Jump to content

Drugostupanjsko rješenje


commando

Preporučene objave

ja sam u 10 mjesecu ove godine dobio DLP a na PLP sam bio prošle godine u 9 mjesecu ,spori su ali sve zavisi nikom nije isto ,mislim da je prosjek čekanja DLP oko 12 mjeseci bar koliko je meni poznato prije sam dva puta dobio za nekih 7 do 8 mjeseci ali su sad usporili totalno puno sreće možda dobiješ uskoro raspitaj se ako imaš kakav broj telefona :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Je li ima netko da je skoro dobio drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI?

Ako Ima, zanima me koliko je čekao od rješenja PLP do primitka rješenja od DLP.

Meni je sada točno šest mjeseci kako sam bio na PLP.

------------------------------------------------------------

Pa evo lega ovako, da ti probam pomoći malo u orjentaciji.Na prvostupanjskom povjerenstvu sam bio 28.01.2009.,rješenje naravno od Službe društvene djelatnosti, bla.bla. dobio sam 12.02.2009.god.

Revizija riješenja tj.drugostupanjska komisija na Trešnjevci donesla riješenje 21.10.2009. god.Riješenje je napisano 29.10.2009. god.To znači da sam ga primio negdje oko 25. 10.2009.god.Tu moram dodati da mi je riješenje zaprimljeno na obradu kod drugostupsnjskog tijela u 6.mj.2009.Znači tebalo im je 4 ili 5 mjeseci da to vide i donesu konačnu odluku, mnogo za pametnog a kamo li za ovako

ludog kao ja.Pojeo sam se živ kad sam to doznao, mislim da su u pitanju bili godišnji odmori, jel kaj bi oni delali po ljeti,se ide na safari i na more ne.Evo ako sam ti pomogao ja sretan.

-------------------------------------------------------

Nemojte se previše sekirati što ljudi misle, jer oni to rijetko čine. Poz.svim braniteljima u lijepoj našoj. :palac:

Ako želiš saznati brojeve telefona, mislim da ih ima na forumu,pa ih malo pregledaj.Ali postojii na internetu str.od Ministarstva branitelja, imaš tamo telefone pa će te oni znati uputiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj slučaj!

21.05.2009.god bio na PLP u Splitu te ocjenjen sa 20% privremeno.

Dobio informaciju da ukoliko napišem žalbu,da se predmet prije rješi.U mome slučaju točno.

16.11.2009.god.bio na DPL na Trešnjevci te potvrđen prijašnji postotak.Da napomenem da sam za isti pregled morao osobno prisustvovati.

Trenutno još čekam pisano rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I evo da se odmah nadovežem na ovo od maloprije.

Nazvao sam Ministarstvo i spojili su me s DLP i ova službenica koja se javila mi odgovori da je spis na povjerenstvu i da će biti riješen negdje u travnju 2010. godine, pa onda još jedno mjesec dana (u najboljem slučaju) dok mi to stigne na kućnu adresu ...

Na PLP sam bio 03.06. ove godine i znači sve skupa će to trajati od PLP do rješenja DLP jedno jedanaest mjeseci. Za popi....i.

A da ne govorim da sam zahtjev za priznavanje statusa HRVI podnio u ožujku 2005. godine i onda kada izračunam vrijeme do svibnja sljedeće godine, ispada da je za stjecanje trajnog statusa HRVI potrebno više od pet godina. Krasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni od jednog do drugog povjerenstva prolazi oko 1g a od pregleda do dolaska rješenja na moju adresu prođe oko 2 do 3 mjeseca.I tako je manje više svima s kojima komuniciram.Interesantno da što nas manje ima to sporije to ide.Koliko ja kužim stvari mi i jesmo zadnji koji su ostvarili status a predmeti nisu završeni. :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki bio na PLP HRVI 17.11.2009.Riješenje stiglo 1.12. 2009. pošto nisam bio kod kuće poštar ostavio potvrdu o preporučenom u sandučić ,danas me referentica iz ureda nazvala da dođem do nje po riješenje i potpišem da se slažem s riješenjem da može odmah poslati za Zagreb na drugo stup.povjeranstvo.Pitao sam je kako to da to ide tako brzo sada, kaže mi da su dobili naputak iz Min.da se predmeti riješavaju u što bržem roku. Pozdrav!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi li ti vidio sta ti pise kad si potpisivalo,sumljam da su mogli u dva tjedna otpremiti, u zagrebu zaprimiti, pregledati , te vratiti da ti potpises , nisu tako azurni, pa da su supermeni nebi stigli, ja koliko znam ovdje u osijeku su ljudi koji su bili u 10 mjesecu nisu nista dobili , a ti u dva tijedna, dobar si

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam o tome pisao,vještačila me neka plava starija dr.u Trašnjevci,dala mi na uvid riješenje,što sam se jako iznenadio i rakla potpišite.Frend mi je bio dan kasnije, danas mu stiglo riješenje.Ženska mi je rekla da ću dobiti riješenje kroz tri-četri tjedna da se radi po hitnom postupku itd. A meni došlo i prije,da ne povjeruješ. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma za rješenje od PLP nije bilo nikada problema. Ono stigne za mjesec dana, dan gore - dan dolje, što je razuman rok, ali to rjšenje ništa ne znači dok ne stigne drugostupanjsko. Ajd da se ono čeka 3-4 mjeseca bilo bi još i shvatljivo i prihvatljivo, ali 10, 11, 12 ili čak i više mjeseci, e za to nema nikakvih opravdanja. Što je previše, previše je.

A i u Zakonu o pravima HB mislim da piše da se vještačenje u drugom stupnju treba obaviti u roku od tri mjeseca, a ukoliko se ne obavi tada se prvostupanjsko rješenje smatra konačnim. Tako nekako koliko me memorija služi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se i ja malo javim,pa da odgovorim onima koje muči drugostupanjsko riješenje,naime ja sam predao prošle godine u 10 mjwsecu na prvostupanjsko ,relativno brzo obrađeno otprilike za mjesec dana ali drugostupanjsko još čekam poštara .Zvao na drugostupanjsko u pravnu službu i kažu vaš predmet je na obradi samo što nije e pa vi sad lijepo izračunajte koliko se čeka otprilike malo više od godinu dana ako imate sreće.Nadam se da će mi stiči do božića.Eto toliko da znate strpite se a najgore je sekirat sećPozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje bili. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me što dobivate sa novim DLP a niste ostvarili sa starim DLP ? poslali se zamolbu za dodjelu dionica,neplačate dopunsko (od 305 naviše),oslobođeni takse... sa trajnim možete konkurirati za dodjelu stana ili kredita ( poželjno papire poslati prije trajnog). ili je u pitanju trajnog da više nemorate "strepiti" što će biti na PLP. sve će doći na svoje.malo strpljenja a do tada :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja sam na DLP na Trešnjevci bio 15. listopada 2009. jer sam podnio zahtjev za povećanje postotka HRVI temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja (a ne temelju čega sam i umirovljen). Na PLP zahtjev nije prošao.

...kada je pregled na DLP završio (btw. i oni su mi ostavili postotak invaliditeta koji sam prije imao), rekli su mi da ću rješenje dobiti za dva tjedna...a, evo skoro je dva mjeseca, a rješenje ne dolazi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav svima , e ovako jasam na PLP dobio 30% drugi put a treči put mi to potvrdili i stavili trajno a DLP otišlo na vještaćenje u 5 mjesecu , nazvao sam mobs i tajnica mi kaže da su treći put vratili na DLP a nije mi htjela objasniti zašto , navodno nisu na DLP nešto dobro odradili , inaće imam status HRV-a od 2 mj 2005 i u mirovini sam , i sad neznam više ni gdje ni kog pitat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

commando je napisao:

Je li ima netko da je skoro dobio drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI?

Ako Ima, zanima me koliko je čekao od rješenja PLP do primitka rješenja od DLP.

Meni je sada točno šest mjeseci kako sam bio na PLP.

moj primjer ..

 

na PLP-u u Osijeku bio u 5 mj.2009 ..

rješenje DLP STIGLO U 12-OM MJ. 2009 ..

Napominjem da mi je to bio treći izlazak na komisiju i hvala bogu dobio trajno ... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav braniteljima ma gdje bili!

Moja iskustva su slijedeća.

- podnio zahtjev 30.11.2005.

- pozvan na prvostupanjsku u Os početkom 06.2006.

- rješenje dobio tek u 09.2006. 30% privremeno, nisam se žalio

- drugostupanjsko dobio krajem 01.2007. smanjeno na 20%, bez obrazloženja, privremeno

- ponovno pozvan na prvostupanjsku u OS 02.2008. potvrđeno 20% nastavno, drugi put privremeno

- ulažem žalbu, tražim da nazočim pregledu, čekam 8 mjeseci i bivam pozvan u ZG, Park stara trešnjevka 4

- tada mi ponovno drugostupanjsko povjerenstvo na osnovu med dok povećava na 30%, 10.2008., privremeno

- 09.2009. izlazim treći put na prvostupanjsko povjerenstvo u OS i oni mi potvrđuju 30% nastavno i opet privremeno, rješenje dobivam krajem 10.2009.

Kako je prošlo već 5 godina , a ja stalno dobivam privremena rješenja ulažem žalbu na okolnosti što nije trajno rješenje, a isto tako i na postotak invalidnosti.

Kažu da treba proći tri (3) godine od prvog rješenja drugostupanjskog povjerenstva, a na mom tom rješenju stoji 02.01.2007. godine.

Dobio sam poziv povodom žalbe da dođem u ZG Park stara trešnjevka dana 26.01.2010. i nadam se da će se moje muke napokon završiti što se tiče STALNOG statusa HRVI.

Neću pisati koliko sam puta bio na kontroli kod liječnika niti u dnevnim bolnicama niti na intenzivnim internim odjelima vezano za kardiološke probleme, a koji mi nisu priznati.

Javljam kako sam prošao na povjerenstvu nakon 26.01.2010.

Još jednom pozdrav, a muke su Tantalove ništa za ove naše.

 

PS

Samo da dodam u svezi dionica za HRVI, dobio sam dopis u 11.2009.od HFP da im dostavim STALNO rješenje o HRVI kao i OIB, u svezi dionica za koje sam poslao dokumentaciju 02.2007.jer da mi je rješenje o HRVI isteklo te da nije STALNO iliti TRAJNO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maliperica, čudim se da ti nije poznato to, da trajno rješenje možeš dobiti tek nakon trećeg priznanja dlp. Kažem, čudim se, jer si u postupku skoro 4,5 godine i bio si liječen više puta parcijalno bolnički (dnevna), te si i putem razgovora u dnevnoj, te putem Legalisa i drugim načinima informiranja to mogao saznati. Znači prvostupanjsko tijelo tri puta, i drugostupanjsko tijelo tri puta, da bi ti status postao trajan (odnosno rješenje). Nakon treće potvrde drug. tijela još tri godine si podložan reviziji, a tek nakon toga ti je status HRVI cementiran. Eto toliko od mene, neka me netko ispravi ili nadopuni, ako san što falia. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"juante" i "zkova" su sve rekli kratko i jasno ja mogu jos samo nadodati da je procedura oko rješavanja rvi sada znatno ubrzana tj.ide se na to da se rjese cim prije svi koji su u postupku. Osim sto je ubrzano navodno je i postrozeno...

A ovo sto je netko napisao da nakon dobivanja trajnog rješenja i prolaska određenog broja god.invaliditet bude "zacementiran" nije točno i svi koji su u invalidskoj mirovini podlozni su reviziji

Sto je u jednu ruku ispravno da ne bi došli u situaciju da nam se invalidima odjednom poboljsa zdr.stanje po rijesavanju statusa

:vrti:;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Kolega pročitao sam Zakon i Pravilnik u svezi stjecanja statusa, a i dosta kolega i raznih iskustava sam čuo, a i vidio. Jer npr. ima kolega koji su već regulirali trajno status temeljem oboljenja.

Iskustva su različita.

Sigurno ste čuli i vidjeli da je stupio i novi Pravilnik na snagu koji regulira postotak HRVI temeljem oboljenja, a koji je promijenjen samo u nekim glavama,pa je tako za oboljenje PTSP koje je nastalo kod branitelja sada maksimalno cijenjeno s 40%, a prije je bilo 60%.

Htio sam iznijeti samo svoje iskustvo u dosadašnjem tijeku stjecanja prava iz Zakona o braniteljima koji je ponovno tijekom 11.2009. promijenjen, a s njim je također promijenjen i Pravilnik koji se odnosi na oboljenja koja su braniteljima priznavana kao posljedica DR.

Isto tako mogu reći i za dionice koje nam pripadaju temeljem određenog postotka HRVI, jer su neki kolege odavno već dobili dionice temeljem privremenih rješenja o HRVI, nekima je postotak povećan, a nekima i smanjen.

Htio sam reći da to sve predugo traje i da se osjećam kao nekakav zarobljenik rečene situacije i nikako se ne mogu opustiti.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

....da ako je sve regularno (stalno liječenje,da se ne žalite na rješenja i sl.)1.st.komisija predlaže trajan status HRVI-na trečem izlasku ,a da 2.st.tjelo to potvrdi....

 

 

nemora biti.prijatelj mi je od DLP,po treči put dobio nastavak liječenja ,odnosno privremeno pa če četiri puta izlaziti na PLP a liječi se kontinuirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*KOSKE* je napisao:

"juante" i "zkova" su sve rekli kratko i jasno ja mogu jos samo nadodati da je procedura oko rješavanja rvi sada znatno ubrzana tj.ide se na to da se rjese cim prije svi koji su u postupku. Osim sto je ubrzano navodno je i postrozeno...

A ovo sto je netko napisao da nakon dobivanja trajnog rješenja i prolaska određenog broja god.invaliditet bude "zacementiran" nije točno i svi koji su u invalidskoj mirovini podlozni su reviziji

Sto je u jednu ruku ispravno da ne bi došli u situaciju da nam se invalidima odjednom poboljsa zdr.stanje po rijesavanju statusa

:vrti:;-)

Nije točno, da nije točno. Nakon 5 godina više nisu podložni reviziji, kao što je rekao juante! :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije točno, da nije točno. Nakon 5 godina više nisu podložni reviziji, kao što je rekao juante! :frajer:

 

A ok.ako je tako sam mi nije jasno čemu sam onda ja prolazio reviziju rvi-a 2002g. invalidnost imam trajno od 94g. s tim da je 96g. samo povećan postotak i sjetimo se samo Pancica pa je lako zaključiti da nije bas sve kako piše na papiru...

Ali nebitno.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav braniteljima ma gdje bili!

Evo danas sam bio na DLP za HRVI u ZG, Park stara trešnjevka i slijedeće se dogodilo:

- došao sam na vrijeme, nakon nekoliko minuta nakon prijave na porti jedna gospođa me je prozvala i odvela u hodnik iz kojeg sam ušao u jedan ured. Unutra je sjedilo 4-5 najvjerojatnije liječnika, te mi je dr ponudila da sjednem.

Nakon toga me je upitala zašto sam tražio osobni pregled, a ja sam rekao zbog vremena koje je proteklo od kada sam predao dokumentaciju za ostvarivanje prava. Pitala je kada je to bilo, ja sam rekao 2005 godina, a ona je pitala kada sam dobio od njih rješenje, to je bilo 02.01.2007., provjerila je u spisu i rekla da imate pravo na trajno i rekla mi da izađem na hodnik i malo pričekam.

Nisam ni stigao reći da sam se žalio i na postotak.

Nakon nekoliko minuta je izašla sa dva primjerka spisa i rekla da potpišem, što sam i učinio, ali sam rekao da bih pročitao.

Ona mi je rekla da mi ostaje 30% i da je to sada trajno.

To sam i sam vidio i pročitao, ali sam vidio da piše i "srednjeg".(na PLP iz OS je pisalo 238 b "teži"). Sve u svemu vrlo brzo i ljubazno.

 

Kada sam došao sada kući vidio sam da oni sada rade po novom pravilniku iz 11.2009.(mislim na ono "srednjeg" 238 b)

 

Isti ću preslikati u privitku:

 

MINISTARSTVO OBITELJI, BRANITELJA I MEĐUGENERACIJSKE SOLIDARNOSTI

 

3575

 

Na temelju članka 108. stavka 1. točka 5. i članka 108. stavak 2. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine« broj: 174/04., 92/05., 2/07., 107/07. i 65/09.) uz suglasnost ministra zdravstva i socijalne skrbi, ministar obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, donosi

 

PRAVILNIK

 

O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O UTVRĐIVANJU POSTOTKA OŠTEĆENJA ORGANIZMA HRVI IZ DOMOVINSKOG RATA

 

Članak 1.

 

U Listi postotka oštećenja organizma koja je sastavni dio Pravilnika o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI iz Domovinskog rata (»Narodne novine« broj 45/05.) u Glavi IV. – kralježnica i leđna moždina mijenja se točka 208. i glasi:

 

208. Degenerativne upalne promjene ili diskus hernija ako se utvrdi da je najmanje dvije godine bio izložen nepovoljnim mikroklimatskim uvjetima na bojišnici

 

a) lakog stupnja…………………………………manje od 20%

 

b) srednjeg stupnja ……..………………………………….20%

 

c) teškog stupnja …………………………………………...30%

 

Članak 2.

 

U Listi postotka oštećenja organizma koja je sastavni dio Pravilnika o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI iz Domovinskog rata (»Narodne novine« broj 45/05.) mijenja se Glava IX. i glasi:

 

GLAVA IX – NEUROZE I PSIHOZE

 

234. Klinički utvrđeni bipolarni poremećaji raspoloženja ili češće depresivne epizode, ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

 

a) lakog stupnja……………………………….....manje od 20%

 

b) teškog stupnja ………………………………….20% do 30%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

235. Klinički utvrđeni neurotski poremećaji (anksiozni, fobični, disocijativni, somatoformni i drugi neurotski poremećaji) ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

 

a) lakog stupnja …………………………………manje od 20%

 

b) teškog stupnja ………………………………......20% do 30%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

236. Klinički utvrđene psihoze (shizofrenija, perzistirajući sumanuti poremećaj, akutni i prolazni psihotični poremećaj, shizoafektivni poremećaj i drugi psihotični poremećaji) ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

 

a) lakog stupnja ……………………………………...20 do 40%

 

b) teškog stupnja …………………………………….40 do 60%

 

privremeno do 3 godina, a nakon toga trajno.

 

237. Neuroze i psihoze koje su se prvi put pojavile pod okolnostima iz članka 5. stavka 2. Zakona, za koje je utvrđeno da se ne mogu više otkloniti ili ublažiti psihoterapijskim ili drugim postupcima, uzimaju se u obzir kao osnova za utvrđivanje postotka oštećenja organizma kao bolest na čije su nastajanje znatno utjecali napori pod tim okolnostima. Pri utvrđivanju postotka oštećenja organizma osim težine bolesti uzimaju se u obzir trajanje i vrsta tegoba kojima je invalid bio izložen.

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.

 

Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti.

 

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

 

b) srednjeg stupnja …………...…………………….20 do 30 %

 

c) teškog stupnja …………………………………....30 do 40 %

 

c) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski) 30 do 40%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

239. Bolesti ovisnosti, ako se utvrdi da prije rata nije od toga bolovao te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske

 

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

 

b) teškog stupnja………………………………………….....20%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

Članak 3.

 

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

 

Klasa: 011-01/09-0001/79

Urbroj: 519-04/1-09-5

 

Zagreb, 19. studenoga 2009.

 

Ministar

Tomislav Ivić, prof., v. r.

 

 

Još jednom pozdrav svim braniteljima i nadam se da će i ostali privesti svoje probleme kraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav , ja vam još od 5 mj čekam drugo stupanjsko i svaki put mi u ministarstvu kaže da je vraćeno na medicinsku komisiju sad već 4 put, gdje mogu provjerit šta se događa , koga više pitat, tri put sam bio na prvo stupanjskoj prvo put 20% drugi 30% i to mi potvrdila drugostupanjska , treći put prvo stupanjska u 3 mjesecu 2009 3% trajno , kome se sad obratit , više sam dokraja puko koga pitat , dal se može do ljećničke ili samo preko min. branitelja pomoć i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo konačno sam juče dobio i to drugostupanjsko rješenje.

Znači bio sam u lipnju prošle godine treći put na PLP, a juče sam dobio rješenje od DLP koje je potvrdilo rješenje od PLP. Znači 30% HRVI i to trajno.

Od podnošenja zahtjeva za status u ožujku 2005. do konačnog trajnog rješenja je proteklo punih pet godina.

Čisto na znanje i ravnanje onima koji to još čekaju.

Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando. Usporedite nalaz i mišljenje prvostupanjskog i drugostupanjskog liječničkog povjerenstva i ako je u oba ocjenjeno po točki 238b, onda je došlo do pogreške pri pisanju rješenja. Poznanik je isto tako dobio ocjenu, i otišao u prvnu službu MOBMS-a gdje je utvrđeno da je i prvostupanjsko i drugostupanjsko povjerenstvo ocjenjivalo po istoj točki (238b), ali je prilikom prijepisa rješenja došlo do pogreške, što je ispravljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko ste dugo čekali da dobijete rješenje od dlp?ja bio na osobni zahtjev u 2.mjesecu,zvao neki dan i kažu otišlo u područni ured 5.3.2010.,a iz područnog ureda ništa ne dolazi?! i meni su dali da pročitam šta je napisano prije nego sam potpisao,to je bilo ok,ali pošto mi se desilo da dobijem jednom izmjenjeno od onoga što sam potpisao više ništa ne vjerujem pa zato sa nestrpljenjem čekam ovo rješenje.pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav eto da ti kažem nije greška nego namjerno upisano srednji stupanj jer na prvostupanjskoj su te cijenili po starom zakonu 30% teški T 238b A DLP te cijenilo po novom zakonu od 20. 11. 2009 u kojem nema više teški 30% za ptsp nego 30 i viš , dakle ako je 30 onda je srednji tako su meni objasnili , ja sam ćekao od 4 . 5 2009 do 02. 03 . 2010. i lijepo me obraćunali po novom zakonu, ak znaš nešto drugačije javi molim te pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok svima!ja vam samo mogu reći da u mom drugostupanjskom piše ovako "priznaje se hrvi IX skupine,30%, prema listi postotka oštećenja organizma T-238c, privremeno do 31.01.2011.", ali ne piše ni srednji ni teški.upravo danas sam svoj zahtjev za usklađenjem mirovine (pošto sam dobio dlp,jer sam otišao u mirovinu bez hrvi)dostavio na protokol u hzmo.nadam se nekom povećanju, ako je vjerovati kolegi sa portala onda bi to bilo oko 800 kn.ja zadovoljan!bolje išta nego ništa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka59 je napisao:

Zanimljivo!.Nisam nikad na to obračala pozornost niti mi je to bilo važno. Pročitavši vaše objave pogledala sam svoje rješenje od DLP od 2009.god i piše: teži stupanj 40% trajno, ali T238b što je po pravilniku memoguće. Što sad? Kako to ispraviti?

 

Moj savijet ti je da odes u svoj ured drzavne uprave to jest ured dr.uprave u tvojoj zupaniji...

Pa ces cuti sta ce ti reci...najvjerovatnije da je clan povjerenstva krivo upisao umjesto "c" stavio "b" pod T238b ti invalidnost ne moze nikako iznositi 40% vec max.30%

Ocito je doslo do pogreske najbolje ti se informirati da ne bi danas sutra bilo ovako i onako

;-)

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savijet ti je da odes u svoj ured drzavne uprave to jest ured dr.uprave u tvojoj zupaniji... Pa ces cuti sta ce ti reci...najvjerovatnije da je clan povjerenstva krivo upisao umjesto "c" stavio "b" pod T238b ti invalidnost ne moze nikako iznositi 40% vec max.30%

 

Proučiti prije ovakovih "savjeta"....

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu(akutna reakcija na stres,

 

poremećaj prilagodbe,posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene

 

osobnosti nakon ratnog PTSP)ako se utvrdi da prije rata nije bolovao

 

od psihičkih poremećaja

 

a) lakog stupnja manje od 20%

 

b) teškog stupnja 20 do 40%

 

c) teškog stupnja s komorbiditetom(psihički i psihosomatski) 40 do 60%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Proučiti prije ovakovih "savjeta"....

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu(akutna reakcija na stres,

 

poremećaj prilagodbe,posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene

 

osobnosti nakon ratnog PTSP)ako se utvrdi da prije rata nije bolovao

 

od psihičkih poremećaja

 

a) lakog stupnja manje od 20%

 

b) teškog stupnja 20 do 40%

 

c) teškog stupnja s komorbiditetom(psihički i psihosomatski) 40 do 60%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno. ;-)

 

 

Bas tako kao sto kazes "prouciti prije ovakovih savjeta" :vrti:

Posto vec navodis moj dobronamjerni pokusaj da odgovorim na postavljeno pitanje... to jest ispravljas ga s tom "dozom humora" ako se to moze tako nazvati :namiguje:

Onda bar pokusaj ispraviti kako treba i ako se ima sta ispravljati :-?

Jer ovo sto ti sada navodis nije novi pravilnik po kojem se ocjenjuje nastala invalidnost ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je po novom:

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.

 

Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti.

 

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

 

b) srednjeg stupnja …………...…………………….20 do 30 %

 

c) teškog stupnja …………………………………....30 do 40 %

 

d) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski) 30 do 40%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Trazio sam temu u kojoj smo kao "obecali" jedni drugima javljati sta se desava sa rjesavanjem rvi-a tj.sa rjesenjima istih...

Ali temu nemogu pronaci pa cu ovdje.

Naime vec sam bio pisao o mom rodaku tj.braticu koji je prosle g.u ovo vrijeme dobio 40% trajno i evo nakon skoro godinu dana dobio je i drugostupanjsko rjesenje na 30% trajno.

Njemu ne pada na pamet vise da se zali jer kaze cemu? Sretan je sto je proslo i ovako... a danas sutra kako je krenulo pitaj dragog Boga...

Eto nakon dugih godina iscekivanja to se okoncalo a sada moze nastaviti zivjeti u strepnji i iscekivanju kada ce se sta rezati, skidati, oduzimati, revizirati, smanjivati itd itd itd... uostalom kao i svi ostali...

Daj Boze zdravlja pa pozivili mi svi sto duze!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali netko možda ima direktan broj telefona drugostupanjske komisije za HRVI u Zagrebu, na kojem se može saznati što se događa sa predmetom? Zvao sam Ministarstvo ali mi ne daju nikakve infromacije osim da se predmet nalazi kod njih, ali ništa određeno.. U 3.mjesecu 2010. sam sam dobio rješenje od prvostupanjske u Osijeku, i još uvijek čekam za rješenje od drugostupanjske, pa me zanima šta je s tim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaba 323

Za drugostupanjsko liječničko povjerenstvo neće Vam nitko dati broj,pa tako ni u ministarstvu.

Razlog je jednostavan,kad bi ga dali to povjerenstvo ne bi uopće moglo raditi svoj posao, nego bi samo odgovarali na telefonske upite.

Tu ima jedna tema gdje je broj jedne uprave preko koje sav posao ide .

Oni Vam samo mogu reći kad je predmet zaprimljen,a kad će se riješiti to nitko ne može znati,pa niti oni.

Svi bi odmah naravno,ali razmislite da u postupku za DLP ima između 10-15.000 ljudi(odoka),ako ne i više.

 

Iz iskustava drugih branitelja koje ste mogli isčitati na ovom forumu vidite da se na rješenje DLP od početka vođenja upravnog postupka čeka oko godinu dana i to imajte u vidu.

Ima predmeta koji se riješe prije ili kasnije zavisno o "težini"slučaja i uzroka invalidnosti.Ima malignih oboljenja,ranjenika s pogoršanim stanjem itd,itd

To se uzima u obzir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaba323 je napisao:

Dali netko možda ima direktan broj telefona drugostupanjske komisije za HRVI u Zagrebu, na kojem se može saznati što se događa sa predmetom? Zvao sam Ministarstvo ali mi ne daju nikakve infromacije osim da se predmet nalazi kod njih, ali ništa određeno.. U 3.mjesecu 2010. sam sam dobio rješenje od prvostupanjske u Osijeku, i još uvijek čekam za rješenje od drugostupanjske, pa me zanima šta je s tim??

 

 

evo ti broj,ja dobio na njega,ali tek 3.dan.Na moje iznenađenje gospođa bila full ljubazna i rekla mi stanje mog predmeta vezanog za DLP (HRVI)

 

pravna sluzba

 

01 2308 804

01 2308 805

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija