Jump to content

remecenje javnog reda i mira (mala nuzda)


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav!uhvacen sam kako vrsim malu nuzdu,dobio sam prekrsajnu prijavu,i stigla mi je kazna!25 eura,plus sudski troskovi!pa me zanima da li je netko imao ovakvih "problema" sa nasom dragom policijom i pravosudjem!moze li mi netko savjetovati sto ciniti?da li mogu cijelu kaznu zamjeniti radom za opce dobro ili?prvi mi je prekrsaj uopce!unaprijed zahvalan! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li mogu cijelu kaznu zamjeniti radom za opce dobro i

 

aha, sve sto je manje od 500kn mozes tako (ne)platiti

mada ja bih na tvom mjestu pisao prigovor u kojem bih istakako kako je mala nuzda bila takvog intenziteta da je poprimila sva obiljezja krajnje nuzde i da je usljed te cinjenice iskljucena tvoja prekrsajna odgovornost

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li mi mozda mozes reci kako bi otprilike izgledo prigovaor!

 

gore lijevo ime, prezime i adresa, malo ispod broj rjesenja na koje prigovaras (bold/underline), jos malo ispod desno "prekrsajnom sudu u ..."

pa jos malo ispod na sredini "prigovor", i jos malo nize desno "zbog: povrede materijalnog prava". onda navedes kako postupanje koje ti se pobijanim nalogom stavlja na teret nije prekrsaj jer je opcepoznato da postoji fizioloska granica nakon koje je nemoguce suspregnuti vrsenje nuzde, a takav pokusaj uzrokuje neizdrzive bolove, koja granica je kod tebe kriticne zgode bila prijedjena, pa se u tvom slucaju radi o postupanju pod utjecajem neodoljive sile, a sto dalje, sukladno cl. 14 zakona o prekrsajima, iskljucuje tvoju prekrsajnu odgovornost unatoc cinjenici da si ostvario sva obiljezja prekrsaja iz cl.13 zakona o javnom redu i miru. u prilog zivotnosti svog iskaza navedi kako je opcepoznato da uriniranje u javnosti kod mentalno zdrave osobe koja to cini izaziva snazan osjecaj neugode pa je prema tome notorno da takvo nesto ne bi ucinio da je postojala bilo kakva alternativa.

pri dnu predlozi da se tvoj prigovor u cijelosti usvoji te da te se oslobodi prekrsajne odgovornosti.

na kraju potpisi i predaj (u dva primjerka) sudu koji te osudio.

i obecaj da ces javiti ishod, uz prenosenje bitnih dijelova obrazlozenja :-)

 

(alternativa je da ne prigovaras uopce, platis samo troskove postupka, ali ne i tih 25 eur. u tom slucaju ces za cirka 6 mj dobiti poziv da se ocitujes o zamjeni kazne za rad na slobodi, odi tamo i potpisi da prihvacas i onda zaboravi na cijelu stvar jer se taj rad ne izvrsava...)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon što se goran lijepo zabavio obrazlažući značaj i težinu male nužde, idemo ispočetka...

opće je poznato što znači kada "stisne" a nemaš kud, to ostavite sudu da ocijeni i procijeni da li su prilike bile baš takve (pustopoljina ili ulica pa još sa kafićem na čošku??)..čisto sumnjam da će se sud upuštati u ocjenu "kvalitete" vašeg mjehura, da li ste mogli i koliko izdržati, a da ne skidate gače na javnom mjestu..

prekršaj postoji, mislili vi što želite na tu temu..

ako vjerujete da će te ubijediti sud u sve "opasnosti male nužde", pišite prigovor, ali bez ovakvog preciznog objašnjavanja "muke po mjehuru" i značaja "olakšanja" na funkciju prostate i sl.

samo napišite prigovor i ispod da želite na sudu iznijeti sve okolnosti ovoga prekršaja....

kada dobijete poziv suda, na raspravi pokušajte koristeći se svojim sposobnostima dočarati sudu ovo što je goran napisao...

ne kažem da nećete možda takvim načinom obrane izazvati kod suda sažaljenje i razumijevanje, ali mislim da će prije biti smijeha....

moj je prijedlog da prihvatite ovaj goranov prijedlog pod varijantom 2 - tražite zamjenu kazne za rad za opće dobro..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje da provedu psihijatrijsko vještačenje i pozovu PB Vrapče. :)

 

Ja inače imam problem zbog bolesti mokraćnog mjehura i ako zadržim mokrenje jednom, drugi put više ne mogu jer padnem na pod od bolova. I da dobijem prijavu za slučaj da to obavim na javnom mjestu, priložio bih medicinsku dokumentaciju na sudu, tražeći da mi se to uzme u obzir.

 

Inače, mnogi egzibicionisti se brane da su mokrili kad su uhvaćeni "in flagranti".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma, nisam htjela ići u detalje objašnjavajući..

jer, ako bi išao sa takvom obranom, naravno da bi se ona morala i provjeriti..

nije isto biti zdrav, pa samo stislo...ili, imati medicinskih problema zbog kojih se čovjek ne htijući i nemajući kud, morao olakšati na ovaj način..

u takvom slučaju sud bi uvažio med. dokumentaciju i problem riješen..

kod ovakvog mokrenja na javnom mjestu na način kako je opisano, mislim da nije medicina u pitanju...(neka me pokretač teme ispravi ako griješim)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo je pitanje kako bi ju druga strana shvatila..

 

predvidio sam i tu mogucnost i pretpostavio da bi pri eventualnoj reakciji tipa "ma jesil' ti to mene nasao zaj..." odmazda konkretne moralne vertikale bila ogranicena na mnozenje kazne korektivnim koeficijentom x2, a sto je jos uvijek u okvirima koji pruzaju mogucnost zamjene za rad za opce dobro.

ma na sve sam mislio ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
mozete li mi rec kolko dana moram odraditi za 200 kn i gdje?

 

Mislim da bi inače bilo 3 dana, ali ne postoji provedbeni propis tako da možeš izabrati rad, ali raditi nikad nećeš pa će ti vjerojatno sve otići u zastaru. Nisam jedino siguran kako zastara ide sa sudskim troškovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se digne kosa na glavi kad vidim da netko mokri na javnom mjestu. Kad sam se uselila u zgradu gdje stanujem prvo što sam osjetila je smrad urina svuda okolo. Ranije sam se zabavljala s dečkom koji je svaki put kad je to bilo potrebno samo se zavukao i napravio što treba. To je bio glavni razlog što sam ga ostavila (sramotio me na javnom mjestu). Najgore je bilo kad smo jednom šetali u sred bijela dana, a on gleda okolo i kaže ovdje bi bilo zgodno obaviti nuždu. I na poljani gdje gomila ljudi prolazi samo ode i popiša se. Ja sam od stida otišla dalje i kad sam se okrenula vidim kako trese kitu nakon nužde i sprema u gaće. Taj sam dan s njim raskinula.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je nešto pravomoćno onda teku rokovi izvršenja kazne. To nije rok od dvije godine od počinjenja prekršaja !!!

Ali ako se neko ne može strpiti par minuta, te otići u neki kafić da obavi nuždu, e onda ga treba kazniti. Pa ljudi moji zar je lijepo vidjeti lika koji mokri dok drugi šetaju sa malom djecom i to gledaju. Neću ništa reći o boleštinama................

I tako, mokrite na za to predviđenim mjestima, koja su uređena još prije više od 2.000 godina.................... osim ako niste u putinji Kalahari gdje vam je i mjesto !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravnica32 je napisao:

Ja sam od stida otišla dalje i kad sam se okrenula vidim kako trese kitu nakon nužde i sprema u gaće. Taj sam dan s njim raskinula.

 

Za krepati :smijeh2:

 

Ljudi moji, ovo je za antologiju postova na Legalisu. Vrlo zivopisan opis. Ovo treba staviti u sig!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa i ja ću zachatati temu...i reći što mislite kak je meni bilo......

kolona vozila, prije mojeg vjenčanja, kretala se na putu po mladenku (odnosno mene), i moj dragi budući (sadašnji) muž, zaustavi cijleu kolonu, i svi se čude da šta je, a njemu bila sila......

još i dan danas mnogi ne znaju zašto je kolona stala.......a zastavnici su toliko glasni i bučni bili, da se ntiko nije ni bunio....

ja za to saznala tek kasnije...... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitajući ovu zanimljivu temu uvjek se sjetim svog pokojnog susjeda.Naime kad se on ženio negdje šezdesetih svatovi su konjima išli po mladu dvadesetak kilometara . U povratku samo pedeset metara od kuće digao je ruku u zrak i viknuo Stante svati ide Mija srati,i otišao pod most.Napomena mladenka nije s njim prekinula.Ostao je legenda po toj izjavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina da su za moju obitelj svojstvene stare neudane čangrizavice i odbjegle nevjeste, ali zar mi je moj potencijalni ženik to morao napraviti na prvom spoju.

Bili smo u kinu i čekali smo travaj poslije. On se osvrnuo oko sebe i rekao: "Ono drvo tamo bi bilo zgodno da se popišam." I popiša se.

Jedva sam to probavila, kad mi se desilo ono ranije opisano. Mislim nije mi to napravio prvi put.

Možda sam je takva da mi svaka dlaka smeta, ali ipak mislim da mu fali daska u glavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija