Jump to content

Čekati stečaj?


bastardz

Preporučene objave

Stvar je sljedeča da mi je supruga 10 godina bila zaposlena u jednoj privatnoj firmi dioničko društvo koje se danas sutra zatvara a vlasnik je slovenac.Radnici nisu 6 mjeseci dobili plaću pa su preko odvjetnika zatražili svaki od radnika sudskim putem isplatu svih dugovanja.Što sada kada joj istekne godišnji odmor dali da čeka stečajnog upravitelja ili da jednostavno uzme radnu knjižicu ali onda kao po nekima gubi sva prava?Što se dešava kada dođe stečajni upravitelj?Ovako nema ni primanja a nema pravo niti preko zavoda za zapošljavanje pravo na naknadu?U kojem roku nakon zatvaranja mora doći stečajni upravitelj i što onda sa tvrtkom koja ima poslova i u stanju je dalje raditi ali usljed ne dobivanja dozvole za rad usljed dugovanja moraju zatvoriti?Dali ima pravo preko zavoda dobivati 70% plaće za svaku godinu staža ili je to ograničeno max.na 1200kn?Ne znam od čega će radnici naplatiti sudskim putem svoja potraživanja i koji su tu po redu ili su drugi prije njih u redu za naplatu?Molim vas za neki odgovor jer ne znamo dali da supruga prihvati drugi posao ili da čeka tog stečajnog upravitelja da ne izgubi neka prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš sam malo razoćaran i to mi nije prvi puta na ovom forumu da mi nitko ne želi odgovoriti od svih silnih pravnika.Supruga mi za nekoliko dana ima mogučnost započeti raditi kod novog poslodavca ali opet se bojimo da ne izgubi pravo na otpremninu kod ovog sadašnjega koji je baš danas prestao sa radom.Nitko ne zna od radnika dolazi li stečajni upravitelj i što onda.Da li joj se isplati dati izvanredni otkaz zbog ne ispunjavanja obaveza poslodavca jer su na crno isplačivali plače a nisu niti isplatili plaće za nekoliko zadnjih mjeseci?Na koji način tražiti tu otpremninu a utoj firmi je radila zadnjih 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bastardz je napisao:

Vidim da puno ljudi nije dobilo nikakve odgovore kao niti ja mada sam pokušao i preko PM pa mi umjesto odgovora daju link koji nema veze sa mojim pitanjem.To su vam ti prokleti advokati koji deru ljude do kože za jedan ušljivi savjet.Izgleda da bi nam i preko ovog niškoristi foruma htjeli naplatiti.

 

Poštovani,

 

za ovakve postove zaista nema potrebe - postavili ste pitanje i već ste isti dan (i da se naručujete kod odvjetnika ne bi Vas primio isti dan) počeli s verbalnim napadima i kvalifikacijama osoba koje na ovom forumu zaista pokušavaju pomoći ljudima i to sve na volonterskoj osnovi.

Ako niste dobili odgovor ili on nije bio zadovoljavajuće kvalitete - slobodni ste pomoć potražiti na drugom mjestu, no vrijeđanje nije dozvoljeno a u krajnjoj liniji niti kulturno. No da se ne bavimo ovdje preodgajanjem, nastavimo u tonu Vašeg pitanja.

 

Vaše pitanje ima dosta elemenata na koje treba obratiti pozornost, puno mogućih opcija a sve zavisno o tome što bi Vaša žena htjela i koje ima otvorene mogućnosti. Dalje, dosta ste kontraditorno napisanli pa Vam očito ljudi niti ne znaju što da napišu! Da li je stečaj već pokrenut? Da li su ovršni postupci u tijeku kojima se traže neisplaćene plaće? Inače, naravno da ista može dati izvanredni otkaz i da onda ima pravo na naknadu s biroa, ali ste naveli da hoće početi raditi kod drugog poslodavca a onda nema nikakve naknade s biroa.

 

Inače, stečajni upravitelj nakon što je pokrenut stečaj vrši, laički rečeno, dužnost direktora. Upravlja trvtkom, završava započete poslove i naplaćuje tražbine od dužnika tvrtke koja je u stečaju, te i na taj način skuplja sredstva u stečajnu masu. Radnici su u prvom naplatnom redu.

 

Na Vašu žalost, ipak ću Vam preporučiti angažiranje "prokletog" odvjetnika ili ako ste za to - Zakon o radu i Stečajni zakon u ruke i zabavljajte se.

 

I zapamtite - lijepa riječ otvara svaka vrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se na teškim riječima ali čovjek postane iznerviran samim lošim vijestima i na kraju ostane i bez potrebnog strpljenja a sve oko njega ide naopako.Kako se daje izvanredni otkaz?Stečaj još nije pokrenut a supruga ne može čekati provođenje toga jer jednostavno ni banke ne čekaju i nemaju razumjevanja što nemamo čime platiti rate kredita a i najosnovnije režije i životne potrebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija