Jump to content

Obveza objave natječaja


lipica

Preporučene objave

Jako sm se začudila kada sam vidjela da ova tema još ne postoji na forumu legalisa.

 

Problem je naime sljedeći: mislim da sam na portalu posao.hr (ili neki sličan) naišla na pitanje o obvezi objave natječaja za zapošljavanje. Odgovor je bio za moje pojmove nevjerojatan: radilo se dakle o Hrvatskim autocestama i rečeno je da one budući da su trgovačko društvo u vlasništvu države nemaju obvezu objave natječaja za radno mjesto u glasilima niti u HZZ-u. Čovjek je ( by the way branitelj) čekao objavu natječaja za radno mjesto na naplatnim kućicama i naravno, nije dočekao. Ironija je u sljedećem: da je znao za natječaj (odakle????) i da se prijavio (!!!!)budući da ima uvjete imao bi kao branitelj pravo prednosti. Ovako nikom ništa. Pitanje glasi (iako možda nije jako inteligentno): kao oni koji se prijave na takve neobjavljene natječaje za njih doznaju?

Da li je doista istina da tvrtka koja je trgovačko društvo u državnom vlasništvu ne mora objaviti natječaj i ako je, kome se treba obratiti da se to izmijeni? S tim u vezi: postoje npr. slučajevi da takva tvrtka objavljuje interne natječaje, ali samo za neka radna mjesta dok za neka druga ne postoje izgleda ni interne in bilo kakve druge objave, a ljudi samo osvanu! MOže li tu nešto učiniti inspektorat? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Vidim da nitko nije reagirao na ovo. Ima li netko možda informaciju za koja radna mjesta su obvezni natječaji?

 

Koliko se meni čini to je razvučeno kroz hrpu zakonu (obveza za državne službenike u Zakonu o državnim službenicima, obveza za škole/fakultete u Zakonu o ustanovama i sl.) pa zapravo ljudi nemaju info kad se netko negdje zapošljava da li je potrebno objaviti natječaj ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija