Jump to content

Što ako sam pokrenuo ovrhu na plaču a ovršenik nije zaposlen?


Drvosjeca

Preporučene objave

Poštovanje.

Evo ja imam drugičiji (slađi) problem nego većina korisnika. Ja sam dobio parnicu 2000 godine. Sud mi je dodjelio 2200 kuna za sudske troškove koje bi mi druga strana trebala platiti. Međutim nije mi platila ništa. 2007 g. pokrenuo sam ovrhu na plaču. Tek nedavno moj odvjetnik mi je rekao da je ovrha odobrena, tj. da je krenula. Moje pitanje je, što ako ovršenik nije zaposlen i koliko iznose kamate i trošak sudskog postupka.

Znam da bih ovo trebao pitati odvjetnika, ali molim ipak vas jer moj odvjetnik je stidljiv na informacijama, iako svoj posao dobro radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drvosjeca je napisao:

Poštovanje.

Evo ja imam drugičiji (slađi) problem nego većina korisnika. Ja sam dobio parnicu 2000 godine. Sud mi je dodjelio 2200 kuna za sudske troškove koje bi mi druga strana trebala platiti. Međutim nije mi platila ništa. 2007 g. pokrenuo sam ovrhu na plaču. Tek nedavno moj odvjetnik mi je rekao da je ovrha odobrena, tj. da je krenula. Moje pitanje je, što ako ovršenik nije zaposlen i koliko iznose kamate i trošak sudskog postupka.

Znam da bih ovo trebao pitati odvjetnika, ali molim ipak vas jer moj odvjetnik je stidljiv na informacijama, iako svoj posao dobro radi.

 

 

Ne razumijem što ste mislili pod tim da je "ovrha odobrena"?

Vjerovatno da je ovrha postala pravomočna. Ako ovršenik nije zaposelen nečete se moči naplatiti iz mjesečnih primanja jer ih ne ostvaruje. Preostaje vam promjena sredstava ovrhe za pljenidbu ovršenikovih pokretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drvosjeca je napisao:

Puno hvala na odgovoru. Još me zanima koliko otprilike iznose kamate i trošak postupka?

 

Kamate vam se računaju na iznos glavnice u vašem slučaju od pravomočnosti sudskog rješenja. Godišnja zatezna kamata je cca 14-16 % (uredba o visini zakonske zakonske kamate i čl.29 ZOO) zavisi o tražbini da li je od fizičke ili pravne osobe, tkoje ovrhovoditelj itd. Troškovi postupka su vam oni koje vam je sud u parnici dosudio i dodatno još troškovi pokretanja ovrhe na temelju ovršne isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija