Jump to content

HRVI-Invalidnina


juante

Preporučene objave

Poštovani,dobio sam danas u svojoj HVIDR-i zanimljivo pitanje,a ono glasi ovako:-""Poštovani,molio bih Vas da mi objasnite rast invalidnine,kako je svim RVI poznato,invalidnina nije porasla već nekoliko godina,a po ZOPHBDR,invalidnina se računa na ovaj način:: "Članak 66.stavak 2, Mjesečni iznos osobne invalidnine invalida I. skupine određuje se u iznosu od 115% od utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj.

stavak 3, Mjesečni iznos osobne invalidnine invalida od II. do X. skupine određuje se u postotku od osobne invalidnine invalida I. skupine i to:

 

Skupina Postotak

II. 73,00

III. 55,00

IV. 41,00

V. 29,00

VI. 18,00

VII. 12,00

VIII. 6,00

IX. 4,00

X. 3,00

 

Pa zar je moguće da utvrđena proračunska osnovica u RH nije porasla niti jedne lipe u ovih par godina?

 

Molim da mi odgovor pošaljete poštom na adresu:xxxxxxxx....""

 

Moje pitanje: Dali netko zna situaciju o invalidninama?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

Poštovani,dobio sam danas u svojoj HVIDR-i zanimljivo pitanje,a ono glasi ovako:...

 

Pa zar je moguće da utvrđena proračunska osnovica u RH nije porasla niti jedne lipe u ovih par godina?

 

Molim da mi odgovor pošaljete poštom na adresu:xxxxxxxx....""

 

Moje pitanje: Dali netko zna situaciju o invalidninama?

 

Situacija se može opisati s riječima: nema promjena, a tko zna hoće li ih i biti u skorašnje vrijeme ( godina, dvije ...).

Stope nisu mjenjane, a niti osnovica (više godina nije mjenjana...) i to ti je to ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

juante je napisao:

Poštovani,dobio sam danas u svojoj HVIDR-i zanimljivo pitanje,a ono glasi ovako:...

 

Pa zar je moguće da utvrđena proračunska osnovica u RH nije porasla niti jedne lipe u ovih par godina?

 

Molim da mi odgovor pošaljete poštom na adresu:xxxxxxxx....""

 

Moje pitanje: Dali netko zna situaciju o invalidninama?

 

Situacija se može opisati s riječima: nema promjena, a tko zna hoće li ih i biti u skorašnje vrijeme ( godina, dvije ...).

Stope nisu mjenjane, a niti osnovica (više godina nije mjenjana...) i to ti je to ...

 

Tako sam mu i počeo pisati,samo nisam bio siguran,a znam da na forumu ima ekipe koja zna :palac:

 

Hvala Duro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proračunska osnovica na kojoj se temelji većina socijalnih davanja utvrđuje se svake godine Zakonom o izvršavanju državnog proračuna...

Isti se usvaja svake godine negdje u 12 mj odmah nakon usvajanja proračuna.

Proračunska osnovica pa tako ni invalidnine nije se mjenjala od 2001.g do danas dakle 8 g su invalidnine iste.

Kako je svima poznata financijska situacija u našoj državi po mojem mišljenju nema izgleda da se ona povećau dogledno vrijeme.

Nažalost moramo sad nakon toliko godina ne dobijanja povišice biti sretni da se još to i ne umanji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Proračunska osnovica na kojoj se temelji većina socijalnih davanja utvrđuje se svake godine Zakonom o izvršavanju državnog proračuna...

tako piše i u Zakonu.

 

Nažalost moramo sad nakon toliko godina ne dobijanja povišice biti sretni da se još to i ne umanji.

 

Slažem se,već su nam jednom umanjili (Pančić).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

jučer sam bio sa jednim suborcem na kavi i on mi priča kako je u novinama ( nezna kad) pročitao da se invalidnine više neče obračunavati po postotku invalidnosti,od travnja.tvrdi da će biti određeni broj sati za njegu tjedno-mjesečno i biti isplačivna potpora.nadalje ,kaže,da će se njega određivati po postotku vojni-civilni dio (kao izračun mirovine)i gledati vrsta mirovine ( profesionalna-opča).imate li nekakvo saznanje o tome ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o navodnom prijedlogu novog Zakona o socijalnoj skrbi koji treba biti usklađen s europskim zakonodavstvom.

Članak o tome je objavljen u Jutarnjem listu,a na ovom forumu postoji posebna tema otvorena povodom toga.

Tema se zove "Bilo je i vrijeme" pa tamo možeš pročitati i taj članak i komentare u vezi njega.

Pošto se tu još radi samo o prijedlogu zakona,sumnjam da se može više nešto doznati o tome. Kad taj prijedlog bude raspravljan na sjednici vlade i time otvoren javnosti(obično se može na stranicama vlade naći svi dokumenti koje se raspravljaju),barem je do sada bila takva praksa,moći ćemo vidjeti o čemu se zapravo radi i kakva su rješenja predviđena.

Ostalo su samo špekulacije i ne vrijedi se s tim zamarati.

Naravno onda prijedlog ide u Sabor na usvajanje.

Pošto se Zakon treba donijeti do 1.lipnja,vjerojatno da će to na dnevni red vlade doći oko četvrtog mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
Rođeni, invalidnina ti je trebala "sjesti", ali ako si dobivao novac putem HBP, vjerojatno nisi dobio izvješće. Nazovi banku.

 

I, napiši (dlaka) da li je lova sjela.

Ma dobivam preko pbz-pa gledam sada na internet bankarstvu, nema ništa. Uvijek je do sada bilo do 14. S obzirom da je danas blagdan pa banke ne rade, sutra je subota jedino mi onda preostaje ponedjeljak da čekam, pa ako ne sjedne da idem do ureda državne uprave i do banke da vidim u čemu je problem.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ni meni preko PBZ-a legla ,do sada nije nikada kasnila ovoliko ili je bilo 13. ili 14. u mjesecu,sutra ne vjerujem da će leći,možda u ponedjeljak.

Točno tako kolega Vukovar. Baš sam gledao u zadnjih godinu dana ili je bilo 13. ili 14. jednom čak i 12. u mj. Inače meni ima leći za 30 % hrvi 153 kn. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni jučer "sjela"...HPB.Inače,invalidnina se uplačuje,kako mi je rečeno u njihovom uredu (Zagreb), između 10-15.u mjesecu.Iskustva su da je najranija uplata bila 13-tog,a najkasnija 15-tog., dok je mirovina izričito prvog u mjesecu.

Tko prima preko HPB-a,mirovinu kao i invalidninu može podignuti u svakom poštanskom uredu (pošti).Kako su sa prvim u mjesecu gužve u bankama jer se uz naše isplačuju i staračke mirovine,ja svoja primanja podižem u glavnoj pošti (Branimirova..).Ona radi svakim danom do ponoći,bez obzira na praznike...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo konačno leglo 11:20 i da stvar bude gora sa datumom od 14.08. sad me zanima gdje su bili novci ova 4 dana jer na mom računu nisu.

Opet sve ide preko naših leđa.

S obzirom da nisu bili na našim računima isti novci su najvjerojatnije

"oplođivani " ili preko kamata ili kakvog oblika dionica !

 

Dok mi svi skupa preko vikenda nemamo 150 kn za kruh i mlijeko , nekome se za to vrijeme novci množe !

 

Siguran sam kako vama tako i meni 150 ili 200 kuna znači puuuno više nego nekom guzonji 2.000 eura !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet sve ide preko naših leđa.

S obzirom da nisu bili na našim računima isti novci su najvjerojatnije

"oplođivani " ili preko kamata ili kakvog oblika dionica !

 

Dok mi svi skupa preko vikenda nemamo 150 kn za kruh i mlijeko , nekome se za to vrijeme novci množe !

 

Siguran sam kako vama tako i meni 150 ili 200 kuna znači puuuno više nego nekom guzonji 2.000 eura !

Ajde ne kukaj ine prenemaži se sa tom sićom.Baš me zanima kako češ sa 150 kuna dočekati mirovinu (nije ti to invalidnina od kojih 1000 kuna i više):mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde ne kukaj ine prenemaži se sa tom sićom.Baš me zanima kako češ sa 150 kuna dočekati mirovinu (nije ti to invalidnina od kojih 1000 kuna i više):mase2:

 

E moj prikane.

Vidi ovako.

Živim sam ( rastavljen sam ) sa 2 djece ( 1. i 2. razred ).

153 kn za mene znači = 12 litara mlijeka po 5 kn/litra, 1 kg mlijevenog miješanog mesa, 1 L ulja, 10 jaja + 4 dana za kruh.

 

Ne idem po kafićima , ne ispijam kave od 5 i više kuna jer onda ne bi imao za ovo gore što sam napisao. Sam kuham, perem, čistim, djecu ne izvodim po kinima i kazalištima u mjeri primjerenoj za njihovu dob jer za to se nema. Nema se ni za markiranu odjeću i obuću kao ni za topli obrok u školi.

 

I kako sam već napisao post prije, meni tih 153 kn znače više nego bankarima ili političarima 2000 eura, 100 % sam siguran u to.

 

Vjeruj mi da mi tih 153 kn puuuno znače za moj kućni skromni proračun.

Ne kukam samo mi je dosta više da guzonje zarađuju preko usta moje djece ( 14 . je uplaćeno na pbz a tek je 18. lova sjela na moj račun - to mi lijepo piše na izvadku ).

I svi mi imamo pravo znati gdje je cijelo to vrijeme bio naš novac ? Tko se okoristio time , u čije ime i zašto ? Dok sam ja imao potrebu za kupnjom prehrambenih proizvoda za djecu netko je okretao istu tu moju siću ( i svih ostalih nas koji smo na istoj banci - e onda nije više sića u pitanju ) a ja sam okolo morao moljakati ljude da mi posude 100 kn za hranu. Pa zar to nije ponižavajuće i uvredljivo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ja sam te pitao kako češ s tim novcem dočekati mirovinu bez posuđivanja i ne prenemaži se

Dočekao ne dočekao s tim novcem mirovinu to je moj novac koji je od 14. dok je uplačen na banku do 18. "okretan i umnožavan " bez mog odobrenja. Na tom novcu se netko preko mojih leđa i leđa moje djece bogatio ( bankar ili političar ).

 

A to kako ja dočekam sljedeću mirovinu ( gdje posudim dok platim ovo i ono, s koje na koju karticu ) to je moja stvar.

 

Ako tebi ne znači 153 kn, meni znače i zato se ti ne prenemaži . Što se mene tiče ti bankarima daj svu svoju imovinu ( pokretnu i nepokretnu ), meni je dosta tih istih lopova !

Njima ništa ne znači ni 2.000 eura, meni puuuno znači 153 kn, jako puuuno.

 

Ovo je samo jedan primjer odnošenja prema braniteljima i njihovim obiteljima .

Siguran sam da se bez blagoslova politike banka ne bi usudila okretati isti novac 4 dana bez odobrenja onih čijih je taj novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dočekao ne dočekao s tim novcem mirovinu to je moj novac koji je od 14. dok je uplačen na banku do 18. "okretan i umnožavan " bez mog odobrenja. Na tom novcu se netko preko mojih leđa i leđa moje djece bogatio ( bankar ili političar ).

 

A to kako ja dočekam sljedeću mirovinu ( gdje posudim dok platim ovo i ono, s koje na koju karticu ) to je moja stvar.

 

Ako tebi ne znači 153 kn, meni znače i zato se ti ne prenemaži . Što se mene tiče ti bankarima daj svu svoju imovinu ( pokretnu i nepokretnu ), meni je dosta tih istih lopova !

Njima ništa ne znači ni 2.000 eura, meni puuuno znači 153 kn, jako puuuno.

 

Ovo je samo jedan primjer odnošenja prema braniteljima i njihovim obiteljima .

Siguran sam da se bez blagoslova politike banka ne bi usudila okretati isti novac 4 dana bez odobrenja onih čijih je taj novac.

Šta te briga za njihovih 2.000 eura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija