Jump to content

Upravni postupak-dopuna


anonimno

Preporučene objave

Ako podnesem jedan zahtjev kojemu treba priložiti odredjene privitke a rok mu je 31.12.2005., zanima me da li mi tijelo državne uprave može zahtjev poništiti, odbiti, odbaciti ukoliko nisu priloženi svi potrebiti prilozi. Nedostaju mi dva privitka, a ostalih 10 je priloženo.

Da li je bitno da je podnesen zahtjev u roku, a da li je točno da tijelo državne uprave po primitku zahtjeva upućuje stranku da isti dopuni, ispravi i slično?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sigurno to mozete dopuniti...

 

Članak 68.

 

(1) Ako podnesak sadrži koji formalni nedostatak koji sprečava postupanje po podnesku, ili je podnesak nerazumljiv ili nepotpun, ne može samo zbog toga biti odbačen. Organ koji je primio takav podnesak učinit će što treba da se nedostaci uklone i odredit će podnosiocu rok u kojem je dužan to učiniti. To se može priopćiti podnosiocu telefonski, a i usmeno ako se podnosilac zatekne kod organa koji to priopćuje. O učinjenom priopćenju organ će staviti zabilješku na spisu.

 

To je to..

 

 

sad samo mali komentar...

Znam da je s danom 31.12. velika guzva zbog priznavanja statusa za ratne vojne invalide i da doista puno podnositelj nije imalo kompletnu dokumentaciju do 31.12. i da su im na prijemnim uredima govorili da nema nadopune zahtjeva jer je recimo samo u ZG za ponovno priznavanje HRVI predano 22 tisuće zahtjeva pa da ne bi imali posla puno. medjutim cl. 68. st. 1. garantira to pravo, no branitelji u pravilu ne poznaju ZUP.. gle sreće!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažemo se... Ne bi smjele... No to su činili... to su diretkive direkt iz Vlade... Upravo se tu radi o balansu proračuna.... Na jednom mjestu daš, a na drugom uzmeš... Koga je briga za ZUP? Naravno da ne smiju... No to čine... To nisu neuke osobe, već one osobe koje su dobile naputak od wsvojih pročelnika ureda da postupaju tako kako postupaju... pa da ljudi znaju svoja prava, II° tijela i sudovi bi bili nakrcani žalbama i tužbama. Oni za to ne mogu odgovarti, a idu s načelom "ako prođe - prođe"... I njim a prolazi... jer ljudi ne znaju svoja prava... Ne tvrdima ja da uprava uvijek takv, no većinom jest kada se radi o velikom novcu a HRVI je veliki novac za proračun...

 

Vjerujem da su krivi, no u ovom slučaju je jedino na strankama da idu odvbjetnicima ili u svoje udruge da ih savjetuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija