Jump to content

KAKO PREPISATI STAN


anonimno

Preporučene objave

Ljudi molim vas profesionalce za savjet,naime radi se o tome da ja i suprug živimo u stanu kojeg je on napravio prije nego smo se oženili.Taj stan dio je prizemnice,znači na staru kuću je nadograđen kat tj.stan u kojem mi sad živimo.Sve je to vlasništvo njegova oca koji je svom sinu htio prepisati stan ali to sin(moj suprug) iz njemu poznatih razloga to nije tada htio no u međuvremenu se predomislio.Zanima me koja je sad procedura,da li se taj stan darovnim ugovorom može riješiti tj.prepisati i šta se može desiti u slučaju da otac premine,kakva su prava suprugove sestre i majke i da li one mogu osporiti raniji dogovor između oca i sina,usmeni dogovor.Možda ovo nije dovoljno informacija pa ak šta treba dodat ću.Hvala najljepša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usmeni dogovor malo vrijedi jer ni neznamo kako se ljudi lako promjene i zaborave što su se dogovorili

"Kad se kes otvor ni brača više nisu brača"

Najbolje je sve napraviti na pismeno i ovjeriti kod javnog bilježnika ili sa ocem napraviti ugovor o dosmrtnom ili doživotnom održavanju, ili da otac napravi oporuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje Vam je napisati ugovor o dosmrtnom uzdržavanju, tj napišete da ćete se brinuti o roditeljima do njihove smrti koji će do smrti uživati u svojoj imovini tj. nitko ih ne može istjerati van, a vi možete za njihova života prepisati imovinu na sebe. Sve to tako lijepo napišite i ovjerite kod bilježnika i prepišete imovinu na sebe. Taj ugovor ne može poslije njihove smrti nitko osporavati dok oporuku može (nužni dio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Najbolje Vam je napisati ugovor o dosmrtnom uzdržavanju,

 

Pa sad. Nisam bas sigurna da je to najsigurnija varijanta za roditelje. Nije se jednom dogodilo da (ne kazem da bi postavljac pitanja to napravio!!) su primaelji dosmrtnog uzdrzavanja po zakljucenju tog ugovora ostali bez imovine i to pod stare dane.

 

Najsigurniji bi bio ugovor o DOZIVOTNOM uzdrzavanju. Treba gledati i drugu stranu, a ne samo onoga tko nekretnine stjece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče komentara da se nije jedanput desilo da roditelji izvise od strane djece,mislim da se tu ne radi o tome,naime shvatih da problem nije dovoljno detaljno postavljen.Suprugovi roditelji žive u vlastitoj dvokatnici a ja i suprug u kući prekoputa,tako da smatram da roditelji nikako ne mogu bit istjerani iz vlastite kuće,a obzirom na to da je moj suprug sam financirao dizanje kata na staroj kući mislim da jedini koji bi tu mogli izvisiti jesmo mi.Još jedno pitanje,da li je taj ugovor o dosmrtnom uzdržavanju jedino rješenje ili postoji još neko?Suprug želi kao svoje vlasništvo samo stan koji je napravio tj.jedan kat,a kat ispod nas ga ne zanima,šta onda,da li se vlasništvo mora prvo raspoloviti pa onda da je svatko vlasnik svog kata ili kako to ide u praksi? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija