Jump to content

1. prometni prekršaj! pomoć oko žalbe!


hhainz

Preporučene objave

Poštovani!

 

Eto u subotu sam skrivio prometni prekršaj prekoračenja brzine od 19 km/h! 50 je bilo dozvoljeno! Kažnjen sa 500 kuna po čl.53. stavak 6., te kazna ne podliježe kaznenim bodovima! Pisao bih žalbu s obzirom da mi je to prvi prekršaj, tj. prvo policijsko zaustavljanje u životu! "Stari" sam vozač, vozačku posjedujem od 23.12. 2003. Molio sam službenika da mi napiše opomenu pošto sam još student, a dolazi Božićno vrijeme, što je dotični drsko odbio! Pisao bih žalbu da mi se umanji kazna na opomenu!

 

PITANJE: Pošto sam student u Zagrebu, a zaustavila me Varaždinska policija na Varaždinskom području, kome trebam slati žalbu i na koji zakon bi se trebao pozvati, te što navesti u žalbi?!? Vozačka mi je izdana u PP Ivanec, PU Varaždinske! Dali žalbu šaljem u Ivanečku ili Varaždinsku policiju ili na sud? Vremena imam samo do ove subote (05.12.2009.), pa Vas molim za pomoć!

 

Unaprijed hvala svima!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sam tekst prigovora Vam ovdje neće nitko napisati.

 

U njemu ne pišite nepotrebne stvari.

 

Novčana kazna je utvrđena u fiksnom iznosu i nije je moguće smanjiti.

 

Tražite od suda da Vam izreče opomenu, ali sumnjam u uspješnost tog zahtjeva. Sudovi opominju studente koji se zateknu u autobusu bez osobne iskaznice (kazna 100 kuna), ali teško će opomenuti studenta koji je nalio danas skupo gorivo u vozilo i opet vozio prebrzo.

 

U svakom slučaju prigovoru priložite i potvrdu referade o statusu redovnog studenta.

 

Prigovor se dostavlja policijskoj postaji čiji je službenik izdao prekršajni nalog.

 

Prigovor pošaljite preporučenom poštom.

 

Adresu te postaje skinite sa interneta. Greška policije je što ta adresa ne piše na samom prekršajnom nalogu, što je obavezno po Prekršajnom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nađi nekoga tko ima iskustva sa žalbama. Ne mora biti odvjetnik, nego netko tko ih je u životu napisao par komada.

 

Ovoga ispod nemoj slušati baljezga za bezveze, on bi najrađe da svi sve plaćaju i da ih on usput vrijeđa.

 

U žalbi navedi svoju situaciju, da ti je to prvi prekršaj, da si student, ne radiš, nemaš primanja....blablabla

 

i nesto ce se vec srediti. vjeruj mi.... a odgovore od petpetice nemoj ni citati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zoran89 je napisao:

Ovoga ispod nemoj slušati baljezga za bezveze, on bi najrađe da svi sve plaćaju i da ih on usput vrijeđa.

 

blablabla

 

a odgovore od petpetice nemoj ni citati..

 

G. Zoran89, je obećao da moje odgovore neće čitati. Zašto ih onda komentira?

 

G. Zoran je iskažnjavan od strane policije i iz njega govori gorčina gubitnika.

 

G. Zoran, pozdrav, drago mi je da se opet čitamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komentiram, citam i smijem se te zelim covjeka koji se skriva iza nadima petpetica

 

Niti sam iskaznjavan od strane policije, niti sam ogorceni gubitnik. Imam jednu prijavu, ako je to iskaznjavano onda je cijela hrvatska iskaznjavana...

 

Peptetica, meni nije drago...drago mi je sto mogu ukazati covjeku kakav si ti...da ti ne bi slucajno povjerovao...

 

Eh da, ako nisi primjetio nisam stavio G. ispred tvog nicka, zato sto to ne zasluzujes

 

gospòdin m 〈zb. gospòda〉

 

 

Definicija: uglađen i pristojan čovjek, častan čovjek

 

 

Nisi ni jedno od toga...tako da zalim...probaj s nečim drugim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija