Jump to content

Ovrha od HT-a od 1999. HITNO


balky

Preporučene objave

molim vas ako mi netko može pomoći.

 

1999. godine bio sam u Austriji i mobitel uopće nisam koristio, a kada sam se vratio u RH stigao mi je ogroman račun koji nisam htio podmiriti jer isti iznos od oko 2000kn nisam nikako mogao potrositi.

 

Rješenje o ovrsi na temelju vjrodostojne isprave doneseno je u ožujku 1999. međutim ja ga nikad nisam primio nego sam za to saznao kada su mi sudski ovršitelji došli na sdresu u 2000. godini.

 

Tada sam predložio ukidanje klauzule pravomoćnosti jer sam tada i saznao za isto, a nekon nekoliko mjeseci i napisao prigovor protiv toga rješenja.

 

Radi se o tome da je na dostavnici iz 2000. godine zabilježeno da "budući da nije nikoga bilo na mojoj adresi, ostavljena je obavijest da ce rješenje biti dostavljeno 3 mjeseca kasnije (u srpnju 2000. godine) tada jos nikoga nije bilo na mojoj adresi te je rjesenje preuzela susjeda koju ja ne poznajem niti mi je ikada dala to rješenje"

 

Tek sada u studenom 2009. održano je ročište povodom moga "zakšnjeloga " prigovora i prijedloga za ukidanje klauzule pravomoćnosti i dostavljeno mi je rješenje da se odbacuje prigovor, a prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti se odbija.

 

Molim vas, što da radim?? Imam jos 2 dana rok za ulaganje žalbe, ali na što da se žalim?

Kamate će sada biti ogromne i osjecam se oštećeno i zbog sporosti i svega..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

balky je napisao:

molim vas ako mi netko može pomoći.

 

1999. godine bio sam u Austriji i mobitel uopće nisam koristio, a kada sam se vratio u RH stigao mi je ogroman račun koji nisam htio podmiriti jer isti iznos od oko 2000kn nisam nikako mogao potrositi.

 

Rješenje o ovrsi na temelju vjrodostojne isprave doneseno je u ožujku 1999. međutim ja ga nikad nisam primio nego sam za to saznao kada su mi sudski ovršitelji došli na sdresu u 2000. godini.

 

Tada sam predložio ukidanje klauzule pravomoćnosti jer sam tada i saznao za isto, a nekon nekoliko mjeseci i napisao prigovor protiv toga rješenja.

 

Radi se o tome da je na dostavnici iz 2000. godine zabilježeno da "budući da nije nikoga bilo na mojoj adresi, ostavljena je obavijest da ce rješenje biti dostavljeno 3 mjeseca kasnije (u srpnju 2000. godine) tada jos nikoga nije bilo na mojoj adresi te je rjesenje preuzela susjeda koju ja ne poznajem niti mi je ikada dala to rješenje"

 

 

 

Tek sada u studenom 2009. održano je ročište povodom moga "zakšnjeloga " prigovora i prijedloga za ukidanje klauzule pravomoćnosti i dostavljeno mi je rješenje da se odbacuje prigovor, a prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti se odbija.

 

Molim vas, što da radim?? Imam jos 2 dana rok za ulaganje žalbe, ali na što da se žalim?

Kamate će sada biti ogromne i osjecam se oštećeno i zbog sporosti i svega..

 

Ovdje je stvarno teško savjetovat na šta da se žalite osim na neurednu dostavu na što ste več uložili prigovor.

Najpametnije je da se dogovorite sa ovrhovoditeljem da platite glavnicu uvečane za troškove i dio kamata to vam jedino sada preostaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru fakincina..

 

Nisam se žalio na ovo rješenje budući da je po zakonu dostava uredna bez obzira na to što nikad nisam bio dobio rješenje o ovrsi. Nisam si htio stvarati još veće toškove ulaganjem žalbe.

 

Međutim , sad sam izgubljen u tome svemu, dakle sad je nakon održane rasprave povodom mog zakašnjelog prigovora donijeto rješenje da je prigovor nepravovremen i da ono rješenje o ovrsi iz 1999. pravomoćno. Što će sada biti?

Neznam je li pametnije probat se nagodit ili čekat?

 

To rješenje o ovrsi sadrži ovrhu na pokretninama koje vise i nisu u mom posjedu, jednostavno sam mislio da je prigovor uvažen i rješenje odbijeno , a sad sam šokiran što nakon 10 godina vidim da je sve još po starom.

 

Razmišljao se da li se možda radi o zastari tog prvoga rješenje jer se ovrhovoditelj nije namirio po tom prvobitnom rješenju pa neznma hoće li tražiti sada možda ovrhu na mojoj plaći?

 

Molim vas pomozite, ne znam što da radim..

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

balky je napisao:

Hvala na odgovoru fakincina..

 

Nisam se žalio na ovo rješenje budući da je po zakonu dostava uredna bez obzira na to što nikad nisam bio dobio rješenje o ovrsi. Nisam si htio stvarati još veće toškove ulaganjem žalbe.

 

Međutim , sad sam izgubljen u tome svemu, dakle sad je nakon održane rasprave povodom mog zakašnjelog prigovora donijeto rješenje da je prigovor nepravovremen i da ono rješenje o ovrsi iz 1999. pravomoćno. Što će sada biti?

Neznam je li pametnije probat se nagodit ili čekat?

 

To rješenje o ovrsi sadrži ovrhu na pokretninama koje vise i nisu u mom posjedu, jednostavno sam mislio da je prigovor uvažen i rješenje odbijeno , a sad sam šokiran što nakon 10 godina vidim da je sve još po starom.

 

Razmišljao se da li se možda radi o zastari tog prvoga rješenje jer se ovrhovoditelj nije namirio po tom prvobitnom rješenju pa neznma hoće li tražiti sada možda ovrhu na mojoj plaći?

 

 

 

Molim vas pomozite, ne znam što da radim..

:place:

 

Zastara naplate nastupa 10 godina nakon pravomočnosti rješenja o ovrsi, no ista se produžuje ako ovrhovoditelj promjeni sredstvo ovrhe. Zastaru također prekida i bilo koja sudska radnja.

Najpametnije se ako možete dogovoriti sa ovrhovoditeljem da platite glavnicu, troškove i dio kamata.

Ovrhovoditelj če vam sigurno ovršiti plaču ukoliko se ne nagodite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piše da je rješenje postalo pravomoćno u srpnju 2000. godine.

 

Sada jos nema novih prijedloga, nego samo taj jedan jedini.

Pa me zanima po vašem mišljenju je li pametnije čekati da dođe do zastare i da čekam što će oni sljedeće poduzeti(jer je ovo zadnje rješenje bilo samo utvrđujućeg karaktera da isto rješenje ostaje pravomoćno) ili da ne čekam njihov korak nego ravno k njihovom odvjetniku da se probam nagodititi?

 

Jako sam vam zahvalan na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

balky je napisao:

Piše da je rješenje postalo pravomoćno u srpnju 2000. godine.

 

Sada jos nema novih prijedloga, nego samo taj jedan jedini.

Pa me zanima po vašem mišljenju je li pametnije čekati da dođe do zastare i da čekam što će oni sljedeće poduzeti(jer je ovo zadnje rješenje bilo samo utvrđujućeg karaktera da isto rješenje ostaje pravomoćno) ili da ne čekam njihov korak nego ravno k njihovom odvjetniku da se probam nagodititi?

 

Jako sam vam zahvalan na pomoći.

 

Ukoliko ovo zadnje rješenje od suda (a bojim se da je) nije prekinulo tjek zastare, zastara naplate če nasupiti u srpnju 2010. jer svako postupanje suda produžuje tijek zastare a vi kažete da je sud potvrdio pravomočnost. Dakle to je sudska radnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija