomi alimentacijom na onu drugu stranu..

na primjer po razvodu sam dosao doma i naletio na konverzaciju majke i punoljetne kceri:

Moras ga tuziti za alimentaciju jer si punoljetna

..a zakaj pa kaj vidis da mi redovitio spusta lovu na tekuci,,kupuje hranu i ostalo,placa moj i svoj dio rezija.. a i skuha ponekad,,pa kaj da ga tuzim

 

tuzi ga to je pre maloo

kaj nisi uvjek zeljela skuter??

 

...i kaj sad na to reci

mom tati i mami koji su srecom jos zivi, da bi ja neki avioncic, i neznam kaj jos cekaju,,jer bo bum ih tuzil

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage moje.

Nisu sve majke majke i nisu svi očevi gadovi koji ne plaćaju alimentaciju.

Ne želim nikome objašnjavati razloge svoje rastave, ne želim nikome dokazivati da sam je taj koji uplaćuje redovno alimentaciju svom djetetu iako jesam i da se nađem sa vama oči u oči mogao bih podkrijepiti sve što tvrdim, dokazima.

Sve to što ja radim i pokušavam sa bivšom suprugom dogovoriti u interesu djeteta nije mi omogućeno i nikog živog na ovome svijetu i u ovoj pravnoj državi to ne interesira.

Mogu ja biti najbolji tata na svijetu, može mene naše dijete obožavati, može željeti više vremena provesti samnom ali ako majka kaže da ne onda ne, pa čak i onda kad mi je do određeno rješenjem suda.

Nismo svi mi "vaši bivši" i stvarno mi nije jasno zašto ste prema svim muškarcima tako negativne. Kako bi bilo da smo i mi svi razvedeni očevi tako negativni prema svim razvedenim majkama. Kako mislite opet voljeti nekog muškarca i dijeliti sa njim sve ako smatrate da smo svi isti? Kakva je to onda ljubav i gdje je tu sreća. Nisu se svi razveli iz istog razloga ili na isti naćin kao i vi. Shvatite da i žene griješe i da i žene varaju svoje muževe. Vjerujte jer znam iz vlastitog iskustva. Svejedno nisam tako negativan prema cijelom ženskom rodu i ne napadam svaku koja pokuša iznjeti svoj problem, kao što vi to radite oćevima.

Možda bi zaista trebalo osnovati udrugu ali udrugu razvedenih roditelja, ljudi koji smatraju da su nećime zakinuti, ljudi koji svoje obveze moralne i materijalne prema svojoj djeci ili bivšim supružnicima ispunjavaju. Možda se ne bi trebali dijeliti na muške i ženske , na majke i oćeve. Možda bi se trebali ujediniti i jedni drugima pokušati pomoći te napraviti korak dalje u odnosima između roditelja djece, djece koja bili mi toga svjesni ili ne zbog naših svađa najviše pate. Naših svađa u braku, pa sad opet i nakon raspada obitelji. Zar je moguće da smo toliko primitivni, mi, roditelji, mi oćevi i mi majke...ili??

Vjerujem da ima jako puno žena kojima je teško jer same brinu o djeci i zbog toga su ogorčene i samim time tako negativne.

Ipak, postoji jako puno oćeva koji bi rado bili uz svoju djecu (JA) brisali im guze, budili se noću, vozili ih u vrtić i iz vrtića i sve ostalo, što SAM činio i za vrijeme trajanja braka. I eto ja svoje dijete nisam dobio, nisam dobio priliku da sve to radim i dalje. Žalio sam se prije i žaliti ću se i dalje. I nakon pravomoćne presude , čeklati ću i vrhovni sud. Jer ja svoje dijete volim, ja svoje dijete želim i želim biti uz njega. Dali je tu nešto čudno??? Nebiste li i vi jednako postupile jer jednako tako želite i volite svoju djecu?? Ili bi samo plaćale alimentaciju. Potapšale dijete četri pet dana mjesećno po glavici i ostavile ga nazad tati. Nravno mnogo je takvih a i onih koji ne plate i ne pogledaju dijete. ALI 99% majci dobije na skrb dijete nakon razvoda. Kako da to onda pravilno usporedimo. Kako da znamo kako bi vi postupale u suprotnom.

Neki dan je bilo na radiju da je žena dobila neznam koliko zatvora ( ili nećega) jer nikad ni kune nije uplatila od alimentacije... eto....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam jako dobar osjećaj da češ se od svega napisanoga osvrnuti na tu jednu, zadnju rečenicu. Zašto je to tako ne želim komentirati jer sa tvojim stavom sam odavno upoznat.

Kao što rekoh (iz slučaja sa radija)gđa. koja nije plaćala alimentaciju dobila je zatvorsku kaznu, nisam siguran o čemu je zapravo riječ jer sam kasno upalio radio...nebitno.

Svašta čujemo o očevima, ovakvim i onakvim, o ubojicama i zlostavljačima u obitelji. Rjeđe čujemo o majkama koje zlostavljaju. Dali si se zapitala zašto? Dali je to zato što su sve majke tj. supruge tako brižne, stabilne i drage žene, majke i supruge ili možda zato što bi se nama muškarcima, oni kojima bismo se eventualno obratili za pomoć, nakon npr. fizičkog i verbalnog zlostavljanja, nasmijali u lice.

Kada bih ti rekao da je moja bivša, ogorčena jer sam joj izjavio da želim razvod, nakon što sam saznao za njenu prevaru i odlučio da joj ne mogu oprostiti, skoro ubila boga u meni...iz ljutnje, srama, ogorčenosti ili čega već..što bi mi rekla? Da sam se trebao braniti, lupiti je i završiti sa time? Budimo realni, nakon toga ja bih završio kao registrirani zlostavljač u obitelji.

Pitam se koliko nas još takvih ima...

Skupi snage draga moja i porazgovaraj sama sa sobom.

Svi mi za sebe mislimo da smo dobri, da postupamo dobro, da nas se nema za što prozivati. A dali je to doista tako?

Svako treba spoznat svoje greške i ma koliko teško to bilo priznati ih sam sebi.

Svi su problemi rješivi, ali ljutnjom prema suprotnom spolu i nastupom kakav imaš ti nikome nećeš pomoći. Ni sebi niti nekome tko je tek na početku sa sličnim problemima.

Iz tebe iako fizički nisi prisutna, zrači negativna energija. Nađi načina da je ispucaš, jer šteti prvenstveno tebi samoj. Na taj način kako ti to pokušavaš osloboditi iz sebe ne činiš dobro ni sebi ni drugima.

Ne kažem da ponekad nisi u pravu, ali stara moja upiši se na boks.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je to gosp. Ritter uzaludan trud i gubljenje živaca uzalud! Kolike sam ja muke prošao da vidim svoje dijete dvogodišnjeg sina i šta sam sve doživljavao, te na koncu da me je moje dijete počelo gledati kao stranca! Nikoga ne zanima što bivša ima drugu osobu (neobrazovanu i potpuno istetoviranu) koja može šetati moje dijete i čuvati ga samog, dok ja svoje dijete moram gledati u CZSS-u jedan sat tjedno, (i to jako rijetko), jer ni to mi ne bi bilo omogučeno da to sam nisam pokrenuo na sudu! Na kraju je to bilo toliko ponižavajuće da sam konačno digao od svega ruke i čekam bebu sa drugom, a svoje dijete više uopće ne viđam! Sada je prošlo pet mjeseci kako uopće neznam što je sa mojim djetetom, a i nije me sada previše niti briga! Imat ću novu obitelj i biti ću sretan sa svojim djetetom koje će se roditi! Sud još nije gotov, niti je presuda donesena, ali to više nema svrhe jer me dijete više ne poznaje! Samo želim da me ne potraži, jer ne bih se želio nikada susresti sa bivšom koja mi je konstantno branila susrete! Neznam kakve bi bile reakcije da me mali vidi sa bebom od druge žene!

Pozdrav,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto rjeđe čujemo o majkama koje zlostavljaju? Dragi ritteru zašto što ih je neusporedivo manje od očeva. I ne mrzim ja cijeli muški svijet, samo sam mišljenja da neki ovdje očevi i nisu baš tako brižni kako se žele predstaviti, jer kad netko navodi zašto bi plaćao alimentaciju kad ne viđa dijete, ili kad kaže da odustaje od djeteta i da se nada da ga nikada neće potražiti..... takvi očevi su neodgovorni i u cijeloj priči najmanje im je važna dobrobit djeteta. I jako ih boli kad moraju plaćati.

A što se boksa tiče - dobra ideja, hoćeš mi biti sparing partner?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga moja,

krivo sam se izrazio kada sam rekao rjeđe, jer je to gotovo nikad, ali ono što želim reči opet nisi shvatila. Muškarci ne prijavljuju, jer bi to bilo smiješno. Zar ne?

Pa upravo o tome pričam: NISU SVI brižni kako se predstavljaju i NISU SVE ŽENE brižne kako se predstavljaju. Tebi to ili nije jasno ili ne želiš da ti bude jasno??? I na jednoj i na drugoj strani ih ima svakakvih.

Ako si ti dobra i pažljiva majka ne mora značiti i da je ona koja sad možda sjedi pored tebe isto takva.

Stalno se postavljaš protivnički prema muškarcima i nešto drugo, osim da mrziš cijeli muški rod te da realno ne razmišljaš ne pada mi na pamet.

Ako želiš pošalji mi privatnu poruku, ispričat ću ti svoju priču, pa da zakopamo tu ratnu sjekiru jer ovo nema smisla.

Što se sparinga tiće ja sam ZA!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče priče u prazno tu si u pravu.

 

Što se tiče tvoje priče, tu se baš i ne slažem.

Pratim tvoju priču već dulje vrijeme i kužim na čemu je stvar, ali JA svoje dijete nebih nikada ostavio, nikada nebih pustio da drugi kroje sudbinu mome djetetu. Pokušao bih biti u njegovom životu barem i taj minimum minimuma. Dijete je malo i zato te ne prepoznaje, ali djeca rastu i to će se promijeniti s vremenom. To dijete je tvoja krv i ne smiješ dozvoliti da vam netko oduzme pravo biti ocem i sinom, ma koliko to teško bilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledaj kaktuse. u svojem životu sam imao čudnovate pute. imam tri predivne djevojčice, zapravo najstarija je djevojka od 19 godina, druga je 9 godina, a treća je godinu i pol. na svoju žalost prije 17 godina mi nitko nije imao tko reći da ne posustajem od kontakata sa svojojm prvorođenom kćeri, iako je to bivša žena branila i pronalazila razne razloge za ne viđanje. dogodilo mi se isto kao i tebi, da me mala više nije poznala. prošlo je 7 godina kad sam je ponovo vidio, a nakon toga još i deset da mi se sama javi. znao sam duboko u sebi da će mi se javiti kada se "osamostali" od svoje majke. sa drugim djetetom nisam ponovio istu grešku već sam stalno u njenom životu, a sa najmanjom samo ponavljam gradivo naučeno od prije. iako svaka ima svoju kraljicu majku, ja ih podjednako volim i obožavam, jer ipak kola i dio moje krvi u njima. ne razumijem kakvi su to kontakti tjedno po pola sata? ja sam od prvog dana tražio i ishodio viđanje svaki drugi vikend. iako je sve to bolno i oduzima dosta živaca, ne vrijedi odustajati jer odustajanjem samo hranimo nadrimajke koje su to postale rođenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam vas iako sam Ž, jer imam iskustva sa nazovi majkom. Naime, moj suprug ima dijete iz bivšeg braka i do sada višegodišnju borbu sa bivšom ženom samo oko viđanja sa djetetom. Što je ta žena smišljala to ni u najvećoj sapunici nije prikazano, a samo da bi spriječila viđanja djeteta sa ocem. Pokušavali smo svim mogućim sredstvima: dogovor, Centar, odvjetnik. Majci se vjeruje, ocu se ne vjeruje. Najvažnije je plaćanje alimentacije. Majka djete odgaja u mržniji prema ocu i njegovoj familiji, koristi ga samo za kupi, daj, nabavi. Dijete može viđati samo kad majci odgovara. Bilo je i nakon 9 mjeseci. Nikoga nije briga što se dešava sa djetetom. Napominjem da se alimentacija uredno plaća svaki mjesec i to iznos koji je nečija plaća. Znači novac nije prolem. A, što je onda? Patologija u ljudima? Ne čudim se što mnogi muškarci na kraju odustanu. Mi smo pokušali pravni putem, ali uzalud pa sad čekamo da djete odraste i možda shvati tko je tko u ovoj priči. A što sa emocijama? Sve je to jako tužno. Nisu svi muškarci isti, a nisu ni sve majka MAJKE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte uvek da generalizujete i odmah da delite na mame i tate. Ja se zalažem da se radi po zakonu i da se detetu omoguće najbolji moguću životni i zdravstveni uslovi. Moja žena je odvela dete dok sam bio na poslu i onemogućava mi da ga vidjam, već 6 meseci. Video sam ga 4 puta i to samo u cczsu na moje angažovanje raznih veza. Recite mi da li je to taj interes deteta, da sa ocem nema kontakt ili da je on zanemarljiv. Trebalo bi da se kazne svi roditelji koji krše ljudska (roditeljska )prava i prava deteta (povelja EU član 9), bez obzira da li su oni mame ili tate. U tu svrhu treba se organizovati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, JUICY, mic po mic pa će se naći poveći broj onih koje su supruge maltretirale, a da za to nisu dobile nikakvu prijavu. Eh, da sam ja probao i dirnuti suprugu, dok je ona mene napadala i udarala, završio bih kao registrirani obiteljski nasilnik. Osim toga, radila je to u kući, na poslu, pred svjedocima, pa ipak sam ja taj koji nju napada, a ona se samo brani. Zato nemojmo govoriti o muževima kao onima koji redovito i u pravilu maltretiraju. U mnogo slučajeva tome prethodi kvalitetna verbalna rasprava/da ne budem grublji/, a u tome su žene pravi majstori. A kad fitilj dogori, onda? Što onda? Ja sam imao sreće što nisam reagirao, i što sam jednostavno otvorio vrata i otišao u noć. I nikad se više nisam vratio. I držim dan danas, da nije bilo njezinog dugotrajnog maltretiranja, bio bih zajedno sa obitelji u istom domu. A ovako nisam, i tako će ostati. Ne zna supruga koliko sam noći proveo za volanom tražeći bilokakvo rješenje za povratkom, za boljitkom djece i obitelji, koliko neprospavanih noći nakon svega, pa nakon toga brige za posao da bih mogao brinuti za djecu, zato nemojte govoriti da su muževi baš uvijek krivi za sve. Detalje svojeg slučaja vam ne želim ovim putem prepričavati, ali osjećaji koji su me preplavili prilikom odlaska i nakon toga su sve samo ne sebični, neljudski, nego naprotiv. A žalost i tuga za obitelji, ah, o tome ne bih ni slovca. Ali zato je ona (supruga) jadna, napuštena, siromašna, a ja uživam, itd itd itd.

Najpametnije je okrenuti se naprijed, živjeti s nadom da će djeca u meni ipak jednog dana vidjeti oca koji ih bezgranično voli, a da to nije mogao pokazati i dokazati zbog MALTRETIRANJA SUPRUGE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRAVO! Reći ču vam svoj problem, bio sam 4 godine u braku i sve je bilo super, imamo curicu 3 godine i ja sam mislio da me voli jer ja njih obožavam ali kad sam otišao raditi na teren saznao sam nakon tri mjeseca da je ona svaku večer sa neikim frajero u autu na korani u Karlovcu i da se zabavljaju dok moja mama misli da ona radi, jer joj je tako rečeno. Kad sam ih uhvatio ona je otišla kod njega i nisam znao 5 dana gdje mi je djete. To je bilo prije 1 godine, sada smo na prvom ročištu. Uredno djetetu dajem novce i bez alimentacije, jer još nije određena. Pa drage dame recite molim vas kako da ja sada živim sa svim tim ni kriv ni dužan! Frajer ju je potjerao od sebe, ona ne radi i nemaju šta jesti ni ona ni moja čerka. Vi sve jadne perete guzice našoj djeci i čistite noseve, vi ste sve jako uzorne majke, pa recite onda kako se stignete još i prašiti po svuda. A kad vas prokuže onda udri po očevima jer mi ne ispunjavamo svoje dužnosti i ne plačamo alimentaciju, a kao to ziher djeca vide!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedan prilog, žalostan, kako nije pravedno da suprug osjeća i plaća posljedice za koje nije ni kriv ni dužan. Moja je preporuka, borite se, ne dajte da vaša curica završi tko zna kako. Žalite se na presude, prijavljujte bivšu CZSS-u, radite sve ono što bi ona zasigurno radila vama da je na vašem mjestu. Budite uvjereni, ona vas ne bi štedjela, pa zato ako imate volje i želje za dobrobiti svojeg djeteta, nemojte odustati. Borite se, i argumentima dokazujte kako vam dijete živi i u kakvim uvjetima. Ali sve na papiru, nemojte se zavaravati usmenim opomenama supruge, ili nečim sličnim. Za sve tražite zapisnik, budite uporni i ima nade. Najvažnije je da želite dobro svojoj kćeri. Probajte i razgovor sa suprugom, i nju pokušajte pridobiti nazad u obitelj, možda i ona to želi, pa ako se pokaje, zašto i to ne probati.

Pozdrav,

laci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno razumijem Vasu ogorcenost ali mislim da ne treba generalizovati stvari. To se Vama desilo sa zenom a ja sam se iz velike ljubavi udala nakon deset godina zabavljanja. Zavrsila sam faks, radila tri posla da bi muz i ja zivjeli lijepo. On se modirao, kupovao u najskupljim prodavnicama a ja radila. Radio je i on, da ne lazem, ali ne kao ja. U slobodno vrijeme je samo gledao i igrao fudbal. Nista mi nije smetalo. Uzivala sam u braku i u tome da se brinem za kucu inasu malu porodicu. Voljela sam ga i srcem i dusom. Nakon dvije godine smo dobili sina. Ja sam bila presrecna i jos vise voljela muza sto mi je podario taktvu radost. Kad je beba napunila dva mjeseca on se pokupio i otisao. Ispostavilo se da je cijelu miju trudnocu imao vezu sa drugom zenom jako loseg morala. Mnogo me povrijedilo to sto nas je izdao. Sve sam pokusala da spasim brak i pruzim svom sinu oca. Sada nas sin ima 14 mjeseci i cekam poziv od suda za rociste za razvod. Moj muz ne daje nista za sina. Kad mora doktoru molim rodbinu da nas odveze jer se on vozi u skupom autu koje smo zajedno kupili, prijeti sinu i meni izbacivanjem iz stana koji smo zajedno kupili i seta se za ruke sa .... ne znam kako da ju nazovem. Ja radim, brinem o sinu, ne spavam po noci ali u svemu tome uzivam jer su djeca najveca radost. I nisam vise ni ljuta ni ogorcena vec sretna jer je mozda moja sreca to sto je on takav a sigurno njegova nesreca. I Vama savjetujem da zahvalite Bogu sto Vas je rijesio takve zene. Bolje je biti kvalitetno sam nego u losem braku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok!

onda ste vi prava rijetkost, brižni očevi.. samo što je briga jedno, a guranje u propast drugo. iz ovog što si napisao ja vidim samo da si napravio veliku grešku. toliko kritiziraš ženu, a nisi ni ti dalje odmakao podmićivanjem profesora itd. možda da prvo pometeš u svom dvorištu?

je napisao:

Niste sami ima nas još, još takvih koji pošteno ili prepošteno plaćamo za djecu, pa nas tim novcem umjesto da kupuju djeci cipele deru nas preko odvjetnika, eto ja bio sav sretan kad djete završi srednju školu, naplaćao se instrukcija, nakupovao se poklona za profesore samo da dobije kruh u ruke,kad ono javlja kćer da je upisala fax uz plaćanje kao redovan, i da sad može provući još cijelu godinu na faxu zbog alimentacije, i ako ne da niti jedan ispit to nije važno, može opet iznova upisati još jedan put, uz to živi sa dečkom, radi na crno itd. Sve po stilu njene majke, Oderi do kože i nitko im ništa ne može, vrata faksa sigurno otvoriti neće, tamo gdje radi nije prijavljena, plaću dobiva na ruke i gdje je tu pravda, naravno plaća njoj, alimentacija jadnoj samohranoj majci, gdje je tu pravica.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

imam i ja tužnu priču....

ja sam svog dečka upoznala prije tri i pol godine...on je tada već bio oženjen u početku je to bila avantura jer sam i ja imala dečka sa kojim sam bila 5 godina i sa kojim sam živjela...ali rodila se prava ljubav što ču kasnije i dokazat....

on je u braku sa ženom koja mu je bila cura iz djetinjstva i živjela je u istoj ulici gdje i on....i tako je to počelo on ju je sto puta ostavio i imao sto cura a ona je samo njega čekala....onda mu se otac razbolio apošto mu se mlađi brat već oženio stvorili su pritisak na njega da ga ona cijelo vrijeme čeka i on se oženio....

stvar je u tome što nisu imali ništa zajedničko, baš ništa, ona ne želi ići na more jer je debela i ne želi se skinut u badić a i nezna plivat pa i kada su otišli na more ona riješava križaljke u sobi a on ide sam na kupanje, ona ne ide na skijanje jer ne želi skijat...jedino što je bilo dobro je to što je on tulumario a ona nikak ništa nije pitala već je bila srtena šta je uopće došao doma....e sad možda bi i to tako dalje živjelo da su mogli imati djete ali i tu je zapelo, 5 godina su pokušavali sa umjetnim oplodnjama ali nikad ništa u tom periodu je dva puta ostala trudna ali oba puta prirodnim putem i imala spontani....sa njegove strane je nestalo osjećaja (kojih nije ni bilo osim onih osnovnih ja bi ih nazvala sestrinskih)....naša ljubav je došla do te mjere da joj je on rekao što je ona i sama tad već znala da smo zajedno i da je između njih kraj....tad je iselila iz kuće(koju je on sagradio prije braka) i privremeno otišla u podstanare ali ga je na odlasku molila da ode još na umjetnu oplodnju pošto joj je u bolnici ostalo za još dva pokušaja....dozvolio joj je iz sažaljenja jer je bio 1000% uvjeren da to nemože sad uspjet ako 5 godina nije...a ona ga je uvjeravala da bi joj to djete bilo jedini smisao života....naravno, baš tad je umjetna oplodnja uspjela!

i znajte, ni meni ni njemu nije bilo lako tih 9 mj i preživjet porod i meni gledat njega na slikama sa tom malom bebom...ali mislim da je to dokaz koliko nam je ljubav jaka....u međuvremenu kad je ostala trudna vratila se u kuću svojim roditeljima a nakon što je rodila on joj je u toj kući njenih roditelja uredio jednu etažu koja je bila gola, znači dovršio i kupio namještaj, stalno razmišlja kaj će reći da ju ne povrijedi, konstantno se pokušava dogovoriti i olakšati joj život ALI malena sad ima godinu i jedan mjesec a ta majka je svakim danom sve gora i gora i više u tom djetetu ne vidi smisao života kako je u početku rekla već joj je ta malena sad samo predmet za ucjenjivanje i njega je sada starh uopće zatražit rastavu i da djete može viđat samo tako po pravilima a živjelo bi dvije ulice od njega....ovo nam je bilo već treće zajednićko ljetovanje a onda odemo za vikend van i ona poludi i dotadašnje svakodnevno viđanje male predvečer na dva sata kaj se sa njom vozi na biciklu i uspava ju ukine na dva puta dnevno...samo neznam od kuda joj pravo....on mi je već očajan, jadan, uništava ga...i da bi mu na kraju rekla da će malu moći normalno viđat onog dana kad se mene riješi....makar zna da sa njom više neće biti....ima još puno detalja ali onda bi ovo već preraslo u knjigu....šta radit????? sada se već pitam dali da odustanem a kad vidim njega tako tužnog još mi je i teže.....MAJKE stvarno znaju biti neopisivo zločeste!!! pitala ga je šta će on jednog dana reći svojoj kćeri kad ga pita zašto je on ostavio njenu mamu....odgovorio joj je da će reći da ona nije bila ni u planu kad ju je on ostavio, a baš me zanima šta će ona reći malenoj kad ju pita zašto ju tata ne viđa normalno....vjerojatno zato što nije htio :( šta da radim???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

mene zanima što mogu napraviti s obzirom na to da bivša žena već 2 godine ne poštiva sudsku presudu i tako sam u sve to vrime vidio možda 10 puta svoju kćer.pisao sam centru al njih to ne zanima čak su joj sad pomogli napisati prijedlog za smanjenje susreta.uglavnom u svemu joj pomažu iako znaju da ista zanemaruje naše dijete.policija do sad nije reagirala jer kažu da se to mora dogoditi nekoliko puta.ta ista moja bivša manipulira s ditetom i između ostalog joj stalno govori da ako ode k meni s time izdaje svoju majku te je straši s time da je neću "pustiti" nazad mami ako dodje k meni.a di je ono kad je slučajno i pusti kod mene maltretiranje svih u kući putem mobitela...da ne govorim o tome da djete kad je bolesno ne ide doktoru nego je mama liječi bez savjeta doktora s koje kakvim tabletama.molim da mi netko pomogne i odgovori što mogu napravit kako bi viđao svoje dite i zaštitio je od takvih manipulacija

:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite kazneno majku za kršenje prava djeteta - nepoštovanje sudske odluke - to imate u Kaznenom zakonu čl. 211 i 213. U toj prijavi navedite sve datume i prilike kad vam je spriječen susret po sudskom rješenju, i naravno dokaze koje za to imate.

 

Istodobno predajte sudu zahtjev za ovrhu sudskog rješenja.

 

Nakon dvije godine je jasno da ne može drugačije, već sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

mene zanima što mogu napraviti s obzirom na to da bivša a di je ono kad je slučajno i pusti kod mene maltretiranje svih u kući putem mobitela...da ne govorim o tome da djete kad je bolesno ne ide doktoru nego je mama liječi bez savjeta doktora s koje kakvim tabletama.molim da mi netko pomogne i odgovori što mogu napravit kako bi viđao svoje dite i zaštitio je od takvih manipulacija

:-(:-(

ćć

 

zašto mislite da majka maltretira ukućane ako naziva i pita kako je dijete.znam očeve koji od svoje djece zahtjevaju da im se uvijek jave na mobitel, jer očevi brinu i žele znati da je dijete dobro.

 

zašto mislite da majka ne postupa ispravno ako dijete ne vodi liječniku. bolesti kao prehlada, gripa ne traže liječničku pomoć, već mirovenje, čaj i tablete.

 

mislim da bi prije svega trebali razmisliti o tome da i majka vašeg djeteta ima pravo da ne postupa baš uvijek ispravno, i da popušta svojim strahovima, pretjeranoj brižnosti, ili da ne procjeni svaki put ispravno da li treba ili ne liječnička pomoć. svi griješimo,a tako i roditelji i gotovo redovito onda kada se najviše trudimo da pomognemo djetetu, ili da ga zaštitimo.

 

možda da pokušate prići majci vašeg djeteta s više poštovanja i razumjevanja. htjeli vi to priznati ili ne, ona se ipak itekako bori da othrani dijete, u sredini koja baš nije naklonjena ženama s djecom , a bez muža. ako je i vi budete izvodili na sud, bit će joj još teže, a sve će se najbolnije odraziti na vašem djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dozvoliti djetetu da samo 10tak puta u 2 godine bude s roditeljem s kojim ne živi nije postupak koji ukazuje da je briga za dobrobit djeteta na prvom mjestu.

Ujedno, nerjetko sretane nemogućnosti "eto, baš tad kad piše" su također opstrukcije, a ako su učestale- u najmanju ruku se ne radi o dobronamjernosti.

I da, ako se radi o onemogućavanju, naročito ako se CZSS sustavno oglušuje na obavijest o kršenju prava djeteta, bartleby predlaže preostali "lijek" ne bi li osoba shvatila da to baš i nije u redu...

 

Navedeno zastrašivanje djeteta pričama kako ga otac neće vratiti i kako "izdaje" majku odlaskom kod oca je najobičnija emocionalna ucjena i manipulacija djetetom, bilo bi više no zgodno kad bi se kao takva našla na papiriću upućenom CZSSu, a s ciljem da majka (nakon procedure "natjeravanja" CZSSa da odradi svoje) bude za početak upozorena, usmeno ili/i pismeno, obzirom da to sama nije shvatila.

 

Slijedom toga, ne bi bilo nimalo neočekivano da su dijete i otac tijekom i to malo vremena koje provode zajedno- ometani, a ne blagodareni brigom za djetetovo dobro.

 

Isprika za takve postupke (kao ni za nereagiranje CZSSa) baš i nema.

 

A vama, nindy, dužni smo makar na razini informacije reći da "nenaklonost sredine", kao posebna životna poteškoća žene koja ima djecu a živi bez muža, osim što ne može biti izgovor za predhodno navedeno, odavno nije ni aktualna "priča".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne radi se samo o tome da ju majka ne vodi doktoru nego joj ista daje koje kakve koktele tableta bez savjeta liječnika.tako da dite pije za svaku glupost lijekove te shvaća to previše olako a najzadnje joj je "brižna mama" za afte dala cefalin-antibiotik iako joj je poslana mast i sprej propisani od doktora.a što se tiče centra oni o svemu su obavješteni ali ih to očito ne zanima.na kraju miseca će dobit plaću s mojim ditetom ili ne.čak se nisu udostojile otići na teren pa vidit što se događa.s mojim su ditetom obavile razgovor te je istoj predloženo da se susreti odvijaju 1 put misečno(vikend);i to joj je predložila psihologinja centra.pomogle iste te sa centra bivšoj da se napiše prijedlog za smanjenje susreta sa mnom.kad ja tražim njihovu pomoć upučuju me sudu i odvjetniku s izgovorom da to nije njihov posao.ne služi li centar za zaštitu prava i interesa djeteta???ovhu sam preda i napisao sam.zna li tko u kojem roku sud treba odlučiti?policiju sam isto tako obavjestio al je to dug proces.bivša je pozvana na razgovor i naravno za sve to ima opravdanja pa tako govori da dite ne šalje jer ista ne želi k meni(ne bi ni ja da me netko 5 godina straši da će me tata držati na silu i da me neće pustit više nikad i nikomu) a zadnje je rečeno kako dite nema vrimena zbog priprema za krizmu(dite već 2 godine ne ide ni na vjeronauk ni u crkvu,a i krizma je za 2 god.)nadalje priča kako se to dite ponižava,vrijeđa...što je totalna laž.to dite je inače na prilagođenom programu i sa 14 godina ne zna ni osnovne stvari.paje tako sa 10 god. tek naučila zbrajati (pomoću prstiju),pa sam je učio sa 12 čitati sa sata raspoznavati novce....za to vrime mama nije ništa radila(ja sam ju financirao) al je stalno govorila ditetu da serem i da je ne trebam gnjaviti s time!to dite je čak imalo strah otići u dućan!jednostavno tom ditetu fali samouvjerenja i samopoštovanja i naravno puno brige.ditetu već godinama mama piše zadaću,lektiru...i naravno to u školi prolazi jer je dite takvo kakvo je.pajoj i oni svi dozvoljavaju da ništa ne radi sama,te joj za neznanje daju 4i 5jer je dite na tom programu(to izgleda ovako dite nezna ništa pa se prema njemu trebamo odnositi kao da je kreten jer tako i tako ništa nezna niti može naučiti a ionako je tu još samo nekoliko godina...)nadalje ista psihologinja sa centra me po ko zna koji put ucjenjuje da moram doći s bivšom na razgovor iako zna da od toga nema ništa jer ja nisam taj koji ne poštiva presudu,te očekuje da ću nakon svih problema koje mi stvara bivša(uz pomoć te psihologinje) pristati na razgovor s njima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mama ne zove zato da bi dite pitala kako je već stalno vrši nad njom pritisak s pitanjima poput kad ćeš doma?i pričama poput onoga znaš neka te više pusti na miru i pošalje doma jer meni ne paše sa si ti tamo a ni didu i babi,a di je ono reci tatinoj ženi da je ne voliš jer ti nije ništa i govori joj koje kakve prostote i nemoj je slušati ni poštivati...dakle nije rečeno da se majka ne smije čuti s ditetom ali ne za takve stvari.na kraju krajeva ako ima neki problem neka riješi to sa mnom ili s mojom novom ženom ali ne preko diteta.a di je tek ono vriđanje ispred diteta i ucjenjivanje te psihičko maltretiranje mene i ostalih ukučana preko mobitela.....taj pakao trpim već 5 godina al je najgore što isto trpe svi oko mene pa tako i to naše nesritno dite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

 

A vama, nindy, dužni smo makar na razini informacije reći da "nenaklonost sredine", kao posebna životna poteškoća žene koja ima djecu a živi bez muža, osim što ne može biti izgovor za predhodno navedeno, odavno nije ni aktualna "priča".

 

samo na razini informacije:

 

ako već nemam pravo iznijeti vlastita iskustva kao majke bez muža, onda možda mogu iznijeti iskustva moga djeteta kada su se u školama vodile evidencije o djeci iz 'jednoroditeljskih' ili kako su zavne devedesetih 'krnjih ' obitelji.

 

možda ćete vjerovati da je moje dijete itekako trpilo zbog redovitih javnih registriranja u školama tko živi u 'krnjoj obitelji'. nisam niti ja mogla vjerovati da je to bila mora za moje dijete kada je stalno na to pitanje morala dizati ruku i davati podatke, a krnja obitelj zvuči ko krnji zub - treba ga maknuti da ne smrdi.

 

da ne spominjem kako je bilo kada su se djeca branitelja upisivala na fakultete bez plaćanja, a da se ne spominju djeca dragovoljaca koja su se upisivala bez prijemnog. a moje dijete nije uopće imalo oca.

 

da ne spominjem kako sam često mogla čuti kako nečija jadna djeca ne mogu dobiti studentski dom i... zbog djece samohranih majki. kako je jedan otac javno na televiziji rekao da ne mogu njihova djeca ispaštati zbog djece samohranih majki.

 

 

mogla bih još pisati...., ali to ću kad budem u penziji (naravno ako ne završim na lomači).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, iz kuta žena koje nemaju muža doma ili majki s kojima djeca žive no ne i njihov otac- to nije nikakav bauk već se radi životnim okolnostima. Za tekuću temu- nikakvo opravdanje.

Drugo, majka djeteta radi kojeg je postavljen upit tzv. samohrana nije.

Treće, "ne imati oca" i "ne živjeti s ocem" nisu sinonimi.

 

Hvala što dijelite svoje iskustvo s našim forumašima, kao i fakte o nekadašnjem načinu upisa djece branitelja na fakultete te mišljenje nekog oca o prednosti do studentskog doma u slučaju da se radi o djetetu tzv. samohranog roditelja točnije onog koji sam skrbi o djetetu što roditelji činjenicom da im je dijete povjereno na zajednički život- nisu.

Ono što bi sad bilo preporučljivo jest zadržati se na temi ili barem nečemu što s temom ima veze.

Hvala.

 

@marlino,

odazovite se na poziv CZSSa, s bivšom ili bez, nebitno. Iako su vas do sad ignorirali, bit će to prilika da napomente koliko ste im se puta predhodno obraćali i koliko su isto do sad ignorirali. Potrudite se da im dosadite usmenim i pismenim obraćanjem, s naglaskom na ovo potonje. Nije nepoznanica da je ogroman broj pritužbi poslanih pravobraniteljici već godinama kronično upravo na tu temu, a u izvješćima se kontinuriano ponavljaju dijelovi u kojima se kaže kako je vrlo čest slučaj da CZSSovi ne reagiraju i dapače, objašanjavaju kako nisu ti koji mogu nešto uraditi, te u tom slučaju izostaje sve što je u njihovoj nadležnosti obiteljsko-pravne zaštite. Nažalost, što više vremena prođe, to su po dijete posljedice veće, negativan utjecaj očitiji, a suodgovornost nezainteresiranih a nadležnih je za nastalo stanje evidentna. U ovogodišnjem izvješću je navedeno i da se obraća pozornost kod nasilja sa fizičkim posljedicama, a da ovakvi problemi sa susretima i druženjima jesu psih. nasilje nad djetetom i da bi se kao takvo trebalo naći i u pripadajućem zakonu. Obzirom da ste dosta toga već odradili, ne bi bilo zgorega da usput sve proslijedite i pravobraniteljci zajedno sa presudom, tijekom, zbivanjima, primjerima, rekli, kazali, učinili, ne reagirali, osobnim viđenjem djeteta, imenima i ostalim pripadajućim podacima. Ne treba očekivati bog_zna_što, naročito jer se mnogi CZSSovi oglušuju na svašta uz mnoge izgovore, a neki su i regionalno prepoznatljivi kao brand u tom pogledu, ali nije naodmet pokušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najprvo vam zahvaljujem na sve savjete.i ako možda znate koliko vremena treba sudu da donese ovršnu odluku?što se tiče centra ja ne stvaram nikakav problem oko toga da dođem na razgovor ali jednostavno ne želim dolaziti tamo s bivšom koja je upravo ta koja već godinama ne poštiva ni dogovore ni samu presudu.a psihologinja me upravo s time ucjenjuje jer ukoliko ne dođem s bivšom ona sa mnom neće iza toga imati o čemu razgovarati niti načina kako mi pomoči.ta priča se stalno ponavlja,te ja svaki put popustim te odem a bivša svaki put obeča poslati(ispred njih)dite al naravno to nikad ne napravi.ukupno imam 5 dice te mi nije do toga da gubim vrime slušajući nečija lažna obečanja.a na kraju krajeva te djelatnice centra jako dobro vide ko stvara probleme i ko se ne drži presude.ja alimentaciju plačam a kad dite dodje k meni joj još kupujem sve što je potrebno jer ju mama šalje u isparanoj obuči i odjeći,u duge hlače i majice usrid lita...iako je to nepošteno iako i o tome je centar obavješten te ne reagira;meni to nije teško za svoje dite.na kraju krajeva 3 godine sam financira i bivšu dok ista nije radila.i još me zanima imaju li moja dica iz drugog braka pravo na susrete i druženja s polusestrom i tko o tome odlučuje?centru sam poslao zahtjev vezano i za to ali naravno isti ni po pitanju toga ne reagiraju,iako osobno smatram da su u ovom slučaju ugrožena prava dice s obe strane.još jednom puno hvala na utrošeno vrime kako biste mipomogli. marlino

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

i još me zanima imaju li moja dica iz drugog braka pravo na susrete i druženja s polusestrom i tko o tome odlučuje?centru sam poslao zahtjev vezano i za to ali naravno isti ni po pitanju toga ne reagiraju,iako osobno smatram da su u ovom slučaju ugrožena prava dice s obe strane.

 

naravno da se djeca imaju pravo družiti s polusestrom, o čemu odlučuje sud.

 

Članak 107. Obiteljskog zakona:

 

(2) Sud će u izvanparničnom postupku na prijedlog sestre ili brata, odnosno polusestre ili polubrata, donijeti odluku o susretima i druženju s maloljetnom sestrom ili bratom, odnosno polusestrom ili polubratom, uzimajući u obzir dobrobit djeteta.

 

(3) Ako je predlagatelj iz stavka 2. ovoga članka maloljetan prijedlog će u njegovo ime podnijeti njegov zakonski zastupnik ili centar za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

ali jednostavno ne želim dolaziti tamo s bivšom koja je upravo ta koja već godinama ne poštiva ni dogovore ni samu presudu. marlino

 

ne mogu vjerovat da to netko može napisat i da nitko ne reagira.

 

prije svega bi trebali obuzdati svoje emocije, a onda utjeravat u red tuđe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

marlino je napisao:

ali jednostavno ne želim dolaziti tamo s bivšom koja je upravo ta koja već godinama ne poštiva ni dogovore ni samu presudu. marlino

 

marlino je napisao:

što se tiče centra ja ne stvaram nikakav problem oko toga da dođem na razgovor ali jednostavno ne želim dolaziti tamo s bivšom koja je upravo ta koja već godinama ne poštiva ni dogovore ni samu presudu.a psihologinja me upravo s time ucjenjuje jer ukoliko ne dođem s bivšom ona sa mnom neće iza toga imati o čemu razgovarati niti načina kako mi pomoči.ta priča se stalno ponavlja,te ja svaki put popustim te odem a bivša svaki put obeča poslati(ispred njih)dite al naravno to nikad ne napravi.

 

ne mogu vjerovati kako nekome uopće može pasti na pamet da

nepotpuno citira tuđi upis kako bi mu izmjenio smisao i pritom vjeruje kako će to proći nezamjećeno, e da bi potom nesuvislo komentirao.

 

nindy, koji je zapravo Vaš problem?

:vrti::vrti::vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za nindy neznam o kakvim emocijama vi govorite s obzirom da sam jasno i glasno objasnio da imam pametnijeg posla nego se natezat s nekim ko tako i tako dite ne želi poslati k meni.(što je i sama i na centru sama izjavila),a pogovo ne kad znam da je iste te sa centra svojim nereagiranjem podržavaju u svemu tomu.da su tu bilo kakve emocije vjerojatno bi bio sada negdi drugdje,pa čak nema ni negativnih emocija jednostavno tražim samo poštivanje presude tj.da mi se omoguće susreti s ditetom a ako ništa drugo da se to isto ne uskračuje mojoj dici iz drugog braka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

za nindy neznam o kakvim emocijama vi govorite s obzirom da sam jasno i glasno objasnio da imam pametnijeg posla nego se natezat s nekim ko tako i tako dite ne želi poslati k meni.(što je i sama i na centru sama izjavila),a pogovo ne kad znam da je iste te sa centra svojim nereagiranjem podržavaju u svemu tomu.da su tu bilo kakve emocije vjerojatno bi bio sada negdi drugdje,pa čak nema ni negativnih emocija jednostavno tražim samo poštivanje presude tj.da mi se omoguće susreti s ditetom a ako ništa drugo da se to isto ne uskračuje mojoj dici iz drugog braka

 

pa dobro, samo ne znam uopće od koga tražite pomoć. ne želite od centra za socijalni rad, želite od suda, možda policije.

 

ako tražite pomoć od suda republike hrvatske, onda trebate poštivati njezine zakone i ustanove, pa tako i centar za socijalni rad, i zakonski redosljed. ili vi mislite da možete tražiti svoja prava, a ne morate poštivati čak niti onog od koga ih tražite.

 

pa dobro, to možda mnogi ne prepoznaju kao emocije, ali bilo bi zaist previše očekivati od nekog da se ne ljuti, da ne bude bijesan zbog neučinkovitosti i sl... e pa ako ljutna i bijes nisu emocije ...

 

na žalost, prvi korak u psihologiji: ne možete mijenjati druge, ali možete sebe.

 

ja osobno između vas i vaše bivše ne vidim nikakvu razliku, osim šta ste vi uspješan otac petero dice,sa uzornom ženom, a vaša bivša je razvedenica i raspuštenica sa jednim ditetom bez muža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa dobro, samo ne znam uopće od koga tražite pomoć. ne želite od centra za socijalni rad, želite od suda, možda policije.

 

centar očito ne radi svoj posao. preostaju sud i policija.

 

ako tražite pomoć od suda republike hrvatske, onda trebate poštivati njezine zakone i ustanove, pa tako i centar za socijalni rad, i zakonski redosljed. ili vi mislite da možete tražiti svoja prava, a ne morate poštivati čak niti onog od koga ih tražite.

 

 

gospodin poštuje sudske odluke. njegova bivša supruga ne. teško je poštivati instituciju koja ne obavlja svoj posao, dapače, umjesto da dijete zaštiti od zlostavljanja, svojim neradom i sama sudjeluje u zlostavljanju.

 

pa dobro, to možda mnogi ne prepoznaju kao emocije, ali bilo bi zaist previše očekivati od nekog da se ne ljuti, da ne bude bijesan zbog neučinkovitosti i sl... e pa ako ljutna i bijes nisu emocije ...

 

da. nakon ovakvog "tretmana" CZSS-a doista je previše od nekoga očekivati da se ne ljuti.

 

na žalost, prvi korak u psihologiji: ne možete mijenjati druge, ali možete sebe.

 

tako je. gospodinu je krajnje vrijeme da potegne sve zakonske mogućnosti kako bi zaštitio svoje dijete. po mom bi mišljenju, a temeljem iznesenog u njegovim upisima, osim kaznene prijave protiv majke trebao zatražiti i promjenu sudske odluke o dodjeli djeteta na zajednički život i skrb.

 

ja osobno između vas i vaše bivše ne vidim nikakvu razliku, osim šta ste vi uspješan otac petero dice,sa uzornom ženom,

 

eto razloga da se promijeni sudska odluka

 

a vaša bivša je razvedenica i raspuštenica sa jednim ditetom bez muža.

 

...koja se "liječi" zabranjujući djetetu da ima oca, braću i sestre...hrvatsko zakonodavstvo nigdje ne spominje pojam "razvedenice" i "raspuštenice",ali vrlo jasno definira koje su dužnosti roditelja, što su prava djeteta, koje ih državne institucije trebaju štiti te koje su kazne za one koji ih ugrožavaju. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za nindy naravno da tražim pomoć od svakoga ko je za to plaćen i nisam napisao da ne želim surađivati sa centrom al to ne znači da sam budala koja treba svoje radno vrime provoditi kod njih da bi slušao po ko zna koji put nečija lažna obečanja.10 godina me se lagalo,i laže me se i proteklih 5 godina otkad sam se iselio iz domaćinstva i obečaje kako će dite dolaziti k meni....pa od toga ništa.a o psihologiji mogu govoriti samo stručnjaci ,ja to nisam a jeste li vi????????po pitanju onoga tko je kakav ja nisam,ni moja žena a ni nitko drugi savršeni al to ne daje nikome za pravo bilo koga osuđivati.to što sam razveden od prve žene neznači da se tribam odreći svoje dice.niti je to dite krivo za to niti bi ono smilo radi toga ispaštati.a što se tiče centra koliko ja znam oni su plačeni za to da štite prava dice a to u većini slučajeva ne rade a u mome rade čak i suprotno od toga iako znaju te su svjesne poslijedica tog njihovov oglušivanja na probleme koje će snositi opet jadno i nedužno dite.a uostalom tko ste vida se igrate boga ili sudca ako se razočarani svojim životom ne tribate osuđivati svakog ni kriviti druge za to,a koliko znam ovaj forum služi za izmjenjivanje iskustava,traženje savjeta a ne za to da vi pljucate po nekom.pa tako ako nemate neki koristan savjet za mene ne vidim što tražite.a pitanje koliko vidim vam je postavljeno(što se tiče vas) al ne vidim vaš odgovor na isto!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

i hrvatsko zakonodavstvo nigdje ne spominje pojam "razvedenice" i "raspuštenice",:zao:

 

naravno da hrvatsko zakonodavstvo ne spominje pojam razvedenice i raspuštenice.

 

ali ne znam baš da hrvatsko zakonodavstvo ima definiran pojam samohranih majki.

 

da li su to razvedene žene sa djecom i bez muža, razvedene žene sa djecom i novim mužem, udovice, ili one koje ime oca djeteta ne navode u rodnom listu.

 

samo znam da otac koji je izjavio da njihova djeca ne mogu ispaštati zbog djece samohranih majki, nije mislio na djecu udovica.

 

 

marlino je napisao:

 

a uostalom tko ste vida se igrate boga ili sudca ako se razočarani svojim životom ne tribate osuđivati svakog ni kriviti druge za to,a koliko znam ovaj forum služi za izmjenjivanje iskustava,traženje savjeta a ne za to da vi pljucate po nekom.pa tako ako nemate neki koristan savjet za mene ne vidim što tražite.a pitanje koliko vidim vam je postavljeno(što se tiče vas) al ne vidim vaš odgovor na isto!!!!!!:

 

ako kažem svoje mišljenje ne igram se boga.

 

nisam stručnjak kao i mnogi drugi koji ovdje pišu i nisam razočarana svojim životom ništa više niti manje od vas. sve šta sam željela to imam.

 

a šta se tiče korisnog savjete, mislim da su svi bili korisni, a to što vi ne vidite što tu tražim, govori o vama samom: sloboda misli i govora je ustavom zajamčena, a ako vi to nekome branite jer ono što misli vama ne odgovara, govori sve o vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, sad ćemo informirati nindy.

 

Tzv. samohrani rodiditelj, tj. onaj za kojeg zakon smatra da sam skrbi o djetetu je osoba koja to dokazuje: dokazom da je drugi roditelj djeteta umro, lišen roditeljske skrbi i sl. To nipošto nisu roditelji kojima su djeca povjerena na zajednički život nakon razvoda ili nemaju bračnog druga doma. Nažalost, mnogi se rado služe tim izrazom ne poznavajući njegovo značenje. Dakle, da apsolviramo, s mužem doma ili bez: jednako su samohrane. Točnije- nisu.

Stoga, o "ispaštanju" i sličnom spomenutom- ne skrećite temu ili otvorite onu o problemu koji vas svrbi. Ako ne bude za podforum Obiteljskog prava u pravnim savjetima, preselit će u Caffe.

 

Nipošto koristan savjet ne može biti nerazumijevanje osnovnog prava djeteta na susrete i druženje s roditeljem s kojim ne živi, niti opravdavanje njihovog sprječavanja. Btw. sprječavanje je, kao što i vrapci na grani ovog foruma već znaju, kazneno djelo (novčana ili zatvorska kazna). Ukoliko se obiteljsko-pravna zaštita CZSSa pokaže neefikasnom ili izostane, ovo je jedna od "sitnica" u kojoj postoji i još poneka mogućnost. Što baš nije ugodno i što ružno zvuči "kaznena", drugi je par rukava, no samo ukazuje na značaj nedozvoljenih postupaka s djetetom.

 

Stoga, pri daljnjem razglabanju prvo uočite postojanje pravomoćne presude čiji je dio i određena dinamika susreta i druženja djeteta s roditeljem s kojim ne živi, a koja se tamo ne nalazi radi pjesničke slike već zaštite prava djeteta a radi njegove dobrobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne radi se o slobodi govora već o tome da podcjenjujete tuđa prava.moje je pravo i obaveza skrbiti se o dici i to je ono jedino za što se borim a to će tako biti dok je mene i moje dice .posebno ću se boriti za svoju 14 god. kćer (iako su svi jednaki) jer je to njoj u ovom trenutku najpotrebnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Dakle, sad ćemo informirati nindy.

 

Tzv. samohrani rodiditelj, tj. onaj za kojeg zakon smatra da sam skrbi o djetetu je osoba koja to dokazuje: dokazom da je drugi roditelj djeteta umro, lišen roditeljske skrbi i sl. To nipošto nisu roditelji kojima su djeca povjerena na zajednički život nakon razvoda ili nemaju bračnog druga doma. Nažalost, mnogi se rado služe tim izrazom ne poznavajući njegovo značenje. Dakle, da apsolviramo, s mužem doma ili bez: jednako su samohrane. Točnije- nisu.

Stoga, o "ispaštanju" i sličnom spomenutom- ne skrećite temu ili otvorite onu o problemu koji vas svrbi. Ako ne bude za podforum Obiteljskog prava u pravnim savjetima, preselit će u Caffe.

 

Nipošto koristan savjet ne može biti nerazumijevanje osnovnog prava djeteta

 

 

onda o svemu ovome informirajte javnost, jer kad sam odlučila imati dijete nisam mogla zamisliti da če biti tako prozivana.

 

osoba koja je izrekla citirano nije mislila na majke čiji je muž umro ili poginuo, jer se radilo o branitelju.

 

a moje dijete je cijeli rat bilo u gradu na prvoj liniji fronte iako smo mogle biti daleko u australiji. nije zaslužila da je netko optužuje da ispašta zbog takvih kakva je ona. i u pravu ste. sve to ne da me svrbi, već boli.

 

 

drugo, vjerujte, čtrnaestogodišnjem dijetetu ne može majka zabraniti da se viđa sa braćom i sestrama,ocem i sl. roditelji djece u toj dobi obično već niti ne znaju s kime se dijete druži.

 

dakle, ako želite ljubav djeteta nećete je steći tako da proglašavate njenu majku krimanalcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:vrti::vrti::tikvan: :tikvan:

 

nindy,

 

mislite li dijeliti savjete na obiteljskome podforumu, upoznajte se sa zakonima: npr. Obiteljski zakon nije proglašen jučer, a javnosti je dostupan već podosta vremena i na internetu.

 

također, tema niste niti Vi, niti što se zbivalo s Vama i Vašim djetetom prije dvadeset godina; imate li nekih konkretnih problema sada, otvorite svoju zasebnu temu, vjerujem da će Vam puno ljudi rado pomoći savjetom, bez pametovanja i moraliziranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nitko ne proglašava nikoga kriminalcem a uostalon niti jednom riječju nisam istu niti vrijeđa pa da možete o tome govoriti na taj način.a što se tiče ditetovog druženja a to je upravo ono što je žalosno jer to dite se ne druži s nikim niti di ide osim kod baba i didova .a kad nije tako onda boravi u kući sama(dok joj mama radi) ili s mamom kad je ista slobodna .dok je bila mlađa društvo iz razreda su se zaista trudili oko nje(igrali se,pomagali oko škole,pozivali na rođendane,u kino....) al je stvar u tome što se dica s godinama mjenjaju pa tako i počinju uočavati razlike u ponašanju,izgledu.....pa tako u zadnje vrijeme izbjegavaju moje dite jer je ona upravo zbog svega s čime ju se opterećuje i zbog nemara i nebrige "drugačija" od ostalih.pri tom ne želim omalovažavati svoje dite al neke stvari bi morala znati sa 14 god.(od osobne higijene...).pa ako majka nema načina za objasniti i dokazati takvo što ditetu onda ista ta ne smije omalovažavati moj trud i razgovore o tome s ditetom.pa tako se ja mučim dokazati ditetu da se svako jutro triba tuširati,obući čistu robu ,oprati zube....mamin komentar na sve to je :"što on hoče neka te pusti na miru i neka ne s...!!!ti si čista pa što neki dan si se oprala"pa se tako dogodi da cura od 14 godina nosi tjedan dana istu robu a da se ne opere....ja bi volio da to nije tako i kad bi znao da će dite biti dobro i napredovat pod uvjetom da ne dolazi više nikad k meni ja bi na to odmah pristao al nažalost dite ne napreduje već se samo svakog dana sve više zatvara u sebe.dovoljno bi tribalo biti jasno to što ima stariju sestru koja živi s njome s kojom razgovara samo službeno(dobar dan i bok te eventualno nekad odgovori ako ju se nešto pita)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

:vrti::vrti::tikvan: :tikvan:

 

nindy,

 

mislite li dijeliti savjete na obiteljskome podforumu, upoznajte se sa zakonima: npr. Obiteljski zakon nije proglašen jučer, a javnosti je dostupan već podosta vremena i na internetu.

 

također, tema niste niti Vi, niti što se zbivalo s Vama i Vašim djetetom prije dvadeset godina; imate li nekih konkretnih problema sada, otvorite svoju zasebnu temu, vjerujem da će Vam puno ljudi rado pomoći savjetom, bez pametovanja i moraliziranja.

 

naravno da tema nisam ja, ali na žalost uvukli ste me vi, vi ste me pitali šta je moj problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha.

 

dakle, Vi ste nevino šetali livadom i onda sam Vas ja ničim izazvana uvukla u raspravu upitavši Vas što je Vaš problem, a Vi se odonda eto već kroz nekoliko upisa intenzivno trudite objasniti mi o čemu se radi...

 

valjda se samo meni čini da iz samo Vama poznatih razloga (čitaj: problema) čitavo ovo vrijeme, upozorenjima moderatorice, molbama postavljača upita i mojim očito nedovoljno jasnim upisima usprkos, vrlo uporno trkeljate gluposti.

 

stvarno mi Vas je nindy dosta. pravite li se Vi ili doista jeste tako temeljito podkapacitirani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nindy je napisao:

naravno da tema nisam ja, ali na žalost uvukli ste me vi, vi ste me pitali šta je moj problem.

Nećemo valjda sa vama na legalisu učiti i početnu matematiku?

#42, te #43 < #48

 

Obiteljsko pravo je u mnogočemu povezano uz međupartnerske odnose, roditeljske kompetencije i sl. ali ni približno toliko da biste odvodili temu u smjeru svojih trenutnih misli koje sa ovom problematikom blage veze nemaju.

 

Tema možda ne treba vama osobno, ali ima i bit će ljudi kojima je potrebna.

 

nindy, dosta skretanja na brbljanja! :zao:

(imam običaj višekratno upozoravati ne bi li bilo doista shvaćeno i za ubuduće i za druge teme, no ne forsirajte dalje...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja želim jednostavno ditetu bolje.oče li to dite napredovati više s majkom ok neka živi s majkom i sa mnom i dicom održava susrete prema presudi ili čak prema dogovoru ali ona ne napreduje u ničemu nego nazaduje(godine idu a ona stoji na nivou onoga prije6-7 godina)pa onda neka se dite povjeri onomu ko se želi o njoj brinuti kako je to njoj potrebno.ne to doslovce što se događa s ditetom nije briga.od toga da se odluka suda izmjeni mislim da nema ništa jer od prvog dana su upoznati i oni s ovim svim o čemu sam do sada opisivao.al ja sam svejedno spreman i dalje štitit prava svoga diteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino, to da Vam je dobrobit djeteta od najvećega značaja ne biste uopće trebali posebno isticati, niti se ikome od nas ovdje trebate opravdavati :-)

 

ali prema onome što ste do sada napisali ovdje mislim da je krajnje vrijeme za nekakve ozbiljnije poteze, jer ono što opisujete da se s djetetom događa ne izgleda nimalo obećavajuće,a institucije same po sebi sasvim sigurno neće poduzeti ništa.

 

ukoliko smatrate da je za dijete ipak bolje da ostane s majkom, osim provođenja sudske odluke ovrhom, što su Vam savjetovali newbie i bartleby, možete zatražiti od CZSS-a da zbog očitih propusta u brizi za dijete (pobrojati sve što ste i nama ovdje opisali, naglasiti da majka piše djetetu zadaće, da se ne skrbi o higijeni, opisati odnos u školi spram djeteta) majci uvede nadzor nad izvršavanjem roditeljske skrbi (pročitajte 3. dio Obiteljskoga zakona, posebice članke 109. i 110.); nadalje, svakako kontaktirajte ured dječje pravobraniteljice (http://www.udrugapuz.hr/pravobraniteljzadjecu1.htm) a pomoć možete zatražiti i u udrugama razvedenih očeva (http://www.zodax.bloger.hr/; ovdje su linkovi svih udruga); ako centar i dalje neće reagirati na Vaše opetovano (morate biti beskrajno dosadni) pismeno zahtjevanje intervencije i zaštite djetetovih prava (ako dopis šaljete poštom, obavezno s povratnicom, ukoliko osobno dostavljate na urudžbeni, tražite urudžbeni broj pod kojim je predmet zaprimljen na svojoj kopiji), obratite se Ministarstvu...

 

da sam na Vašem mjestu ipak bih tražila promjenu odluke o dodjeli djeteta, jer odluku nitko neće promijeniti, ma koliko im jasno bilo da bi to bilo u interesu djeteta, ukoliko Vi to nećete sudski zahtjevati; a čini mi se da za tako nešto imate dobre argumente koji bi sud mogao uvažiti...svakako, vrijedi pokušati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala na savjete.možete li mi još reći kako treba izgledati zahtjev za nadzor?dali isti pišem centru ili sudu?(ako je centru ne vidim korist od toga s obzirom da su upućeni u sve to usmenim i pismenim putem bezbroj puta a sve to skupa je isto tako dostavljeno sudu).radi se o tome da bivša sve to negira pa oni naravno vjeruju njoj a ne meni iako znaju istinu.što se tiče pravobraniteljice njoj je to poslano,navodno službeno.ja ću svakako osobno njoj ponovno poslati svu dokumentaciju .kako je ditetu dozvoljen takav način života i kako se njome godinama manipulira tako je ista i sama počela govoriti da ne želi biti kod mene te služiti se lažima koje sluša proteklih nekoliko godina.dali će se "njezino" mišljenje uzima u obzir???kako mogu dokazat ili uvjerit nekog u to da je to tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li u Vašem gradu postoji dječji psiholog koji može pregledati dijete i potvrditi Vaše sumnje da stagnira u razvoju? ukoliko ne, kontaktirajte psihotrauma centar u Zagrebu (http://www.kdb.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=24)i pokušajte se posavjetovati s njima što da radite. naime, nalaz stručnjaka bi dao težinu Vašim tvrdnjama o ugroženosti djetetova napretka i emocionalnom i psihičkom zlostavljanju.

 

zahtjev za nadzor piše se centru, a sam nadzor je zamišljen kao vid pomoći (nikako kazne) roditeljima koji se ne snalaze najbolje u toj ulozi; dakle, u tom smislu i sročite dopis centru, zatražite pomoć zbog dobrobiti svoga djeteta; lako je moguće da se nadzor dodjeli i Vama, ali tako ćete barem ostvariti djetetovo pravo na susrete s Vama i s braćom, a djelatnici centra bi mogli konačno steći uvid u situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

puno hvala na savjete.možete li mi još reći kako treba izgledati zahtjev za nadzor?dali isti pišem centru ili sudu?(ako je centru ne vidim korist od toga s obzirom da su upućeni u sve to usmenim i pismenim putem bezbroj puta a sve to skupa je isto tako dostavljeno sudu).radi se o tome da bivša sve to negira pa oni naravno vjeruju njoj a ne meni iako znaju istinu.što se tiče pravobraniteljice njoj je to poslano,navodno službeno.ja ću svakako osobno njoj ponovno poslati svu dokumentaciju .kako je ditetu dozvoljen takav način života i kako se njome godinama manipulira tako je ista i sama počela govoriti da ne želi biti kod mene te služiti se lažima koje sluša proteklih nekoliko godina.dali će se "njezino" mišljenje uzima u obzir???kako mogu dokazat ili uvjerit nekog u to da je to tako?

 

neću se više javlajati jer se svi više bave sa mnom nego sa postavljenim problemom.

 

ali svaka priča ima svoje lice i naličje. da čujemo vašu ženu ili vaše dijete čuli bi sasvim drugu priču.

 

ako je vam stalo do djeteta, zašto mislite da njezinoj majci nije stalo do djeteta onda kad vas naziva. zašto to opisujete kao maltretiranje. to je jedan detalj koji mi je sumnjiv u vašoj priči.

 

zašto odlaske u czs smatrate maltretiranjem, a istovremeno od sviju očekujete da shvate. to je drugi sumnjivi detalj.

 

naravno da vam je stalo do djeteta, ali optužiti majku da njoj nije stalo do njenog djeteta, po mom skromnom mišljenju, trebaju čvrsti dokazi, bez ijednog sumnjivog detalja u priči.

 

osoba koju nervira sve što nije po njegovom, za mene je upitna.

 

morala sam se još jednom javiti i pristajem na progon iz legalisa. ja ovdje pišem jer imam potrebu nešto reći, ako ne smijem, onda ovdje nemam šta pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon:

marlino je napisao:

...govori da dite ne šalje jer ista ne želi k meni(ne bi ni ja da me netko 5 godina straši da će me tata držati na silu i da me neće pustit više nikad i nikomu...

...s mojim su ditetom obavile razgovor te je istoj predloženo da se susreti odvijaju 1 put misečno(vikend);i to joj je predložila psihologinja centra.pomogle iste te sa centra bivšoj da se napiše prijedlog za smanjenje susreta sa mnom...

...kad ja tražim njihovu pomoć upučuju me sudu i odvjetniku s izgovorom da to nije njihov posao...

...ne želi poslati k meni.(što je i sama i na centru sama izjavila),a pogovo ne kad znam da je iste te sa centra svojim nereagiranjem podržavaju u svemu tomu...

...ja svaki put popustim te odem a bivša svaki put obeča poslati (ispred njih) dite al naravno to nikad ne napravi...

...nisam napisao da ne želim surađivati sa centrom al to ne znači da sam budala koja treba svoje radno vrime provoditi kod njih da bi slušao po ko zna koji put nečija lažna obečanja...

Pitate:

nindy je napisala:

zašto odlaske u czs smatrate maltretiranjem

 

Nakon:

marlino je napisao:

mama ne zove zato da bi dite pitala kako je već stalno vrši nad njom pritisak s pitanjima poput kad ćeš doma?i pričama poput onoga znaš neka te više pusti na miru i pošalje doma jer meni ne paše sa si ti tamo a ni didu i babi,a di je ono reci tatinoj ženi da je ne voliš jer ti nije ništa i govori joj koje kakve prostote i nemoj je slušati ni poštivati...dakle nije rečeno da se majka ne smije čuti s ditetom ali ne za takve stvari.

Pitate:

nindy je napisala:

..onda kad vas naziva. zašto to opisujete kao maltretiranje.

 

:tikvan: shvatit ćemo ovo danas kao vašu neodoljivu želju za tipkanjem, a ne provokaciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dite sam ja odveo kod psihologa prije 2 i pol godine.s njome se ništa nije uspilo jer dite nije razumilo upute zadataka koji su joj dati.jedino što je u nalazu pr.padelin napisano jest da je dite sklono samokažnjavanju te da je izgubljena jednim velikim djelom zbog suprotnih zahtjeva okoline(to se odnosi u prvom redu na mene i njenu mamu).dite je upućeno dječijem psihijatru te se tražila suradnja roditelja ,škole i okoline.psihijatru sam dite odveo ,pa je doktorica nakon toga tražila razgovor s majkom.ista je negirala sve probleme koje to dite ima.iza toga su se tribali odvijati još neki razgovori koje je mama diteta zabranila .iza toga sam tražio da se ditetu šalje knjižica (I ZBOG DRUGIH PREGLEDA )al je bivša odbila to napraviti:Uglavnom nalaza psihijatra nema jer tretman ili obrada nije nikad dovršena:kako da to sad napravim kad diteta nema nikako k meni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za nindy već vam je napisano da niste sudac niti bog pa prema tomu niste ni policajac da možete tvrditi da je nešto sumnjivo uostalom za sve što pišem imam i dokaze koji su dostavljeni centru a jedan dio i sudu( OSTATAK ĆE SE DOSTAVITI NA SLJED. ROČIŠTE)a ako nemate što pametno reći bolje ne govorite a za kraj na vašu žalost NISTE VI CENTAR SVITA IAKO TO ŽELITE BITI PA ZA TO DA BI NETKO OBRATIO POZORNOST NA VAS NAPADATE LJUDE KOJI SAMO TRAŽE POMOĆ ILI OSTARIVANJE PRAVA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anonimno je napisao:

Postoji li u Hrvatskoj ikakva udruga koja se bavi zaštitom prava razvedenih očeva ? :-? Moj problem traje već 5 godina i pored svih žalbi Centru za soc. skrb i Ministarstvu, situacija nije ništa bolja- dapače, sve je lošija. Naprosto ne znam više kome da se obratim za pomoć. Zato ako postoji nekakva udruga koja se bavi tom problematikom, rado bih pokušao potražiti pomoć na taj način... :-o

 

 

javite se na pm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani nažalost nema udruge što za posljedicu nas ugrožene,ponižene,iskorištene i .... stavlja u bezlizlaznu budučnost,zato treba pozdraviti akciju za osnivanje udruge jedino putem udruge složno možeme izvljačiti se iz nepravde koja nam je učinjena i čini se dalje.hrabre sreča prativoljan sam se uključiti u osnivanje.od kud i kada krenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Hrvatskoj postoji nekoliko udruga koje se trude pomoći. Dudeki i Otac za dijete u Zagrebu, Tata-Split, Razvedeni (mislim da im je sjedište u Županji), S.T.O.P. udruga za zaštitu od nasilja svih članova obitelji, u Istri (u osnivanju), Udruga Dijete-razvod u Zagrebu, za zaštitu djece tijekom i nakon razvoda.

 

Naravno, udruge ne mogu riješiti vaš problem promptno, ali mogu pomoći iskustvima drugih, umrežavanjem, informiranjem, edukacijom kako biste bili spremniji pristupiti rješavanju problema. A vi također svojim angažmanom možete pomoći udruzi.

 

Javite se na pm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

* OTAC za dijete

Udruga za zaštitu prava djece

 

 

* Dijete-razvod

Udruga za zaštitu prava djece

(http://www.udruga-dijete-razvod.bloger.hr/)

 

* PATEROS

Udruga samohranih očeva

 

* KORMORAN

Udruga samohranih roditelja za PG županiju

(http://www.kormoran.hr/)

 

* Dudeki

Udruga za zaštitu prava muškaraca i djece

(http://www.dudeki.hr/)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo sam upravo saznao da je moj prijedlog za ovrhu zbog nepoštivanja prava na susrete odbijena zbog nepotpunosti.odvjetnik traži 1000 kn kojih ja nemam da bi to napisao,centar kao što je već i dosad napisano mi u tom ne želi pomoć pa ako mi netko od vas može napisat kako taj prijedlog treba izgledat bio bi vam jako zahvalan.centar sam ponovno kontaktira ali oni za takve stvari "nemaju vrimena" .unaprijed hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marlino, ostavite mi svoj mail na pm. Poslati ću vam ovršni prijedlog, a mogu Vam pomoći i da ga sastavite ukoliko ste voljni, i to bez nadoknade. Inače sam predsjednik S.T.O.P.-a te djelujemo na području IŽ a ako ste u nekoj drugoj predlažem ti da se za pomoć obratiš njima ( čisto zbog lokacije i operativnosti. Ukoliko ne bude ništa od toga, sve ćemo napraviti. Pozdrav i drži se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što da radim evo ni ovaj vikend nema moje kćeri.policiju sam obavjestio te sam otišao do njih da se napravi zapisnik.najgore je u svemu što sam kroz ovaj tjedan nekoliko puta nazva kćer ali ona jednostavno izbjegava razgovor te postavlja pitanja poput što ti mene gnjaviš,nemam vrimena,imam obaveza te poklapa slušalicu nakon drskog razgovora.s polubraćom je razgovarala na isti taj način iako zna koliko oni nju vole i koliko bi htjeli da dođe.centar to ne zanima a i danas je subota pa i da hoću ne mogu do njih.molim ponovno da mi netko objasni kako napisati ovršni zahtjev.danima idem od policije do suda pa do centra i nije mi to teško ali to očito nema nikakvog učinka.za to vrime ponašanje kćeri prema meni i djeci je sve gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo: Znam da Vam je teško, ali trebate hladnu glavu.

Na koji e-mail? Svakako trebate što prije ići s ovršnim prijedlogom. Dobro je da će postojati i zapisnik policije. I treba postojati za svaki spriječeni kontakt.

 

Drugo: Kćer se možda tako mora ponašati, jer na taj način lakše živi tamo gdje je. Nemojte očekivati od djeteta da se bori s roditeljem s kojim živi, to je za dijete previše - kad roditelj s kojim dijete živi dovoljno dugo čini to što čini djetetu, onda u jednom trenutku može i reći 'evo ja je šaljem ocu ali ona neće'.

 

Treće: Pročitajte knjigu 'Otrov razvoda', možda Vam pomogne da bolje razumijete što se s djetetom događa i da i njoj i sebi pomognete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marino.buovac@hi.t-com.hr je moj mail,pa ako mi se može pomoći i objasniti što triba točno napisati.hvala!

ne očekujem da se suprostavi majci al je teško dožiti nešto tako.a to se radi ditetu 5 godina te je i sama u posljednje vrime počela govoriti da ne želi k meni dolazit iako je dosad objašnjavala to kao nešto što mami,babi i didu smeta.to njena majka od prvog dana prodaje centru kao razlog nepoštivanja presude iako su djelatnice upoznate s time što se neprestano govori ditetu i kako se s njome uspješno manipulira.na kraju krajeva i sve to nije razlog da se dite uči takvom razgovoru s bilo kim a kamoli s ocem. u svakom slučaju ću knjigu nabavit i hvala na pomoći i savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno tako, no što bi se dogodilo da je buba tako da neće ići u školu? Onda to ne bi bilo dopustivo. Želim reći da dijete treba imati jasno postavljene granice - može 'bubati' tako da se raspravlja i na razne načine pokazuje roditeljima svoju volju, no ne smije se dogoditi da dijete uopće ne želi biti s roditeljem, i to se i ne događa ukoliko nema za to podršku roditelja s kojim živi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

toliko poznajem svoje dite i njezine mogućnosti,način razgovora...da isto tako mogu sa sigurnošću reći da to nije stvar puberteta.nje i dalje nema ja i dalje o tome uredno obavješćujem centar i policiju.novi ovršni prijedlog ću predati ujutro.a zamislite prije tjedan dana sam tražio od djelatnica centra pomoć za napisat prijedlog te su mi obečale pomoć odnosno dati primjerak takvog prijedloga.jučer sam kao što je dogovoreno s njima došao po to na što su one rekle da nemaju vremena se s tim zafrkavati!!!srića što ima dobrih ljudi kojima je stalo do tuđih problema i tuđeg diteta(iako nisu oni koji su plačeni za to)pa sam prijedlog ipak uspio napisati i bez centra (na njihovu očito nesriću).dalje tražio sam uvid u spis što je ravnatelj centra odobrio ali spis mogu vidit tek 10 dana nakon što je to odobreno jer naravno opet se nema za mene i moje probleme vrimena!!što se tiče razgovora diteta ona točno govori ono što joj se godinama ponavlja a na kraju krajeva zna od riči do riči ono što joj je mama izjavila bilo to na centru,policiji ili sudu.od prvog dana upozoravam na to da se ditetu svi zapisnici,rješenja,prijedlozi daju dapročita sve dok ne počne to sama govoriti.uostalom dite je samo reklo tko ne želi da ona dolazi k meni.a i bivša žena je jasno rekla prije nekoliko dana djelatnici policije koja radi na k.p. da dite ne želi niti će slati k meni.centar ne želi pomoći ali mi je opet poslan poziv u kojemu piše da ukoliko se ne pojavim ,oni će podniti prema zakonu mjere protiv mene za zaštitu dobrobiti diteta.zašto ne poduzimaju mjere iste takve kad se uskraćuje ditetu pravo da se viđa s ocem i polubraćom?dali se uopće tribam pojavit tamo s obzirom na

njihovo ponašanje prema svemu?što se točno može poduzeti protiv mene ukoliko se ne odazovem na njihov poziv?znam već kako će to tamo izgledati , obećat će se da će se dite slati k meni a onda se to neće poštivati pa kad i ja opet javim nepoštivanje presude priča će se opet ponovit i tako već godinama to izgleda.ali mene se na taj način prisiljava da svoje radno vrime provodim umjesto radeći ,da se natežem s nekim ko me ditetom godinama ucjenjuje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđite u Centar, budite mirni, ne dajte se ničim isprovocirati i držite se toga što vas muči - želite redovite i neometane susrete s djetetom. Nemojte se baviti majkom ni mišlju, ni rječju, ni djelom. Više slušajte, manje govorite i uvijek, ako nešto ne razumijete, tražite da vam objasne. Ne skačite na prvu, razumijem da ste iznervirani, ali to što ste iznervirani, neće vam pomoći ostvariti djetetovo i svoje pravo.

Molite da se sve dogovoreno stavi u zapisnik. Prije nego što ga potpišete, dobro ga pročitajte i ako je tamo nešto što nije istina, mirno tražite da se ispravi.

Od njih i tako ništa neće biti, teško da mogu šta dobroga provesti, ali nije pametno imati ih protiv sebe, jer vam mogu zagorčavati život. Joj, loše zvuči, ali ne umijem to bolje sročiti.

I još nešto, uvid u predmet na Centru tražite pismeno, na urudžbeni i to uvijek činite. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na podršku i savjete a što se tiče centra već smo na ratnoj nozi jer znaju što su ili bolje reći nisu poduzele u vezi zaštite diteta i njenih prava.a što se tiče bivše žene o njoj a niti s njome ne želim i neću razgovarati.jasno ću izniti svima što tražim i to je sve o čemu ja imam razgovarat a one neka se natežu koliko je njih volja ja više ne++ću praviti od sebe budalu i slušati njihove laži i lažna obečanja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
A jesi li možda negdje pročitao da je neki otac završio u zatvoru jer nije plaćao?!?!!?

 

To je najveći apsurd, anravno kod onih koji NE MOGU stići s plaćanjima jer imaju em veliki zaostatak em moraju placati redovito i ako nema, a ,,druga strana, sjene na sud,,ode on u buksu i cemu je ta buksa svrha,,da ostane bez posla i ima jos manej nade da ce dijete dobiti lovu koja mu treba za rasti razvoj, skolovanje,,jer eto to je i ,,njegovo,, dijete

zakonodavac je tu oćito zakazao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

eto javljam vam se iz istog razočaranja koje svi vi ovdje imate...istinita je činjenica da nismo svi isti ima svakakvih očeva isto kao što ima svakakvih majka,ali bez obzira pred zakonom i institucijama trebali bi svi biti isti odnosno da nas se sa istim pravima tretira a ne da netko ima prednost zbog spola ili još gore zato što nekog negdje poznaje...i ja prolazim kroz nepravdu czss koji je bez obzira na ponašanje majke pristrano njoj što god ona napravila i kako god se ona ponašala oni to ublažuju kao da ništa nije kao da je ponašanje majke uvijek normalno i prihvatljivo bez obzira na to ako je očito da ta ista majka ima problem...svi se sigurno sjećate majke koja je svoje dijete istukla kuhačom dva puta i zato je osuđena na uvjetu...e pa ta ista majka je majka našeg sina odnosno moja bivša...bilo je mnogih reakcija kako je to normalno,pa šta ko dijete nije jednom udarilo po guzici,samo što nitko nije vidio posljedice tih udarca...nije normalno da se dijete kazni na način da na njega ostavite masnice koje će trajati dva tjedna , nije normalno da vam radi toga dijete bude uplašeno i da nekontrolirano mokri dok se šetate po gradu da bi te otišli na sladoled...i da vam ne spava po noči jer ima noćne more...eto to sam ja doživljavao nakon što ga je majka samo dva puta po guzici udarila....i nitko me ne može uvjeriti da je to normalno...jer meni je jasno da majka nije podigla ruku na njega jer je dijete od 3.5 godine nije slušali i bilo je nepodnošljivo već jer je bila isfrustrirana svojim problemima i pod stresom kakvim ona zna imat jednostavno nije mogla kontrolirat sebe što nije prvi puta da nemože živio sam s njom pa znam o čemu pričam...ono što me zgrozilo je da centar bez obzira na činjenice i na moju priču nikada nije niš poduzelo niti je izašlo na teren niti je ikada išta poduzelo da bi zaštitilo prava djeteta i njegovu dobrobit...prošlo je godina dana od tog događaja da bi centar se odnosio na naći kao to je bilo samo jednom a zanemarilo je činjenicu da sam ja njima govorio kakva je ona i prije nego što se to dogodilo i upozorio ih na to da če biti sve gore...a kulminacija mojeg razočaranja je način postupanja samog suda koji je meni poslao poziv dva puta i istim pozivom tražio od mene da odustanem od prijave kako bi majku poslali na ne znam ni ja šta neko savjetovanje kod psihologa itd kao da to sam sud nije mogao odlučiti... uglavnom nakon skoro god dana došlo je do greške u sustavu gdje je odo nije u roku zatražio psihijatrijsko vještačenje kako bi sudu donijelo dokaze jer je sud tako tražio pa je stoga sud zaključio slučaj kako je odo odustao od prijave protiv te majke ...ispada da joj se posrećilo a ne da je pravomoćno oslobođena...jer nije kriva...neprihvatljivo je to kako se takve greške događaju kad je u pitanju majka a da sam ja bio na mjestu nje i kojim slučajem ja istukao malog dva puta ili majku sve jedno ja bi završio u zatvor...tako da eto dali su majci priliku da to ponovi bez ikakvih posljedica. šta da vam ja kažem koji se borim za njegovu dobrobit a ne vidim oslonac u nijednoj instituciji niti znam više od koga zatražiti pomoć...sada moram čekati mišljenje centra kod kojeg će roditelja dijete živjeti mišljenje tog istog centra koji ništa ne poduzima po pitanju zlostavljanja i po pitanju svih mojih dopisa koji opisuju ponašanje majke u prošlosti...dovoljno bi bilo da taj isti centar zatraži ako ništa drugo bar vještačenje al ne to centar predlaže meni kako bi ga ja sam platio pošto ga tražim jer oni ne vide potrebu za tim naravno ... srećom volju za borbom nisam izgubio i ni neće snage mi tu i tamo zafali al se trudim ne odustati zato nemojte ni vi ... i kad se nađete pred zid i ne znate kako dalje sjetite se samo sina ili kćeri zbog koje niste noćima spavali jer je bila bolesna ili joj je rasao zubić bar malo snage bi vam se trebalo vratiti ... u nadi za bolje sutra ... m.s.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Manci,

u čemu je problem, toliko se borite da dokažete da Vaša bivša supruga nije podobna majka, pa dajte onda to izgurajte do kraja, pa nećete valjda stati jer Vam Czss ne želi predložiti vještaćenje odnosno neće biti na teret države odnosno nas poreznih obveznika...ma koje je mene pitao kada sam platila vještaćenje sebe, bivšega i djeteta ...dali je mene netko pitao dali imam novaca...ne nije !!!

Ali ja sam znala da ga moram imati tj da moram pronaći taj novac da bi svoju istinu dokazala i svoje dijete spasila !!!

 

Ako znate i tvrdite da Vaše dijete pati uz majku...te ste mišljenja da to možete dokati vještaćenjem, pa nije valjda novac presudan...nije valjda da vaše dijete ima cijenu ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citam ovo i vidim da se govori samo o plačenoj ili neplačenoj alimentaci, zar se majka odnosno otac bori za dijete da bi primao alimentaciju i da izbjegne plačanje alimentacije, ne kuzim, ja sam se 3 godine borio da bi dobio dijete, da bi se brinuo o njemu skrbio, da ga odgoim da zivi zivot bez predrasuda i kopleksa, zelim da budem uz njega, da točno je da zakonski bi trebao drugi roditelj sa koim dijete ne zivi plačata alimentaciju, odnosno pomagat za uzdržavanje dijeteta. kad je sud nakon 3g dodojeli dijete meni na odgoj i čuvanje bio sa presretan, sud je odredio viđanje majke i dijeteta, također je odredio i visinu alimentacije koju bi majka trebala plaćat, no neplača i nije me briga, jer dijete kod mene ima sve sto mu je potrebno a ono najbitnije neizmjernu ljubav.

 

Da su očevi po pitanju svega obespravljeni jesu , ja sam jedva uspio dijete upisat u vrtič iako imam prednost kao jednoroditeljska obitelj, jer tako nas zovu, podstabar sam , i jedni primanja su nma moj rad i trud , nista vise, a poznjaem nekoiko majki, koje su od grada dobile stan , koje imaju od drzave veča primanja nego moja plača, imam "pravo" za sumveciranje stanarine od grada ali stalno mi odbijaju zahtijev. centar mi je nostop za vratom, traze mi dlaku u jajetu, dolaze cesto u nadzor, jednom su mi prigovorili zasto dijete nema počne na nogama alo zbog počni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Kod zena se,vidim,svi problemi slijevaju u alimentaciju..zalosno..a gdje je ljubav i majcinstvo?novac bi vam smirio zivce,vidim..ima i definicija za to!MATERIJALIZAM..ja sam,recimo, na css-u i sudu iskreno rekao da me tih 1000-1500 kn ne zanima niti mi trebaju bez obzira sto imam prosjecnu placu...odricem je se ili cu otvoriti zasticeni racun za malu u banci.Dok je bivsa supruga trazila 1800kn i tocka..jadno.Zene moraju biti svjesne da su se promjenile na gore u takvim slucajevima,pa zato i mjenjaju zakon! Niste vi kao nase majke a niti smo mi kao nasi ocevi.ima nas i vas svakakvih..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija