Jump to content

hzzo-prijedlog za ovrhu ili rešenje o ovrsi-zastara


ojim

Preporučene objave

Poštovani,danas sam dobio od javnog bilježnika,na omotnici je pisano "Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave"

,dok u pismu u uvodnom djelu stoji PRIJEDLOG ZA OVRHU

1-da navodno dugujem 877,57 kn od 14.11.2007,a na ime dospjelih a neplačenih premija za razdoblje od 1.12.2005 do 30.11.2006,na ime glavnog duga od 720 i zatezne kamate od 157,57 kn obračunate kamate do dana 14.11.2007.

2-ovrhovitelj predlaže da javni bilježnik donese-

RJEŠENJE O OVRSI

I-Na temelju vjerodostojne isprave nalaže ovršniku da u roku 8 dana od dana primitka ovog rješenja namiri ovrhoviteljaza

720 kn,na ime glavnog duga i 157,00 kn dospjele kamate kao i

daljnju zakonsku zateznu kamatu od dana 14.11.2007 do dana uplate duga,teda u istom roku namiri dolje naznačene troškove postupka(148,20) kao i sve ostale troškove koje nastanu u toku postupka

II-ukoliko ovršenik u roku od 8 dana ne podmiri novčanu tražbinu ODREĐUJE SE OVRHA

-na cjelokupno imovini ovršnika ,.........da iznos uplati po pravomočnosti ovog rješenja

III-ovo rješenje ima učinak rješenja o ovrsi,na temelju kojeg

ovrhovitelj može ,po pravomočnosti ovog rješenja,izravno zatražiti(čl.252.g OZ)ISPLATU IZNOSA....

IV-Na temelju ovog rješenja po njegovoj pravomočnosti i ovršnosti ,može OV. zatražiti od nadležnog suda da ovrhu odredi na predmetu ovrhe na kojem se na temelju ovog rješenja ne može zatražiti izvansudska ovrha(čl.252.h st.2.OZ)

.....

.....

4.protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku od 8 dana od primitka ovog rješenj,prigovor se podnosi J.B koji je ovo rješenje o ovrsi donio,a o istom odlučuje

nadležni sud po mjestu sjedišta J.B!

 

MOLIM SAVJET ŠTO DA RADIM:

1-Da li je nastuplia zastara

Napominjem da je to bilo davno,a sječam se da sam po opemeni i vršio uplate,no od tada se toliko toga desilo,bio sam na operaciji kraležnice,više puta u bolnici,bolesti dece,pa smo se preselili u drugi grad sredinom 2007,uredno priavili boravište,dobio novi posao ,pa se poslije razbolio,dobio profesionalnu nesposobnost,te od poslodavca dobio otkaz,a tek sam sad dobio neku crkavicu od mirovine od 1800 kn,a tek poslije sam saznao da kao HRVI 30%,I DRAGOVOLJAC IMAO NEKA PRAVA KOJA NISAM OSTVARIO ,te pokušavam vidjeti da li ih mogu ostvariti!

TAKO DA SE BOJIM DA ČU MORATI I TU MALU MIROVINU OVU OVRHU PODMIRITI,a ako večmoram više bih volio da mi uzmu neki uređaj frižider ili nameštaj nek novce,jer mi trebaju za školovanje djece!

2-da li ako moram platiti ,da li imaju pravo naplatiti kamate od 2007 do danas,jer nikad nisam dobio opomenu za dug,te stvarno nisam za njega znao!

UNAPRIJED ZAHVALAN,jer vidim da ima pravih znalaca koji čemi dati pravi savjet!

 

Prot :place:

savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli kada je prijedlog za ovrhu predan javnom bilježniku? Pretpostavljam u 11/2007 jer kažete da su do tog razdoblja obračunate kamate. Bitno je na koji je rok i ugovor sklopljen jer u HZZO navode da ugovor pismeno mora raskinuti osiguranik. No zastara sigurno nije nastupila. A i kažete da ste u međuvremenu plačali iznose po opomenama a svaka uplata prekida zastaru tj. ista se produžuje.

Imaju pravo naplatiti kamatu i to od dospječa pojedinih računa pa do dana naplate.

Možete poslati prigovor u roku 8 dana na ovršni prijedlog i to če razvuči cjeli postupak na nekoliko mjeseci a i duže ukoliko se budete žalili na odluku prvostupanjskog suda no ako ste dužni te iznose najbolje da ih što prije platite jer čete ovako imati dodatne troškove.

Ukoliko nemate nikakvu zapljenu mirovine (kredit ili nešto drugo) mogu vam plijeniti 1/3 primanja. Šta se tiče zapljene frižidera ili namještaja to ide tek ukoliko nemate primanja pa se ovrhovoditelj nemože naplatiti onda se mjenja sredstvo ovrhe te se plijene pokretnine. No ovrhovoditelji se uglavnom tako rijetko namire jer zapljenjenne stvari nemaju gotovo nikakavu tržišnu vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,hvala na pomoči,evo odgovora kako bi imao bolji uvid:

1-na analitičkoj kartici stoji da polica vrijedi od 01.12.2005-30.11.2006,predpostavlam da e do tad važeči bio ugovor,no poloica je poništena 6.07.2006,a zadnju uplatu sam uplatio 28.02.06 barem po njihovoj kartici.

2-više se ne sječam da li sam dobivao uplatnice ili račun za te uplate jer od kad sam se preselio u drugi grad a to je otprilike od kad sam prestao vršiti uplate,nisam ja nikud pobjegao,uredno sam se na MUP-u ,odjavio i prijavio na novu adresu u drugom gradu,i podmirio sve obaveze koje sam imao na predhodnoj adresi,no za ovo sam zaboravio,a od nih nisam do jučer nikad dobio nikakav obračun,ili opomenu,a da su si dali truda mogli su mi poslati,kao što su sada!

3-dug bi nekako i platio,no bojim se da kad bi dug uplatio da bi mi zaračunali i kamate od 6.07.2006 pa do danas,a nisu oni banka pa da žive od kamata,pa zar sam a kriv što sam tek sad dobio ovo rješenje,tj zašto mi nisu prije poslali opomenu ili riješenje,ovako ispada da su namjerno čekali da dug naraste kako bi mogli zaraditi na kamatama!

4-da li su oni bili dužni poslati opomene,pa tek onda riješenje,da li tu ima kakvih detalja koi bi meni mogli pomoči da im osporim kamate,jer ako šalju uplatnice ili račune kakosam mogao iste plačati ako ih nisam dobio,a zbog preseljenja i svih problema koje sam poslije imao,bolesti,otazi,itd,jednostavno nisam niti znao za taj dug,nije mi jasno zašto zdrvstveno osiguranje prilikom promjene zdravstvene knjižice nie mi na to ukazalo,a mijenjao sam i vrstu osiguranja(poslodavca),bio na lječenu,bolovanju, a da me nitko nije upozorio na dug!

Nikad od obaveza nisam bježao,no zašto bi plačao manjkavost sustava,i tuđe greške,jer netko nije radio svoj posao!

 

 

 

 

 

 

3-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda uložite prigovor na rješenje o ovrsi u roku 8 dana od primitka i u prigovoru navedite "prigovaram u cjelosti" a možete u nastavku a i nemorate navesti okolnosti zbog kojih prigovarate(promjena prebivališta, nedobivanje uplatnica ni opomena itd.)

Ovrha če biti stavljena van snage i sud če zakazati parnicu na kojoj čete iznositi svoju obranu.

No ukoliko bude presuđeno u korist ovrhovoditelja morat čete platiti kamate na navedene iznose od dospječa plačanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ojim je napisao:

Na sreču,nemam iskustva sa ovrhama,pa da li mi možeš dati savjet kako se to radi službeno,da li imaš koji primjer,da li i neradni dani ulaze u rok od tih osam dana,s obzirom na dolazeče blagdane!

Zahvaljuem na dosadašnjimsavjetima!

Pozz! :palac:

 

Upišeš u lijevom kutu svoje podatke, ispod toga na sredini ili malo udesno JB kojem šalješ prigovor, zatim ispod toga lijevo predmet: prigovor

i nakon toga pišeš da podnosiš prigovor na rješene o ovrsi pod poslovnim brojem xxxxx ovrhvoditelja xxxxx i tako dalje.

Naravno ispodstaviš ime i prezime i potpišeš se.

Prvi dan tj. dan primitka se ne računa u rok za prigovor od 8 dana. Ako ti osmi dan pada na neradni dan (subota, nedjelja ili praznik) onda možeš poslati prvi iduču radni dan.

eto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija