Jump to content

Cijena? prvise ili premalo??


anonimno

Preporučene objave

rubens je napisao:

Previše je. Vidi tarifu na netu. Odvjetnička komora.

 

Pises gluposti. Po Tarifi, odvjetnicka nagrada u ovoj stvari ovisi o vrijednosti ostavine. U pitanju o vrijednosti ni spomena. Dakle, ne mozes znati je li premalo ili previse. K tome, na ovo treba dodati i trosak puta i vremena na putu.

 

K tome, znajuci cijene nekretnina na Hvaru (a da nema nekretnine, odvjetnika vjerojatno ne bi ni trazio), prije bih rekao da je ovo premalo, a ne previse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A, kada Hr udje u EU onda ce valjda i HR odvjetnicki uredi dobiti konkurenciju iz EU a posebno iz GB (vrlo agresivni i konkurentni odvjetnici, cak se ne ustrucavaju sukobiti sa kolegama). Stvarno ce biti zanimljivo vidjeti koliko ce odvjetnika biti u stanju raditi sto sada rade.

Sve u svemu usluga odvjetnika ne bi trebala biti uvjetovana vrijednoscu nekretnine ake je potrebno samo ispuniti iste formulare (jedina razlika da li je vrijednost 20K eura ili 200 K eura).

Ali nek' bal traje dok traje:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema problema.

Ali sto ce mo poduzeti ako ne napravis ono sto si rekao, i ako povuces krivi potez.

Hoces li snositi posljedice?

Ja sam te stvarno spreman platiti ali ako postupim po tvom savjetu , a stvari ne krenu dobro jesi li spreman izgubiti licencu za baviti se odvjetnistvom i nadoknaditi posljedice gubitka?

Nemoj me krivo shvatiti, ali odvjetnici rade u HR sistemu. Nasi suci jednostavno nisu dobri (u prosjeku) i tvoje sanse i kada das ispravan savjet i postupas dobro da te nekompetan sudac godinama zaje...su poprilicne , stoga mislim da ja odjvjetnicka satnica prevelika u HR (u prosjeku).

Jedva cekam kada ce i odvjetnici u HR imati istu tarifu kao i oni u EU:) U medju vremenu ove sadasnje generacije imati uzitzk tranzicije na normalu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za svoj posao odgovaram danas i odgovarat cu dok god ga radim, u EU ili izvan nje. I uvjek na isti nacin, svom svojom imovinom, obveznim osiguranjem od odgovornosti i dopunskim koje imam. Sve to placam iz svog dzepa, a ne iz dzepa EU.

 

Sto se tice sudaca, za njih i njihov nerad, budalastine i sl. stvari niti mogu niti hocu odgovarati. Dakle, ako nesto ne napravim, a mogao sam, to je moj problem. Ako nesto ne napravim, a nisam mogao (radi krasnog sustava u kojem zivim) to nije moj problem vec sustava (pravosudja, pojedinog suca, kako hoces) i u krajnjoj liniji stranke.

 

Konacno, ako vec ozbiljno raspravljamo, ne mislim da ce se ulaskom u EU (ako ga ikad bude) ista bitno promijeniti za male, obicne ljude. Eventualno ce im sve poskupjeti, pa i odvjetnici. Budimo ozbiljni, o kakvoj konkurenciji pricamo. Prvo, nigdje u svijetu ne mozes biti odvjetnik ako nisi licenciran (admitted) u toj jurisdikciji. Znaci, pravni faks ili priznata diploma, staz, neka vrsta pravosudnog ispita, opet staz, formalni prijem u odvjetnistvo. Mislis da ce engleski odvejtnici htjeti prolaziti tu torturu? Jos k tome na hrvatskom jeziku?

 

Jedino sto ce engleski odvjetnici ovdje pokusati (kao sto su to pokusali i u Madjarskoj i Ceskoj, ali nisu recimo u Sloveniji jer je premala) jest prigrabiti korporativne stranke. U tome su u Madjarskoj i Ceskoj dosta i uspjeli. S time su samo nastetili obicnim ljudima jer su njima poskupjele odvjetnicke usluge (domacih) odvjetnika jer se (i) kriterij promijenio pa bi i domaci odvjetnici vise para (ii) kolicina posla za domace smanjila pa moraju to od nekud nadoknaditi.

 

Eto, toliko o pjesmi "vidjet cete vi kad udjemo u EU".

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Budimo ozbiljni, o kakvoj konkurenciji pricamo. Prvo, nigdje u svijetu ne mozes biti odvjetnik ako nisi licenciran (admitted) u toj jurisdikciji. Znaci, pravni faks ili priznata diploma, staz, neka vrsta pravosudnog ispita, opet staz, formalni prijem u odvjetnistvo. Mislis da ce engleski odvejtnici htjeti prolaziti tu torturu? Jos k tome na hrvatskom jeziku?

 

Baš će se oni stime patiti. Otvoriti će podružnicu i zaposliti naše ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Otvoriti će podružnicu i zaposliti naše ljude.

 

Da, i baviti kokosarenjem tipa "ja bi se razvela, a on nece" ili "gruntovnica mi izgubila spis pa ne mogu dignuti hipoteku".

 

I sigurno ce pristati da im ljudi koje zaposle i placaju naplacuju 250,00 kn (dvadesetak funti) po satu.

 

Ma dajte najte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Za svoj posao odgovaram danas i odgovarat cu dok god ga radim, u EU ili izvan nje. I uvjek na isti nacin, svom svojom imovinom, obveznim osiguranjem od odgovornosti i dopunskim koje imam. Sve to placam iz svog dzepa, a ne iz dzepa EU.

 

Eto, toliko o pjesmi "vidjet cete vi kad udjemo u EU".

 

 

Slazem se s vama, manje vise. Medjutim ja nisam govorio o iznimkama nego o HR prosjeku.

 

Ako radite tako kao sto kazete onda trebamo puno, puno vise takovih kao vi:)

 

Vama ce u slucaju uvodjenja reda u HR pravosudni sustav (sa ili bez EU) biti vjerovatno puno lakse. U medjuvremenu....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija