Jump to content

Ovrha bez opomene!


orioniks

Preporučene objave

Poštovani,

 

Upravo sam primio prijedlog ovrhe za minus po tekućem računu. Troškovi postupka su mi odeđeni u iznosu od 3.862,20 kn. U odvjetničkom spisu se navodi da se u prilogu nalai izvadak iz poslovnih knjiga od 17. 12. 2008. te opomena od 02. svibnja 2008. Međutim u prilogu nema opomene već se nalazi samo izvadak. Imam pravo žalbe u roku od 8 dana.

Odmah sam nazvao banku i telefonski dogovorio obročnu otplatu. Radi se o dugu nastalom prije 6 godina. Siguran sam da nikakvu opomenu nisam dobio od strane banke, koliko me pamćenje može služiti pošto su naveli da je poslana prije skoro dvije godine. Zanima me mogu li se žaliti na troškove postupka pošto nisam dobio opomenu a time nisam ni znao da će mi biti obračunati toliki troškovi?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orioniks je napisao:

Poštovani,

 

Upravo sam primio prijedlog ovrhe za minus po tekućem računu. Troškovi postupka su mi odeđeni u iznosu od 3.862,20 kn. U odvjetničkom spisu se navodi da se u prilogu nalai izvadak iz poslovnih knjiga od 17. 12. 2008. te opomena od 02. svibnja 2008. Međutim u prilogu nema opomene već se nalazi samo izvadak. Imam pravo žalbe u roku od 8 dana.

Odmah sam nazvao banku i telefonski dogovorio obročnu otplatu. Radi se o dugu nastalom prije 6 godina. Siguran sam da nikakvu opomenu nisam dobio od strane banke, koliko me pamćenje može služiti pošto su naveli da je poslana prije skoro dvije godine. Zanima me mogu li se žaliti na troškove postupka pošto nisam dobio opomenu a time nisam ni znao da će mi biti obračunati toliki troškovi?

 

Zahvaljujem

 

Za prijedlog ovrhe na temelju vjerodostojen isprave je bitan izvod iz poslovnih knjiga o stanju vašega duga a ne opomena. I nemate na ovršno rješenje pravo žalbe več prigovora. To što vi navodite da niste dobili opomenu ne znači da niste bili svjesni svog duga i siguran sam da vas to neče osloboditi plačanja troškova. Prigoarati možete na sve ali to če vam prouzročiti još samo dodatne troškove postupka. No to potraživanje je ukoliko niste u proteklom periodu od 6 godina ništa uplačivali na tekuči račun zastarilo i na to trebate uložiti prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija