Jump to content

Policajac van dužnosti


anonimno

Preporučene objave

u 9. mj 2005. policajac me zaustavio na način da je stao pred mene i mahno mi da stanem..prošao sam kroz stop..sad mi stiže prekršaji nalog od suda...ukratko..nije li trebao odmah policajac napisati prekršajni nalog na licu mjesta..u pravilniku o postupanju policije piše da policajac obavezno mora zaustavljati palicom što ovaj moj nije napravio, očito je bio izvan dužnosti jer je bio na autobusnoj stanici čekao bus, u uniformi...koje su njegove ovlasti izvan dužnosti..tražit ću zamjenu kazne mjerom pisanog upozorenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražit ću zamjenu kazne mjerom pisanog upozorenja

 

ne mozes to jer tu mjeru ne moze izreci sud vec policajac, a niti se moze izreci uopce za prekrsaj za koji, sudeci po razvoju dogadjaja, pretpostavljam da si prijavljen (postupanje suprotno cl.57 st.4) - pretezak je...

ali ako ovo sto kazes - da si "prosao kroz stop" - treba shvatiti doslovno, to jos uvijek ne znaci da si prekrsio i cl. 57.4. pa ako sam u pravu za ovaj 57.4, obranu usmjeri tako da svoje krsenje propisa svedes na nepostupanje po prometnom znaku (300kn), za to imas dobre sanse ako naletis na iole kvalitetnijeg suca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma tako je i napisana...nepostupanje po prometnom znaku i izrečena je kazna od 300 kn..policija ovdje radi na štetu okrivljenika..policajac je odmah trebao napisati nalog ako ne bi napiao mjeru pisanog upozorenja..ide direktno na vašu štetu..a ništa onda, svejedno ću tražiti da sud ukine prekršajni nalog jer opće nij bilo ni potrebe za njegovim izdavanjem..bar cu to malo zavlačiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma tako je i napisana...nepostupanje po prometnom znaku i izrečena je kazna od 300 kn

 

onda je to ok, a kazne <500kn se, u slucaju da ne budu placene, mijenjaju radom za opce dobro koji nikada nije zazivio. ako bas hoces pisati prigovor, najpametnije je pisati prigovor samo zbog vrste i visine kazne, tamo zatrazis da ti se umjesto novcane izrekne sudska opomena, a sve to potkrijepis priznanjem prekrsaja, obecanjem da ces ubuduce postivati propise, navedes da nemas novca i da tvoje krsenje propisa nije nikoga ugrozilo jer je preglednost cvorista takva da si se i bez zaustavljanja mogao uvjeriti da nikome ne oduzimas prednost prolaska te da ce i opomena dovoljno utjecati na tebe da se klonis krsenja zospca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija