Jump to content

kako sastaviti dodatak u predugovoru da se zaštitim


suziecroatia

Preporučene objave

naime,odlučili smo da kupujemo stan,našli ga i dali nadobudno kaparu...i tu počinje naš problem....

 

vlasnica stana ima na stanu teret od nekoliko tisuća eura,koji bi ona prebacila na drugi stan koji će kupovati ALI taj stan koji si je ona našla nema riješen vlasnički list (navodno će biti rješen u 1 mj)pa bi se tek tad mogli napraviti ugovori i teret prebaciti na njen stan

-a mi bi sad trebali napraviti predugovore u kojima bi specificirali koliko smo dali novaca i koliko trebamo dati....

i trebalo bi napisati tu klauzulu do kada ona treba skinuti teret da bi se mi zaštitili

 

...pa ako bi nam to netko mogao napisati bila bi jakooooo zahvalna

ona nam nudi da ih ona napiše/ali s obzirom da nas je nasanjkala ne rekavši nam za teret ne vjerujem joj baš

 

i pitanje:dali se mi s tim predugovorom možemo upisati kao vlasnici stana??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

1. ako krecete u investiciju od nekih 100 i vise tisuca eura a ne razumite se u pravu( a ocito da se ne razumite ) onda radije investirajte 1000 eura odmah nego 2,3 ili vise tisuca eura i puno zivaca poslje.

2. sada ljepo otidite kod odvjetnika i dajte njemu da sastavi ugovor, to ce vas kostat preko 1000 eura za njegovih sat vremena posla, ali vam je opet bolje nego da vas doticna gospoda zajebe za stan i kredit.

3. da vas ja zastupam savjetovao bi vam da vi u ugovoru jednostavno navedete da cete otplatit taj teret a za uzvrat smanjite kupoprodajnu cjenu za iznos koji investirate na otplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suziecroatia je napisao:

 

ona nam nudi da ih ona napiše/ali s obzirom da nas je nasanjkala ne rekavši nam za teret ne vjerujem joj baš

 

i pitanje:dali se mi s tim predugovorom možemo upisati kao vlasnici stana??

 

Predugovorom se ne možete upisati kao vlasnici, ali možete staviti zabilježbu predugovora.

Nipošto ne dozvolite da ona sastavi ugovor!

 

Najpametnije bi bilo da odustanete od kupnje. Prodavateljica je zatajila da nekretnina ima teret. Tražite povrat kapare jer je prikrila manu nekretnine.

 

Sada ima brdo povoljnih i 'čistih' nekretnina na tržištu, a cijene će vjerojatno ići još malo dolje. Zašto si navlačiti probleme na leđa?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

 

Najpametnije bi bilo da odustanete od kupnje. Prodavateljica je zatajila da nekretnina ima teret. Tražite povrat kapare jer je prikrila manu nekretnine.

 

Sada ima brdo povoljnih i 'čistih' nekretnina na tržištu, a cijene će vjerojatno ići još malo dolje. Zašto si navlačiti probleme na leđa?

:kavica:

 

To bi i ja savjetovao ali to moze odmah zaboravit. Zaboravljas presumciju da je poznato stanje u ZK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

To bi i ja savjetovao ali to moze odmah zaboravit. Zaboravljas presumciju da je poznato stanje u ZK.

 

Ne zaboravljam, ali ovdje se ipak radi samo o kapari. Pretpostavljam da nije svejedno kako je sastavljena ta potvrda o kapari.

 

Ovisi i koliki je iznos kapare. Ako je 1000 €, isplati se odustati bez obzira na gubitak, ali ako je 10000 €...

 

Ja bi stavio zabilježbu i dao rok prodavateljici da riješi teret.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sastavljena je od te zene, kakva bi onda mogla bit...

99,9% da je potvrda od tocno jedne recenice "potvrdujem da sam primila kaparu u iznosu xxxx eura"

slazem se da se za 1000 eura isplati odustat. isplatilo bi se i da zaprjete da ce zenu prijavit zbog prjevare (i ako to naravno ne bi proslo pred sudom) pa da traze dvostruku kaparu , pa onda "prihvate" i da im vrati samo njihovu kaparu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dali je ugovor o kupoprodaji NEKRETNINE sastavljen u pismenom obliku? Ako nije ugovor nije ni nastao. Ugovor o kapari je sporedan ugovor i ne može postojati bez nekog drugog- u ovom slučaju ugovora o kupoprodaji. Zato se može tražiti povrat kapare temeljem stečenog bez osnove.

 

VAŽNO! ZA UBUDUĆE...

 

Nemojte davati kaparu kad možete napraviti predugovor koji je jednako obvezujuć kao i kapara, a ne morate davati novce!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvac je napisao:

 

VAŽNO! ZA UBUDUĆE...

 

Nemojte davati kaparu kad možete napraviti predugovor koji je jednako obvezujuć kao i kapara, a ne morate davati novce!

 

Nemoj davati blesave savjete!

 

Koji će ti prodavatelj potpisati takav predugovor?

Samo onaj koji prodaje nekretninu koju nikako ne može prodati, i to za cijenu bar 15 % veću od one koju realno može ostvariti!

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hrvac je napisao:

Znači, TIGRE, da ne znaš pregovarat. Ja sam kupio stan s predugovorom - bez kapare. Cijena jako dobra.

 

Uvijek se nađe neki pametnjaković kao ti da soli pamet drugima.

 

Ja sam u nekretninama više od 20 godina. Za ilustraciju - u tom razdoblju sam samo na svoje ime kupio više od 30, a prodao 16 nekretnina (kuća, stanova , gradilišta), ne računajući poslovanje preko firme.

I prije tri godine povukao se iz gradnje, jer sam predvidio kolaps.

A ti si kupio stančić (pardon, tek potpisao predugovor!) za sebe i odmah si od svih pametniji.

 

Sada je tržište nekretnina u rasulu pa se uvijek nađe neki očajnik da potpiše bilo kakav predugovor - stanovi mu ionako stoje neprodani, pa nema što izgubiti.A kad mu banka sjedne za vrat, dogovori s bankom stan po 900 €/m2. Taj isti za koji si ti mislio da je 1400 € jako povoljno.

 

Taj isti stan ja bi vjerojatno kupio za bar 10-20 % manju cijenu.

Slobodno mi pošalji na PM gdje ti je taj stan, i koju cijenu si dogovorio. Možda znam za koji stan u istom kvartu koji se prodaje i za 20 % manje - uvjet je da plaćaš odmah.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija