Jump to content

Kako stimulirati Visoki prekršajni sud da riješi slučaj prije zastare????


anonimno

Preporučene objave

Konkretno, prekršaj se dogodio u 6 mj. 2004. godine. Ja sam oštećeni. Policija je na temelju zapisnika podnjela kaznenu prijavu protiv okrivljenog, koji je na općinskom prekršajnom sudu proglašen krivim. No on se žalio i od 3 mj.2005. godine je slučaj na Visokom sudu u Zagrebu. Još do sada nije sazvano niti jedno ročište, danas sam bio na sudu i neformalno saznao da neće biti ni sazvano ove godine i da slučaj definitivno ide u zastaru. Problem je u tome što ja nisam mogao od Euroherca naplatiti štetu koja iznosi oko 7000 eura. Ne žele isplatiti štetu dok ne donesem pravomočno riješenje????

 

Što da radim? Što mi ostaje da poduzmem????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....prekršaj se dogodio .....

...podnjela kaznenu prijavu.....

....na općinskom prekršajnom sudu proglašen krivim. ..

... slučaj na Visokom sudu u Zagrebu. Još do sada nije sazvano niti jedno ročište

.

 

sve ste izmiksali i svega ste tu napisali..

kakav se konkretno i točno postupak vodio??

ili prekršajni ili kazneni ili oba istovremeno?

kada kažete Visoki sud u Zagrebu, mislite li na Visoki prekršajni sud?

ako da, onda se na njemu odlučuje samo po žalbi okrivljene osobe, i nikakvo ročište na koje bi pozvali obje strane u postupku, neće ni biti održano pred njim...

 

ovo sa osiguranjem vas muvaju, uzmite si odvjetnika da to riješi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzmite odvjetnika. Postavite odštetni zahtjev u pismenom obliku prema Eurohercu. Ako ne isplate štetu u roku od 30 dana od dana postavljanja odštetnog zahtjeva Vaš će odvjetnik podnijeti tužbu. Sud u postupku može odlučiti o onomoe što vas muči pod prethodnim pitanjem ili i bez toga donijeti presudu. Znači ne trebate čekati rješenje Visokog prekršanog suda, a zastara je 3 godine od dana štetnog događaja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete li mi preporučiti nekog odvjetnika?

 

vodio se prekršajni postupak na kojem je donesena presuda u moju korist, na koju se okrivljeni žalio Visokom prekršajnom sudu. Tamo je slučaj vrlo blizu odlaska u zastaru po informaciji koju sam jučer dobio...

Nije u planu rad na tom predmetu ove godine??? A dosao je k njima u 3 mjesecu prošle godine!!!???

 

Xsara je napisao:

....prekršaj se dogodio .....

...podnjela kaznenu prijavu.....

....na općinskom prekršajnom sudu proglašen krivim. ..

... slučaj na Visokom sudu u Zagrebu. Još do sada nije sazvano niti jedno ročište

.

 

sve ste izmiksali i svega ste tu napisali..

kakav se konkretno i točno postupak vodio??

ili prekršajni ili kazneni ili oba istovremeno?

kada kažete Visoki sud u Zagrebu, mislite li na Visoki prekršajni sud?

ako da, onda se na njemu odlučuje samo po žalbi okrivljene osobe, i nikakvo ročište na koje bi pozvali obje strane u postupku, neće ni biti održano pred njim...

 

ovo sa osiguranjem vas muvaju, uzmite si odvjetnika da to riješi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

eto ja imao isti slučaj napisao požurnicu u dve rečenice poslo visokom prek sudu u zg nazvao tajnicu predsjednika suda i za mj dana sve riješeno

sud donio rj tj potvrdio da je prvostupanjsko rj suda ok, koje je bilo u moju korist poslo sve to uz dopšis osiguranju i da vidiš kako oni mene odjednom zivkaju na mob itd a vodio sam sud s hrvatskim cestama jel nisu očistili cestu od snijega pa sam se autom sletio na kontra stranu i još lupio drugi auto. pitao pet odvjetnika i par stručnjaka iz policije i svi vele niš od toga nisi prilagodipo brzinu uvjetima na cesti i na kraju otišo kod jednog u zgb koji je očito znao svoj posao i ljepo zaradio skupa sa mnom uzmi ga nek ti tuži to privatnom tužbom i da vidiš

neznam br tel ali ti covjek ima ofis u zgb xxxxxx ... preziva XXXXX

 

editirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija