Jump to content

Upravni sud - status HRVI po novom Zakonu


Forrester

Preporučene objave

Na ovom sam forumu nepunih godinu dana, iz jednostavnog razloga što prije toga nisam imao kompjuter. Imam 258 objava i imam status tzv. veterana na Legalis forumu. Iskreno mislim da taj status nisam zaslužio, jer još uvijek puno češće tražim savjet i pomoć u nekim pravnim pitanjima, nego što dijelim savjete! Možda bi "zvanje" VETERAN, trebao na Legalisu forumaš steći tek nakon 500 objava. Molim iskusnije forumaše (Duro,Bovu i dr.) da mi pomognu u svezi pitanja koja ću navesti, a i sam naslov teme djelomice govori o istom. Naime, poziv na plp povjerenstvo mi se oduljio skoro 10mj., iz razloga što je Stožer KV OS RH kasnio s dostavom ratnog puta Uredu za obranu Vinkovci (greška jednog slova u prezimenu). U listopadu 2007g. plp mi daje 20% HRVI, a nakon skoro 13mj. dlp mi skida na manje od 20%. Krajem studenog 2008g. podnosim tužbu protiv rješenja MBOMS-a Upravnom sudu RH, i tada ..., dolaze (21.11.2009.)te famozne "Izmjene i dopune zakona o pravima HBDR-a." Tko nije do tog datuma imao pravomoćno rješenje o statusu HRVI, ili nije mu u tijeku postupak za sticanje istog, nema više mogućnosti steći status HRVI temeljem psihičkog oboljenja. Dragovoljac sam, 1002 dana na prvoj crti,liječim se psihijatrijski od 2000g; od 2005g. kontinuirano. Jesam li ja dobro shvatio te izmjene zakona. Kolega s posla mi je npr. komparativni uzorak, po kojem ispadam blesav što sam uopće podnio tužbu - ako sam u pravu glede razmišljanja i shvaćanja zakona. On je pao na plp, žalio se, Zagreb mu odbio žalbu i sad mu u Uredu za obranu Vkci rekli da je on još u postupku i da može nakon isteka 2g. ponovo podnijeti zahtjev za status HRVI, i da može biti optimističan. Ako sam dobro shvatio mene je drugostupanjsko tijelo odbilo, i što se njih tiče, moj predmet je ad acta-završen (nisam u postupku). A što tek, u slučaju da ne povučem tužbu, Upravni sud odbije istu; gdje sam tek onda? Inače kolega mi ima oko 10mj. rata i dvije dnevne bolnice. Ja do današnjeg dana imam 5 dnevnih i 4 psihijatrijske hospitalizacije uz Dg.F43.1,F60.8,F62.0 i F23.9 (zadnja iz prošlog mjeseca). Interesira me da li još imam mogućnosti ostvariti status HRVI-a (ispada sada, nažalost, da sam se zbog toga borio), i da li je razborito povući tužbu (jer ishod je uvijek neizvjestan, a sud spor) s Upravnog suda, pa u studenom ponovo (ako je uopće moguće) podnijeti Uredu za obranu zahtjev za priznavanje statusa HRVI-a. Žalosno, dok ovo pišem osjećam se kao prosjak, ali eto, okolnosti i surova stvarnost me sada tjera na drugačiju vrstu borbe, kojoj nisam sklon, te ovim putem molim za savjet i sugestije, odnosno podršku. Hvala!!! :neznam::svejk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sličan prolem i kod mene, 2007. sam predao tužbu upravnom sudu radi "famoznih" manje od 20% hrvi, u međuvremenu sam otišao u invalidsku mirovinu bez statusa hrvi "opća" 50% vojno, 50% civilno, i sad čekam rješenje upravnog suda, šta ja uopće sad mogu očekivati s obzirom da je na snazi novi zakon, odnosno da li sam ja u "postupku" ili ne?

:misli::misli::misli::misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za uspjeh sa tužbom na Upravnom sudu bitno je kako je tužba sačinjena.

ja sam tri puta išao na Upravni sud ,po istoj osnovi i sva tri puta moja tužba je uvažena zbog povrede zakona na štetu tužitelj(mene). nisam odustao i ostvario sam što sam htio.

smatram da nije dobro povući tužbu (osim akonije dobro urađena).

tužbu ti je trebao sastaviti pravnik iz HVIDRE.

 

Zagreb, 15. svibnja 2009.

 

 

 

 

ZAKLJUČCI O PRAVNIM SHVAĆANJIMA SA SJEDNICE

IMOVINSKO-PRAVNOG ODJELA

 

održane dana 15. svibnja 2009. u 10.00 sati

 

 

 

1. PRIMJENA PODZAKONSKIH PROPISA

 

ZAKLJUČAK

 

Nakon razmatranja pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Vrhovnog suda Republike Hrvatske broj Uzz 5/08 od 29. listopada 2008. i Uzz 2/08 od 25. veljače 2009. i pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Ustavnog suda Republike Hrvatske broj U-III-2435/01 od 20. travnja 2005. (objavljena u Narodnim novinama broj: 61/05) i U-I-2510/01 od 6. prosinca 2006. (objavljenoj u Narodnim novinama broj: 2/07), Sud ostaje kod pravnog shvaćanja da se u upravnim postupcima primjenjuju podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnih postupaka.

 

 

PREDSJEDNIK SUDA

 

Broj: 7 Su-68/2009-3

Zagreb, 26. siječnja 2009.

 

ZAKLJUČAK O PRAVNOM SHVAĆANJU SA SJEDNICE

MIROVISNKO-INVALIDSKO-ZDRAVSTVENOG ODJELA

 

održane 26.siječnja 2009.

 

1. Tijek prava ostvarenih prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji („Narodne novine“, broj: 174/04, 92/05, 2/07 i 107/07)

 

 

Z A K L J U Č A K

 

Početak priznavanja prava određuje se prema Zakonu koji regulira prava hrvatskih branitelja temeljem kojeg je pravo priznato.

 

 

PREDSJEDNIK I ODJELA:

Borislav Komadina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

za uspjeh sa tužbom na Upravnom sudu bitno je kako je tužba sačinjena.

ja sam tri puta išao na Upravni sud ,po istoj osnovi i sva tri puta moja tužba je uvažena zbog povrede zakona na štetu tužitelj(mene). nisam odustao i ostvario sam što sam htio.

smatram da nije dobro povući tužbu (osim akonije dobro urađena).

tužbu ti je trebao sastaviti pravnik iz HVIDRE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

za uspjeh sa tužbom na Upravnom sudu bitno je kako je tužba sačinjena.

ja sam tri puta išao na Upravni sud ,po istoj osnovi i sva tri puta moja tužba je uvažena zbog povrede zakona na štetu tužitelj(mene). nisam odustao i ostvario sam što sam htio.

smatram da nije dobro povući tužbu (osim akonije dobro urađena).

tužbu ti je trebao sastaviti pravnik iz HVIDRE.

 

Ma sastavljao je tužbu pravnik, ali nije bit problema u tome, nego u novom zakonu, jer u većini slučajeva upravni sud je tužbe podnijete zbog nepriznavanja hrvi-a, rješavao na način da te u biti vrati na početak, odnosno jednostavno ti u rješenju kaže da imaš mogućnost podnošenja novog zahtjeva PLP jer je prošlo 2 godine, (e sad tu je kvaka) po starom zakonu se moglo svake dvije godine podnositi zahtjev PLP za procjenu hrvi-a, a po novom zakonu onaj tko nije ostvario status hrvi-a to više niti ne može, jedino oni koji su u "postupku"??? a gdje smo u toj priči kolega Forrester i ja, a ima ih još sigurno dosta koji čekaju rješenje upravnog spora, a vrijeme, dani, mjeseci, godine...prolaze, zakoni se mjenjaju, tako da ni pravnici više ne znaju što i kako, moj mi pravnik kaže da sačekam prvo šta će sud reći, e onda u najgorem slučaju ako me odbiju da imam pravo na ustavnu tužbu, jer je to po njegovom mišljenju neustavno, nešto kao ne mogu oni retroaktivno oduzimati prava itd... ne kužim se ja u to, pa gje ljudi moji na ustavni sud da idem, pa koliko bi to trajalo, a koliko bi se tek do tada zakona promijenilo.

 

Molio bih ako netko zna nešto u vezi ovakvih slučajeva nek pripomogne

 

Zaboravio sam dodati još ovo da se vidi totalna apsurdnost:

da nisam tužio upravnom sudu, ili da sam prije godinu dana povukao tužbu (jer ima sad već tri godine kako sam predao tužbu) mogao sam prije godinu dana predati ponovo zatjev za izlazak pred PLP za priznavanje hrvi, a ovako zbog sporosti suda i naravno izmjenjenog zakona to mi je onemogućeno

 

Sory za dupli citat, greška

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci.

pročitaj i ZAKLJUČKE Upravnog suda.

u istima su navedeni i pravna shvaćanja Vrhovnog suda kao i Ustavnog suda u NN ? pa ih pročitaj.

mislim da ti je o tome govorio tvoj odvjetnik.

 

 

ZAKLJUČCI O PRAVNIM SHVAĆANJIMA SA SJEDNICE

IMOVINSKO-PRAVNOG ODJELA

 

održane dana 15. svibnja 2009. u 10.00 sati

 

 

 

1. PRIMJENA PODZAKONSKIH PROPISA

 

ZAKLJUČAK

 

Nakon razmatranja pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Vrhovnog suda Republike Hrvatske broj Uzz 5/08 od 29. listopada 2008. i Uzz 2/08 od 25. veljače 2009. i pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Ustavnog suda Republike Hrvatske broj U-III-2435/01 od 20. travnja 2005. (objavljena u Narodnim novinama broj: 61/05) i U-I-2510/01 od 6. prosinca 2006. (objavljenoj u Narodnim novinama broj: 2/07), Sud ostaje kod pravnog shvaćanja da se u upravnim postupcima primjenjuju podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnih postupaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

vinkovci.

pročitaj i ZAKLJUČKE Upravnog suda.

u istima su navedeni i pravna shvaćanja Vrhovnog suda kao i Ustavnog suda u NN ? pa ih pročitaj.

mislim da ti je o tome govorio tvoj odvjetnik.

 

 

ZAKLJUČCI O PRAVNIM SHVAĆANJIMA SA SJEDNICE

IMOVINSKO-PRAVNOG ODJELA

 

održane dana 15. svibnja 2009. u 10.00 sati

 

 

 

1. PRIMJENA PODZAKONSKIH PROPISA

 

ZAKLJUČAK

 

Nakon razmatranja pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Vrhovnog suda Republike Hrvatske broj Uzz 5/08 od 29. listopada 2008. i Uzz 2/08 od 25. veljače 2009. i pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Ustavnog suda Republike Hrvatske broj U-III-2435/01 od 20. travnja 2005. (objavljena u Narodnim novinama broj: 61/05) i U-I-2510/01 od 6. prosinca 2006. (objavljenoj u Narodnim novinama broj: 2/07), Sud ostaje kod pravnog shvaćanja da se u upravnim postupcima primjenjuju podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnih postupaka.

Ma, u redu je Bovu, primjenjuju se podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnog postupka. Međutim, da li odluka suda išta obvezuje MBOMS, odnosno, ostaje ono moje prvotno pitanje, da li ja i slični možemo još ostvariti status HRVI (primjer kolege vinkovci, i mnogi drugi, pretpostavljam). Tužbu Upravnom sudu mi je sastavio odvjetnik (300kn), na temelju detaljnih pisanih informacija i preslika med. dokumentacije koje sam mu podastro. Obrazloženje dlp je da se liječim izrazito diskontinuirano, i da u terapijskom postupku nije bilo potrebe za intenzivnijom farmakološkom, ni psihoterapijskim intervencijama (kontrole svaka 3mj.) Liječenje (psihij.) je bilo diskon. od 2000g. do studenog 2005g.(samo tri amb. pregleda). Snalazio sam se i radio kao i mnogi drugi razvojačeni branitelji. Do nalaza i mišljenja dlp imao sam dvije dnevne bolnice i jedno bolničko liječenje, i normalno je da tokom tih bolničkih liječenja nisam mogao ići na amb. preglede. Prva dnevna bolnica početkom 2006g. trajala je 36 dana ,a zadnja (peta) 55 dana. Dlp izgleda uzme sveukupan broj dana (od podnošenja zahtjeva do njihovog razmatranja) pa podijele sa brojem amb. pregleda. Gdje su tu periodi provedeni u bolničkom krevetu ili u dnevnoj bolnici? Što se tiče farm. terapije, moj psihijatar, tvrdi da je to glupost, jer da treba nastojati smanjivati kemiju, a više se bazirati liječenjem kroz dnevnu bolnicu i dr. oblike psihosocijalne podrške. Da li temeljem navedenog imam osnova za očekivanje povoljne presude ?? Drugo, već pomenuto i najvažnije pitanje: Imam li još izgleda od MBOMS-a dobiti status HRVI-a??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer kako sam shvatio Upravni sud drumom, a MBOMS šumom (iz mnogih iskustava iščitanih na ovom forumu). Pogotovo sada, nakon tog novog zakona, ako Upravni sud i donese presudu kojom rješenje drugostup. tijela MBOMS-a ocijeni nekorektnim, MBOMS kaže: Dobar dan, odakle Vi, a, od početka; pa znate sada više ne možete ostvariti status HRVI-a temeljem psihičkog oboljenja, jer tako nalažu nove izmjene i dopune zakona o pravima HBDR-a (tko je jamio, jamio, trebali ste se žaliti na odluku plp - 20% HRVI i sad biste imali šanse, tj. bili biste u postupku, a sada :palacdolje::tikvan:

Volio bih da griješim, da nije tako, Ako griješim neka me ispravi netko tko se bolje razumije u ovu problematiku (i zbog inih koji su u sličnom tjesnacu). Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

Sve se svodi na osnovno: dali smo mi u "postupku" ili ne??? dali je netko dobio rješenje upravnog suda, na osnovu ove problematike, ali poslije 21. studenog 2009. :-?

 

 

Pozdrav svima istinskim braniteljima ,a ti kolega Vinkovci nemoj slučajno da se predaješ bori se do zadnje kapljice krvi kako si i za vrijeme rata tako mi je i samome prvi puta bio kod svoje lječnice 2oo5 godine nisam razmišljao o nikakvoj mirovini ali eto i ja sam na upravnom sudu istp bez RVI misleči biti če bolje ,a sad kada je sve gore onda ti oni koji su dobro debelo pratili zakone otišli u mirovinu ,a mi koji smo sada narod drugoga reda jer sad če tek pravi branitelji koji su stvarno oboljeli od PTSP tržiti pomoč .Inače sam specijalac iz domovinskog rata 91 godina pa sve do kraja i meni su sva isto sva prava uskračena sad kada sam obolio i nemogu dalje jedino ako nekoga ne upucam onda če tu biti krakj,Zato Slavonac moj nedaj se ako treba zajedno čemo ako treba ispred Sabora tražiti svoja prava jer mi nismo oni koji su se borili za ovu državu a među redovima čitali zakone.pozzz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio bi se nadovezati samo da svi oni koji prate ovaj forum a imaju iste probleme neka to podjele sa namama pa čemo vidjeti pa napraviti nekakav puč pa možda završimo ko Smarader.Šalim se jer to je nekad

najbolji ljek mada se znojim sada kada ovo pišem ali nema veze.

Želim da u ovoj sobi pomognemo istinski svima našim prijateljima braći po oružju koji su cjeli rat proveli na prvoj crti i da im se pomogne jer sad prava koja se traže na ovom portalu stvarno traže istinski branitelji topli u srcu ,a razočarani jer ih je stigla ta opaka bolest i da nemogu sa sobom više vladati.Molim sve takve prijatelje borce da ne odbijaju kontiunirano lječenje neka se i dalje na rješeno stanje konzultiraju sasvojima psihijatrima i neka se lječe i redovito uzimaju terapiju jer to je jedini spas u ovo današnje vrjeme ja sam več devet godina bez posla i hrvam se ,a moga sam biti u debeloj mirovini ali nisam tako razmišljo.Zato molim Mrljavca ,Đuru i sve prave forumaše da nam istinski i dalje pomažu ,a oni koji pišu da je za nešto kasno varaju se ti su prvi sredili debele i mirovine i sada se naslađuju tu sa nama zato nemojte dozvoliti da na to nasjedate jer dugo sam čitao ove portale dok se nisam longirao i svatio da tu ima tako dobrih naših suboraca koji su spremni pomoči svakome od nas .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grga71 je napisao:

vinkovci je napisao:

Sve se svodi na osnovno: dali smo mi u "postupku" ili ne??? dali je netko dobio rješenje upravnog suda, na osnovu ove problematike, ali poslije 21. studenog 2009. :-?

 

 

Pozdrav svima istinskim braniteljima ,a ti kolega Vinkovci nemoj slučajno da se predaješ bori se do zadnje kapljice krvi kako si i za vrijeme rata tako mi je i samome prvi puta bio kod svoje lječnice 2oo5 godine nisam razmišljao o nikakvoj mirovini ali eto i ja sam na upravnom sudu istp bez RVI misleči biti če bolje ,a sad kada je sve gore onda ti oni koji su dobro debelo pratili zakone otišli u mirovinu ,a mi koji smo sada narod drugoga reda jer sad če tek pravi branitelji koji su stvarno oboljeli od PTSP tržiti pomoč .Inače sam specijalac iz domovinskog rata 91 godina pa sve do kraja i meni su sva isto sva prava uskračena sad kada sam obolio i nemogu dalje jedino ako nekoga ne upucam onda če tu biti krakj,Zato Slavonac moj nedaj se ako treba zajedno čemo ako treba ispred Sabora tražiti svoja prava jer mi nismo oni koji su se borili za ovu državu a među redovima čitali zakone.pozzz.

Prijatelju!! Nemoj uzimati pravdu u svoje ruke,nije to dobro niti za tebe niti za bilo koga.Jedini način da se izborimo za ono šta oni MISLE da su nam uzeli je da se udružimo,jer nas ima jako puno.Uzmemo šatore,dovučemo medije i ulogorimo se na Jelačić-placu,i nemičemo se dok nas ne riješe.Podršku od našeg naroda za koji smo se borili ćemo imati sigurno.Ako se jasno izrazimo niko neće imati muda da nas odbije. :palac: A što se tiče postupka u postupku si od trenutka podnošenja zahtjeva!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li primijetili da na ovoj temi do sada (izuzev Bovu-a) objave pišemosamo mi koje nas muče konkretna pitanja i muke. Nitko još od veterana sa foruma, pravno potkovanijih, nije dao nekakav savjet i decidirano rekao, odnosno odgovorio na moje pitanje s početka ove teme; možemo li (na Upravnom sudu-PTSP, bez statusa HRVI), glede novog zakona uopće više ostavariti status HRVI, ili ne??? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da mi zadnjih godina mozak radi pod ručnom, ali izgleda da je sada ručna negdje na petom zubu. Znam, upravni postupak je započet, i završiti će se po starom zakonu. Ali, ali, ako Upravni sud i donese povoljnu presudu za mene, da li ta presuda išta obvezuje MBOMS. Nije mi potpuno jasno i na to pitanje nitko još nije decidirano odgovorio: imam li još ikakve mogućnosti za sticanje statusa HRVI temeljem psihičkog oboljenja.

Možda kod mene polako dolazi već do retardacije? Ova pitanja postavljam, jer sam zbunjen zbog prava kolege, kojega sam spomenuo u prvoj objavi na ovoj temi. Ponavljam, plp ga odbilo; žalio se, dlp ga u Zagrebu ga odbilo i sad mu u Uredu za obranu kažu da je "još u postupku" - može podnijeti ponovo zahtjev za status HRVI temeljem psih. oboljenja!! Pa, gdje je tu logika; ja naprosto ne razumijem. :bjezi: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz Forrester i svima ostalim ratnicima,

eh, za početak, bovu ti je napisao: "ja sam tri puta išao na Upravni sud ,po istoj osnovi i sva tri puta moja tužba je uvažena zbog povrede zakona na štetu tužitelj(mene). nisam odustao i ostvario sam što sam htio."

 

Eto i odgovora na tvoje pitanje dali presuda Upravnog suda obvezuje MOBiMS...trebala bi ali na žalost praksa pokazuje suprotno a što mogu i iz osobnog primjera ustvrditi (ja sam tek sa drugom tužbom na US)...

Ovo drugo što si naveo je doista zbunjujuće:-? ali imam primjer i jednog svog suborca (plp 20% PTSP, žalio se, odbijenica, tužba na US, presudom US negativna, nakon tri g. ponovno mu kažu da bez problema pokrene zahtjev za priznavanje HRVI temeljem PTSP, poslao ponovno zahtjev...kažu nema problema :-?)

nema logike jer... koja će od silnih referentica reći sada već debelo isfrustriranom HB da više nema prava na ovo ili ono...ovako je lakše...neka preda, pa ponovno odbijenice, pa žalbe, pa odbijenice, pa tužbe...pa...a ako išta ono bar šume i dalje plaču a industrija celuloze mora da cvjeta od siline upotrijebljenog papira :namiguje:

Jedino valja ustrajati i ići do kraja...nekad puškom, sada perom :vjeruj::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fruitcake je napisao:

poz Forrester i svima ostalim ratnicima,

eh, za početak, bovu ti je napisao: "ja sam tri puta išao na Upravni sud ,po istoj osnovi i sva tri puta moja tužba je uvažena zbog povrede zakona na štetu tužitelj(mene). nisam odustao i ostvario sam što sam htio."

 

Bravo Fruitcak ljepo obrazloženje i ja se nadam da nema predaje nego treba biti uporan i boriti se dok se ne ostvari pravo za te prave istinske branitelje samo bi volio da je više branitelja koji su dobili pravo važeće odluke od upravnog suda da se mi branitelji koji smo na upravnom sudu znamo pravo valjano braniti od ove birokracije i pravnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pitanje ne "zastari" (možda netko zna), ajmo ga ponoviti:

 

Forrester je napisao:

Znam da mi zadnjih godina mozak radi pod ručnom, ali izgleda da je sada ručna negdje na petom zubu. Znam, upravni postupak je započet, i završiti će se po starom zakonu. Ali, ali, ako Upravni sud i donese povoljnu presudu za mene, da li ta presuda išta obvezuje MBOMS. Nije mi potpuno jasno i na to pitanje nitko još nije decidirano odgovorio: imam li još ikakve mogućnosti za sticanje statusa HRVI temeljem psihičkog oboljenja.

 

Upravo to i mene zanima, da li netko zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

Da pitanje ne "zastari" (možda netko zna), ajmo ga ponoviti:

 

Forrester je napisao:

Znam da mi zadnjih godina mozak radi pod ručnom, ali izgleda da je sada ručna negdje na petom zubu. Znam, upravni postupak je započet, i završiti će se po starom zakonu. Ali, ali, ako Upravni sud i donese povoljnu presudu za mene, da li ta presuda išta obvezuje MBOMS. Nije mi potpuno jasno i na to pitanje nitko još nije decidirano odgovorio: imam li još ikakve mogućnosti za sticanje statusa HRVI temeljem psihičkog oboljenja.

 

Upravo to i mene zanima, da li netko zna?

Vinkovci, izgleda da to trenutno nitko ne zna, odnosno ne može sa sigurnošću reći! :boli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

bovu je napisao:

vinkovci.

pročitaj i ZAKLJUČKE Upravnog suda.

u istima su navedeni i pravna shvaćanja Vrhovnog suda kao i Ustavnog suda u NN ? pa ih pročitaj.

mislim da ti je o tome govorio tvoj odvjetnik.

 

 

ZAKLJUČCI O PRAVNIM SHVAĆANJIMA SA SJEDNICE

IMOVINSKO-PRAVNOG ODJELA

 

održane dana 15. svibnja 2009. u 10.00 sati

 

 

 

1. PRIMJENA PODZAKONSKIH PROPISA

 

ZAKLJUČAK

 

Nakon razmatranja pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Vrhovnog suda Republike Hrvatske broj Uzz 5/08 od 29. listopada 2008. i Uzz 2/08 od 25. veljače 2009. i pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Ustavnog suda Republike Hrvatske broj U-III-2435/01 od 20. travnja 2005. (objavljena u Narodnim novinama broj: 61/05) i U-I-2510/01 od 6. prosinca 2006. (objavljenoj u Narodnim novinama broj: 2/07), Sud ostaje kod pravnog shvaćanja da se u upravnim postupcima primjenjuju podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnih postupaka.

Ma, u redu je Bovu, primjenjuju se podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnog postupka. Međutim, da li odluka suda išta obvezuje MBOMS, odnosno, ostaje ono moje prvotno pitanje, da li ja i slični možemo još ostvariti status HRVI (primjer kolege vinkovci, i mnogi drugi, pretpostavljam). Tužbu Upravnom sudu mi je sastavio odvjetnik (300kn), na temelju detaljnih pisanih informacija i preslika med. dokumentacije koje sam mu podastro. Obrazloženje dlp je da se liječim izrazito diskontinuirano, i da u terapijskom postupku nije bilo potrebe za intenzivnijom farmakološkom, ni psihoterapijskim intervencijama (kontrole svaka 3mj.) Liječenje (psihij.) je bilo diskon. od 2000g. do studenog 2005g.(samo tri amb. pregleda). Snalazio sam se i radio kao i mnogi drugi razvojačeni branitelji. Do nalaza i mišljenja dlp imao sam dvije dnevne bolnice i jedno bolničko liječenje, i normalno je da tokom tih bolničkih liječenja nisam mogao ići na amb. preglede. Prva dnevna bolnica početkom 2006g. trajala je 36 dana ,a zadnja (peta) 55 dana. Dlp izgleda uzme sveukupan broj dana (od podnošenja zahtjeva do njihovog razmatranja) pa podijele sa brojem amb. pregleda. Gdje su tu periodi provedeni u bolničkom krevetu ili u dnevnoj bolnici? Što se tiče farm. terapije, moj psihijatar, tvrdi da je to glupost, jer da treba nastojati smanjivati kemiju, a više se bazirati liječenjem kroz dnevnu bolnicu i dr. oblike psihosocijalne podrške. Da li temeljem navedenog imam osnova za očekivanje povoljne presude ?? Drugo, već pomenuto i najvažnije pitanje: Imam li još izgleda od MBOMS-a dobiti status HRVI-a??? :-?

Ponovo molim može (i hoće) li netko bar približno odgovoriti na ova moja 2 gore navedena pitanja? Hvala! :zubo::mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako Upravni sud uvaži tužbu i naloži MBOMS da donese novo rješenje koje će biti u skladu sa zakonom i uz uvažavanje pravnog shvaćanja suda gotovo sam siguran da ministarstvo neće uraditi novo rješenje u skladu sa naputkom iz presude (Upravnog suda)nego opet po svom.

i po drugoj presudi bi moglo biti tako.ali traži od Upravnog suda da u skladu sa zakonom rješi spor.

ja sam tek poslije treće tužbe poslije koje sam u razmaku od dva mjeseca uputio žalbu (na rad Upravnog suda i ministarstva HB)ministrici pravosuđa Vesni Škare -Ožbolt.

dva mjeseca od upućene žalbe ministrici dobio sam novu presudu Upravnog suda (a inače se čeka i do 3 godine).

ubrzo sam dobio i poziv za DLP i tamo su bili ljbazni samo što me nisu ponudili kavom .

ali ja sam imao sreće da je tada Vesna bila ministrica .

ona je tražila rad i rad u skladu sa zakonom.

pitanje je kako bi reagirao sadašnji ministar.

od odlaska Vesne u sudu su nastavili po starom .

očiti primjer su gruntovnice u kojima se radi polako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

 

Bovu svaka ti čast na na dobivenim informacijama ,nego ti nama prijatelju reci zbog čega si ti predo tužbu na upravni sud.

Radi RVI vezano za PTSP nisi ga imo ili nešto treče .

 

Imamo nešto novo i interesantno i stvarno ima dosta naših branitelja koji su prošli pakao preko tih tužbi zato molim sve dobre ljude,branitelje da nam iskreno pomognu tako da i mi našim suborcima pomognemo koji su tek na početku svih problema u životu a stvarno su psihički bolesni.Pozdrav ljepi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugo, već pomenuto i najvažnije pitanje: Imam li još izgleda od MBOMS-a dobiti status HRVI-a??? :-?

 

Pozdrav !

Slićno je pitanje bilo postavljeno Ministru u emisiji -META -

on je odgovorio : svi koju su u roku zaključno s 31.12.2005 predali zahtjev za priznavanje HRVI a trenutno vode spor ,rješavaju se po starom zakonu :kavica:

Normalno uz odgovarajuču med.dok. i ratne puteve . :kavica::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj tko je ranjen i nastradao u ratu,još uvijek može nadalje ostvariti RVI,a oni koji su išli na oboljenje psihe podneti zahtijev do31.12.2005,oni i dalje imaju pravo ostvariti RVI -normalno uz prave ratne puteve i medicinsku dokumentaciju koja pronalazi ii potvrđuje bolest koju mogu povezati sa ratnim dijelovanjima.Oni koji su krenuli lječenje psihe nakon 2005g nemaju pravo ostvariti HRVI po toj osnovi,ali mirovinu mogu ostvariti temeljem PTSP-a. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je konkretan odgovor na moje nedoumice (a vjerujem i mnogih drugih branitelja), i pitanja koja sam više puta ponovio pod raznim temama. Ako stvari tako stoje, onda je to korektno, naime da oni koji su zahtjev podnijeli prije 31.12.2005. nisu ispali iz "igre" za sticanje statusa HRVI. Hvala freed na važnim informacijama! ;-):palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

To je konkretan odgovor na moje nedoumice (a vjerujem i mnogih drugih branitelja), i pitanja koja sam više puta ponovio pod raznim temama. Ako stvari tako stoje, onda je to korektno, naime da oni koji su zahtjev podnijeli prije 31.12.2005. nisu ispali iz "igre" za sticanje statusa HRVI. Hvala freed na važnim informacijama! ;-):palac:

Moram reagirati na ovu tematiku,odnosno bolje rečeno nedoumicu i nepovjerenje koje je bilo prisutno donošenjem novog zakona o pravima HB iz DR-a.Ako pažljivo pročittate moje postove koje sam pisao nakon donošenja zakona u Saboru, vidjet će te da sam točno i decidirano rekao da će svi oni koji su predali zahtjev za ostvarivanje prava po starom zakonu do 31.12. 2005. ili su u procesu priznavanja RVI-a biti obrađeni po starom zakonu, i to je cijela filozofija.Neznam zašto nevejrujete još i danas u to, ne zbog toga što sam to pisao ja, već i drugi kolege sa foruma, a i ministar je to osobno potvrdio u subotu.Tko je gledao mogao je dobro zaključiti o čemu se radi.Objava registra branitelja, to je sad dilema, ja sam za.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino mi je ostala nedoumica; povući tužbu, pa u listopadu podnijeti ponovo (sa puno jačom med. dokumentacijiom, odnosno evidentnim pogoršanjem psih. zdravlja) zahtjev za priznavanje statusa HRVI Uredu za obranu ili čekati presudu, tj. odluku suda? Prvo, upravni sporovi traju 3-5g., a drugo postoji i mogućnost da nakon tolikog čekanja sud odbaci moju tužbu. Onda bih sigurno puknuo totale. Obrazloženje dlp je da je liječenje diskontinuirano (i bilo je od 2000g. do studenog 2005g., ali nadalje je kontinuirano), da su kontrole svaka tri mjeseca (to nije točno, jer su tu bili i periodi provedeni u 2 dnevne bolnice i jedno bol. ležanje). Od studenog 2005g. do dlp imao sam 20 psih. ambulantnih pregleda tijekom 35 mjeseci. Nadalje dlp navodi da nije bilo potrebe za intenzivnijom farmakološkom (Fevarin i Normabel), a niti psihoterapijskim intervencijama (imao 2 dnevne i 1 ležanje). Što se tiče lijekova (recimo terapija od 8.5.2007.:Fevarin100mg 0.5,0.5,1; Tegretol 200mg0,0,1; Normabel 10mg 0.5,0.5 i Sanval10mg za noć); za taj razlog dl povjerenstva je moj psihijatar rekao da je apsurdan, jer je intencija da se kemija nastoji što više smanjivati, a oboljelima od PTSP-a, što više pomagati kroz psihosocijalni suport i psihoterapijske zajednice. Ima li netko od iskusnijih hrabrosti (i da mu možda bolje rade male sive moždane stanice) i znanja (providnosti) da mi sugerira što je razboritije učiniti? :ideja::dvoje::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Jedino mi je ostala nedoumica; povući tužbu, pa u listopadu podnijeti ponovo (sa puno jačom med. dokumentacijiom, odnosno evidentnim pogoršanjem psih. zdravlja) zahtjev za priznavanje statusa HRVI Uredu za obranu ili čekati presudu, tj. odluku suda? Prvo, upravni sporovi traju 3-5g., a drugo postoji i mogućnost da nakon tolikog čekanja sud odbaci moju tužbu. Onda bih sigurno puknuo totale. Obrazloženje dlp je da je liječenje diskontinuirano (i bilo je od 2000g. do studenog 2005g., ali nadalje je kontinuirano), da su kontrole svaka tri mjeseca (to nije točno, jer su tu bili i periodi provedeni u 2 dnevne bolnice i jedno bol. ležanje). Od studenog 2005g. do dlp imao sam 20 psih. ambulantnih pregleda tijekom 35 mjeseci. Nadalje dlp navodi da nije bilo potrebe za intenzivnijom farmakološkom (Fevarin i Normabel), a niti psihoterapijskim intervencijama (imao 2 dnevne i 1 ležanje). Što se tiče lijekova (recimo terapija od 8.5.2007.:Fevarin100mg 0.5,0.5,1; Tegretol 200mg0,0,1; Normabel 10mg 0.5,0.5 i Sanval10mg za noć); za taj razlog dl povjerenstva je moj psihijatar rekao da je apsurdan, jer je intencija da se kemija nastoji što više smanjivati, a oboljelima od PTSP-a, što više pomagati kroz psihosocijalni suport i psihoterapijske zajednice. Ima li netko od iskusnijih hrabrosti (i da mu možda bolje rade male sive moždane stanice) i znanja (providnosti) da mi sugerira što je razboritije učiniti? :ideja::dvoje::neznam:

Da li povući tužbu u rujnu?? :misli::panika:

Je li Hamlet to reče??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

To je konkretan odgovor na moje nedoumice (a vjerujem i mnogih drugih branitelja), i pitanja koja sam više puta ponovio pod raznim temama. Ako stvari tako stoje, onda je to korektno, naime da oni koji su zahtjev podnijeli prije 31.12.2005. nisu ispali iz "igre" za sticanje statusa HRVI. Hvala freed na važnim informacijama! ;-):palac:

 

Ja baš i ne vidim što je tu korektno...znači, ako meni to odgovara onda je to OK...a što s onima koji nisu razmišljali o mirovini i o rokovima...borili se radom protiv svojih problema i nadali se da će nestati...međutim, bivalo je samo gore i....buuum....konačno priznaju sami sebi da imaju problem i potrže pomoć stručnjaka....oni utvrde PTSP kao posljedica rata....ali....zakon im to više ne priznaje....pitam se da li je to korektno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima ja sam novi na forumu a problem je isti kao i kod većine odvalio sam kompletan rat na ratištu a poslije toga sam se zaposlio u mup-u do unatrag 3 godine ptsp vučem od 1994 liječio sam se i sakrivao od šefova jer bi bilo zbogom posao. Kada više nism mogao kontrlirati bolest odlučio sam ići u mirovinu i tu nastaju svi problemi. I uz valjanu med.dokumentaciju (stvarnu a ne izmišljenu) jedva sam ostvario pravo na braniteljsku invalidsku mirovinu u iznosu 40/60% ali mi nije priznato pravo na hrvi jer nisam predao papire u roku, tj nisam dobio ni ono osnovno ljudko pravo da iziđem pred komisiju za određivanje statusa hrvi. Iskoristio sam sve pravne lijekove i naravno rezultat je nula sada mi još ostaje tužba ustavnom sudu pa molim da ako netko ima iskustva sa takvom tužbom neka se javi da znam otprilike šta treba i šta očekivati. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

explozivni je napisao:

Pozdrav svima ja sam novi na forumu a problem je isti kao i kod većine odvalio sam kompletan rat na ratištu a poslije toga sam se zaposlio u mup-u do unatrag 3 godine ptsp vučem od 1994 liječio sam se i sakrivao od šefova jer bi bilo zbogom posao. Kada više nism mogao kontrlirati bolest odlučio sam ići u mirovinu i tu nastaju svi problemi. I uz valjanu med.dokumentaciju (stvarnu a ne izmišljenu) jedva sam ostvario pravo na braniteljsku invalidsku mirovinu u iznosu 40/60% ali mi nije priznato pravo na hrvi jer nisam predao papire u roku, tj nisam dobio ni ono osnovno ljudko pravo da iziđem pred komisiju za određivanje statusa hrvi. Iskoristio sam sve pravne lijekove i naravno rezultat je nula sada mi još ostaje tužba ustavnom sudu pa molim da ako netko ima iskustva sa takvom tužbom neka se javi da znam otprilike šta treba i šta očekivati. Hvala.

 

..I koliko trenutno po tom statusu primaš mirovinu?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam poslao treću požurnicu Upravnom sudu, za rješavanje mog predmeta - tužbe osporavanog rješenja MOBMS-a. Tužbu sam podnio prije 14 mjeseci, i u njoj sam zaboravio (tj. nisam znao da treba) navesti i problem nepriznavanja DR-bolovanja. Neki dan sam HZZO-u, prije raskida ugovora o radu (u mirovini sam od 1.2.2010.), podnio mislim, četvrti put zahtjev za priznanje DR-bol.(100% sa zaostacima unazad 3 god.). Ako me opet odbiju (sada imam puno jače med. nalaze i službeno mišljenje MOBMS-a u privitku da je PTSP posljedica rata), žaliti ću se Direkciji u Zg., a ako me i oni odbiju (kada sam se prvi i jedini put žalio nisam u roku 30 dana podnio tužbu Up. sudu) podnijeti ću tužbu Up.sudu. Ili je to moguće riješiti na način, da u sljedećoj požurnici navedem i taj problem DR bolovanja?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:...rješavanje mog predmeta - tužbe osporavanog rješenja MOBMS-a. Tužbu sam podnio prije 14 mjeseci, i u njoj sam zaboravio (tj. nisam znao da treba) navesti i problem nepriznavanja DR-bolovanja.

Ako ste pokrenuli spor protiv akta koji se odnosi na priznavanje statusa HRVI-a, ne vidim razlog zašto bi u tužbi kao predmet spora navodili bolovanje...:misli:

 

... Ili je to moguće riješiti na način, da u sljedećoj požurnici navedem i taj problem DR bolovanja?? :misli:

Nezadovoljstvo možebitnim odbijanjem žalbe koju planirate podnijeti ne možete rješavati požurnicom kojom požurujete rješavanje spora u svezi statusa HRVI-a !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Duro, tako sam i mislio. Ali negdje, pod nekom drugom temom (da sad ne tražim), neki mi je iskusni forumaš napisao da sam u tužbi MOBMS-a Upravnom sudu trebao napomenuti i problem nepriznavanja DR-bolovanja, od strane HZZO-a. Shvaćam da su to kruške i jabuke, ali tako je čovo napisao! Da ne pišem novu objavu, moram reći da sam danas dobio preporučeno pismo od Upravnog suda, kojim me izvješćuju da je moj predmet dodijeljen u rad na rješavanje po žurnom postupku (treću požurnicu sam poslao u srijedu-preporučeno na ruke predsjednika suda). Eto toliko, da pomognem drugima koji vode slične bitke. Čim dobijem presudu obavijestiti ću sve forumaše. Pozdrav!!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmišljam, da im uputim kratko pismo zahvale (na ruke predsjednika), zbog razumijevanja. Eldridž, ja sam uz požurnice, u privitku, slao i novije med.nalaze i drugu dokumentaciju, što je vjerujem ponukalo sud da uvaži moju zamolbu za žurnim rješavanjem predmeta! Ali, stvari možda budu išle i tim tijekom - koji ti predviđaš! :misli::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju forrester,

nemoj se ljutiti al stvarno si više naporan s tim

sve ti je već odgovoreno daj se više malo strpi,

i ja sam imao predmet na Upravnom sudu,čekao 3,5 g..

došlo pozitivno rješeno i sve ok..Strpi se malo nisi jedini niti je tebi najgora situacija od svih.

popi koju tableticu i smiri se pogledaj koju sapunicu,malo na svjež zrak i malo se opusti čovječe..

nemoj ništa na silu,samo si gore možeš napraviti ako te uzmu na zub.

sve će biti ok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

prijatelju forrester,

nemoj se ljutiti al stvarno si više naporan s tim

sve ti je već odgovoreno daj se više malo strpi,

i ja sam imao predmet na Upravnom sudu,čekao 3,5 g..

došlo pozitivno rješeno i sve ok..Strpi se malo nisi jedini niti je tebi najgora situacija od svih.

popi koju tableticu i smiri se pogledaj koju sapunicu,malo na svjež zrak i malo se opusti čovječe..

nemoj ništa na silu,samo si gore možeš napraviti ako te uzmu na zub.

sve će biti ok

Shvaćam da je tvoj savjet dobronamjeran, ali takav sam kakav sam. Uvijek su me uzimali na zub, i u školi, i 83-4g.u jna, pa i u DR-u nadređeni. Uvijek sam se sklanjao od "čvarkaša", nisam bio "grebo" u DR-u sam volio popiti(i potući se), dva puta bio u pritvoru. Neprijatelja se nisam bojao; neki su se (izviđači sa snajperima) dičili javno što su koji put zašli u rubne dijelove susjednog okupiranog sela. Ja sam `sam`, više puta otišao (otšuljao se) bez oružja do ruba tog sela, a jednom sam (pod čokom) pod punom opremom (upozorivši našu isturenu stražu) otišao u to selo i prenoćio u jednoj kući. Eto volio sam dokazivati nekim velikim junacima, da baš i nisu tako veliki. Normalno, da su me zato mnogi uzimali na zub, ali kod mene ti vrijedi ona izreka : "dok znaš za se, ne daj na se!" :frajer::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"veteranu" na forumu daj objasni nam koje si to gardijske brigade bio pripadnik???

 

 

Ooopa opet razgovor ide krivim tokom...

 

Opet će biti ona čarobna spravica sa ključićem koja se teško otvara :-D

 

Gospodo...Legalis=Hrvatski Pravni portal...

 

Stoga držati se naziva,tema i činjenica...sve drugo je tu nebitno(moral,prozivanje,neslaganje....itd..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4gbr je napisao:

Forrester "veteranu" na forumu daj objasni nam koje si to gardijske brigade bio pripadnik???

Slušaj džomba 4gbr, ja ne znam jesi li ti stupio u 4gbr 1991, ili 1995, ili 2005-te, ali ako si imalo pratio moje postove mogao si vidjeti, da nisam bio ni u jednoj aktivnoj brigadi. Znači ovako :napustio fakultet 1986g.,zaposlio se kao šljaker, od svibnja `91, na dežurstvima pri MZ-ci, kao dragovoljac mi se priznaje datum 28.6.91.-pričuvni sastav MUP-a, u studenom prelazim u 109-tu brigadu. Demobiliziram se u proljeće 1994g. i vraćam se u firmu na posao. 2007g.mi se priznaje prof. nesposobnost za rad, s kojom nastavljam raditi do 31.1.2010. U međuvremenu sam bio ponovo na vještačenju (opća), i sada u mirovini čekam rješenje HZMO. Je li tvoja znatiželja sada zadovoljena, a usput mogao bi nam reći malo i o sebi?? :dvoje::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

prijatelju forrester,

nemoj se ljutiti al stvarno si više naporan s tim

sve ti je već odgovoreno daj se više malo strpi,

i ja sam imao predmet na Upravnom sudu,čekao 3,5 g..

došlo pozitivno rješeno i sve ok..Strpi se malo nisi jedini niti je tebi najgora situacija od svih.

popi koju tableticu i smiri se pogledaj koju sapunicu,malo na svjež zrak i malo se opusti čovječe..

nemoj ništa na silu,samo si gore možeš napraviti ako te uzmu na zub.

sve će biti ok

 

Gardist ajde molim te reci zbog čega si bio na upravnom sudu dali nepriznavanja rvi po proteku zakona o braniteljima iz 2oo5.godine vezano uz PTSP jer ja sam na upravnom sudu pa me zanima unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4gbr je napisao (postavio pitanje s "visoke" pozicije):

Forrester "veteranu" na forumu daj objasni nam koje si to gardijske brigade bio pripadnik???

 

4gbr, svaki vaš sljedeći provokativni ili neprimjeren post bit će efektno editiran ili obrisan (nije isključen i ban na određeno ili neodređeno vrijeme).

 

Zašto vodite brigu o tome gdje i u kojoj je postrojbi netko bio i postavljate takva zlonamjerna pitanja?

 

Uostalom, da ste malo bolje "pročešljali" ovaj podforum odgovor bi pronašli u Forresterovom postu od 16.9.2009 objavljenog u 15:02 sati (ako vas baš toliko zanima u kojim je postrojbama bio tijekom DR-a).

 

 

Forrester, i vi znate katkada pretjerati sa podpitanjima i nekim pitanjima (odmah iza svog vlastitog posta) kojima nepotrebno razvlačite topic u "kobasicu" bez kraja.

 

Pogledajmo primjerice temu u Caffeu o staklenim bocama.

U Caffeu se katkad i može nešto napisati što nema veze sa pravom ali .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grga71

Ja sam bio na upravnom sudu iz sasvim drugih razloga od ovih s kojima se vi sad borite.

Navest ću ga samo iz razloga da vidite s kojim sve "lumenima",idiotima mi imamo posla.

Ranjen sam u ratu92 i ostao 70% rvi trajno 95g.

Pokrenuo sam postupak za oslobađanje od daljnjeg "služenja vojske" u rezervnom sastavu,kao ne sposoban za vojsku dalje.

Priložio svu dokumentaciju o ranjavanju(među ostalom ostao bez vida na jednom oku i poluparalizirana desna strana tijela uslijed teškog ranjavanja.

Od sikiracije i stresa dobio sam i čir na želucu.

Kad ono dobijem rješenje s liječničke novačke komisije da sam oslobođen HV samo na dvije g i to zbog čira na želucu(papire o ranjavanju nisu niti pogledali) Žalim se ministarstvu obrane oni mi odbiju žalbu.

Ja odnesem papire odvjetniku on mi kaže ti ljudi stvarno nisu normalni.

Besplatno mi napiše tužbu na Upravni sud,Upravni sud traži očitovanje od ministarsvtva obrane oni odgovaraju da ostaju pri svom(valjda nisu predmet ni pogledali).

Upravni sud donosi rješenje da nisu ništa napravili kako treba i sve im to poništi i naloži im da donesu novo rješenje i pogledaju papire kako treba.

Nakon mjesec dana već stiže riješeje da se trajno oslobađam HV i udare mi pečat u vojnu knjižicu.

Iz ovoga se može vidjeti koliko su ne temeljiti i bahati na komisijama,jer tako jednu očiglednu stvar su previdjeli.

Nije ni čudo onda što je Upravni sud zatrpan do grla s predmetima i ne stignu sve rIješiti jer ljudi tamo rade kvalitetno uz potpuno poštivanje zakona i osobe koja je žalbu podnijela.

Zato sam napisao da morate biti strpljivi jer da bi se svaki predmet kvalitetno odradio ,a ima ih na tisuće treba dosta vremena. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

4gbr je napisao (postavio pitanje s "visoke" pozicije):

Forrester "veteranu" na forumu daj objasni nam koje si to gardijske brigade bio pripadnik???

 

4gbr, svaki vaš sljedeći provokativni ili neprimjeren post bit će efektno editiran ili obrisan (nije isključen i ban na određeno ili neodređeno vrijeme).

 

Zašto vodite brigu o tome gdje i u kojoj je postrojbi netko bio i postavljate takva zlonamjerna pitanja?

 

Uostalom, da ste malo bolje "pročešljali" ovaj podforum odgovor bi pronašli u Forresterovom postu od 16.9.2009 objavljenog u 15:02 sati (ako vas baš toliko zanima u kojim je postrojbama bio tijekom DR-a).

 

 

Forrester, i vi znate katkada pretjerati sa podpitanjima i nekim pitanjima (odmah iza svog vlastitog posta) kojima nepotrebno razvlačite topic u "kobasicu" bez kraja.

 

Pogledajmo primjerice temu u Caffeu o staklenim bocama.

U Caffeu se katkad i može nešto napisati što nema veze sa pravom ali .....[/quote

Prihvaćam opomenu, jer sam i sam svjestan tih svojih (možda i malo paranoično temeljenih) pitanja i potpitanjaca. Hvala na savjetu! :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjtimo se samo:

 

logor Ovčara...

 

logor Aleksinac...

 

logor Bileća...

 

logor Manjača...

 

logor Sremska Mitrovica...

 

logor Stajićevo..(posebni naglasak)...

 

logor Šid...

 

logor Velepromet...

 

Svi koji su se prepoznali zajedno samnom znaju o ćemu je rijeć...

Rat nije parada niti cirkus....

To su stvarni ljudi i činjenice koje su neumoljivo obilježile našu stvarnost i postojanje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina branitelja vjerujem zna za te logore i strahote koje su preživljavali oni koji su tamo bili zatočeni. Ustvari te užase samo možemo pokušati zamisliti, ali to nije ni približno onome što su pretrpjeli ljudi koji su to proživjeli. Na svakoj dnevnoj bolnici (6) sam naglašavao, da sam ja zakon, dao bih 100% HRVI, svim braniteljima koji su to proživjeli, i najveću moguću braniteljsku mirovinu propisanu zakonom. No međutim, Plemeniti, mislim da si svoju objavu iznio pod krivom temom - lapsus ?? :tuzan: :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eldridž je napisao:

Prijatelju,mislim da si ti sam sebi presudio.Tužba ti je na sudu 14 mjeseci a ti si poslao 3 požurnice.Svi koje znam,pa i ja,čekali smo presudu cca 3 godine.Mislim da će ti sad tužbu riješiti,ali ne u tvoju korist.(nadam se da sam u krivu,ali to je moje mišljenje).Sretno.

Bio si u pravu. Sud je tužbu odbio. Između ostalog sud navodi da je liječničko povjerenstvo sastavljeno od pet liječnika specijalista psihijatara, sukladno odredbi čl.127. stavka 3. ZOPHBDR-a, primjenom stručnog medecinskog znanja kojim raspolaže i prema načelima medecinske znanosti dalo svoju ocjenu. Navedeno nije točno, jer su moj predmet (nalaz-mišljenje) potpisala četiri specijalista - psihijatra. Još je moguća tužba Ustavnom sudu, ali mislim da ću odustati od toga i u listopadu podnijeti Uredu za obranu ponovo ( istek 2g. po članku 134. stavak 1. ZOPHBDR), zahtjev za priznavanje statusa HRVI_a ! :-D:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija