Jump to content

Oduzeta vozačka dozvola!


QIQONE

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

U poštanskom uredu, dana 07.01.2010 sam preuzeo preporučenu pošiljku u kojoj piše:

 

Obavještavamo Vas da će vam se sa danom primitka ove obavijesti u Evidenciju o izdanim vozačkim dozvolama upisati i započeti teći izvršenje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 6(šest) mjeseci, a temeljem pravomoćnog prekršajnog naloga.........

 

Ja se pitam kako će policijski dužnosnik znati da sam ja kažnjen kad mi vozačka dozvola nije na nikakav naćin obilježena?

 

Doznao sam da mogu voziti sve dok me ne pozovu u policijsku postaju i označe vozačku, da li je to važilo u prošlosti ili važi i sada?

 

U slučaju da smijem voziti dok me ne pozovu, da li mogu biti kažnjen ako sam sudionik prometne nesreće iako nisam kriv?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa danom dostave počinje teći zabrana upravljanja.

 

Policajac na terenu ne može znati da imate zabranu, osim ako vas osobno poznaje i provjeri u policijskom informacijskom sustavu. Prilikom redovne kontrole policajac provjerava sve osobe koje kontrolira ako mu to dozvoljavaju mogućnosti. Zabrana uravljanja se više ne upisuje u vozačku dozvolu i nećete uopće biti pozvani u policiju.

 

Loše ste informirani, ne smijete upravljati tom kategorijom slijedećih 6 mjeseci. Kršenjem zabrane činite prekršaj sa visokom novčanom kaznom i novim negativnim prekršajnim bodovima, te kazneno djelo za koju se u pravilu izriču uvjetne zatvorske kazne.

 

Ukoliko pod zabranom doživite prometnu nesreću, a istu ne prouzročite, krivi ste samo za kršenja zabrane. Ukoliko prouzročite prometnu nesreću krivi ste za nju, za kršenja zabrane, te naknadno će vaše osiguravajuće društvo vam poslati regresni zahtjev za podmirenje isplaćene štete drugom vozilu, a najviše do 12 prosječnih mjesečnih plaća.

 

Dakle, vožnja se ne isplati.

 

Preporučujem vam za cca 1 mjesec posjed organizaciji policije koja vam je izdala vozačku dozvolu da provjerite točne datume početka i završetka zabrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam upit na mail policija@mup.hr i samo su mi odgovorili

 

Poštovani!

 

zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima počinje teći od dana kada je Rješenje ili drugi akt kojim je utvrđena postalo pravomoćno.

 

Pa, molim Vas, da li trebam ici osobno u Heinzelovu (na vozačkoj pise da je izdana u PU ZAGREBAČKA) ili postoji neki drugi mail ili telefon na koji mogu saznati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bornek je napisao:

Pa, molim Vas, da li trebam ici osobno u Heinzelovu (na vozačkoj pise da je izdana u PU ZAGREBAČKA) ili postoji neki drugi mail ili telefon na koji mogu saznati?

Niste sve naveli, pretpostavljam da je prema vama izrečena mjera opreza.

 

Za vrijeme te mjere opreza vaša vozačka dozvola stoji u onoj postaji čiji je policajac izrekao mjeru opreza. Po njenom isteku, odmah, a možda i za 3 dana, će ta postaja vašu vozačku dozvolu dostaviti onoj organizaciji policije koja ju je izdala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, pardon!

Vozačka je kod mene, ali želim biti 100% siguran kada mi istice zabrana upravljanja. Zabranu sam dobio 16.10.2009.(na 3 mjeseca), ali želim biti siguran kada su na policiji unijeli u sustav.

Iako mi se cini da oni, kada uvedu u sustav, upisuju datum koji pise na papiru koji poštar vrati kada preda postu.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

...

Preporučujem vam za cca 1 mjesec posjed organizaciji policije koja vam je izdala vozačku dozvolu da provjerite točne datume početka i završetka zabrane.

 

Dal se tu misli na Heinzelovu, ako je dozvola izdana u PU ZAGREBAČKA? Onda da tamo provjerim?

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovanje, meni je vozacka dozvola oduzeta presudom 25.11 i od tada mi pocinje teci kazna zabrane upravljana B kategorijom na 3 mjeseca. E sada ja sam naknadno tek 17.12 dobio pismo od MUP-a da mi od dana kad sam primio pismo pocinje teci zabrana na 3 mjeseca. S time da sam 30.11 kada sam se vracao sa sluzbenog puta iz Slovenije na granici imao probleme jer me policajac obavjestio da mi je oduzeta vozacka i da pise da sam dobio obavijest. E sada me zanima da li meni istjece kazna 25.2 ( danas ) ili tek 17.3? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija