Jump to content

Bilo je i vrijeme !!!


svemirac

Preporučene objave

ja sam novi na forumu i nemojte mi zamjeriti ak nesto netocno napisem.HVALA:Prvo da me neko ne ponizi dragovoljac sam domovinskog rata (zasluzeno).dalje nije bitno.Ako se samo vratimo u proslost blizu ili dalju ma svatko ko i malo poznaje hrvatsku povijest HRVATSKI RATNICI;BORCI;DRAGOVOLJCI ma sto vam to govori svi su ginuli za ideale ko i mi za stvaranje nase drzave a to sto mi neznamo vladati ko nam kriv.Cim se stvorila Hrvatska sve je stalo .Sad trazimo pois BRANITELJA MA SVI IH ZNAMO kad su davali marke pa posle eure doktorima oni su uspjeli mi smo to znali i sutjeli zbog cega(sramote ili osjecaja krivnje sto smo ponosno napravili nasu Hrvatsku) neznam samo mi je zao kad tak cujem i vidim sto se desava i svi mi sutimo jer su nam ti ljudi i poznanici i prijatelji i rodaci.Tak je bilo uvjek nekom rat brat a nekom???Medu malim ljudima branitelji umirovljenici nisu omiljena tema a to su nasi ljudi a sto ce tek ostali misliti.I na kraju odgovorno tvrdim kad je mir otimamo jedan drugom jedino kad je velika stvar onda nema jacih od HRVATA:To smo dokazali kroz povijest.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fighter3GBR je napisao:

Ne znam šta ste napali svemirca ,kad čovjek govori istinu i to doslovce.

Više od polovice koji su sad u mirovini nisu ni okusili rat ,a oni sad svi imaju traume od ptsp ,ma nemoj odkud toliko.

pa zar sam se ja morao pravit lud da dobijem što mi pripada,po zakonu.

Ajde recite mi koliko je vas tu na forumu ,koji su ostali radit i osrh,ili mup ,koliko recite.

poskidali se još 92 god,ili 93 i od onda su branitelji.

Stvarali koje kakve udruge a rat je gospodo završio 95 god ,a ne 92.a da sam u pravu to se vidi najbolje po bodovanju branitelja za dionice to jest za udjele, 90 i 91 dobili po 8 bodova a ovi ostali po 1 bod i za bljesak i oluju po 5 bodova ,šta misliš.A što sam prošao sve strahote 92 godine po bosanskoj posavini to nikom ništa jel tako,a da ne pričamo o akciji maslenica,i ljeto 94 i zima također.

Svemirac svaka čast vrijeme je da se kaže da su zajebali državu i to debelo

Zemljače!Nemam namjeru govoriti u ime svih na ovom forumu,ali ti mogu reći za sebe:1.prebjeg iz tzv.jna 2.izvidjač 3.Sjp 4.Nakon rata nisam otišao u mirovinu niti na bolovanje nego u razminiranje!!Za tebe neznam,ali sumnjam da ti je posao bio barem malo sličan tome.Nisam taj posao ostavio zbog mirovine.Zato lakše malo sa prozivkama,molim te!Moj stav o ovome je poznat i da nas je više takvih nebi imali ovakvih problema sigurno!!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

imam osječaj da su svemirac i Fighter3GBR jedna te ista osoba..nadam se da griješim...

 

Planina, slažem se sa tobom i zamolio bih Mrljavca da ga banira jer unosi nemir i neslogu i zlu krv među ljude na ovom forumu. Smatram da ga netko plaća da ovde širi takvu priču i propagandu koja služi samo ljudima koji su protiv branitelja. Pun mi je k.... takvih, puna ih je Hrvatska, to su obični plaćenici a nikakvi dragovoljci i invalidi. Ovo je forum za pitanja i savjete, a ne za širenje ovakvih stavova. Toliko od mene. Pozdrav sim Hrvatskim braniteljima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist je napisao:

planina je napisao:

imam osječaj da su svemirac i Fighter3GBR jedna te ista osoba..nadam se da griješim...

 

Planina, slažem se sa tobom i zamolio bih Mrljavca da ga banira jer unosi nemir i neslogu i zlu krv među ljude na ovom forumu. Smatram da ga netko plaća da ovde širi takvu priču i propagandu koja služi samo ljudima koji su protiv branitelja. Pun mi je k.... takvih, puna ih je Hrvatska, to su obični plaćenici a nikakvi dragovoljci i invalidi. Ovo je forum za pitanja i savjete, a ne za širenje ovakvih stavova. Toliko od mene. Pozdrav sim Hrvatskim braniteljima!!!

 

 

Ma tako je imaš ti pravo...sa kojim pravom ovdje neko opće spominje muljatore koji su u biti i razlog nemira unutar invalida.Treba netko i radit da mi pravi invalidi možemo na vrijeme dobit zaslužene mirovine. :palac:

Fighter3GBR nema veze samnom to je sasvim jasno,ipak smo manjina na forumu jer pravi invalidi koji su davno riješili svoj status više ne dolaze ovdje,ili vrlo rijetko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako ljudi ,nemam veze sa svemircem i pročito sam njegov post

i znam što čovjek želi reć.Pitanje je jel vi razumijete šta je napiso i neznam ko se uznemirio u s vezi njegovih ili mojih izjava.

Ne prozivam nikog, tko je sudjelovo u ratu zna o čemu pričam.

Normalno da sam ogorčen kad sam dobio mirovinu 2300 kn,proveo cijeli rat na bojišnici,123 brgada,5 gbr ,pa se spojile 3 i 5,i nakraju sam bio u gromovima do penzije.Nisam išo na ptsp jer sam smatro da nema potrebe da če se država pobrinit za nas ,koji smo ostali pri vojsci ili mupu ali!!!!!!!

Dobio sam to što sam dobio i što sad, a ljudi oko mene koji su bili po par mjeseci u ratu dobili po 4000,5000, i više e vidiš to je muka ,tu je zajeb dragi branitelji,dragovoljci.

Toliko od mene u s vezi ove teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fighter, ni tebi ni svemircu nije očigledno jasno o čemu se ovdje radi. Ja se svakako slažem da ima muljatora na pretek. No, umjesto da objave registar branitelja, da se iskreno napravi čistka i izdvoji žito od kukolja, onim prijedlogom status invalida izgubit će svi, odnosno većina HRVI, jer imaju na umu ukinuti status invalida kao takav. Odnosno, status invalida iznimno bi imali samo one osobe koje ne mogu živjeti bez tuđe pomoći - znači samo oni u kolicima. Svima drugima žele ukinuti status invalida. Izgubio si šaku? Pajdo, možeš sam na wc, možeš pimpeka držati drugom rukom dok pišaš - nisi invalid. Nemaš jednu nogu? Imaš drugu, možeš se kretati na štakama ili skakutati od kuhinje do kupaonice - nisi invalid.

 

To je ono što bi Dorica napravila. Jel ti jasno sad?

 

 

A zašto ne objave regisrtar? Zašto ne izdvoje žito od kukolja? Pa zato što su i sami mnogi od njih - kukolje. Ili oni sami ili rodbina im, kumovi, prijatelji. Pa neće valjda u njih dirati. Ovako će svima nama oduzeti status da uštede, a za svoje će se ponovno nekako pobrinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuna je napisao:

Fighter, ni tebi ni svemircu nije očigledno jasno o čemu se ovdje radi. Ja se svakako slažem da ima muljatora na pretek. No, umjesto da objave registar branitelja, da se iskreno napravi čistka i izdvoji žito od kukolja, onim prijedlogom status invalida izgubit će svi, odnosno većina HRVI, jer imaju na umu ukinuti status invalida kao takav. Odnosno, status invalida iznimno bi imali samo one osobe koje ne mogu živjeti bez tuđe pomoći - znači samo oni u kolicima. Svima drugima žele ukinuti status invalida. Izgubio si šaku? Pajdo, možeš sam na wc, možeš pimpeka držati drugom rukom dok pišaš - nisi invalid. Nemaš jednu nogu? Imaš drugu, možeš se kretati na štakama ili skakutati od kuhinje do kupaonice - nisi invalid.

 

To je ono što bi Dorica napravila. Jel ti jasno sad?

 

 

A zašto ne objave regisrtar? Zašto ne izdvoje žito od kukolja? Pa zato što su i sami mnogi od njih - kukolje. Ili oni sami ili rodbina im, kumovi, prijatelji. Pa neće valjda u njih dirati. Ovako će svima nama oduzeti status da uštede, a za svoje će se ponovno nekako pobrinuti.

E, vidiš fighteru, potpuno se slažem s Kunom. Ja sam od početka svibnja '91 bio aktivan pri MZ, a od 28.6.1991. mi se tek vodi stupanje u oružane snage RH - dragovoljac. Bio sam u kontinuitetu u OS RH do sredine proljeća 1994g. i tada se vratio u firmu na svoje radno mjesto, koje je usput rečeno niže od moje stručne spreme. Tada su mnogi "mali zeleni" već počeli kemijati. Uskoro sam degradiran na još slabije plaćeno radno mjesto. Psihički sam počeo pucati 2000g. i tada prvi put u životu posjećujem psihijatra. Rat ni ne spominjem, dobivam tablete, šutim i radim do dan, danas. I ja sam smatrao da će se država pobrinuti za nas, ako eventualno obolimo i do 2005g. se liječim po ortopedu,psihijatru,fizijatru,reumatologu i urologu, ne zahtijevajući nikakva posebna prava kao dragovoljac DR, koji je proveo skoro 3 godine na prvoj liniji. Kasno uvidjevši već završenu invaziju svemiraca koji su se infiltrirali među istinski oboljele branitelje-invalide podnosim 2005g. zahtjev za status HRVI-a. Plp mi dalo 20%, dlp mi skinulo i predmet je sad na Upravnom sudu. Novi zakon stupio na snagu 21.11.2009. i ne mogu više ostvariti status HRVI-a, temeljem PTSP-a(psihičkog oboljenja). Trenutno pijem Seroquel a 100mg 2x1,Depakine Chrono 500mg 2x1,Calixta a 30mgx1,Normabel a 5mg 3x1 i Cerson za noć. Dijagnoze F43.1;F62.0 i F23.9. Pet dnevnih bolnica i četiri psihijatrijske hospitalizacije (jedna u KB Dubrava) do sada. Ovo nisu podaci zbog samohvale, već zbog vanzemaljaca koji za mene i slične koji su izvisili tvrde da kemijamo. Ja sam apsolutno za to da se objavi registar branitelja. U invalidsku mirovinu temeljem opće nesposobnosti za rad idem 31.01.2010. Pozdravljam sve iskrene i dobronamjerne osobe na ovom forumu! :mase2::zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac..........

 

mislim da te nitko sa ovog foruma nije ranio a nije te ni napustio i zato nam ne soli pamet svaki dan i ne mudruj jer mi je pun k svakodnevnih mudraca...............

 

btw- mogao bih i ja tebi soliti pamet da se nikada ne bih predao živ chetnicima.............ali neću..............

 

sjaši više a i mrljavac bi ovo mogao zatvoriti.........postaje dosadno.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

svemirac..........

 

mislim da te nitko sa ovog foruma nije ranio a nije te ni napustio i zato nam ne soli pamet svaki dan i ne mudruj jer mi je pun k svakodnevnih mudraca...............

 

btw- mogao bih i ja tebi soliti pamet da se nikada ne bih predao živ chetnicima.............ali neću..............

 

sjaši više a i mrljavac bi ovo mogao zatvoriti.........postaje dosadno.........

Uz tebe Strikane moja malenkost Forrester, Bigtuna, klinci4, Kruševo, Kuna, gardist, Legija, pop84, Diksi, all_or_nothing, robi65, Planina i dr. kemijamo, a mali zeleni ubi Jacka Nicholsona. Predlažem Mrljavcu da zaključa ovu temu! :tikvan::zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svemirac! Citam i nemogu vjerovai sto pises! Neki sam branitelj koji je napustio zapadnu sigurnu drzavu 91 godine i dosao braniti Hrvatsku. Nemam status nikakav ili bilo kakvi privilegija ove nase danasnje Hrvatske. Bio sam u paravojnoj formaciji. I trazim status 2007?????????? Ti mi reci sad da nemam pravo na to. Mozda bih svojoj sad odrastloj djeci zelio reci otkud mi kum vjencani iz Slavonije.

 

Optuzi prvo one sto se "ZNA SE" sto su ubijali nase vitezove poput Paradzika, Kraljevica, Stojana sina Spasoja Vujnovica mlatili i drazli u pritvoru poput kera " Dedakovica" pa onda kreni na ovaj obicni puk iz ovog foruma. Pusti nas malo da kukamo. Mozda nam fali malo RATA. PUCALI bih opet. Nije bilo ni toliko lose. PTSP gore dole. Mladost izgubljena nemoze se platiti.

 

Kako pises cisto sumnjam da imas tolika m...

 

ZDS

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija