Jump to content

svjedok odbija svjedočiti


anonimno

Preporučene objave

Optuzen sam za izazivanje prometne nesreće i pozvan sam na prekrsajni sud. U optužnici stoji da se prilikom parkiranja nisam uvjerio da to mogu učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu, ne vodeći pritom racuna o položaju i smjeru kretanja osobnog vozila. No situacija je upravo suprotna, zena koja se isparkiravala nije upotrjebila duznu pažnju i time izazvala prometnu nesrecu. Nakon toga je pozvala policiju, gdje je policajac u svom izvjescu optužio mene za izazivanje nesreće. U autu samnom je bio svjedok koji može potvrditi da ja nisam prilikom parkiranja vozila udario drugo vozilo.

No, situacija je sljedeća, taj svjedok odbija pristupiti sudu i dati iskaz. S obzirom da smo u odredjenoj razmirici on odbija svjedociti u moju korist. Sad me zanima osim privodjenja na sud i upucivanja poziva od strane suda, sto mi je ciniti ako on na sudu ne svjedoci u moju korist, bilo da kaze da se ne sjeca ili da kaze da sam ja udario drugo vozilo?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko smatrate da bi njegovo svjedočenje išlo Vama u prilog, predložite ga kao svjedoka, sud može, a ne mora, prihvatiti Vaš prijedlog, a ako prihvati, tada je na njemu dužnost da mu uputi poziv i osigura njegov pristup na ročište. Vi tada s njegovim dolaskom nemate apsolutno ništa.

Ako se odazove, prije svjedočenja od strane suca bit će upozoren na sve dužnosti koje mu slijede kao svjedoka pred sudom, čak će biti upitan da li je s Vama u zavadi ili svađi, na što mora odgovoriti...

On može reći da se ne sjeća događaja, ali ne smije lagati....

Sud će njegov iskaz cijeniti jednako kao i sve ostale dokaze kojim raspolaže...

 

Tražite prometno vještačenje, jer jedino vještak može na temelju svih tragova i oštećenja reći tko je izazvao nesreću..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala xsara512...

Razmisljam se o prometnom vjestacenju, a prije toga cu probati sam skicirati kretanje vozila i probati dokazati da ja nisam mogao ostetiti drugo vozilo bas tim djelom, prema samom zakonu fizike... pa ako sud ne prihvati trazit cu vjestacenje...

htio sam pitati jos nesto...Meni policajac nije htio dati podatke od gospodje, a moje je podatke dao njoj. Ona se obratila mom osigranju koje je odlucilo ici na nagodbu i isplatiti stetu, bar sam to vidio na kompjuteru kod pravnika u svom osiguranju. Ja nisam imao podataka o gospodji sve do poziva na sud. Sad razmisljam postaviti protuzahtjev za naknadu stete protiv gospodje. Ako ja dobijem sud, kako se to onda rjesava?

Iz ovdje recenog kako mogu postupati u parnici protiv gospodje i narocito protiv policajca, koji me je, prema mom sudu sikanirao i nije uopce htio cuti moju stranu price. Jednostavno ja nisam za vrijeme uvidjaja imao pravo nista reci, vec sam morao sutiti i raditi sto mi je bilo naredjeno. Na moje izricite zahtjeve prema policajcu da mi da podatke od gospodje, jednostavno me je ignorirao. Na kraju sam morao jos i podvrgnuti se alkotestu, a gospodja je vec odavna bila otisla svojim poslom.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija