Jump to content

sos


anonimno

Preporučene objave

Živim sa ženom i djecom u kući moga oca.Imam brata koja živi u stanu mojeg oca.Želim da otac prepiše polovicu kuće na mene.Što je bolje:darovni ugovor ili nešto drugo?Što je sigurnije?Čuo sam da darovni ugovor može nakon smrti oca svejedno ući u ostavštinu,a ne bi htio da se to desi.Ako dođe do toga i bratto zatraži da li ja imam pravo tražiti dio stana u kojem živi?Inače,otac mu još nije prepisao stan,ali hoće.U slučaju da postanem vlasnik polovice kuće što se dešava s drugom polovicom nakon smrti oca?Tko nasljeđuje tu polovicu i u kojem omjeru?Naime,problem je u tome što sam do sad već uložio u uređenje kuće i još namjeravam pa ne želim da se kasnije desi da moj brat ili netko treći uživa ono u što sam ja ulagao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razlika između darovanja i oporuke jest u tome sto kod darovanja odmah možete upisati svoje vlasništvo nad darovanom polovicom kuće, a kod oporuke vlasnikom postajete tek nakon smrti oca.

darovanje može ući u ostavinu, ali samo ono učinjeno u posljednjoj godini života ostavitelja, ali i vi možete tražiti da se vaše ulaganje u kuću izdvoji iz ostavštine.drugu polovicu kuće nasljedili bi vi i vaš brat, te žena vašeg oca na jednake djelove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija