Jump to content

kamate na ovrhu plaće


sutke

Preporučene objave

Molim vas odgovor, ovaj mjesec isplatila sam glavnicu ovrhe na plaću , u međuvremenu stigla je druga ovrha koju su financije već dogovorile da mi od 12. mjeseca teće prva rata ( za drugu ovrhu) međutim danas su stigle kamate na glavnicu od prve ovrhe..

MOLIM VASD ODGOVOR:

1.DALI JA MOGU KRENUTI SA PLAĆANJEM TE PRVE RATE DRUGE OVRHE IAKO SU NAKNADNO STIGLE KAMATE ZA PRVU OVRHU KOJOJ SAM GLAVNICU OTPLATILA??

 

2.AKO MOGU DALI FIRMA MOŽE SNOSITI KAKVE PRAVNE POSLJEDICE ZATO ŠTO JE POČELA PLAĆATI DRUGU OVRHU UMJESTO DA JE NASTAVILA PLAĆATI KAMATU PRVE OVRHE (IAKO SU KAMATE ZARAČUNATE NAKNADNO I NAKON VEĆ DOGOVORENE PRVE RATE NA DRUGOJ OVRSI)???

 

3. DALI MOGU NAKNADNO UPLATITI TE KAMATE? UZ DOGOVOR?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutke je napisao:

Molim vas odgovor, ovaj mjesec isplatila sam glavnicu ovrhe na plaću , u međuvremenu stigla je druga ovrha koju su financije već dogovorile da mi od 12. mjeseca teće prva rata ( za drugu ovrhu) međutim danas su stigle kamate na glavnicu od prve ovrhe..

MOLIM VASD ODGOVOR:

1.DALI JA MOGU KRENUTI SA PLAĆANJEM TE PRVE RATE DRUGE OVRHE IAKO SU NAKNADNO STIGLE KAMATE ZA PRVU OVRHU KOJOJ SAM GLAVNICU OTPLATILA??

 

2.AKO MOGU DALI FIRMA MOŽE SNOSITI KAKVE PRAVNE POSLJEDICE ZATO ŠTO JE POČELA PLAĆATI DRUGU OVRHU UMJESTO DA JE NASTAVILA PLAĆATI KAMATU PRVE OVRHE (IAKO SU KAMATE ZARAČUNATE NAKNADNO I NAKON VEĆ DOGOVORENE PRVE RATE NA DRUGOJ OVRSI)???

 

3. DALI MOGU NAKNADNO UPLATITI TE KAMATE? UZ DOGOVOR?

 

Pretpostavaljam s obzirom na vaše objašnjenje da je ovrhovoditelj čiju ste ovrhu podmirili (glavnica) naknadno izvršio obračun kamata te ih poslao na naplatu u vašu firmu tj. tražio je povečanje iznosa koji se treba ovršiti (kamate). Pošto je u međuvremenu došla na naplatu ovrha drugog ovrhovoditelja ona ima prednost naplate ukoliko ja zaprimljena na naplatu prije dodatnog obračuna kamata na glavnicu ovrhovoditelja kojega ste podmirili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija